Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

Strona główna / Region

Region

Trójka dzieci spłonęła w pożarze

Zarzuty i areszt dla Magdaleny K.

Matka dzieci, które spłonęły w mieszkaniu w Piechowicach usłyszała zarzuty. W poniedziałek na polecenie prokuratury policja zatrzymała Magdalenę K.

czytaj więcej

Nowy wóz dla OSP Siekierczyn

W ostatnim czasie OSP Siekierczyn otrzymało lekki samochód pożarniczy przystosowany do ratownictwa technicznego, dzięki temu znacznie zwiększyły się możliwości bojowe tamtejszej jednostki.

czytaj więcej

Region

Wyrzucili psa z mostu do rzeki

Około godziny 00:10 (8.12.2017 r.) w Bolkowie, na trasie Jelenia Góra - Wrocław (Droga Krajowa nr 3), do rzeki z mostu został wyrzucony pies przez kobietę i mężczyznę poruszających się pojazdem o ciemnym kolorze, początek nr rej. - DW 18....

czytaj więcej

Tragiczny pożar w Piechowicach

Nie żyje troje dzieci

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy z soboty na niedzielę w budynku wielorodzinnym przy ul. Przemysłowej w Piechowicach. Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 14 osób. Niestety, w płomieniach zginęło troje dzieci. Więcej informacji w materiale filmowym.

czytaj więcej

Dolny Śląsk

Dolny Śląsk przyjął uchwały antysmogowe

Radni województwa dolnośląskiego podczas dwczorajszej sesji sejmiku przyjęli uchwały antysmogowe. Ponad rok trwały prace nad stworzeniem uchwał dla województwa dolnośląskiego, uzdrowisk i Wrocławia. Nad rozwiązaniami, które poprawią jakość powietrza w naszym regionie, pracował zespół ekspertów powołany przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Swoje uwagi mógł złożyć również każdy mieszkaniec podczas konsultacji społecznych.

czytaj więcej

Projekty uchwał antysmogowych dla Dolnego Śląska gotowe

Dolny Śląsk podjął wyzwanie walki o czyste powietrze dla mieszkańców regionu. Po ponad roku prac eksperckich oraz rozmów z Dolnoślązakami podczas konsultacji społecznych zostały przygotowane i zatwierdzone przez Zarząd Województwa projekty uchwał antysmogowych dla Wrocławia, dolnośląskich uzdrowisk oraz pozostałej części województwa.

czytaj więcej

Skażona woda w Zalipiu?

Mieszkańcy Gminy Platerówka od 10 listopada nie mogą używać wody z gminnego wodociągu do celów spożywczych. Mimo że woda jest zdatna do picia już od kilku dni, zakaz nadal obowiązuje.

czytaj więcej

Ankieta dotycząca Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Siekierczyn

Obszar rewitalizacji to miejsce, gdzie będą podejmowane działania mające na celu wyprowadzanie ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, które cechują się koncentracją różnych negatywnych zjawisk. Działania te mają służyć nie tylko mieszkańcom obszaru rewitalizacji, ale wszystkim mieszkańcom gminy. Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej celem jest pozyskanie opinii na temat wyznaczonego obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Siekierczyn.

czytaj więcej

Burza wokół armat zabranych z Zamku Czocha

W ostatnich dniach w dolnośląskich mediach możemy usłyszeć, o wielkim skandalu i grabieniu zabytków Dolnego Śląska. Zdaniem miłośników zabytków armaty powinny wrócić do Zamku Czocha, gdzie jest ich miejsce i gdzie stanowią jedną z atrakcji turystycznych. Armaty z Czochy to prawdopodobnie jedyne takie zachowane w Polsce działa. Brały one udział m.in. w szturmie na Ławicę, wykorzystywane były przez Powstańców Wielkopolskich i uczestniczyły w wojnie polsko-bolszewickiej.

czytaj więcej

Bolesławiec

Dożywocie dla Dominika?

Kilka tygodni temu, całą Polską wstrząsnęła historia morderstwa w Bolesławcu. 19-letni Dominik poważnie zranił matkę i zabił jej konkubenta. Kulisy ich życia rodzinnego wskazują, że chłopak po prostu nie wytrzymał, a czytelnicy z całej Polski deklarują chęć pomocy Dominikowi.

czytaj więcej

Remontowany odcinek DW360 zamknięty dla ruchu

Droga Złoty Potok – Świecie zamknięta

Od dnia 6 listopada 2017 roku do 24 listopada 2017 roku na drodze wojewódzkiej DW360 (odcinek Złoty Potok – Świecie) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na wyłączeniu (zamknięciu) w/w odcinka drogi.

czytaj więcej

Orkan Grzegorz

Bezpiecznie na cmentarzu?

Po niedzielnej nawałnicy w wielu polskich miastach zarządcy cmentarzy zdecydowali się na ich zamknięcie ze względu na połamane drzewa, które zagrażają życiu i zdrowiu ludzkiemu. To spore utrudnienie w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, kiedy tłumnie odwiedzamy groby bliskich. Sprawdziliśmy sytuację w Lubaniu i okolicznych miejscowościach.

czytaj więcej

Osiecznica

Ksiądz dostał upomnienie

Ksiądz Artur już parę dni temu, po materiale o nim wyemitowanym w TVN, dostał zakaz udzielania się w mediach. Usunął także ze swojego profilu na Facebooku część materiałów związanych z kulturystyką. Na swoim profilu facebookowym prosi, aby nie komentować jego oświadczenia. Brzmi ono następująco:

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia