Piątek, 23 lutego 2018r.

Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

Strona główna / Region

Region

NOSG

Zamiast euro zarobił mandat

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu dzięki współpracy ze służbami niemieckiej Policji Federalnej zatrzymali obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec został zatrzymany za udzielenie pomocy w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom obywatelom Rosji.

czytaj więcej

Dziewczyna twierdzi, że to był uchodźca

Napad na 18 - letnią Polkę w Görlitz

Z pobliskiego Görlitz co jakiś czas docierają informacje o zdarzeniach z niechlubnym udziałem uchodźców. Tym razem sygnał przyszedł od 18-letniej Sandry ze Zgorzelca, która pewnego wieczora bez żadnych przyczyn została zaatakowana przez mężczyznę o śniadym kolorze skóry. Kiedy opisała sytuację w mediach społecznościowych jej konto zostało zablokowane pod zarzutem publikowania treści rasistowskich.

czytaj więcej

Co wykopano w lesie w Piechowicach?

Góra Sobiesz znajdująca się koło Piechowic w dalszym ciągu przykuwa uwagę poszukiwaczy skarbów, którzy wierzą, że na jej północno - zachodnim zboczu ukryta jest tzw. Bursztynowa Komnata. Dzisiaj (06.02.2018) odnaleziono kolejne miejsce wykopu, który przeprowadzono w ciągu kilku ostatnich dni.

czytaj więcej

Rusza III. edycja Aktywnego Dolnego Śląska!

Urząd marszałkowski startuje z trzecią edycją budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Po sukcesie dwóch edycji, w tym roku program został rozszerzony. Tegoroczny budżet obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mieli łącznie do wykorzystania milion złotych!

czytaj więcej

Pożar domu w Uboczu

Zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Uboczu koło Gryfowa Śląskiego do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęło o 7. w piątek, 2 lutego 2018 roku.

czytaj więcej

Jak żyć? - pytają mieszkańcy

Włosień. Wioska odcięta od świata

Mieszkańcy Włosienia w gminie Platerówka, poddają w wątpliwość kompetencje dyrektora Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Ten, jedną decyzją może doprowadzić do upadłości przynajmniej sześć potężnych gospodarstw rolnych oraz kilka lokalnych firm. Ta sama decyzja godzi również w bezpieczeństwo, bowiem zamyka jedyną drogę dojazdu dla ciężkich wozów straży pożarnej. Według mieszkańców decyzja posiada ewidentne wady prawne, a jej przygotowanie świadczy o niechlujstwie i niedbalstwie urzędników.

czytaj więcej

Szklarska Poręba

Śmierć na wodospadzie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na Wodospadzie Szklarki pod Szklarską Porębą. Zginął 26-letni mężczyzna.

czytaj więcej

Kolejna edycja Dolnośląskich Małych Grantów

Rozpoczyna się kolejna edycja programu „Dolnośląskie Małe Granty”, skierowanego do mieszkańców Dolnego Śląska, głównie do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje mogą się starać zarówno członkowie organizacji pozarządowych, jak i niezrzeszeni w żadnych strukturach Dolnoślązacy.

czytaj więcej

Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu

Podsumowanie akcji ratunkowej po zawaleniu kamienicy w Mirsku

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak koordynował akcję ratunkową po zawaleniu kamienicy wielorodzinnej w Mirsku w powiecie lwóweckim. Bilans akcji ratunkowej: 10 osób rannych, w tym 5 osób dorosłych i 5 dzieci. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Lwówku, Jeleniej Górze, Nowej Soli i Lubaniu.

czytaj więcej

Wideo i fotorelacja

Wybuch butli z gazem w Mirsku

Dziś około 13. w jednej z kamienic w centrum Mirska doszło do wybuchu butli gazowej. W wyniku eksplozji kilka osób zostało poszkodowanych, w tym dwie ciężko. Zniszczona została również konstrukcja budynku.

czytaj więcej

Tragedia w Mirsku

Dziś około 13. w Mirsku przy ul. Mickiewicza doszło do wybuchu gazu. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia