Czwartek, 21 września 2017r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Strona główna / Powiat

Powiat

Powiat Lubań

Nowy komendant powiatowej straży

W poniedziałek, na mocy decyzji dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, powołano nowych komendantów powiatowych. Akt powołania z rąk komendanta dolnośląskiej PSP st. bryg. Adama Koniecznego otrzymał mł. bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło.

czytaj więcej

Co z Różaną?

To jest masakra, codziennie ta sama walka, na górze slalom między dziurami, a na dole z przeszkodami. Maszyn nie widać, roboty jakby stanęły. Ile jeszcze to potrwa? - tak napisała do nas czytelniczka. Rzeczywiście jeszcze niedawno na ulicy Różanej prace szły pełną parą, czy remont został wstrzymany?

czytaj więcej

PUP Lubań

Środki na kształcenie

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ogłasza ponowny nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.

czytaj więcej

Trwa remont

Nadciąga zielona fala?

Od dwóch tygodni trwają prace remontowe na skrzyżowaniu ulic: Podwale, Zgorzeleckiej i Ratuszowej. To jedno z trudniejszych skrzyżowań w mieście, szczególnie w dzień targowy.
Jak długo potrwa remont?

czytaj więcej

Dni Księstwa Czocha

Nowa władczyni Księstwa Czocha

Księstwo Czocha po raz szósty koronowało nowego księcia, dokładnie rzecz ujmując księżną. Przez najbliższy rok władać nim będzie - księżna ciętej riposty i perlistego śmiechu zwana Katarzyną II Roześmianą. Dni Księstwa Czocha są świętem Powiatu Lubańskiego, nie mogło więc zabraknąć koncertu i imprez towarzyszących.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Przejście graniczne zamknięte

Wczoraj (04.09) zamknięte zostało polsko-czeskie przejście graniczne Czerniawa-Zdrój – Nove Mesto. Przejście będzie zamknięte przez około dwa miesiące, a utrudnienia spowodowane są pracami drogowymi. 

czytaj więcej

Inauguracja roku szkolnego w ZSP im. A. Mickiewicza

Bo w każdym działaniu ważny jest początek

„Bo w każdym działaniu ważny jest początek” takim hasłem rozpoczął się rok szkolny 2017/2018 w lubańskim Mickiewiczu. To nowe otwarcie oznacza również nową dyrektor w szkole i nowy plan działania.

czytaj więcej

Powiat Lubań

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września, oprócz rocznicy wybuchu II wojny światowej, swoje święto obchodzą również Kombatanci. Mieszkańców powiatu zapraszamy na obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

czytaj więcej

Szósta edycja Księstwa Czocha

10 września br. (niedziela) na dziedzińcu Zamku Czocha odbędzie się kolejna edycja wydarzenia pn. ,,Leśna Brać Księstwa Czocha”. To właśnie wtedy na scenie zobaczymy DE MONO oraz Katarzynę Pakosińską. Podczas uroczystości poznamy nowego władcę fikcyjnej jednostki terytorialnej położonej w granicach naszego powiatu.

czytaj więcej

Ruszyły prace przy budowie oświetlenia

Powstanie nowa sygnalizacja świetlna wraz z przebudową części ulic Wrocławskiej i Podwale. Na teren budowy wjechały pierwsze maszyny. Oświetlenie ma być gotowe jesienią. Za utrudnienia, powstałe w wyniku rozpoczynających się prac przepraszamy.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Przetargi ruszyły

Ogłoszono przetargi na trzy nowe zadania inwestycyjne. W trakcie przebudowy jest ulica Różana a na remont czekają dwie lubańskie ulice – Leśna, Wrocławska oraz most w Mściszowie.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Inwestycja za blisko pół miliona złotych

Mając na uwadze lepsze warunki nauki oraz pobytu dla uczniów i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu, podjęto decyzję o przebudowie budynku internatu, mieszącego się przy ulicy Kopernika 1. Remont właśnie się rozpoczął.

czytaj więcej

Droga Siekierczyn – Nowa Karczma

Pierwszy etap prac w Siekierczynie

Rozpoczął się pierwszy etap prac na drodze relacji Siekierczyn – Nowa Karczma, który obejmie ponad 2 kilometrowy odcinek. Środki na ten cel pozyskano w ramach programu pn. „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 72

Uwaga! Silne burze z gradem

Jak na razie nic na to nie wskazuje, jednak według Biura Prognoz Meteorologicznych mamy dziś 80% szans na wystąpienie w naszym regionie silnych burz z gradem. Ostrzeżenie mówi o 2 stopniu zagrożenia co oznacza możliwość wystąpienia zjawisk powodujących duże straty materialne. Szczegóły w komunikacie.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Bez kolejki do Wydziału Komunikacji

Rejestracja bez kolejki? Informujemy, że w celu usprawnienia obsługi interesantów Wydziału Komunikacji (rejestracja pojazdów) oraz skrócenia czasu wizyty w urzędzie, istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji godziny.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Nowy most w Mściszowie

Już niebawem w powiecie lubańskim ogłoszony zostanie przetarg na odbudowę mostu w Mściszowie, nad potokiem Strużka. Jeden z największych mostów, w ciągu dróg powiatowych różnić się będzie od swojego poprzednika konstrukcją i estetyką. Kwota całego zadania może przekroczyć milion złotych.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Różana już pachnie nowością

Małymi krokami zbliżamy się do końca generalnego remontu drogi przy ulicy Różanej w Lubaniu. Termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony. Wszystko idzie zgodnie z planem. Jest to powiatowa inwestycja za 2,5 miliona złotych.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Zagraniczne staże – szansą dla młodych

Szkolenia i warsztaty, udział w międzynarodowych stażach dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, a przy okazji podróże i poznanie nowych znajomych – wszystko to za sprawą funduszy unijnych pozyskanych przez powiat, których suma w latach 2014-2018 przekroczy 3 miliony złotych.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Nadzwyczajne obrady

We wtorek (25.07 br.) odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu. Jej tematem było podjęcie uchwały dotyczącej przystąpienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza do projektu „IT& Economy 3.0”.

czytaj więcej

Powiat Lubań

W starostwie zapłacisz kartą lub telefonem

Starostwo Powiatowe w Lubaniu przystąpiło do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej. Program realizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Ryszard Szot

  żył 71 lat

  Zm. 17.09.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 21.09.2017 o godz. 15:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Świeradowie Zdroju. Msza Św.żałobna odbędzie się o godz 7.00 w Kościele Parafialnym

  Zawiadamia pogrążona w smutku i żałobie Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun