Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Region

Region

Spływ na Byle Czym - główna nagroda 2,5 zł

Ze śmiechem, z biglem, z biegiem Nysy... Płyniemy!

Jakuby 2017 w Zgorzelcu zapowiadają się naprawdę ciekawie. Impreza, która wspólnie z festynem Altstadtfest w Görlitz w każdy ostatni weekend wakacji już od wielu lat łączy we wspólnej zabawie mieszkańców obu naszych miast, w tym roku odbędzie się 25/26/27 sierpnia.

czytaj więcej

Nowogrodziec

Złapany na gorącym uczynku

Dzielnicowy z Nowogrodźca zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę włamania. Policjanci ustalili, że mężczyzna dostał się do jednej ze świetlic wiejskich, bo chciał coś ukraść.

czytaj więcej

Dym z pożaru było widać z kilkunastu kilometrów

Spłonął budynek gospodarczy

Dym z pożaru stodoły w Giebułtowie widziany był z odległości wielu kilometrów. Na miejscu pracowało 8 zastępów strażaków. To świadczy o powadze sytuacji i realnym zagrożeniu.

czytaj więcej

Podróżujący do Niemiec muszą liczyć się z utrudnieniami

Uwaga! Korki przed granicą

Na autostradzie A4, tuż przed przejściem granicznym Jędrzychowice-Ludwigsdorf, pojawiły się ogromne korki. Jest to związane z wznowieniem kontroli granic.

czytaj więcej

10 000 zł nagrody!

Pomóż złapać podpalacza!

W związku z wielokrotnymi i coraz bardziej zuchwałymi podpaleniami nieruchomości i terenów leśnych położonych w okolicy Starego Węglińca gmina Węgliniec i Nadleśnictwo Węgliniec ustanawiają nagrodę w wysokości 10 000 złotych.

czytaj więcej

Gryfowianin w półfinale Mister Polski 2017

Jakub Wolar z Gryfowa Śląskiego walczy o tytuł Mister Polski 2017. Już 14 czerwca w hotelu Kolumna Park k. Łodzi odbędzie się Gala półfinałowa tego najbardziej prestiżowego konkursu dla mężczyzn w Polsce. Jakub stoi przed życiową szansą zakwalifikowania się do ścisłego finału. Potrzebuje do tego Waszych głosów.

czytaj więcej

68 milionów na poprawę warunków leczenia

Samorząd województwa wybrał 37 dolnośląskich ośrodków zdrowia, które otrzymają w sumie 68 milionów złotych na modernizację i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Najwyższe dofinansowanie, bo ponad 9,5 mln zł trafi do Wielospecjalistycznego Szpitala w Zgorzelcu na wsparcie Regionalnego Centrum Opieki Koordynowanej dla powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego, jeleniogórskiego i zgorzeleckiego.

czytaj więcej

Bożkowice

Niebezpieczny barszcz Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego to jedna z najbardziej niebezpiecznych roślin występujących w Polsce. W gorące dni nawet przejście koło niego może powodować dotkliwe rany. Nasz czytelnik zlokalizował roślinę przy drodze w Bożkowicach, alarmuje że barszcz rozrasta się w stronę jezdni co może grozić oparzeniem np. podczas wycieczki rowerowej.

czytaj więcej

Narkotyki ukryli w proszku do prania

Policjanci posterunku Policji w Mirsku w trakcie wykonywania czynności związanych z kradzieżą kostki brukowej na szkodę gminy Mirsk dotarli do informacji gdzie skradziona kostka może się znajdować.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 46

Dziś burze z gradem

IMGW - PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia w dniu dzisiejszym burz z gradem.

czytaj więcej

„Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej”

Energetyczna wyspa

Nowe instalacje, tańsza energia, zmniejszenie smogu i wspólne oszczędności to cele „Klastra Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej”. Klaster tworzą gminy: Gryfów Śl., Leśna, Lubań, Olszyna i Siekierczyn, mimo że plany będą realizowane w wieloletniej perspektywie, to pierwsze inwestycje ruszą już w najbliższych miesiącach.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Zatrzymana dzięki mediom społecznościowym

W dniu wczorajszym około godz. 17:00 w sieci społecznościowej Facebook ukazało się zdjęcie które zrobił jeden z mieszkańców Gryfowa związane z kradzieżą kratki zabezpieczającej właz na jednej z ulic miasta. Zdjęcie opatrzone było komentarzem „dokładnie kilka minut temu pani w czerwonej bluzce z dziecięcym wózkiem ukradła pokrywę od studzienki kanalizacyjnej znajdującej się …… przykro mi nie zdążyłem nawet zejść na dół tak szybko się oddaliła”.

czytaj więcej

Motocykliści w Siekierczynie

W ubiegłą sobotę do Siekierczyna zjechali motocykliści z całego powiatu lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, a nawet wolsztyńskiego w woj. wielkopolskim. Przybyli również zmotoryzowani goście z Niemiec i Czech. W sumie organizatorzy doliczyli się ponad 70 motocykli i ok. 150 osób. To druga edycja Pikniku Motocyklowego.

czytaj więcej

Dolnośląski Bon na Innowacje

5,6 miliona dla przedsiębiorców

Każdego roku samorząd województwa przeznacza setki milionów złotych na programy wsparcia dla dolnośląskich firm. Takim przedsięwzięciem jest również uruchomiany właśnie „Dolnośląski Bon na Innowacje”. To ponad 5,6 milionów złotych dedykowanych przedsiębiorcom, którzy tworząc innowacyjne usługi i produkty będą mogli skorzystać z pomocy naukowców.

czytaj więcej

Orłowice

Na ratunek psu

Pies utknął na skalnej półce w kamieniołomie. Od wyjścia w górę dzieliła go 9 metrowa ściana, a w dół kilkumetrowa. Zwierzę nie miało szans żeby się bezpiecznie wydostać.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia