Piątek, 24 listopada 2017r.

Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Strona główna / Region

Region

III Gold-Dogtrekking

Wybierz się na długi spacer ze swoim psem!

Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas ze swoim pupilem koło TOZ oddział w Złotoryi zaprasza do wzięcia udziału w imprezie - III Gold-Dogtrekking, która odbędzie się 3 maja 2014 r. w Myśliborzu (powiat Jaworski). Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Złotoryi.

czytaj więcej

Grozi mu do 3 lat więzienia

Zatrzymany w trakcie kręcenia "joint'a"

Gryfowscy policjanci ze specjalnego patrolu wywiadowczego zatrzymali 20-letniego mężczyznę w trakcie jak robił tzw „skręta”. Jak się okazało z marihuany.

czytaj więcej

Wizyta na najwyższym szczeblu

Prezydent na Zamku Czocha

Prezydent RP Bronisław Komorowski gościł dziś na Dolnym Śląsku. W ramach wizyty odwiedził także nasz powiat. Spotkał się z mieszkańcami na leśniańskim rynku oraz z samorządowcami z powiatów lubańskiego i lwóweckiego na Zamku Czocha.

czytaj więcej

Weekend w Lwówku Śląskim

Jak się bawią za miedzą?

„Pić to trzeba umieć” – oto przykłady z Lwówka Śląskiego, które świadczą, że maksyma ta jest wyjątkowo prawdziwa i że niestety, nie wszyscy wzięli ją sobie do serca.

czytaj więcej

Inwestycja trwa...

Lubańskie archiwum w Bolesławcu

Archiwum Państwowe dla powiatów boleslawieckiego, lubańskiego i zgorzeleckiego, które do tej pory mieściło się w Lubaniu zostanie przeniesione do Bolesławca.

czytaj więcej

Gryfów

Włamywali się do samochodu

Gryfowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku włamania do samochodu. Jak się okazało nie był to ich pierwszy wybryk. Sprawa ciągnie się aż do Jeleniej Góry.

czytaj więcej

Gryfów

Włamywacz do garażu zatrzymany na gorącym uczynku

30 latek z Gryfowa włamał się do garażu. Na szczęście nie udało mu się niczego ukraść. Gryfowscy policjanci złapali go na gorącym uczynku. Będzie miał teraz czas na przemyślenie swojego postępowania w policyjnym areszcie.

czytaj więcej

Świeradowiec reaktywacja

Kolejny kompleks narciarski w Świeradowie

O drugim kompleksie w Świeradowie Zdroju mówi się już od dłuższego czasu. Póki co wszelkie szumne zapowiedzi i plany brały w łeb. Teraz znów pojawia się światełko w tunelu.

czytaj więcej

Społeczna Straż Rybacka

Kontrole nad zalewem

Wiosna i coraz cieplejsze dni zachęciły wędkarzy do wyjścia nad wodę. Nie zniechęciło to też strażników Społecznej Straży Rybackiej z koła PZW w Leśnej, którzy w ostatnim czasie przeprowadzili kontrole wód PZW na terenie gminy.

czytaj więcej

Porządki nad Zielonym

W sobotę 22.03.2014 r. zostały przeprowadzone prace porządkowe na wyrobisku "Zielone" w Smolniku, które zostało nieodpłatnie użyczone dla Polskiego Związku Wędkarskiego przez Urząd Miejski w Leśnej.

czytaj więcej

Patrole w Gryfowie

Zatrzymani w trakcie transakcji

Dwóch mężczyzn – mieszkańców Gryfowa zatrzymanych w trakcie transakcji narkotykowej przez patrol wywiadowczy policji trafiło do policyjnego aresztu.

czytaj więcej

Złodziej z gryfowskiej szkoły zatrzymany

Jeden ukradł złoty łańcuszek, a drugi chciał go sprzedać…

Policjanci z powiatu lwóweckiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Do przestępstwa doszło w szkole na terenie gminy Gryfów Śląski. Sprawca w trakcie przerwy lekcyjnej podszedł do jednej z uczennic i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek z wisiorkiem, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci odzyskali skradziony przedmiot o wartości około 700 złotych, który został przekazany pokrzywdzonej.

czytaj więcej

Poszukiwania ruszają

Siedzimy na złocie?

Jak donosi portal natemat.pl, amerykańska firma wystąpiła w lutym o 7 koncesji poszukiwawczych. Jedna z nich dotyczy rejonu Lubań-Wleń. Obiektem poszukiwań mają być przede wszystkim złoża złota.

czytaj więcej

Grozi mu do 2 lat!

Gnał autostradą po pijaku

Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości jechał nocą po autostradzie 160 km/h na odcinku, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 110km/h. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że kierowca ma prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 Następna Ostatnia