Sobota, 24 lutego 2018r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strona główna / Region

Region

Bogatynia

Policjanci pomogli wydostać się z płonącego budynku

Jeden z policjantów wszedł na dach przybudówki i z płonącego domu odebrał przez okno dwoje dzieci. Później, wykorzystując drabinę, policjanci ewakuowali resztę mieszkańców. Dzięki szybkiej reakcji bogatyńskich funkcjonariuszy udało się uniknąć tragedii.

czytaj więcej

Dolnośląskie Centrum Sportu

Inwestycja za 100 milionów

Samorząd Województwa Dolnośląskiego otrzymał pozwolenie na budowę Dolnośląskiego Centrum Sportu. Już wiosną na Polanę Jakuszycką wejdzie generalny wykonawca, który przez dwa lata zrealizuje jeden z najnowocześniejszych w Polsce i w Środkowej Europie ośrodków biathlonu i narciarstwa biegowego. To właśnie tu rozgrywane będą zawody najwyższej rangi. Dziś samorząd województwa w obecności przedstawicieli rządu zaprezentował trójwymiarowe makiety przedstawiające Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach.

czytaj więcej

Bolesławiec

Kokaina ukryta w kuchennej lampie

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Zabezpieczono ponad 300 porcji środków odurzających, część z nich ukryta była w kuchennej lampie. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Nowa karetka dla pogotowia

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze swoim rejonem operacyjnym obejmuje powiaty: jeleniogórski, kamiennogórski, lwówecki i lubański. W zespołach ratownictwa medycznego w ciągłej eksploatacji jest 13 karetek, które przejeżdżają rocznie blisko 750 tys. km. Dziś flota pogotowia powiększyła się o nowy ambulans i sprzęt medyczny wartości blisko 750 tys. zł.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Audi A4 w ogniu

W ostatnich dwóch dniach doszło do dwóch pożarów samochodów w regionie. W nocy z 7 na 8 stycznia paliło się Audi A4 w Gryfowie Śląskim, dziś nad ranem spłonęło Audi A4 na ulicy Kopernika w Świeradowie-Zdroju.

czytaj więcej

Osobowość Roku 2017

Jak co roku Gazeta Wrocławska prowadzi plebiscyt Osobowość Roku. Plebiscyt ma wyłonić i nagrodzić osoby, które w minionym roku wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami. Sami możecie zgłosić kandydata do tytułu, a głosowanie czytelników wyłoni laureatów. Sprawdźcie, kto z powiatu lubańskiego został nominowany?

czytaj więcej

Siekierczyn

Usuwanie wyrobów azbestowych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił konkursowy nabór wniosków na rok 2018 na dofinansowanie, w ramach którego Gmina Siekierczyn ma możliwość ubiegania się o środki finansowe na usuwanie wyrobów azbestowych z terenu nieruchomości znajdujących się na jej obszarze.

czytaj więcej

Akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej

Mieszkanka Zgorzelca przemycała ludzi

Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się organizowaniem nielegalnego przerzutu cudzoziemców z Polski do Wielkiej Brytanii. Członkowie grupy umożliwiali cudzoziemcom przekroczenie granicy na podstawie cudzych polskich dokumentów tożsamości.

czytaj więcej

Bolesławiec. Materiał wideo

Śmiertelna ofiara pożaru

Wczoraj przy ulicy II Armii Wojska Polskiego w Bolesławcu zapaliło się poddasze budynku mieszkalnego. Zginął 57-letni mężczyzna.

czytaj więcej

Nadużyli procedury uchodźczej

Wczoraj (26.12.2017 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali 4-osobową rodzinę obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Cudzoziemcy bezpośrednio po złożeniu w Polsce wniosków o ochronę międzynarodową wyjechali do Niemiec.

czytaj więcej

Bolesławiec

Burda na Wigilii

Tradycją jest stawianie na wigilijnym stole dodatkowego nakrycia dla zbłąkanego wędrowca. W ostatnim czasie, w kontekście kryzysu migracyjnego coraz częściej mówi się, że to jedynie pusty gest. Nie wszyscy jednak traktują tradycję w ten sposób. Jedna z bolesławieckich rodzin postanowiła do wilijnego stołu zaprosić bezdomną kobietę. Ostatecznie, zaproszenie zakończyło się interwencją policji.

czytaj więcej

Są oskarżenia

Szarpanina po wizycie Minister Edukacji

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w dniu 19 grudnia 2017 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Agnieszce G. oraz Zbigniewowi U., w sprawie dotyczącej wydarzeń do jakich doszło w dniu 19 grudnia 2016 roku w związku z wizytą Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.

czytaj więcej

Wydanie drugie

"Przewodnik mineralogiczny po powiecie lubańskim i lwóweckim"

Stowarzyszenie "P-ZFST" "Pogranicze" przygotowało przedświąteczną niespodziankę. Od 21.12.2017 ponownie można otrzymać darmowy egzemplarz "Przewodnika mineralogicznego po powiecie lubańskim i lwóweckim". Jeśli interesujesz się lokalnymi minerałami lub poszukujesz świątecznego prezentu dla miłośnika regionu - odwiedź lubański Inkubator Organizacji Pozarządowych.

czytaj więcej

Bolesławiec

Groźny wybuch gazu

Cztery poparzone osoby odwieziono do szpitala po wybuchu gazu w domku jednorodzinnym na Dolnych Młynach w Bolesławcu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia