Sobota, 20 stycznia 2018r.

Imieniny: Fabiana, Sebastiana

Strona główna / Powiat

Powiat

PUP Lubań

Środki na kształcenie

Zainwestuj w potencjal kadrowy podnosząc kwalifikacje swoje i swoich pracowników. Skorzystaj ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego i złóż "Wniosek o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w ramach priorytetów ustalonych na rok 2018”.

 

czytaj więcej

KFS

Fundusze na szkolenia

W ramach krajowego Funduszu Szkoleniowego przedsiębiorcy z dolnośląskich powiatów będą mieli do dyspozycji w sumie 6,39 mln zł. W powiecie lubańskim na szkolenia pracowników i pracodawców to kwota 141 tys. zł.

czytaj więcej

Pisarzowice, Leśna, Świeradów-Zdrój i Lubań

Relacja - WOŚP 2018!

WOŚP-owa niedziela była bardzo aktywnym dniem, w wyniku zaangażowania sztabu ludzi i 150 wolontariuszy w powiecie lubańskim zebrano ponad 123 tys zł. Padło też kilka rekordów, a to jeszcze nie koniec zbiórki.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Darmowa Pomoc Prawna w Powiecie Lubańskim

To już kolejny rok, kiedy na terenie naszego powiatu funkcjonuje Nieodpłatna Pomoc Prawna. Zapraszamy Państwa do korzystania z tej możliwości. Na terenie powiatu lubańskiego funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, które zlokalizowane są w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz w Urzędzie Miasta Świeradów – Zdrój.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Bezpieczeństwo, oświata, zdrowie

Ostatni rok dla powiatu lubańskiego to czas realizacji strategicznych inwestycji, rozwoju oraz pozyskiwania dużych środków zewnętrznych na realizację ważnych zadań. Czas podsumować poszczególne działania. Co udało się zrobić w powiecie? Jakie zadania już zrealizowano, a jakie czekają na realizację?

czytaj więcej

Powiat Lubań

Sportowe nagrody Starosty

Przed nami trzecia edycja sportowych wyróżnień dla sportowców z terenu Powiatu Lubańskiego. Starosta Lubański, zaprasza do składania wniosków o przyznanie dla zawodników i trenerów nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2017.

czytaj więcej

Tylko 48 godzin tygodniowo

Czy lekarze w Lubaniu wypowiadają umowy?

W całym kraju lekarze rezydenci i lekarze specjalizujący się wypowiadają klauzulę opt-out umożliwiającą pracę w wymiarze przekraczającym 48 godzin tygodniowo. Sprawdziliśmy czy sytuacja ta dotyczy jedynego szpitala w powiecie lubańskim.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Budżet powiatu przyjęty jednomyślnie

Najważniejszym punktem ostatniej w 2017 roku sesji rady powiatu lubańskiego było przyjęcie budżetu na rok 2018, który został pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie komisje i przyjęty przez radnych jednomyślnie.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Starostwo zamknięte we wtorek

Szanowni Państwo. Zgodnie z decyzją Starosty Lubańskiego w dniu 2 stycznia 2018 roku (wtorek) Starostwo Powiatowe w Lubaniu oraz Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności będą NIECZYNNE. Natomiast w dniu 5 stycznia 2018 roku (piątek) obie te instytucje pracować będą od godziny 7.30 do godziny 15.30.

czytaj więcej

Kolejne Stypendystki Prezesa Rady Ministrów

Dwie niezwykłe uczennice: Aleksandra Oberda z kl. III Liceum Ogólnokształcącego i Klaudia Strychacz z kl. IV Technikum Gastronomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu zostały stypendystkami Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia nagród przez panią Annę Zalewską, Minister Edukacji Narodowej i Romana Kowalczyka, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, odbyła się 01 grudnia 2017 r. w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Deklaracja Sudecka podpisana

Dolny Śląsk regionem zrównoważonego rozwoju? Wczoraj we Wleniu, odbyło się spotkanie blisko setki samorządowców reprezentujących południowo-zachodnią część Dolnego Śląska, od Jeleniej Góry przez Wałbrzych po Kłodzko, aby rozmawiać o współpracy i zrównoważonym rozwoju naszego regionu.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Remont Wrocławskiej w przyszłym roku

Remont ulicy Wrocławskiej w Lubaniu przeniesiony został na przyszły rok. Pierwszy przetarg na realizację tej inwestycji, z powodu braku ofert został unieważniony. Planowane zakończenie prac na tym odcinku to czerwiec 2018 roku.

czytaj więcej

Buenos dias w KZL-u

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej od lat realizowane są niezwykle ciekawe projekty zawodoznawcze. Obecnie startuje projekt „Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów”.

czytaj więcej

Czy zagraża nam odra?

Ruch antyszczepionkowy zyskuje coraz większą popularność. Czy wzrost zachorowań na choroby zakaźne i odejście od szczepień widoczny jest również w naszym mieście?

czytaj więcej

Powiat Lubań

Wyjdź z domu, spędź aktywnie z nami czas!

Informujemy, iż z nowym rokiem swoją działalność rozpocznie Środowiskowy Dom Samopomocy w Smolniku. Placówka jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób przewlekle psychicznie chorych (Typ A), nie wymagających leczenia szpitalnego. Dom przeznaczony jest dla 40 dorosłych osób.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Szkolnictwo zawodowe dofinansowane

Ponad 3 mln 150 tys. złotych otrzymał powiat lubański od samorządu województwa dolnośląskiego na doposażenie szkolnictwa zawodowego. W piątek starosta lubański Walery Czarnecki podpisał umowę na realizację kolejnego projektu edukacyjnego. Realizowanych obecnie jest osiem projektów, następne czekają na rozpatrzenie.

czytaj więcej

Zaproszenie

Msza święta w intencji pracowników socjalnych

21 listopada obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego, święto wszystkich pracowników służb społecznych. Z tej okazji mamy zaszczyt zaprosić Władze Powiatu Lubańskiego, Władze Miast i Gmin z terenu Powiatu Lubańskiego, mieszkańców powiatu oraz wszystkie osoby związane z pomocą drugiemu człowiekowi do wzięcia udziału we Mszy Świętej w intencji pracowników sektora pomocy społecznej.

czytaj więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich osób, które działają w obszarze pomocy społecznej. Z tej okazji odbyło się spotkanie okolicznościowe z pracownikami służb społecznych z terenu powiatu, które zorganizowano w sali narad lubańskiego starostwa oraz w siedzibie zespołu placówek wychowawczych w Świeradowie-Zdroju.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Leon Michta

  żył 83 lat

  Zm. 17.01.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 20.01.2018 o godz. 12:00

  W kaplicy na cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań