Niedziela, 28 maja 2017r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Strona główna / Region

Region

Zgorzelec

Odzyskano BMW warte 250 tys. zł

Zgorzeleccy i głogowscy policjanci zatrzymali 31 - letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego. Podczas zatrzymania mężczyzna usiłował uciekać, jednakże po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów został zatrzymany przez policjantów. Policjanci odzyskali skradziony luksusowy samochód o wartości ćwierć miliona złotych oraz znajdujące się w pojeździe garnitury o wartości 50 tysięcy złotych.

czytaj więcej

KPP Zgorzelec

Nowy sposób oszustów: na „niedopłaty” za prąd

KPP w Zgorzelcu, ostrzega o nowej metodzie oszustów: Otrzymaliście Państwo telefon od pracownika zakładu energetycznego informujące o zaległościach z opłatami rachunków pomimo że wszystkie należności macie uregulowane? Zostaliście Państwo poproszeni o wpłacenie pieniędzy na konto bankowe, którego wcześniej nie znaliście i jest ono inne niż zakładu energetycznego? Jeżeli tak, to właśnie trafiliście na oszustów próbujących wyłudzić od Was pieniądze. 

czytaj więcej

3 służby w jednej akcji

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

Zlikwidowana na Dolnym Śląsku nielegalna fabryka papierosów, zabezpieczona kompletna linia technologiczna, przechwycone 3,5 miliona sztuk papierosów i 22 tony krajanki tytoniowej, to efekt wspólnej akcji funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, policjantów z Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariuszy Izby Celnej we Wrocławiu. W sprawie zatrzymano 6 osób. Wartość zabezpieczonego towaru oraz uszczupleń podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 33 milionów złotych. 

czytaj więcej

Niespodzianka w lesie

Poszedł na grzyby, znalazł samochód!

Policjant będąc w lesie na grzybach znalazł porzucone w kompleksie leśnym gminy Stara Kamienica samochód BMW X6 . Po sprawdzeniu okazało się, że owe auto, kilkanaście godzin wcześniej zostało skradzione na terenie Austrii. Jego wartość to około 200 tysięcy złotych. Pojazd nie był uszkodzony, posiadał jedynie lekkie wgniecenie w karoserii , gdyż oparty był na drzewie. Policja prowadzi w tej sprawie czynności. 

czytaj więcej

Zgorzelec

Zatrzymani za włamanie i kradzież sprzętu o wartości 40 tys. złotych

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o włamanie i kradzież elektronarzędzi o wartości blisko 40 tys. złotych. Oprócz elektronarzędzi, łupem sprawców padł też sprzęt RTV. Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych działań odzyskali skradzione mienie. Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

czytaj więcej

Z ostatniej chwili

Kolej Gondolowa zamknięta

Dziś w Świeradowie Zdroju chętni nie mogą już dostać się gondolą na stóg. Jak długo zostanie zamknięta i czy ma to coś wspólnego z negocjacjami spółki SKI&SUN z samorządem?

czytaj więcej

Negocjacje z Zasadą

Pokerowe zagrywki SKI-Sun

O problemach z gondolą w Świeradowie Zdroju pisaliśmy już w artykule Ultimatum spółki Ski Sun. 25 września w siedzibie firmy Sobiesław Zasada S.A, której spółka SKI-Sun jest właścicielem kolei gondolowej w Świeradowie Zdroju, miało miejsce spotkanie samorządowców Gminy Mirsk i Świeradowa Zdroju z inwestorami.

czytaj więcej

Wybory w PO

Schetyna w Lubaniu

W piątek, w Motelu Łużyckim zebrało się koło Platformy Obywatelskiej w Lubaniu. W trakcie spotkania wybrano władze w lokalnej strukturze partii, a wśród obecnych znalazł się poseł Grzegorz Schetyna oraz senator Jan Michalski.

