Sobota, 16 grudnia 2017r.

Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

Strona główna / Oświata

Oświata

Najlepsi z najlepszych!

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu Żanety Górniak oraz Michała Trzajna.

czytaj więcej

Piosenkę i wierszyk dla Ciebie dziś mamy!

Mikołaju nasz kochany!

Każdego roku 6 grudzień to magiczny czas dla wszystkich przedszkolaków z Akademii Malucha. Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na przybycie wspaniałego gościa. Czekamy na niego przez naprawdę długi czas, a kiedy już nas odwiedzi, nie możemy nacieszyć się jego obecnością.

czytaj więcej

Wideo i fotogaleria

Talent Show 2017

Jak co roku uczniowie lubańskiego Mickiewicza spotkali się, aby wyłonić najbardziej utalentowanego ucznia szkolnej społeczności. Okazją do tego był organizowany po raz ósmy szkolny Talent Show. Był śpiew, taniec i masa pozytywnej energii.

czytaj więcej

Niesamowita podróż śladami złotej polskiej jesieni

Jesienne opowieści

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Radostowie Średnim po raz kolejny dały pokaz swoich umiejętności aktorskich. W piątek 24.11.2017 r. dzieci zaprezentowały niezwykły program pod tytułem „Jesienne opowieści”.

czytaj więcej

Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie

Trzecie miejsce uczennicy KZL-u

16 i 17 listopada 2017 roku w Zagórzu Śląskim odbywała się 10 edycja "Dolnośląskich Potyczek Hotelarskich". Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 7 im. KEN w Wałbrzychu w partnerstwie z Hotelem – Restauracją „Maria” w Wałbrzychu i adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa na Dolnym Śląsku.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Niecodzienna wizyta

Gabinet starosty był już miejscem wielu spotkań, zarówno tych poważnych na wysokim szczeblu politycznym jak i również istotnych pod względem społecznym. Niemniej jednak takiego spotkania nie spodziewał się nikt.

czytaj więcej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stefana Drzewieckiego

Lasery i grafen – technologie przyszłości

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stefana Drzewieckiego uczniowie kształceni są głównie w kierunkach technicznych. Dlatego szkoła współpracuje z Politechniką Wrocławską, co umożliwia uczniom udział w warsztatach, seminariach, wykładach i praktykach wakacyjnych na Wydziale Elektroniki. Dzięki tym zajęciom naukowym młodzież poznaje nowe, zaawansowane technologie w dziedzinie elektroniki i mechaniki, także dotyczące budowy urządzeń wysyłanych w kosmos (np. minisatelita ESO).

czytaj więcej

Fotogaleria

Jesienny Piknik Rodzinny w SP4 w Lubaniu

Piękna pogoda sprzyjała w tym roku wspólnej zabawie podczas Jesiennego Pikniku Rodzinnego zorganizowanego wspólnie przez dzieci, rodziców oraz pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

czytaj więcej

Lubań

W podzięce za edukację

16 października br. w restauracji „Tęczowa” zebrało się lubańskie grono pedagogiczne. Jak co roku, Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do podziękowania za trud wychowania dzieci i młodzieży.

czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP im. A. Mickiewicza

Tradycja, przyszłość, skuteczność

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypada w sobotę, więc w lubańskich szkołach obchody tego święta wypadają w różnych terminach. Dziś święto edukacji uhonorowali uroczystym apelem nauczyciele i uczniowie ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia
Uwaga! Oblodzenie- możliwe śliskie drogi. Prośimy zachować ostrożność!