Poniedziałek, 27 lutego 2017r.

Imieniny: Gabriela, Anastazji

Strona główna / Powiat

Powiat

Powiat Lubań

Sytuacja na rynku pracy w powiecie

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Lubańskiego przedstawiona została informacja na temat sytuacji na rynku pracy w naszym powiecie a także realizacja zadań za rok ubiegły w zakresie aktywizacji zawodowej. Sprawozdanie w zakresie sytuacji na rynku pracy zostało przedstawione przez Krystynę Muchę, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Ptasia grypa na Dolnym Śląsku

W gospodarstwie rolnym w Tylicach w powiecie zgorzeleckim wykryto ognisko grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8, nazywanej potocznie ptasią grypą. Starosta Lubański zwołał w tej sprawie zespół zarządzania kryzysowego.

czytaj więcej

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Bezpłatne porady prawników

W całym kraju od poniedziałku rozpoczna się "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Dyżury w Lubaniu pełnić będą prokuratorzy. Inicjatywa ma zachęcić osoby, które czują się ofiarami do spotkania i podjęcia działań w celu zmiany swojej sytuacji.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Powiat liderem w pozyskiwaniu środków unijnych

Powiat Lubański znalazł się w pierwszej dziesiątce wyróżnionych – w kategorii powiaty w ogólnopolskim rankingu – Dotacje Unijne w Oświacie. Wyróżnienia wręczone zostaną podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty. Wysokość środków pozyskanych przez Powiat Lubański w okresie 2007-2015 to blisko 14 milionów złotych. Środki te przeznaczone zostały na realizację piętnastu projektów.

czytaj więcej

Powiatowa oświata

Czas na zmiany

Trwająca właśnie reforma oświaty to wyzwanie dla samorządów. Wiadomo już jakie działania w związku z planowanym wygaszeniem gimnazjów mają podjąć miasta i gminy w naszym powiecie. A jak do wdrażanych zmian, w tym m.in. do wydłużenia cyklu kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych i specjalnych przygotowuje się powiat?

czytaj więcej

Powiat Lubań

Kwalifikacja wojskowa w powiecie

W dniach od 6 lutego do 17 lutego 2017 roku na terenie powiatu lubańskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, która ma na celu weryfikację młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji i stanu zdrowia psychofizycznego dla potrzeb czynnej służby wojskowej.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Wizyta RPO w powiecie lubańskim

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich spotkał się ze starostą lubańskim Walerym Czarneckim oraz jego współpracownikami. Tematem rozmowy były m.in. kwestie dotyczące zawodu koronera - kto i na jakich zasadach powinien go powoływać, z jakich pieniędzy powinien być opłacany.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Jednym z ważniejszych punktów ostatniej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego była informacja dotycząca kontraktowania lubańskiego szpitala. Z informacji Krzysztofa Konopki, prezesa Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu wynikało, że możemy być spokojni o dalsze kontraktowanie.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Konkurs dla organizacji pozarządowych

Zarząd Powiatu Lubańskiego ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację w 2017 r. zadań publicznych w zakresie kultury, dziedzictwa narodowego, kultury fizycznej, turystyki, ochrony zdrowia, ekologii i ochrony zwierząt oraz działalności wspomagającej rozwój wspólnot, społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych, w tym wspierania działalności inkubatora organizacji pozarządowych. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.bip.powiatluban.pl.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Zwycięzcy Rankingu Powiatów

Jedyny w swoim rodzaju, ogólnopolski ranking oceniający dobre działania i rozwiązania na rzecz pozyskiwania środków krajowych i zagranicznych, inwestycji infrastrukturalnych po raz kolejny wyłonił najlepsze samorządy. Powiat Lubański został oceniony bardzo wysoko.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Miliony z unii

Na realizację ważnych działań - lubański powiat - pozyskał ponad 11 mln zł z czego kwota 9,1 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania. Sześć grantów, o łącznej wartości, przekraczającej jedenaście milionów, zostanie wydatkowana na realizację projektów z zakresu oświaty, poprawy bezpieczeństwa, realizacji staży zagranicznych młodzieży, rozwinięcia e-usług oraz modernizacji dróg powiatowych.

czytaj więcej

Fotogaleria

Lubań, Leśna, Świeradów-Zdrój - Rekordowy WOŚP 2017

Kolejny, 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Już o północy organizatorzy mówili o kolejnym pobitym rekordzie, na koncie fundacji było wówczas 62,4 mln zł w roku ubiegłym o tej samej porze była to kwota 43,4 mln zł. Na rekord ogólnopolski złożyły się też rekordowe zbiórki w Lubaniu, Świeradowie-Zdroju i Leśnej.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Podnosimy kwalifikacje zawodowe

W ramach wojewódzkiego projektu „Zawodowy Dolny Śląsk” opiewającego na kwotę 4,2 mln zł, Powiatowi Lubańskiemu przeznaczono środki finansowe w kwocie ok. 200 tys. zł na dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Powiat z pomysłem na rozwój

Ostatnie lata to dla powiatu lubańskiego czas rozwoju i inwestycji, w tym także inwestycji komunikacyjnych. – Dobra infrastruktura komunikacyjna jest dla każdego samorządu tym, czym krwioobieg dla żywego organizmu. Dbamy, by w naszym powiecie była bezpieczna i nowoczesna – mówi starosta lubański Walery Czarnecki.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie

Nieodpłatna pomoc prawna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Z początkiem 2016 roku w życie weszła ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej dla najuboższych, młodych i seniorów, kombatantów i weteranów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz ofiar klęsk

czytaj więcej

Powiat Lubań

Podpisano polsko-niemiecką umowę na realizację projektu

Już zakupiono nowy sprzęt komputerowy o wartości ok. 10 tysięcy złotych. Sprzęt ten trafi do uczniów lubańskiego Mickiewicza. Wszystko to za sprawą podpisanej w ubiegły czwartek umowy z przedstawicielami Saksońskiej Agencji Oświatowej na realizację wspólnego projektu. Całkowita wartość projektu to kwota przekraczająca 649 tysięcy euro.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Świątecznie w „KZL-u”

Powiatowe spotkanie świąteczno-noworoczne znakomicie przygotowali uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej. Była to doskonała okazja, aby złożyć sobie świąteczne życzenia oraz podziękować za wspólnie spędzony rok.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Na Święta życzenia od ...

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla każdego z nas. To czas rodzinnych spotkań, niezwykłej atmosfery oraz wzajemnej życzliwości. Z tej okazji wszystkim mieszkańcom naszego powiatu życzymy ciepła, zdrowia, radości oraz cudownych przeżyć.

czytaj więcej

Nekrolog

 • Zdzisław Wojtyna

  żył 78 lat

  Zm. 24.02.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 28.02.2017 o godz. 13:00

  Cmentarz Komunalny w Świeradowie Zdroju

  Zawiadamia pogrążona w żałobie Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Jadwiga Wrześniewska

  żyła 65 lat

  Zm. 26.02.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 28.02.2017 o godz. 12:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku i żalu Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań