Niedziela, 18 lutego 2018r.

Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana

Strona główna / Region

Region

Temat czytelnika

Plaga kradzieży rowerów

Ostatnimi czasy na łamach naszego portalu pojawiały się informacje o skradzionych rowerach. W związku z tym na naszą redakcyjną skrzynkę przyszedł list, w którym Pani Beata, również ofiara złodziei rowerów, pisze „z tego co mówiła policja to jest PLAGA”

czytaj więcej

Gmina wiejska Lubań

„Podpalenie auta"

Do podpalenia samochodu osobowego marki Fiat 126 doszło w sobotę (27.09.2014r.) koło godziny 17.30 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisarzowicach. Na szczęście był to tylko piękny pokaz umiejętności gaśniczych Ochotniczej Straży Pożarnej z Pisarzowic, który odbył się z okazji Festynu Rodzinnego „ Uśmiech Dziecka”.

czytaj więcej

Gmina wiejska Lubań

Dzień Otwarty w nowej bibliotece w Radostowie Średnim

5 października, w godzinach 9.00-16.00 miało miejsce oficjalne otwarcie nowej biblioteki w Radostowie Średnim. Była to okazja do zwiedzenia budynku, zapoznania się z jej wnętrzem, pomieszczeniami i wyposażeniem - to także promocja biblioteki, jej planowanych działań, zajęć i przedsięwzięć. 

czytaj więcej

Pożar w Nawojowie Śl.

Dom płonął dwa razy w ciągu doby

O tym jak niewiele trzeba by stracić cały dorobek życia przekonała się wczoraj rodzina z Nawojowa Śląskiego, której dom płoną dwa razy w ciągu niespełna doby.  Na szczęście nikomu nic się nie stało, a wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy nie zostaną pozostawieni z tym problemem sami sobie.

czytaj więcej

(FOTO)

Pożar w Mroczkowicach

W poniedziałek, 6 października br. tuż przed godz. 21-szą Straż Pożarna dostała zgłoszenie o pożarze pustostanu w Mroczkowicach (gm. Mirsk). 

czytaj więcej

Apel

Prośba o pomoc

Nazywam się Rafał Klecki, mieszkam w Siekierczynie. Jestem ojcem 3 synków w wieku 2, 3, 4 lat. W miesiącu sierpniu  br.  moją rodzinę dotknęła ogromna tragedia. Mój najmłodszy synek Szymon, będąc u babci, wpadł do stawu. Nieprzytomny, po zatrzymaniu krążenia, dzięki szybkiej pomocy lekarzy i reanimacji, trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

czytaj więcej

PROJEKT EDUKACYJNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. EMILII PLATER W PLATERÓWCE

,JESTEM PRZEDSIĘBIORCZY’’

Projekt pod nazwą ,,Przedsiębiorcza klasa’’ to przedsięwzięcie realizowane przez Wydział Gospodarki Województwa Dolnośląskiego, którego adresatami są uczniowie kl. IV-VI szkoły podstawowej.

czytaj więcej

Sukces przedwyborczy

Schronisko otwarte, ale zamknięte

Schronisko pod Lubaniem zostało już oficjalnie otwarte. Były przemówienia, pamiątkowe zdjęcie i reprezentanci wszystkich samorządów. Tyle tylko, że do placówki wciąż nie mogą trafić zwierzęta. 

czytaj więcej

Leśna

Zagospodarowali skwer w Pobiednej

Dążąc do osiągnięcia wewnętrznej harmonii, szybko zdajemy sobie sprawę, że jest ona ściśle związana z sytuacją ludzi wokół nas. Dlatego jednym z głównych celów naszego towarzystwa jest świadczenie pomocy potrzebującym - tak pokrótce o swojej zewnętrznej aktywności piszą członkowie Polskiego Towarzystwa Holozoficznego.

czytaj więcej

Konkurs! Wejściówki na Nocne zwiedzanie Zamku Czocha

Już wkrótce Śląski Turniej Rycerski

Fakt posiadania w sąsiedztwie Zamku Czocha często nazywanego "Perłą Dolnego Śląska" wrósł w naszą świadomość do tego stopnia, że czasami zapominamy o jego istnieniu, bądź nawet nie myślimy o kolejnej wizycie w jego progach. Jak się okazuje to wielki błąd bowiem „zamek” co rusz stara się o sobie przypominać organizując przeróżne atrakcje.  Jeszcze nie przebrzmiał dźwięki koncertu Raz Dwa Trzy, a już szykuje się koleina nie lada atrakcja. 

czytaj więcej

Klub BMW Jelenia Góra

Rajd turystyczny klubu BMW

W sobotnie popołudnie przed ratuszem w Lubaniu stanęło 15 aut marki BMW, był to jeden z przystanków na trasie rajdu turystycznego członków Klubu BMW Jelenia Góra.

czytaj więcej

2500 lat tradycji

Dzień otwartych drzwi

Wszystkich zainteresowanych ponadczasowymi metodami pracy z umysłem  zaprasza w swoje progi w niedzielę 21 września w godzinach od 14 do 18 na  Dzień Otwartych Drzwi  Łużycka grupa buddyzmu Diamentowej Drogi.

czytaj więcej

(FOTORELACJA)

Dożynki Gminne

W miniony  weekend przypadły Dożynki Gminne w Mściszowie. Uroczystość ta tradycyjnie jest świętem, podczas którego rolnicy dziękują za zebrane plony oraz okazją do wypoczynku i dobrej zabawy po całym roku ciężkiej pracy na roli. 

czytaj więcej

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Siłownie pod chmurką w gminie

Od jakiegoś czasu mieszkańcy gminy mogą cieszyć się siłowaniami pod chmurką. Takie obiekty powstały w Mściszowie, Nawojowie Łużyckim i Pisarzowicach. 

czytaj więcej

Wandale z Jałowca

Wybili szybę w szynobusie

Dziś około godziny 14.00 we wsi Jałowiec koło Lubania, ktoś obrzucał kamieniami, jadący z Jeleniej Góry do Żar, szynobus Kolei Dolnośląskich.

czytaj więcej

XX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin

Gmina Lubań zwycięża w swojej kategorii

W dniach 17-23 maja 2014 r. odbyła się XX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2014. Jest to jedna z największych imprez sportowych w Polsce, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Głównym celem imprezy jest  pobudzenie do aktywności fizycznej jak największej liczby osób z danego obszaru administracyjnego.

czytaj więcej

Mściszów 2014

Zapraszamy na Dożynki Gminne

Wójt Gminy Lubań, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Mieszkańcy Sołectwa Mściszów mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Gminy Lubań na Uroczystości Dożynkowe, które rozpoczną się Mszą Św. w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego w Mściszowie, 14 września 2014 r. o godz. 13.00. 

czytaj więcej

W gminie

Oświetleniowy finisz

Dzięki wykonanej przez nas inwestycji, ograniczona zostanie liczba wypadków. Lepsze oświetlenie ulic, dróg i poboczy po zmroku przekłada się na wzrost bezpieczeństwa i komfortu kierowców i mieszkańców, a to jest najważniejsze  – mówi Wójt Gminy Lubań – Zbigniew Hercuń.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 Następna Ostatnia