czytaj więcej

Zgorzelec

Chciała przekupić policjantów „drogówki”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali kobietę, która popełniła wykroczenie drogowe. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej usiłowała przekupić policjantów oferując im pieniądze. Teraz odpowie przed sądem, gdzie grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

czytaj więcej

Leczył bez uprawnień

Fałszywy dentysta

Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o leczenie zębów bez uprawnień. „Dentysta” działał na terenie powiatu bolesławieckiego. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

XLV Rada Powiatu

Stypendia dla najzdolniejszych

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu miała uroczysty charakter. W jej trakcie przyznane zostały Stypendia Starosty dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez powiat.

czytaj więcej

Bogatynia

Policjanci odzyskali samochód o wartości ponad 120 tysięcy złotych

Zgorzeleccy i bogatyńscy policjanci zatrzymali 26 - letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze, aby zatrzymać podejrzanego ustawili blokadę, która zmusiła kierującego do zatrzymania pojazdu. Policjanci odzyskali skradziony luksusowy samochód o wartości ponad 120 tysięcy złotych. 

czytaj więcej

Droga nr 296

Do autostrady nieprędko

Nieoficjalnie płyną do nas informacje potwierdzające naszą wiadomość o problemach z mostem, które podawaliśmy w tekście „Kiedy dojazd do autostrady A4?”.

czytaj więcej

Informacje o dotacjach

Konsultacje na temat Funduszy Europejskich

3 października 2013 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubaniu zostanie zorganizowany Mobilny Punkt Informacji. Podczas dyżuru konsultanta będzie można dowiedzieć się o aktualnych możliwościach pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich.

czytaj więcej

Ekologia kontra Przemysł

Plany wobec Liściastej Góry

W Urzędzie Gminy Platerówka, od 3 października 2013r, będzie można zapoznać się z planem  zagospodarowania przestrzennego obszaru „Liściasta Góra”, który ulokowany jest na terenie Wielkiego Lasu Lubańskiego.

czytaj więcej

Prace na drodze nr 357

Uciążliwy remont

To kolejna sprawa, którą zgłosiliście do nas na adres: [email protected] Na naszym pasku przeczytać mogliście, że ruch na drodze 357 odbywa się wahadłowo. Dochodzą nas jednak słuchy, że przejazd trasą prowadzącą przez Zarębę szczególnie rano, jest prawdziwą gehenną.

czytaj więcej

Dożynki w Uniegoszczy

Wójtowi „dziękujemy”

To było wyjątkowe spotkanie. W niedzielę (15.09) w Uniegoszczy odbyło się miejsko-wiejskie święto plonów pod hasłem „Dożynki z Sercem - dla Kamila”. Jak to zwykle przy takich okazjach bywa tradycji stało się zadość  - był wieniec dożynkowy, zaproszeni goście i ogrom atrakcji. Nie zabrakło też drobnego zgrzytu na linii mieszkańcy Uniegoszczy - Wójt.

czytaj więcej

Problemy z remontem mostu!

Kiedy dojazd do autostrady A4?

Kiedy w czerwcu tego roku pojawiła się wiadomość, że droga prowadząca z Lubania do autostrady A4 zostanie wyremontowana, wszyscy optymistycznie reagowali na wieścć o tej  inwestycji. Okazuje się jednak, że ...aby  było lepiej, najpierw musi być gorzej i wszyscy cierpimy z powodu utrudnień w ruchu oraz kłopotliwych objazdów. Sprawdziliśmy, jak idą prace na tym strategicznym dla Lubania odcinku drogi.

czytaj więcej

Poszukiwani świadkowie!

Sprawca zbiegł z miejsca wypadku!

Dziś o godzinie 18.30 na krajowej 30-tce ponownie doszło do wypadku. Mieszkaniec Lubania wracający z zakupów niebieskim VW Polo na wysokości Trójcy został uderzony z tyłu przez nadjeżdżające auto. Sprawca kolizji ,nie zatrzymując się, zbiegł z miejsca wypadku.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |  Następna Ostatnia