Piątek, 23 czerwca 2017r.

Imieniny: Wandy, Zenona

Strona główna / Olszyna

Olszyna

Dla większości z nas to niewiele, dla Pani Teresy to szansa na życie

Pomóżmy Pani Teresie!

Szanowni Państwo! Wśród nas żyją ludzie, dla których działanie jest efektem ich pasji, którzy swoją wizją potrafią zapalać innych. Taką osobą jest z pewnością Pani TERESA RASZEWSKA, która obecnie toczy walkę z najgroźniejszym przeciwnikiem jakim jest nowotwór złośliwy. Dziś zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe na leczenie.

czytaj więcej

Co należy o tym wiedzieć

Zmiana nazw ulic w Olszynie

26 października 2016 r. Rada Miejska w Olszynie, w związku z wejściem w życie tzw. ustawy dekomunizacyjnej, podjęła uchwałę o zmianie nazw ulic w Olszynie. Nowe nazewnictwo ulic obowiązywać będzie od 1 czerwca 2017 r.

czytaj więcej

Aktualizacja - Apel o pomoc!

Trzy osoby lekko poparzone

W czwartek około 17. omal nie doszło do tragedii w jednym z pałacyków na terenie Olszyny. Strażacy ewakuowali pięć osób.

czytaj więcej

Olszyna

Dziwna substancja na powierzchni wody

W sobotę po południu dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o zanieczyszczeniu nieznaną substancją zbiornika wodnego w starym wyrobisku bazaltowym, w Olszynie. W związku z podejrzeniem, że jest to substancja chemiczna, wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego w Legnicy.

czytaj więcej

Złodzieje kradną energooszczędne oprawy

Ciemność, widzę ciemność

Nie nacieszyli się zbyt długo nowym oświetleniem ulicznym mieszkańcy wsi Bożkowice w gminie Olszyna. W dwa miesiące po montażu nowoczesnego oświetlenia ulicznego, ledowe lampy na cel wzięli sobie złodzieje. Sytuacja jest o tyle dziwna, że kradzieży dokonano w terenie zabudowanym.

czytaj więcej

Po raz kolejny pijana kobieta sięga po nóż

Zadała cios nożem w brzuch

Można by rzec - czarny tydzień. Pijana kobieta, tym razem w Olszynie, sięgnęła po nóż i zadała cios, na szczęście rana nie była śmiertelna. Ranny mężczyzna przez niemal dobę leżał w łóżku bez pomocy lekarskiej.

czytaj więcej

Mieszkańcy mówią o trzech burzach

Olszyna sumuje straty

Wczorajsza nawałnica która przetoczyła się nad Olszyną trwała nieco ponad godzinę. – Gdyby padało jeszcze pół godziny, płynąca przez miejscowość Olszówka, wystąpiła by z brzegów zupełnie. Wszystko wskazuje na to, że deszcz przestał padać niemal w ostatniej chwili. Niemal, bowiem zalanych zostało kilkadziesiąt gospodarstw – opowiada nam pan Adam, mieszkaniec.

czytaj więcej

Nowe zdjęcia! Video i fotogaleria

Oberwanie chmury nad Olszyną

Niestety ostrzeżenie meteorologiczne nr 73 nie było bezzasadne, w Lubaniu słońce i piękny letni wieczór, a w Olszynie burze...

czytaj więcej

Kiełbasa z Ubocza wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych

Polska żywność w świecie ma bardzo dobrą opinię i warto dbać o jej promocję. W takim celu powstała Lista Produktów Tradycyjnych prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od połowy maja na liście tej figuruje Kiełbasa w słoiku z Przedgórza Sudeckiego - produkt tradycyjny wytwarzany w Uboczu koło Olszyny.

czytaj więcej

„Przyszłość na talerzu”

Szkoła w Olszynie jedną z najbardziej aktywnych w Polsce

Ponad tysiąc uczniów z Dolnego Śląska wzięło udział w 13. edycji programu Tesco dla Szkół. Uczniowie zdobyli wiedzę m. in. z zakresu zdrowego odżywiania, przechowywania żywności, gotowania, czytania etykiet. Zaangażowanie dolnośląskich dzieci zostało wyróżnione aż 7 nagrodami, które już wkrótce trafią do ich szkół.  

czytaj więcej

Nowe targowisko w Olszynie

Olszyna doczekała się nowego targowiska. Czas najwyższy, bowiem to stare straszyło już ładnych parę lat. Zmian ma być na lepsze, nowe targowisko znajdować będzie się w zamkniętej hali po byłych zakładach Olszyńskiej Fabryki Mebli przy ul. Legnickiej.

czytaj więcej

W Olszynie nie dojdzie do likwidacji straży miejskiej

Fotoradary wyłączone

Od 1 stycznia br. straże gminne i miejskie zostały pozbawione możliwości przeprowadzania kontroli fotoradarowej kierowców. Po wejściu w życie znowelizowanych przepisów uchwalonych przez koalicję PO-PSL wyłączne prawo do korzystania z fotoradarów stacjonarnych ma obecnie Inspekcja Transportu Drogowego, zaś mobilnych - policja. Co za tym idzie, ewentualne wpływy z mandatów nie będą trafiały do kasy samorządów, tylko zasilą budżet centralny.

czytaj więcej

Olszyński PUK działa niezgodnie z prawem

Cena za wieczny spoczynek

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Olszynie nielegalnie pobiera opłaty na cmentarzach, którymi zarządza. Sprawa może dotyczyć kilkudziesięciu osób. 

czytaj więcej

Olszyna

Apel o wsparcie orkiestry

APEL O WSPARCIE ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ

MIASTA I GMINY OLSZYNA

Burmistrz Olszyny, Leszek Leśko, Kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Olszyna, Andrzej T. Drozdowicz,  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie, Tomasz Maj zwracają się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, instytucji oraz innych podmiotów życia społecznego o wsparcie finansowe w celu zakupienia nowych instrumentów muzycznych dla naszej orkiestry.

czytaj więcej

Prośba o pomoc!

Olszyńska orkiestra okradziona

W nocy z wtorku na środę okradziono najpierw grupę robót publicznych w Olszynie, a przy okazji siedzibę orkiestry. Straty mogą sięgnąć 20 tysięcy złotych. Potrzebna jest wasza pomoc w odnalezieniu przestępców. 

czytaj więcej

Zmiany w przepisach

Olszyna straci dochód z fotoradarów

Taka decyzja zapadła w piątek w senacie. Nie chodzi tylko o Olszynę. Wszystkie straże miejskie i gminne w kraju tracą możliwość przeprowadzania kontroli fotoradarowej kierowców. I to zarówno urządzeniami mobilnymi jak i stacjonarnymi. 

czytaj więcej

Interwencja czytelników

Asfalt płynął jak woda

Pierwszy upalny weekend lipca poddał ciężkiej próbie  infrastrukturę drogową w niemal całym kraju. Niestety sprawdzianu tego nie przeszedł odcinek DK 30 w Olszynie. Asfalt klei się do kół i odchodzi całymi płatami– alarmowali kierowcy.

czytaj więcej

Dach nad głową straciły cztery rodziny

Pożar w Olszynie

Dziś około godziny 17 w płomieniach stanął budynek mieszkalny przy ulicy Legnickiej w Olszynie. Kiedy na miejsce dojechała Państwowa Straż Pożarna z Lubania niemal cały dach stał już w płomieniach. 

czytaj więcej

Ponad 18 milionów na obiekty sportowe

Gminy sportem stoją

Nie tylko kryte pływalnie, hale gimnastyczne i boiska sportowe, ale również skatepark i street workout park już niebawem powstaną na Dolnym Śląsku. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przeznaczył ponad 18 milionów złotych na dofinansowanie infrastruktury powstającej w ramach wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej. Pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie 46 inwestycji, w tym na budowę 33 nowych oraz modernizację 13 istniejących obiektów. Trzy z nich zostaną zrealizowane w naszym powiecie. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Lesław Michurski

  żył 62 lat

  Zm. 08.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 01.07.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Anna Nawrotna

  żyła 74 lat

  Zm. 22.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.06.2017 o godz. 14:00

  W Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  Zawiadamia pogrążona w smutku i żałobie Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Kamil Majewski

  żył 28 lat

  Zm. 17.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.06.2017 o godz. 11:00

  W Kościele parafialnym w Świeciu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Kamil Kubecki

  żył 28 lat

  Zm. 17.06.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 24.06.2017 o godz. 13:00

  Na Cmentarzu Parafialnym w Świeciu

  Zawiadamia pogrążona w smutku kochająca Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun