Sobota, 21 października 2017r.

Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Strona główna / Oświata

Oświata

Lubań

W podzięce za edukację

16 października br. w restauracji „Tęczowa” zebrało się lubańskie grono pedagogiczne. Jak co roku, Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do podziękowania za trud wychowania dzieci i młodzieży.

czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP im. A. Mickiewicza

Tradycja, przyszłość, skuteczność

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypada w sobotę, więc w lubańskich szkołach obchody tego święta wypadają w różnych terminach. Dziś święto edukacji uhonorowali uroczystym apelem nauczyciele i uczniowie ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

czytaj więcej

Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Pracy Serca

Trzy szkoły – jedna lekcja

Wzorem ubiegłych lat po raz kolejny Lubań włącza się do akcji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Pracy Serca. Celem inicjatywy jest popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

czytaj więcej

Musi być czas na odpoczynek

Rzecznik Praw Dziecka alarmuje!

Ilość zadawanych prac domowych negatywnie wpływa na życie rodzinne uczniów. Rzecznik Praw Dziecka argumentuje, że uczniowie są przemęczeni, nie mają możliwości odpoczynku oraz szans na realizowanie pasji.

czytaj więcej

ZSP im. KZL w Lubaniu

Warsztaty językowe

ZSP im. KZL poszukuje ciągle nowych form współpracy międzynarodowej, aby w przyszłości umożliwić swoim uczniom mobilność na rynku pracy. W roku 2016 nawiązaliśmy kontakt ze stowarzyszeniem Europa Direkt, które prowadzi różnorodne międzynarodowe projekty z udziałem młodzieży kształcącej się zawodowo.

czytaj więcej

Pomagamy! Do wygrania 1000 książek

„Lubańska Czwórka w konkursie czytelniczym”

Dzieci lubią czytać, ważne by zapewnić im wybór i dostęp do nowości. Jak to zrobić? Można tak jak lubańska „Czwórka”. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu bierze udział w konkursie organizowanym przez Empik "Tysiąc powodów by czytać!"

czytaj więcej

ZSOiZ w Lwówku Śląskim

Nowy zawód w dwa lata

Bezpłatne szkoły dla dorosłych w ZSOiZ w Lwówku Śląskim ukończyło ponad 130 słuchaczy z powiatu lwóweckiego, bolesławieckiego i lubańskiego. W roku szkolnym 2017/2018 nadal prowadzony jest nabór, szkoła oferuje zdobycie kwalifikacji zawodowych technika rachunkowości, informatyki czy opiekuna medycznego. 

czytaj więcej

Spółka jawna w ZSP im. A. Mickiewicza

Szkoła przedsiębiorczości

PIT, CIT, VAT to skróty jednoznacznie kojarzące się z podatkami. Dla zwykłego „Kowalskiego” jedynie kojarzące się, bo sposób wyliczenia kwoty podatku to wiedza porównywalna z zagadnieniami fizyki kwantowej. Wiedzę tą najlepiej zdobyć prowadząc własną firmę, tylko jak to zrobić nie tracąc fortuny? Problem ten rozwiązano w ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, pozwalając klasom kierunków ekonomicznych uruchamiać firmy uczniowskie.

czytaj więcej

Po rocznej przerwie

Teatr Dziewiątka powraca

Przez siedem lat Teatr Dziewiątka był doskonałą wizytówką lubańskiego Mickiewicza, a zawieszenie jego działalności wywołało ogromne rozgoryczenie wśród uczniów. Teraz, po roku przerwy, teatr wraca do Lubania. Już w najbliższy piątek, reżyser Aneta Ćwieluch wybierze nowych aktorów.

czytaj więcej

Kropka do kropki się uśmiecha i stawia znaki, by była uciecha!

Dzień kropki

15 września grupa Żabek i Motyli obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień traktowany jako święto dziecięcej kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

czytaj więcej

Lubań, Leśna

Podstawówki gotowe?

Rozpoczął się nowy rok szkolny, co oznacza powrót 8-letnich podstawówek? Jak samorząd poradził sobie z remontami, przebudową struktury szkół i czy miejski budżet to wytrzymał?

czytaj więcej

Dziś rozstrzygnięto konkurs

Nowa dyrektor w "Adasiu"

Niecałe dwa miesiące temu konflikty w lubańskim Mickiewiczu były głównym tematem społecznej dyskusji. Na forach społecznościowych i naszej stronie, swój głos w tej sprawie zabierali nie tylko uczniowie, rodzice i absolwenci. Temat wywołał ogromne emocje, bo dobro szkoły leży na sercu wszystkim mieszkańcom. Zgodnie z obietnicą wracamy do tematu, gdyż od dziś ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu ma nową dyrektor.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia