Niedziela, 28 maja 2017r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Strona główna / Powiat

Powiat

Powiatowe podsumowanie konkursu

Profesjonalni, sprawni, pomocni

Aż 61 prac wpłynęło na eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży w Powiecie Lubańskim. Odważny funkcjonariusz, pełny poświęcenia ratownik, dzielny bohater – taki obraz strażaka zaprezentowały w swych pracach dzieci i młodzież z naszego powiatu.

czytaj więcej

Fotogaleria

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Strażacy od wielu lat zajmują pierwsze miejsce w sercach Polaków, zaufaniem darzy ich 94 % społeczeństwa. 4 maja wszyscy strażacy obchodzili swoje święto. To świetna okazja do wyróżnień i ukłonu w stronę tych, którzy zawsze przyjdą z pomocą. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu obchody Święta Dnia Strażaka odbyły się 19 maja br.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Powiat realizuje 11 projektów unijnych

Z każdym tygodniem rozkręca się tempo wydatkowania unijnych funduszy z perspektywy 2014-2020. Wartość wszystkich projektów realizowanych przez Powiat Lubański to kwota 15,6 mln zł. Ponad 12,9 mln zł funduszy unijnych wykorzysta nasz powiat na przebudowę dróg, modernizację sal edukacyjnych, doposażenie sal w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz szkolnych pracowni.

czytaj więcej

System wczesnego ostrzegania przed powodzią

Milion euro na doposażenie jednostek straży pożarnych

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Löbau, Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z burmistrzem niemieckiego miasta Dietmarem Buchholz podpisali umowę na dofinansowanie unijnego projektu „Kom(m)ando Zur Hilfe! Na pomoc!” na kwotę ponad miliona euro.

czytaj więcej

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu

Środki na szkolenia

Chcesz podnieść kwalifikacje Twoje i Twoich Pracowników?
Skorzystaj ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego!

czytaj więcej

Na nowe chodniki trzeba będzie poczekać

Ruszył remont Różanej

Ruszyły prace związane z remontem drogi wyjazdowej z Lubania w kierunku Radostowa. Osoby korzystające z drogi przez najbliższe miesiące muszą liczyć się z utrudnieniami. Zachowane zostaną również drzewa przy ul. 1 Maja, o które walczyli mieszkańcy.

czytaj więcej

III Majowe Śpiewanie u POLNYCH KWIATÓW

Stowarzyszenie Klub Seniora "Polne Kwiaty" organizuje imprezę integracyjną dla zespołów ludowych, kultywującą tradycje ludowego śpiewania pod nazwą "III MAJOWE ŚPIEWANIE U POLNYCH KWIATÓW", która odbędzie się w dniu 13 maja 2017 r. w Osiedlowy Dom Kultury w Zarębie.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Starostwo otwarte w sobotę

Sobota (06.05.2017 r.) będzie dniem pracującym w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. W tym dniu obie instytucje będą czynne w godzinach 7.30 – 17.00.

czytaj więcej

Prawo jazdy i dowód rejestracyjny za darmo

Realizacja ustawy dekomunizacyjnej wymusza na mieszkańcach wymianę dokumentów - proceder kłopotliwy i zazwyczaj kosztowny. Mieszkańcy ul. E.Orzeszkowej - do niedawna Świerczewskiego w Leśnej wymienią prawo jazdy i dowód rejestracyjny za darmo.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Tak się zmienią drogi w powiecie

Powiat kontynuuje duże inwestycje drogowe. Znamy plan powiatowych inwestycji na ten oraz przyszły rok. Tylko w Lubaniu zmodernizowanych zostanie 5 kilometrów dróg. Przebudowane zostaną – ulica Różana, ulica Leśna w kierunku Kościuszki, powstanie nowa sygnalizacja świetlna wraz z przebudową części ulic Wrocławskiej i Podwale.

czytaj więcej

Łużyckie Centrum Medyczne

Pokój Życzliwości w lubańskim szpitalu

Kolorowa świetlica dla dzieci powstała w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu. Wszystko to z myślą o najmłodszych pacjentach. To pomieszczenie, w którym mali pacjenci mogą spędzać czas na nauce i zabawie - do tej pory na oddziale takiego miejsca brakowało.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Nieodpłatna Pomoc Prawna w 2016 roku

Na terenie powiatu lubańskiego funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowane w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz w Urzędzie Miasta Świeradów – Zdrój. W starostwie porad udzielają radcowie prawni oraz adwokaci wyznaczeni przez korporacyjne izby zawodowe. W Świeradowie usługi są świadczone przez profesjonalnych prawników w ramach zadania publicznego wykonywanego przez organizację pozarządową wybraną w drodze konkursu.

czytaj więcej

II Powiatowa Gala Sportu

Znamy najlepszych z najlepszych

Niezwykłe miejsce, wyjątkowi ludzie oraz wielkie emocje. Tak w wielkim skrócie można podsumować II Powiatową Galę Sportu, która niestety już za nami. W środowy wieczór w Zamku Czocha poznaliśmy wszystkich laureatów drugiej edycji zmagań o sportowe nagrody Starosty Lubańskiego.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Debata o pracy

O rynku pracy i o tym jak dostosować się do jego nowoczesnych trendów – rozmawiano w lubańskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej, podczas powiatowej debaty o pracy, która odbyła się 17 marca br.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Powiat na półmetku

Ponad 10 mln zł wydatkowanych na inwestycje drogowe za które wyremontowano blisko 22 kilometrów dróg w powiecie oraz 6 mostów. 11 mln zł z unii na realizację projektów z zakresu oświaty, poprawy bezpieczeństwa, realizacji staży zagranicznych młodzieży, rozwinięcia e-usług oraz modernizacji dróg powiatowych.

czytaj więcej

Powiat Lubań

IMGW pomoże przy budowie sieci wodowskazów!

W tym tygodniu podpisane zostało porozumienie w sprawie współpracy Powiatu Lubańskiego oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Współpraca ta dotyczy fachowego wsparcia przy projektowaniu i budowie tzw. sieci obserwacji hydrologicznej na najbardziej niebezpiecznych ciekach wodnych na obszarze naszego powiatu.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Związek Powiatów Polskich obradował na Jasnej Górze

Niepokojące zmiany i tryb legislacyjny, zapowiedzi ważnych reform, o których samorządowcy dowiadują się z doniesień medialnych oraz powszechna niewiedza o przyszłości powiatów skłoniły Zarząd Związku Powiatów Polskich do zwołania Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Bronisław Duliński

  żył 67 lat

  Zm. 25.05.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 30.05.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Jadwiga Dylewska

  żyła 89 lat

  Zm. 26.05.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.05.2017 o godz. 13:00

  W kościele Jana Chrzciciela w leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań