Wtorek, 28 marca 2017r.

Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Strona główna / Region

Region

To jedyna taka noc w Polsce!

Noc Sów!

Marcowe i kwietniowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

czytaj więcej

Ruszają konsultacje dotyczące uchwały antysmogowej

Zakaz opalania paliwami stałymi dla Świeradowa i Czerniawy?

Wczoraj przedstawiono projekt uchwały antysmogowej dla województwa dolnośląskiego. Przewiduje on zakaz stosowania paliw stałych dla Wrocławia i miejscowości uzdrowiskowych w tym Czerniawy -Zdroju i Świeradowa- Zdroju. Dla pozostałej części województwa przewiduje się stopniową wymianę kotłów grzewczych na te V klasy emisji. Według projektu założenia mają zostać wprowadzone w życie do 2024 roku.

czytaj więcej

O przyszłości linii kolejowej Lwówek Śląski - Jelenia Góra

Podczas nadzwyczajnej sesji połączonych rad Powiatu Lwóweckiego, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Miasta i Gminy Wleń, w której 17 marca br. uczestniczył Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląsiego bardzo wiele miejsca poświęcono niezwykle ważnej dla tej części naszego regionu kwestii rewitalizacji linii kolejowej nr 283, łączącej Lwówek Śląsku z Jelenią Górą oraz skomunikowania Lwówka Śląskiego ze Złotoryją poprzez modernizację linii 284. Obie linie kolejowe zarządzane są obecnie przez PKP.

czytaj więcej

Bolesławiec

W mieszkaniu ujawniono zwłoki dwóch kobiet

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu w dniu dzisiejszym wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania w marcu 2017 roku w Bolesławcu śmierci dwóch kobiet – matki i córki, tj. o czyn z art. 155 k.k.

czytaj więcej

Teraz stanie przed sądem

Zabił konkubinę siekierą i ranił jej córkę

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 45 - letniemu mieszkańcowi Jeleniej Góry Markowi L., któremu zarzucono dokonanie z zamiarem bezpośrednim zbrodni zabójstwa, ze szczególnym okrucieństwem, konkubiny Małgorzaty R., usiłowania dokonania zabójstwa córki Aleksandry L., a także psychicznego i fizycznego znęcania się nad konkubiną i ich wspólną córką Aleksandra L., tj. o czyn z art. 148 §2 pkt. 1 k.k. i inne.

czytaj więcej

Carrefour powiększy Galerię Słowiańską w Zgorzelcu

Po sukcesie zeszłorocznego remodelingu Galerii Słowiańskiej w Zgorzelcu Carrefour Polska, właściciel i zarządca obiektu, planuje II etap inwestycji. W wyniku zaplanowanych prac galeria zyska około 3 000 mkw. dodatkowej powierzchni handlowej. W ofercie obiektu znajdą się również nowe marki.

czytaj więcej

Sprawa ,,Żywioł Żywiec Zdrój” umorzona

Nie będzie zarzutów w sprawie poparzenia przełyku mieszkańca Bolesławca substancją, która znajdowała się w butelce po wodzie Żywiec Zdrój. O sprawie pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Dzisiejszego dnia komunikat prasowy w tej sprawie wydała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

czytaj więcej

Urząd Marszałkowski

Koleje Dolnośląskie z umową na przewozy pasażerskie w 2017 roku

Połączenia obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem dolnośląskich podróżnych. Koleje należącej do samorządu województwa spółki oferują pasażerom komfortowe warunki podróży w nowoczesnych pociągach z bardzo dobrą obsługą. Dzięki dynamicznemu rozwojowi Kolei Dolnośląskich na naszych oczach widzimy renesans pasażerskiego transportu kolejowego na całym Dolnym Śląsku.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Przypadkowo wpadł z narkotykami

Policjanci z Gryfowa otrzymali zgłoszenie interwencji na stacji paliw w Mirsku, po przybyciu na miejsce okazało się, że zgłaszającej na miejscu nie ma, a informacje dotyczące interwencji były przekazywane przez osoby trzecie.

czytaj więcej

Do trzech razy sztuka?

Auto Port Godzieszów

Według zapowiedzi ma być to największy na Dolnym Śląsku wielofunkcyjny kompleks przydrogowy zlokalizowany przy autostradzie A-4. Kantory, stacje paliw, strefa gastronomiczna, sklepy, dwie myjnie, mechanika pojazdowa, parking przystosowany dla ponad 500 samochodów. Jeżeli powstanie kompleks ten idealnie sprosta ogromnemu natężeniu ruchu, czyli około 40 000 pojazdów na dobę.

czytaj więcej

Polana Jakuszycka

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu

Nowoczesna baza sportowa przystosowana do uprawiania sportów zimowych, a także do aktywnego spędzania czasu przez cały rok powstanie na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Właśnie została podpisana umowa pomiędzy Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki, spółką która nadzoruje inwestycję, a konsorcjum, które będzie pełnić rolę projektanta i inżyniera kontraktu. To oznacza, że jeśli wszystko pójdzie pomyślnie budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu ruszy już za rok!

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Sprzedawali koce, prosili o chleb, ukradli złoto i pieniądze

Z informacji od czytelnika portalu lwowecki.info wynikało, iż mogli to być obywatele narodowości romskiej, których tego samego dnia widziano jak oferowali do sprzedaży koce w centrum Mirska. Tam najprawdopodobniej nie udało im się zbić majątku, dlatego przenieśli się do Gryfowa Śl. gdzie w jednym z mieszkań natrafili na pełną życzliwości starszą kobietę.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Studio Filmowe Kaczka poszukuje aktorów

Studio Filmowe Kaczka od kilku miesięcy pracuje przy realizacji nowego filmiku. Prace właściwie rozpoczęły się od przygotowania pomieszczenia w M-GOK na potrzeby realizacji zdjęć na tzw. „zielonym tle”. Całość opiera się o kilka dość prowizorycznych konstrukcji, których głównym budulcem był karton :). Następnie nakręcono kilka pierwszych scen do trailera i został napisany scenariusz całej historii. Teraz musimy skompletować aktorów i liczymy na Wasz udział w projekcie.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia