Czwartek, 27 kwietnia 2017r.

Imieniny: Zyty, Teofila, Felicji

Strona główna / Olszyna

Olszyna

Aktualizacja - Apel o pomoc!

Trzy osoby lekko poparzone

W czwartek około 17. omal nie doszło do tragedii w jednym z pałacyków na terenie Olszyny. Strażacy ewakuowali pięć osób.

czytaj więcej

Olszyna

Dziwna substancja na powierzchni wody

W sobotę po południu dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o zanieczyszczeniu nieznaną substancją zbiornika wodnego w starym wyrobisku bazaltowym, w Olszynie. W związku z podejrzeniem, że jest to substancja chemiczna, wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego w Legnicy.

czytaj więcej

Złodzieje kradną energooszczędne oprawy

Ciemność, widzę ciemność

Nie nacieszyli się zbyt długo nowym oświetleniem ulicznym mieszkańcy wsi Bożkowice w gminie Olszyna. W dwa miesiące po montażu nowoczesnego oświetlenia ulicznego, ledowe lampy na cel wzięli sobie złodzieje. Sytuacja jest o tyle dziwna, że kradzieży dokonano w terenie zabudowanym.

czytaj więcej

Po raz kolejny pijana kobieta sięga po nóż

Zadała cios nożem w brzuch

Można by rzec - czarny tydzień. Pijana kobieta, tym razem w Olszynie, sięgnęła po nóż i zadała cios, na szczęście rana nie była śmiertelna. Ranny mężczyzna przez niemal dobę leżał w łóżku bez pomocy lekarskiej.

czytaj więcej

Mieszkańcy mówią o trzech burzach

Olszyna sumuje straty

Wczorajsza nawałnica która przetoczyła się nad Olszyną trwała nieco ponad godzinę. – Gdyby padało jeszcze pół godziny, płynąca przez miejscowość Olszówka, wystąpiła by z brzegów zupełnie. Wszystko wskazuje na to, że deszcz przestał padać niemal w ostatniej chwili. Niemal, bowiem zalanych zostało kilkadziesiąt gospodarstw – opowiada nam pan Adam, mieszkaniec.

czytaj więcej

Nowe zdjęcia! Video i fotogaleria

Oberwanie chmury nad Olszyną

Niestety ostrzeżenie meteorologiczne nr 73 nie było bezzasadne, w Lubaniu słońce i piękny letni wieczór, a w Olszynie burze...

czytaj więcej

Kiełbasa z Ubocza wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych

Polska żywność w świecie ma bardzo dobrą opinię i warto dbać o jej promocję. W takim celu powstała Lista Produktów Tradycyjnych prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od połowy maja na liście tej figuruje Kiełbasa w słoiku z Przedgórza Sudeckiego - produkt tradycyjny wytwarzany w Uboczu koło Olszyny.

czytaj więcej

„Przyszłość na talerzu”

Szkoła w Olszynie jedną z najbardziej aktywnych w Polsce

Ponad tysiąc uczniów z Dolnego Śląska wzięło udział w 13. edycji programu Tesco dla Szkół. Uczniowie zdobyli wiedzę m. in. z zakresu zdrowego odżywiania, przechowywania żywności, gotowania, czytania etykiet. Zaangażowanie dolnośląskich dzieci zostało wyróżnione aż 7 nagrodami, które już wkrótce trafią do ich szkół.  

czytaj więcej

Nowe targowisko w Olszynie

Olszyna doczekała się nowego targowiska. Czas najwyższy, bowiem to stare straszyło już ładnych parę lat. Zmian ma być na lepsze, nowe targowisko znajdować będzie się w zamkniętej hali po byłych zakładach Olszyńskiej Fabryki Mebli przy ul. Legnickiej.

czytaj więcej

W Olszynie nie dojdzie do likwidacji straży miejskiej

Fotoradary wyłączone

Od 1 stycznia br. straże gminne i miejskie zostały pozbawione możliwości przeprowadzania kontroli fotoradarowej kierowców. Po wejściu w życie znowelizowanych przepisów uchwalonych przez koalicję PO-PSL wyłączne prawo do korzystania z fotoradarów stacjonarnych ma obecnie Inspekcja Transportu Drogowego, zaś mobilnych - policja. Co za tym idzie, ewentualne wpływy z mandatów nie będą trafiały do kasy samorządów, tylko zasilą budżet centralny.

czytaj więcej

Olszyński PUK działa niezgodnie z prawem

Cena za wieczny spoczynek

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Olszynie nielegalnie pobiera opłaty na cmentarzach, którymi zarządza. Sprawa może dotyczyć kilkudziesięciu osób. 

czytaj więcej

Olszyna

Apel o wsparcie orkiestry

APEL O WSPARCIE ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ

MIASTA I GMINY OLSZYNA

Burmistrz Olszyny, Leszek Leśko, Kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Olszyna, Andrzej T. Drozdowicz,  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie, Tomasz Maj zwracają się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, instytucji oraz innych podmiotów życia społecznego o wsparcie finansowe w celu zakupienia nowych instrumentów muzycznych dla naszej orkiestry.

czytaj więcej

Prośba o pomoc!

Olszyńska orkiestra okradziona

W nocy z wtorku na środę okradziono najpierw grupę robót publicznych w Olszynie, a przy okazji siedzibę orkiestry. Straty mogą sięgnąć 20 tysięcy złotych. Potrzebna jest wasza pomoc w odnalezieniu przestępców. 

czytaj więcej

Zmiany w przepisach

Olszyna straci dochód z fotoradarów

Taka decyzja zapadła w piątek w senacie. Nie chodzi tylko o Olszynę. Wszystkie straże miejskie i gminne w kraju tracą możliwość przeprowadzania kontroli fotoradarowej kierowców. I to zarówno urządzeniami mobilnymi jak i stacjonarnymi. 

czytaj więcej

Interwencja czytelników

Asfalt płynął jak woda

Pierwszy upalny weekend lipca poddał ciężkiej próbie  infrastrukturę drogową w niemal całym kraju. Niestety sprawdzianu tego nie przeszedł odcinek DK 30 w Olszynie. Asfalt klei się do kół i odchodzi całymi płatami– alarmowali kierowcy.

czytaj więcej

Dach nad głową straciły cztery rodziny

Pożar w Olszynie

Dziś około godziny 17 w płomieniach stanął budynek mieszkalny przy ulicy Legnickiej w Olszynie. Kiedy na miejsce dojechała Państwowa Straż Pożarna z Lubania niemal cały dach stał już w płomieniach. 

czytaj więcej

Ponad 18 milionów na obiekty sportowe

Gminy sportem stoją

Nie tylko kryte pływalnie, hale gimnastyczne i boiska sportowe, ale również skatepark i street workout park już niebawem powstaną na Dolnym Śląsku. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przeznaczył ponad 18 milionów złotych na dofinansowanie infrastruktury powstającej w ramach wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej. Pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie 46 inwestycji, w tym na budowę 33 nowych oraz modernizację 13 istniejących obiektów. Trzy z nich zostaną zrealizowane w naszym powiecie. 

czytaj więcej

Olszyna

"Wisi nam to"

Po wczorajszym porywistym wietrze na naszą skrzynkę pocztową dotarły zdjęcia uszkodzonego dachu na targowisku miejskim w Olszynie. Jak się dziś dowiedzieliśmy tamtejszy magistrat o zagrożeniu wie od wczoraj. Niestety dziś w południe poobrywane blachy nadal zagrażały zdrowiu i życiu potencjalnych przechodniów, tym bardziej że wiatry nie ustają.

czytaj więcej

Elektrownie słoneczne w Olszynie

Tyle słońca w całym mieście?

Samorządowcy utworzyli już specjalną spółkę, która według szumnych zapowiedzi w Olszynie ma wybudować pierwszą i największą w regionie elektrownię słoneczną. Wszystko brzmi imponująco, ale jakoś przy tej okazji nikt nie wspomina, że nasłonecznienie naszego powiatu jest jednym z najniższych w całym kraju, co może znacznie wpłynąć na opłacalność całej inwestycji. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Bogusław Korta

  żył 63 lat

  Zm. 25.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.04.2017 o godz. 13:00

  W Kapicy na Cmentarzu Komunalnym w Pobiednej.

  Zawiadamia pogrążona w żałobie kochająca Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Wanda Owoc

  żyła 84 lat

  Zm. 26.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.04.2017 o godz. 13:00

  W Kościele Parafialnym w Pisarzowicach,dalsza część ceremonii na Cmentarzu Komunalnym.

  Zawiadamia pogrążona w żałobie Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Barbara Majstrowicz

  żyła 58 lat

  Zm. 25.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 28.04.2017 o godz. 14:00

  Msza Św.żałobna w Kościele Parafialnym w Świeradowie Zdroju.Dalsza część ceremonii o godz.15.00 na Cmentarzu Komunalnym.

  Zawiadamia pogrążona w żałobie kochająca Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Irena Gajkowicz

  żyła 82 lat

  Zm. 24.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 28.04.2017 o godz. 12:00

  W Kaplicy na Cmentarzu komunalnym w Pobiednej.

  Zawiadamia pogrążona w żałobie kochająca Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun