Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

Strona główna / Powiat / "Bieg po siekierkę" za nami

"Bieg po siekierkę" za nami

W ostatnią sobotę (24.06) mieszkańcy powiatu lubańskiego „pobiegli po siekierkę”. Aura sprzyjała dużej frekwencji, więc impreza wspaniale zaingurowała wakacje.

24 czerwca 2017r. odbyła się druga edycja Powiatowo-Gminnego „Biegu po Siekierkę” organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Jeziorna” w Siekierczynie. W tym roku było to zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu Powiatu Lubańskiego. Pogoda i frekwencja dopisała, więc impreza wspaniale zaingurowała okres wakacyjny. Udział w biegach wzięli przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy Gminy Siekierczyn i Powiatu Lubańskiego. Gościliśmy również liczną reprezentację zawodników spoza naszego regionu, co bardzo nas ucieszyło. Patronat nad wydarzeniem sprawował Walery Czarnecki, starosta lubański.

Imprezę rozpoczął bieg rekreacyjny dzieci na dystansie ~500 m, w którym:
- w kategorii dziewczynek I miejsce zajęła Małgorzata Wendt, II miejsce zajęła Martyna Kowalska, III miejsce zajęła Barbara Mudło,
- w kategorii chłopców I miejsce zajął Kacper Majer, II miejsce zajął Krystian Kuriata, III miejsce zajął Rafał Torończak.

Dodatkowo wyróżniono najmłodszych uczestników biegu. Wszystkie dzieci uczestniczące w biegach otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i zestawy upominków ufundowane przez sponsorów i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „JEZIORNA” w Siekierczynie.

O godzinie 10:45 odbył się start biegu przełajowego na dystansie 2,5 km. Jego wyniki są następujące:
-w kategorii KOBIET I miejsce zdobyła – Kinga Sudomlak, II miejsce zdobyła – Zuzanna Zielonko, III miejsce zdobyła – Beata Kusiakiewicz,
-w kategorii MĘŻCZYZN I miejsce zdobył – Mateusz Kusiakiewicz, II miejsce zdobył – Marcin Kapłon, III miejsce zdobył – Daniel Kwiatkowski.

Wyróżnienia z rąk Wójta Gminy Siekierczyn w postaci pięknych pucharów otrzymali również zawodnicy, którzy zostali wybrani najszybszymi mieszkańcami Gminy Siekierczyn. Byli to Kinga Sudomlak na dystansie 2,5 km oraz Piotr Michnowicz na dystansie 5 km.

Głównym biegiem imprezy był jednak bieg przełajowy na dystansie 5 km, w którym udział wzięła największa liczba uczestników. Na start zdecydowały się również osoby, które uczestniczyły w biegu na 2,5 km, co w tych warunkach było prawdziwym wyczynem.

Dodatkową kategorią w ramach biegu na 5 km była rywalizacja przedstawicieli służb mundurowych o puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Zarębie. Jego zdobywcą został Pan Mateusz Popiół – reprezentujący Nadleśnictwo Świeradów. Kolejne pozycje w tym rankingu przypadły Danielowi Kwiatkowskiemu i Agnieszce Matysiak.

W klasyfikacji generalnej „Biegu po Siekierkę” na dystansie 5 km w kategorii KOBIET: I miejsce zdobyła – Elwira Krawiec, II miejsce zdobyła – Agnieszka Matysiak, III miejsce zdobyła – Elżbieta Torończak, w kategorii MĘŻCZYZN: I miejsce zdobył – Wojciech Domowicz, II miejsce zdobył – Mariusz Lerian, III miejsce zdobył – Sebastian Krawiec.

Jako, że impreza odbywała się pod hasłem „Bieg po Siekierkę” organizatorzy chcieli nadać jej szczególny charakter, dlatego zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali wspaniałe pamiątkowe zestawy siekierek ufundowane przez firmę FISKARS POLSKA oraz Pana Jarosława Buryło, które wręczyła Pani Joanna Mudło – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „JEZIORNA” w Siekierczynie. Zaskoczenie i miny zwycięzców bezcenne.

Specjalne podziękowania kierujemy do zawodników, którzy wyróżnili się walecznością i pozytywną dawką zaangażowania. Byli to Piotr Szymczak i Andrzej Klatka.

W trakcie imprezy wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i atrakcjach, a nie mniej frajdy przysporzyło malowanie buziek i wykonywanie kolorowych zabawek z balonów przez Klub Liderów Młodzieżowych z Lubania.

Za pomoc, współpracę i wsparcie w organizacji imprezy pragniemy  w szczególności złożyć podziękowania dla: Starosty Lubańskiego – Pana Walerego Czarneckiego, Wójta Gminy Siekierczyn – Pana Janusza Niekrasza, Prezesa ZGiUK Sp. z o.o. – Pana Michała Turkiewicza, Dyrektora Zarządzającego Fiskars – Pana Sylwestra Dmowskiego, Prezesa NZOZ ŁCM Sp. z o.o. – Pana Krzysztofa Konopki, Dyrektora Zakładu Karnego w Zarębie – Pana Marka Kaczmarskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Pieńsk – Pana Mariusza Jędrzejczak, Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów – Pana Lubomira Leszczyńskiego, Komendanta KPP w Lubaniu – Pana Norberta Kurendy, Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej – Pana Jana Gancarza, Klubu Liderów Młodzieżowych z Lubania, Pana Tomasza Chmielewskiego, Państwa Agaty i Piotra Szmigiel, Pana Zdzisława Trendewicza, Pana Jarosława Buryło, Pana Marcina Furdykoń, Pana Zdzisława Krynickiego, Pani Joanny Janiszewskiej.

Dariusz Furdykoń podkreśla, że szczególne podziękowania należą się wszystkim członkom Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Jeziorna” w Siekierczynie – Joannie Mudło, Ewie Janeczko, Jakubowi Szmigiel, Jarosławowi Urydze, Janowi Janeczko, Emilii Janeczko, Antoninie i Adamowi Murias, Pawłowi Barabola, Marcinowi Hładyk, Annie i Tomaszowi Kożuszyńskim, Agacie i Andrzejowi Adamczuk, Małgorzacie i Mariuszowi Olejnik, Agnieszce i Andrzejowi Zacharczuk, Przemysławowi Procajło i Małgorzacie Czekaj za nieoceniony wkład pracy i zaangażowanie przy przygotowaniu i obsłudze tegorocznego „Biegu po Siekierkę”.

Mamy nadzieję, że nasza impreza podobała się Państwu, dlatego już dziś – gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich wspaniałym kibicom i… ZAPRASZAMY ZA ROK! - kwituje Dariusz Furdykoń, współorganizator wydarzenia.

Autor: Powiat Lubań
comments powered by Disqus