Czwartek, 23 listopada 2017r.

Imieniny: Adelii, Klemensa, Felicyty

Strona główna / Region

Region

Gryfów Śląski

Włamanie do biura Senatora w Gryfowie Śląskim

W nocy z czwartku na piątek 5/6 października 2017 r. nieznani sprawcy włamali się do budynku przy ulicy Kolejowej 45 w Gryfowie Śląskim. W budynku, w którym niegdyś była Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna, obecnie mieszczą się biura, w tym biuro Senatora Rafała Ślusarza.

czytaj więcej

Piętnaście tysięcy dla Bartka

15 386 złotych - tyle uzbierano podczas Rowerowego Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej (30 września) na leczenie 10-letniego Bartka Kojro ze Szklarskiej Poręby, który choruje na złośliwy nowotwór kości mięsak Ewinga. W akcję charytatywną na rzecz Bartka zaangażowały się setki osób!

czytaj więcej

Czy rozpoznajesz ten obraz?

Mieszkańcy Płóczek Górnych szukają dowodu

Od kilku miesięcy trwają poszukiwania świadków, bądź dowodów (starych fotografii, zdjęć z uroczystości kościelnych) potwierdzających pochodzenie obrazu przedstawiającego scenę Podniesienia Krzyża. W sprawie pojawił się ślad prowadzący do kościoła w Płóczkach Górnych.

czytaj więcej

Dolnośląskie Dożynki Rolników

W niedzielę, 24 września 2017 r. w Zaciszu koło Gryfowa Śląskiego Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył w Dolnośląskich Dożynkach Rolników organizowanych przez Dolnośląską Izbę Rolniczą.

czytaj więcej

Wypadek w Lubomierzu

Kobieta uderzona ramieniem opryskiwacza

O wielkim szczęściu może mówić 35-letnia kobieta, która idąc chodnikiem została uderzona przez ramię opryskiwacza, które odczepiło się od jadącego ulicą ciągnika rolniczego.

czytaj więcej

Od nowego roku

Złotówka za foliówkę

Od stycznia zapłacimy nawet złotówkę za zrywki w sklepie. Pieniądze ze sprzedaży foliowych toreb zasilą budżety kampanii ekologicznych.

czytaj więcej

Szutrowy skrót do Novego Mesta

Z dniem 4 września br. rozpoczął się remont drogi II/291 i w związku z tym zamknięty został dla ruchu odcinek drogi od Novego Mesta pod Smrkem do granicy CZ/PL.

czytaj więcej

Dolnośląska Akademia Siatkówki

Wspieramy utalentowanych siatkarzy na Dolnym Śląsku!

Warsztaty z udziałem gwiazd siatkówki, nowoczesne rozwiązania treningowe z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, szkolenia trenerów oraz nabór uzdolnionej młodzieży do reprezentacji Dolnego Śląska. Dolnośląska Akademia Siatkówki to pierwszy w Polsce tak kompleksowy projekt wspierający szkolenie młodych siatkarzy. Samorząd Województwa przeznaczył na ten program 200 tys. zł.

czytaj więcej

Konkurs National Geographic

Nowy cud Polski

Karkonoskie Tajemnice zajęły I miejsce w konkursie National Geographic i zostały uznane za nowy cud Polski.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 78

Przed nami burze

Jak zapowiadaja synoptycy od 14. możemy spodziewać się burz. Towarzyszyć im może grad i porywy wiatru do 80 km/h.

czytaj więcej

Rekordowy Letni Bieg Piastów

1370 uczestników - takiej frekwencji na Letnim Biegu Piastów jeszcze nie było! Zwyciężyli Patrycja Bereznowska i Jacek Sobas (ultramaraton na 50 km), Pavel Brydl i Karolina Obstój (półmaraton) oraz Piotr Holly i Elżbieta Kowalewska (11 km).

czytaj więcej

Nie żyje 3,5-letnia dziewczynka, którą przygniótł trzepak

Tragedia w Jeleniej Górze

Do przerażającego wypadku doszło w piątek 18.08.2017 około godz. 19.00 na podwórku przed jednym z domów przy ul. Powstańców Śląskich w Jeleniej Górze. Grupka dzieci w różnym wieku bawiła się w pobliżu trzepaka.

czytaj więcej

Świeradów-Czerniawa

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań

Dzisiejszego wieczora wszystkie służby zaangażowane były w poszukiwania 70 – letniej kobiety, która wyszła do lasu na jagody i przez dłuższy czas nie było z nią kontaktu.

czytaj więcej

Bolesławiec

Wielkie targi ceramiki

Rozpoczął się „ceramiczny zawrót głowy”, czyli wielki targi ceramiczne w Bolesławcu. Święto Ceramiki już trwa, choć kulminacja święta przypadnie od piątku do niedzieli. Ceramikę, nie tylko bolesławiecką, użytkową i artystyczną, można podziwiać i kupować od środy do niedzieli.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia