Wtorek, 21 listopada 2017r.

Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada

Strona główna / Powiat

Powiat

Rewitalizacja linii kolejowej

Pociągiem do Świeradowa

Wczoraj samorządowcy podpisali list intencyjny w sprawie odbudowy i uruchomienia pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Gryfów Śl. - Mirsk - Świeradów-Zdrój. Inwestycja ma kosztować 30 milionów złotych, a przywrócenie tej linii kolejowej ma być szansą dla całego regionu.

czytaj więcej

CEPiK 2.0

Problemy z rejestracją aut

Nowe zasady płatności i wykonywania przeglądów technicznych pojazdów obowiązują od poniedziałku (13.11). Media ogólnopolskie donoszą, że nowy system nie działa, bądź działa w wersji testowej. Okazuje się, że lubańskie stacje kontroli pojazdów i Starostwo Powiatowe również mają problemy z Centralną Ewidencją Pojazdów.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy

W dniach 18 – 20 października w Strasbourgu odbyła się 33 Sesja Plenarna Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Europy (CLRAE). Kongres jest organem doradczym Komitetu Ministrów, reprezentującym władze lokalne i regionalne państw Rady Europy. W sesji uczestniczyło ponad 300 przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych z 47 krajów członkowskich Rady Europy. Walery Czarnecki – Starosta Lubański reprezentował Polskę.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Sudety 2030 - szansą rozwoju regionu

27 października br. w Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze odbyły się rozmowy na temat rozwoju i przyszłości południowej części Dolnego Śląska. Powiat Lubański reprezentował – Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

czytaj więcej

Mistrzowie z KZL-u

III miejsce w XXIII Mistrzostwach Sportowo – Obronnych o Puchar Ministra Obrony Narodowej to nielada wyczyn. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu po raz kolejny wzięli udział w zawodach stowarzyszeń proobronnych.

czytaj więcej

Kierowcy pędzą jak wariaci

Mieszkańcy walczą o chodnik

Prace remontowe ul. Różanej są na ukończeniu, jednak koniec remontu budzi w mieszkańcach co raz większy niepokój. Sen z powiek spędza brak chodników, tym bardziej że na świeżo wyremontowanej drodze była już pierwsza kolizja.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października br. w Szkole Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu spotkali się nauczyciele i pracownicy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Lubański, aby razem świętować Dzień Edukacji Narodowej. Niewątpliwie ten dzień jest jednym z najważniejszych świąt dla wszystkich pracowników oświaty.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Wsparcie unijne dla powiatowej oświaty

Ponad 7 milionów 470 tysięcy złotych przeznaczonych zostanie na realizację projektów edukacyjnych. Są to projekty, które mają dostosować ofertę edukacyjną do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz zwiększyć atrakcyjność i efektywność szkolnictwa zawodowego.

czytaj więcej

Powiat Lubań

ŚDS, nową jednostką powiatu

Ruszyły prace remontowe budynku po byłym Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Smolniku. Już w przyszłym roku powstanie tam Środowiskowy Dom Samopomocy. To niełatwe wyzwanie, w całym kraju są jedynie 664 takie placówki, w województwie dolnośląskim jest ich jedynie 25.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Najładniejsza Zagroda Powiatu Lubańskiego

Za nami kolejna edycja konkursu pn. „Najładniejsza Zagroda Powiatu Lubańskiego” oraz „Najładniejsze Gospodarstwo Rolne Powiatu Lubańskiego”. Obejrzyjcie fotogalerię i poznajcie laureatów.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Stypendia dla najzdolniejszych

Podczas Sesji Rady Powiatu Lubańskiego starosta Walery Czarnecki wraz z przewodniczącą rady Teresą Dutkiewicz – Kozań uhonorowali najzdolniejszych uczniów szkół, których organem prowadzącym jest powiat. Stypendia wręczone zostały nie tylko za osiągnięcia dydaktyczne, ale również za te sportowe oraz artystyczne.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Mianowani i dyplomowani

Na wrześniowej sesji rady powiatu lubańskiego dominował temat oświaty. Wyróżniono nauczycieli, którzy uzyskali stopień nauczyciela dyplomowanego oraz wręczono akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom mianowanym. Nauczyciele przed odebraniem aktów mianowania ślubowali rzetelnie pełnić swoje obowiązki wychowawcy i opiekuna młodzieży.

czytaj więcej

Fantastyczna lekcja ekologii

Zbieraj z klasą

Dzisiaj, dzięki realizacji projektu ,,Zbieraj z klasą”, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku byli świadkami niecodziennego spektaklu. Do Leśnej zawitali ambasadorzy ogólnopolskiego, edukacyjno-ekologicznego projektu „Zbieraj z klasą”.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Nowy komendant powiatowej straży

W poniedziałek, na mocy decyzji dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, powołano nowych komendantów powiatowych. Akt powołania z rąk komendanta dolnośląskiej PSP st. bryg. Adama Koniecznego otrzymał mł. bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło.

czytaj więcej

Co z Różaną?

To jest masakra, codziennie ta sama walka, na górze slalom między dziurami, a na dole z przeszkodami. Maszyn nie widać, roboty jakby stanęły. Ile jeszcze to potrwa? - tak napisała do nas czytelniczka. Rzeczywiście jeszcze niedawno na ulicy Różanej prace szły pełną parą, czy remont został wstrzymany?

czytaj więcej

PUP Lubań

Środki na kształcenie

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ogłasza ponowny nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.

czytaj więcej

Trwa remont

Nadciąga zielona fala?

Od dwóch tygodni trwają prace remontowe na skrzyżowaniu ulic: Podwale, Zgorzeleckiej i Ratuszowej. To jedno z trudniejszych skrzyżowań w mieście, szczególnie w dzień targowy.
Jak długo potrwa remont?

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Alina Nowak

  żyła 66 lat

  Zm. 19.11.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 23.11.2017 o godz. 14:00

  W kaplicy na cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Włodzimierz Bełzowski

  żył 84 lat

  Zm. 18.11.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.11.2017 o godz. 14:00

  W kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • TERESA WALEŃSKA

  żyła 85 lat

  Zm. 17.11.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.11.2017 o godz. 13:00

  Msza Św. żałobna odprawiona zostanie w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Lubaniu. Po Mszy Św. nastąpi odprowadzenie Zmarłej do miejsca wiecznego spoczynku.

  Pogrążona w smutku Siostra z Rodziną.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Tadeusz Cisek

  żył 69 lat

  Zm. 18.11.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.11.2017 o godz. 12:00

  W kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań