Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

Strona główna / Olszyna

Olszyna

Trwa akcja!

Uszkodzony gazociąg w Olszynie

Około godziny 13:30 do uszkodzenia gazociągu doszło w Olszynie. Na miejscu wciąż pracuje sześć zastępów straży pożarnej. A akcja potrwać może do godziny 22-giej. 

czytaj więcej

Wyniki wyborów

Kto w radzie miejskiej w Olszynie?

W I turze wyborów kontrkandydatom nie dał szans obecny burmistrz Olszyny Leszek Leśko, który zgarnął 75 % wszystkich głosów. A kto dostał się do Rady Miasta? Sprawdźcie.

czytaj więcej

Uzgodnienia trwają

Będzie stacja paliw w Olszynie?

W Olszynie nie ma ani jednego miejsca, gdzie kierowcy mogliby zatankować swój samochód. Wkrótce może się to zmienić, bowiem trwają już rozmowy z przedsiębiorcami zainteresowanymi taką inwestycją.

czytaj więcej

Maszynki do zarabiania pieniędzy

Ukryty fotoradar

Od wczoraj tylko żółte fotoradary mogą fotografować kierowców łamiących przepisy. Postanowiliśmy zrobić przegląd lokalnych fotoradarów i to co zobaczyliśmy, nasuwa pewne wątpliwości co do intencji, którymi kierowali się stawiający przynajmniej jeden z masztów w naszej okolicy.

czytaj więcej

Droga Krajowa K30

Kolizja w Olszynie

Przed momentem doszło do wypadku na drodze krajowej K30 na wysokości Olszyny. Przez jakiś czas mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

czytaj więcej

Olszyna

Obywatelskie ujęcie

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej został ujęty przez mieszkańca Olszyny. "Kierowca" miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

czytaj więcej

Fotowoltanika

Olszyna stolicą energii odnawialnej

Wszystko wskazuje na to, że Olszyna stanie się wkrótce posiadaczem pierwszej w regionie elektrowni fotowoltaicznej. Ta rozpowszechniona już na zachodzie metoda pozyskiwania energii odnawialnej, wkracza z rozmachem na nasze tereny. Kiedy sąsiednie gminy dopiero dopuszczają w swych planach zagospodarowania przestrzennego możliwość budowy takich farm,  Olszyna już podjęła konkretne kroki na drodze do budowy takiej elektrowni na swoim terenie.

czytaj więcej

Olszyna

Nawigacja prowadzi... do rzeki

Wczoraj w godzinach wieczornych mieszkaniec Śląska ślepo zawierzył wskazówkom nawigacji, w wyniku czego wylądował prosto w płynącej przez Olszynę Olszówce.

czytaj więcej

Olszyna

Festiwal Orkiestr Dętych

W najbliższą niedzielę na stadionie sportowym w Olszynie odbędzie się 8 już edycja Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych pod tytułem „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2