Środa, 26 lipca 2017r.

Imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny

Strona główna / Powiat

Powiat

Powiat Lubań

W starostwie zapłacisz kartą lub telefonem

Starostwo Powiatowe w Lubaniu przystąpiło do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej. Program realizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A.

czytaj więcej

PUP Lubań

Środki na kształcenie

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ogłasza ponowny nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy. Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 24.07.2017r.do 04.08.2017r.

czytaj więcej

Nieodpłatna Pomoc Prawna w Powiecie Lubańskim

640 osób skorzystało z Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Zapraszamy Państwa do korzystania z usług Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Na terenie powiatu lubańskiego funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowane w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz w Urzędzie Miasta Świeradów – Zdrój.

czytaj więcej

Ranking Wspólnoty

Szansa na rozwój?

Miesięcznik Wspólnota opublikował kolejny ranking, tym razem tematem zestawienia jest zamożność poszczególnych samorządów. I o ile nie dziwią sukcesy finansowe Wrocławia czy Świnoujścia, to w naszym powiecie też pojawiła się perełka.

czytaj więcej

Nie jest najlepiej

Jak poradzili sobie maturzyści?

Poznaliśmy wstępne wyniki egzaminu maturalnego. Maturzyści z naszego powiatu wypadli znacznie gorzej niż w tamtym roku i znacznie poniżej średniej wojewódzkiej.

czytaj więcej

Gdzie się kąpać?

Może dzisiejsza aura nie zachęca do kąpieli, ale przed nami jeszcze prawie dwa miesiące wakacji więc okazja do wyjazdu nad wodę z pewnością się pojawi. Od lat mieszkańcy powiatu jeżdżą ochłodzić się nad okoliczne zalewy. Pojawia się jedynie pytanie: czy to aby bezpieczne?

czytaj więcej

Powiat Lubań

Staże w lubańskim starostwie

Starostwo Powiatowe w Lubaniu przystąpiło do projektu „STAŻE NA START - program rozwoju kompetencji poprzez wysokiej jakości staże dla studentów kierunków Ekonomia i Zarządzanie Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu”.

czytaj więcej

Finansowanie ŁCM zapewnione do 2021 r.

Lubański szpital w sieci

Rząd PiS wprowadza „dobrą zmianę” w wielu dziedzinach życia społecznego, po rewolucji w oświacie, przyszedł czas na służbę zdrowia. Właśnie tworzona sieć szpitali ma zapewnić lepsze i płynniejsze finansowanie placówek oraz całościowo zadbać o pacjenta. Lubański szpital został włączony do Publicznej Służby Zdrowia, jako szpital II stopnia. Co to oznacza dla pacjenta?

czytaj więcej

"Bieg po siekierkę" za nami

W ostatnią sobotę (24.06) mieszkańcy powiatu lubańskiego „pobiegli po siekierkę”. Aura sprzyjała dużej frekwencji, więc impreza wspaniale zaingurowała wakacje.

czytaj więcej

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu

Środki na kształcenie

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ogłasza ponowny nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.
Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 26.06.2017r. do 11.07.2017r.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Kolejne lata dużych inwestycji drogowych i spore utrudnienia

W tym i następnym roku w powiecie lubańskim zmodernizowanych zostanie ponad 50 kilometrów dróg powiatowych oraz wojewódzkich. Remont dróg relacji Świecie- Gryfów, z Platerówki przez Leśną do Świecia oraz z Proszówki do granic państwa – spowodują spore utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców naszego powiatu.

czytaj więcej

II edycja zmagań sportowych za nami

W ubiegłym tygodniu na kompleksie sportowym w Mickiewiczu oficjalnie otwarto II Powiatowe Igrzyska Młodzieży. W Igrzyskach wzięło udział 250 uczestników. Młodych sportowców przywitał Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z Januszem Harapinem, przewodniczącym komisji sportu, rekreacji i turystyki.

czytaj więcej

Czerniawa - Nove Mesto

Przejście graniczne w Czerniawie nie zostanie zamknięte

W poniedziałek (05.06 br.) Walery Czarnecki, starosta lubański wraz z Cezarym Przybylskim, marszałkiem województwa dolnośląskiego spotkali się Martinem Putą, Hetmanem Kraju Libereckiego. Podczas spotkania ustalono, że przejście drogowe Czerniawa – Nove Mesto nie zostanie całkowicie zamknięte.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu

Radni Powiatu Lubańskiego na majowej sesji udzielili jednogłośnie absolutorium zarządowi za 2016 rok. Pozytywnie wykonanie ubiegłorocznego budżetu oceniła również Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna, doceniając realizowane w tym czasie działania.

czytaj więcej

Fotogaleria

Finał powiatowych konkursów

Zakończyła się 17. edycja Gali Laureatów Konkursów Powiatowych i Regionalnych przeprowadzonych w tym roku szkolnym. Uczestniczyło w niej 100 laureatów konkursów przedmiotowych, artystycznych i językowych, organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu.

czytaj więcej

Tabela sygnałów powszechnego ostrzegania

Syreny zawyją w Powiecie Lubańskim

Od 6 do 8 czerwca Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadzi ćwiczenie taktyczno-specjalne pod kryptonimem RENEGADE-SAREX. W tym czasie przeprowadzony zostanie trening systemu alarmowania i ostrzegania, co wiąże się z możliwością uruchomienia syren alarmowych w Powiecie Lubańskim.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego przypadającego na 30 maja, 28 maja 2017 r. o godz. 18.00 w Kościele p.w Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Jakuba w Lubaniu odbyła się Msza Święta w intencji rodzin zastępczych z terenu powiatu lubańskiego. We Mszy Świętej uczestniczyły rodziny zastępcze wraz z dziećmi, Wicestarosta Wojciech Zembik, oraz Dyrektor PCPR Katarzyna Wójcik wraz z pracownikami.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja przypada rocznica pierwszych wolnych wyborów do rad gmin i miast. - Codziennego spełniania się w misji służenia ludziom, ciągłego zapału oraz wytrwałości w podejmowaniu coraz to nowych wyzwań – Walery Czarnecki, starosta lubański złożył życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Przyłączamy się do nich, życząc wszystkiego najlepszego osobom tworzącym samorządy wszystkich szczebli.

czytaj więcej

Powiatowe podsumowanie konkursu

Profesjonalni, sprawni, pomocni

Aż 61 prac wpłynęło na eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży w Powiecie Lubańskim. Odważny funkcjonariusz, pełny poświęcenia ratownik, dzielny bohater – taki obraz strażaka zaprezentowały w swych pracach dzieci i młodzież z naszego powiatu.

czytaj więcej

Fotogaleria

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Strażacy od wielu lat zajmują pierwsze miejsce w sercach Polaków, zaufaniem darzy ich 94 % społeczeństwa. 4 maja wszyscy strażacy obchodzili swoje święto. To świetna okazja do wyróżnień i ukłonu w stronę tych, którzy zawsze przyjdą z pomocą. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu obchody Święta Dnia Strażaka odbyły się 19 maja br.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Marian Kwolik

  żył 67 lat

  Zm. 23.07.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 28.07.2017 o godz. 13:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku i żalu Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań

 • Helena Gałecka

  żyła 77 lat

  Zm. 25.07.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 27.07.2017 o godz. 14:30

  W Kaplicy na Cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Andrzej Białek

  żył 67 lat

  Zm. 25.07.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 27.07.2017 o godz. 13:00

  Msza Św.żałobna w Kościele Parafialnym w Orłowicach.Dalsza część ceremonii na Starym Cmentarzu w Świeradowie Zdroju.

  Zawiadamia pogrążona w żałobie Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun