Środa, 20 września 2017r.

Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Strona główna / Region

Region

Na co zostaną przeoczone pieniądze?

Powiat dostał 3,75 mln

Przedwczoraj w Urzędzie Wojewódzkim, Starosta Lubański Walery Czarnecki odebrał promesę na usuwanie skutków powodzi na trenie naszego powiatu. Będzie to 3,75 mln zł.

czytaj więcej

Policyjny pościg

Autostradą pod prąd (WIDEO)

W nocy z soboty na niedzielę policja zatrzymała 74-letniego kierowcę Mercedesa, który jechał pod prąd autostradą A4 w kierunku Wrocławia. 

czytaj więcej

Jelenia Góra

Odbiór i przekazanie Term Cieplickich

W środę, 19 lutego 2014 roku w Jeleniej Górze dokonano odbioru obiektu Term Cieplickich od Wykonawcy robót, Castellum sp. z o.o., i przekazano obiekt w użytkowanie spółce Termy Cieplickie. Przekazanie kończy trwający kilka lat proces inwestycyjny basenów termalnych w Jeleniej Górze.

czytaj więcej

Zapraszamy na...

Festiwal MOVI-CITIES

Jeżeli jeszcze nie macie planów na ten weekend, to podpowiadamy, że warto odwiedzić Jelenią Górę, gdzie dziś i jutro odbędzie się Festiwal MOVI-CITIES. 

czytaj więcej

Co robić z "trudną" młodzieżą?

Wiadro uprzedzeń

„Rozboje, narkotyki, kradzieże, deprawacja młodzieży i zakłócanie spokoju starszym.” - to zdaniem radnych gminy platerówka oznaczać będzie dla mieszkańców umiejscowienie we Włosieniu Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych.

czytaj więcej

16 zatrzymań

W Gryfowie walczą z narkotykami

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim od początku roku zatrzymali 16 osób związanych z przestępczością narkotykową, w tym kilku dilerów.

czytaj więcej

Kanalizowanie Nowogrodźca

„Za grosz kultury…”

Taki tytuł nosiła wiadomość jaką otrzymaliśmy od naszej czytelniczki z Nowogrodźca. Jak możecie zobaczyć na zdjęciu kanalizowanie jednej z ulic utrudniło wjazd do prywatnych posesji.

czytaj więcej

Świeradów Zdrój

Pożar w pensjonacie

W sobotę tuż po godzinie 12-tej strażacy otrzymali informacje o pożarze w jednym z pensjonatów w dzielnicy Czerniawa-Zdrój w miejscowości Świeradów-Zdrój. Chodziło o pensjonat „Kwarcyt”. Na miejsce natychmiast udały się są dwie jednostki straży pożarnej ze Świeradowa Zdroju, dwie z Pobiednej, oraz dwa wozy z KP PSP Lubań. Akcję zabezpieczają prowadzili policjanci ze Świeradowa Zdroju.

czytaj więcej

Wykład niemieckiej podróżującej nauczyciel

Partnerstwo i miłość w Buddyzmie

Polsko – niemiecka grupa medytacyjna Buddyzmu Diamentowej Drogi Karma Kagyu w Gorlitz zaprasza na wykład pt.: "Partnerstwo i miłość w buddyzmie". Wykład prowadzić będzie nauczycielka Nadia Wyder z Berlina, wykład będzie tłumaczony na język polski. 

czytaj więcej

Śledztwo w sprawie jadących pod wpływem policjantów umorzone

Piłeś? Jedź, ale się nie przyznawaj!

Takie wnioski można wyciągnąć z decyzji naszej prokuratur. O co chodzi? Autem jechało dwóch funkcjonariuszy policji, każdy z nich miał po 2 promile alkoholu we krwi. Policjanci mieli wypadek i samochodem wjechali do rzeki. Sprawa wydaje się prosta, ale… śledztwo zostało przez Prokuraturę Rejonową w Lubaniu umorzone, bo… nie ustalono kto kierował.

czytaj więcej

Wypadek na K30

Tragiczny wypadek

Dziś około godziny dziewiętnastej na wyjeździe z Lubania w stronę Zgorzelca (droga K30) na wysokości Pisarzowic doszło do tragedii. Jadący w stronę Lubania kierowca potrącił idącą drogą kobietę. Niestety kobieta zginęła na miejscu. W tym samym czasie również w Pisarzowicach doszło do kolizji.

czytaj więcej

KPP w Lubniu

Zatrzymany sprawca dwóch włamań

Świerdowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie na terenie Świeradowa Zdroju dwóch włamań. Mężczyzna usłyszał zarzuty, teraz odpowie przed sądem. Kodeks karny przewiduje za kradzież z włamaniem, karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

czytaj więcej

Burmistrz Nowogrodźca ogłasza...

Konkurs na hejnał Nowogrodźca

Zapraszamy zatem wszystkich kompozytorów, jak i młodych muzyków, do wzięcia udziału w konkursie na hejnał Nowogrodźca.

czytaj więcej

Działania ZIMA 2013/2014

Mężczyzna uratowany przed mrozem

Leśniańscy policjanci realizując działania ZIMA 2013/2014 zapobiegli zamarznięciu samotnie mieszkającego mężczyzny. 67-letni mężczyzna trafił do szpitala.

czytaj więcej

Wizerunkowy problem

Biedny Zgorzelec

Jeden artykuł umieszczony na popularnym serwisie internetowym wystarczył – Zgorzelec zaczyna być symbolem zubożenia całej Polski.

czytaj więcej

Lwówek

Policjanci namierzyli dziuple ze skradzionym autem

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim namierzyli dziuplę, w której odnaleźli skradzione auto. Zatrzymany mężczyzna, właściciel posesji siedzi teraz w policyjnym areszcie. 

czytaj więcej

Spłonął dach

Pożar w Leśnej

W dniu 16.01.2014r. ok. godziny 2300 doszło do pożaru poszycia dachu hal byłego Zakładu Przemysłu Jedwabniczego „Dolwis” w Leśnej. Spaleniu uległy 2 segmenty dachu w zabudowie zwartej 5 segmentowej.

czytaj więcej

6 osób w areszcie

Kilogramy narkotyków w rękach CBŚ

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali dwie profesjonalne uprawy konopi oraz zatrzymali 7 osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 kg marihuany, 700 porcji amfetaminy oraz ponad 730 roślin konopi, z których można było uzyskać 18 kg suszu roślinnego. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 500 tysięcy złotych. Sąd już aresztował 6 osób. Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |  Następna Ostatnia