Środa, 24 maja 2017r.

Imieniny: Joanny, Zuzanny

Strona główna / Oświata

Oświata

ZSP im. KZL W Lubaniu

Bezpłatne LO dla dorosłych

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do bezpłatnego Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych.

czytaj więcej

Przedszkole wita Nas

Ślubowania nadszedł czas!

19 maja w Akademii Malucha odbyła się wyjątkowa uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Radosne święto stanowiło oficjalne przyjęcie dzieci do grona społeczności przedszkolnej z nadaniem wszelkich praw i obowiązków prawdziwego Akademika.

czytaj więcej

Drzwi otwarte 31 maja

Przystanek KaZeteL 2017

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów powiatu lubańskiego (i nie tylko) na Drzwi Otwarte w naszej szkole, które odbędą się w środę 31 maja od g.15.00. W ramach naszych przedsięwzięć zapraszamy na: PIKNIK MUZYCZNY„Przystanek KAZETEL”; „HIT! FIT! HURRA!” festyn rekreacyjny; PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA dla małych i dużych mieszkańców powiatu lubańskiego.

czytaj więcej

Lubań

Kolejna adopcja w SP3

Samorząd Uczniowski informuje! Na środowym zebraniu wybraliśmy konia, klacz, którą chcemy wirtualnie adoptować i rozpoczęliśmy już procedurę adopcyjną. Przedstawiamy Wam Maximę. Zachęcamy do zapoznania się z jej historią. Maxima urodziła się 24.05.1998 roku, od 2003 przebywa w fundacji TARA - Schronisko dla Koni ,,Pora na niezwykłą historię Matki i Syna – koni wiezionych na rzeź.

czytaj więcej

Fotogaleria - III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Przedszkolaki pobiegły w "Maratonie"

Każdy może zostać maratończykiem, przekonały się dziś o tym dzieci i rodzice z Samorządowego Przedszkola w Radostowie Średnim. Dzięki ogólnopolskiej akcji ponad 20 000 przedszkolaków w całym kraju do 19 maja przebiegnie łącznie długość 124 maratonów!

czytaj więcej

Pięknym jest czyniący piękno

Szczery entuzjazm. Nieukrywana radość. Niesłabnąca energia. Pozytywnych emocji i radości z życia możemy uczyć się od osób ze szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, które uczestniczyły w piątek (12 maja) w 27 Regionalnym Przeglądzie ,,Nieprzetartego Szlaku” i Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych.

czytaj więcej

Projekt Kinoprzedszkole

W środę (10.05.2017) " Jedynkowe "przedszkolaki wzięły udział w zajęciach filmowo-edukacyjnych w ramach projektu KINOPRZEDSZKOLE. Jest to ogólnopolski projekt zatwierdzony Certyfikatem Filmoteki Narodowej.

czytaj więcej

"Młodzież kompletnie straciła zaufanie do kierownictwa"

Konflikt w "Adasiu"

Lubański "Mickiewicz" to marka sama w sobie już od wielu lat. Kształci nie tylko przyszłych lekarzy czy prawników, ale kształtuje też godną postawę wobec świata i samego siebie. Sprawdzian z postawy i siły charakteru przeszli tegoroczni maturzyści, gdy uznali sytuację w szkole za szkodliwą i złą. Co leży u podstaw konfliktu i dlaczego problemy szkoły stały się tematem publicznej debaty?

czytaj więcej

PCPR Lubań

Turniej Wielkanocny

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprosiło dzieci pozostające w rodzinnej pieczy zastępczej na Turniej Wielkanocny. Po rozgywkach w kręgle dzieci spotkały Wielkanocnego Zajączka z prezentami.

czytaj więcej

Już jutro egzamin gimnazjalny

Już jutro blisko 240 lubańskich gimnazjalistów przystąpią do „małej matury”. Trzydniowe egzaminy sprawdzą poziom wiedzy jaką uczniowie zdobyli przez ostatnie trzy lata nauki.

czytaj więcej

Korowód bajkowych postaci

Zbliża się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji lubańska Biblioteka organizuje „Urodziny Ulubionych Bohaterów Literackich”. Ulubieńcy całych rodzin od wielu lat goszczą w bibliotekach i naszych domach, rozbudzają wyobraźnię, sprawiają, że się uśmiechamy i lubimy czytać.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Ewa Lichodziejewska

  żyła 55 lat

  Zm. 20.05.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 25.05.2017 o godz. 14:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań

 • Helena Tomaszewska

  żyła 88 lat

  Zm. 20.05.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 25.05.2017 o godz. 12:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań