Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Region

Region

Przejście graniczne Czerniawa – Nove Mesto będzie zamknięte

Mamy złą wiadomość dla osób korzystających z przejścia granicznego Czerniawa-Zdrój – Nove Mesto. Otóż, już od przyszłego tygodnia ma ono zostać zamknięte. Przyczyną są prowadzone po czeskiej stronie roboty drogowe, które mają potrwać aż do września.

czytaj więcej

Do 19 maja potrwają targi on-line

Rekordy na Transgranicznych Targach Pracy w Zgorzelcu

Blisko 2.000 odwiedzających, ponad 1.000 ofert pracy, 72 stoiska wystawiennicze. To rekordy Polsko-czesko-niemieckich Transgranicznych Targów Pracy, które już po raz 11. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zorganizował w Zgorzelcu.

czytaj więcej

Lubań w Loebau

Po raz XVI miasto partnerskie Loebau w Niemczech było organizatorem targów gospodarczych KONVENTA.

czytaj więcej

To drugie zwłoki znalezione w Łaziskach w ten weekend

Poderżnięto mu gardło

W ciągu jednego weekendu z Łaziskach koło Bolesławca zginęło dwóch mężczyzn, obydwaj wskutek ran ciętych szyi. W jednym przypadku prokuratura wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.

czytaj więcej

Bitwa Narodów

Trzymamy kciuki za naszych rycerzy!

Pochodzący z Soboty w powiecie lwóweckim, Szymon Kulig zajmuje się rycerskimi sportowymi walki. Od wczoraj reprezentuje Polskę na Rycerskich Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. „… by sztandar z jagiellońskim orłem ponownie dumnie powiewał na wietrze, a nasi reprezentanci udowodnili, że z polskim orężem nie ma żartów”.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Majówka z przyrodą

Każdy liczy na to, że wiosna się jednak zdecyduje i przyjdzie na majówkę. Choć kilka stopni więcej i trochę słońca może sprawić, że chętniej wyruszymy na mojówkowe wycieczki. Miłośnicy przyrody mogą spędzić cały majowy weekend w Karkonoskim Parku Narodowym, spacerować „Ametystową ścieżką” i spotkać rośliny polujące na zwierzęta.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Płonące samochody zmorą gryfowian

Od kilku lat w Gryfowie Śląskim zmorą mieszkańców oprócz kradzieży i włamań są płonące samochody. Jak to się dzieje, że to właśnie w tym mieście auta tak często płoną? Hipotez na ten temat jest kilka, jednak niewiele z nich mówi o wadach pojazdów, a zdecydowana większość o tzw. „czynniku ludzkim”.

czytaj więcej

Kwisonalia 2017 - program

Znamy już gwiazdy i szczegółowy program tegorocznych Kwisonaliów. Zapowiada się fantastyczna, trzydniowa zabawa. Historyczne polsko- niemieckie spotkania na pograniczu kultur 775 lat Gryfowa Śląskiego, czyli XVII Kwisonalia odbędą się w dniach 2 – 4 czerwca 2017 r.

czytaj więcej

Budowa ruszy za rok

Nowa Polana Jakuszycka za 100 milionów

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Szklarskiej Porębie została zaprezentowana docelowa koncepcja architektoniczno - przestrzenna dotycząca budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Zgodnie z harmonogramem już we wrześniu możemy spodziewać się pozwolenia na budowę. Połowę środków na zrealizowanie inwestycji jako stategicznej dla rozwoju polskiego sportu zapewnia Ministerstwo Sportu i Turystyki.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia