Środa, 29 marca 2017r.

Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Strona główna / Region

Region

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą

Kobieta ze Zgorzelca kierowała grupą przestępczą

Zarzut kierowania grupą przestępczą lub udziału w takiej grupie usłyszały trzy osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymani mieli organizować przerzut obywateli Ukrainy do Wielkiej Brytanii. Zabezpieczono ponad 100 dokumentów wykorzystywanych do nielegalnego przekraczania granicy.

czytaj więcej

Uwaga drastyczne video

Śmiertelnie potrącił psa i uciekł

Kierowca pojazdu marki Kia przejechał psa i oddalił się z miejsca zdarzenia. Poturbowanego zwierzęcia nie udało się uratować. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu.

czytaj więcej

Inwestycja pochłonęła 23 mln zł

Uroczyście otworzyli most

Dłuższy, wytrzymalszy, bezpieczniejszy i przygotowany do przejazdu większej liczby pociągów. Wczoraj otwarto nowy most graniczny nad Nysą Łużycką.

czytaj więcej

12 osób w 6-miejscowym busie

Na autostradzie A4 w okolicy Zgorzelca polsko – niemiecki patrol zatrzymał do kontroli mercedesa sprintera, którym podróżowało 12 obywateli Rumunii. Zgodnie z dokumentami pojazdu, bus mógł przewozić 6 osób.

czytaj więcej

Trzy osoby zatruły się spalinami w Bolesławcu

Kobieta i dwóch mężczyzn zmarli w garażu.

W poniedziałek przed północą w garażach na zapleczu ulicy Gdańskiej w Bolesławcu znaleziono trzy osoby, które prawdopodobnie zatruły się spalinami. Według przypuszczeń cała trójka była pod wpływem alkoholu.

czytaj więcej

Kto jest na zdjęciu?

Bolesławieccy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby, która ma związek ze sprawą kradzieży pieniędzy.

czytaj więcej

KPP Zgorzelec

Zatrzymany za kradzież chleba i innych rzeczy

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże. Jak się okazało ukradł trzy kosze chleba sprzed sklepu, a w bagażniku jego samochodu mundurowi znaleźli jeszcze inne przedmioty pochodzące m. in. z kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w Ruszowie. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

czytaj więcej

Już jutro

RMF FM w Gryfowie Śląskim

Reporterzy, w ramach cotygodniowej akcji Twoje Miasto w Faktach RMF FM, odwiedzają miasta, do których zostali zaproszeni przez słuchaczy stacji. Już jutro odkrywać będą tajemnice Gryfowa Śląskiego.

czytaj więcej

Kierowco noga z gazu

Pierwszy śnieg w tym roku

Sprawdziły się zapowiedzi synoptyków i w miejscowościach położonych w wyższych partiach pogórza izerskiego wczoraj spadł śnieg.

czytaj więcej

XXVII Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Apel „antysmogowy”, dodatkowe pieniądze na ochronę zabytków i rozwój Jamrozowej Polany oraz ustanowienie roku 2017 Rokiem Reformacji to główne tematy ostatniej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Radni podjęli również decyzje o wyznaczeniu jedenastu kolejnych aglomeracji na Dolnym Śląsku oraz przyznaniu honorowych odznaczeń dolnośląskich.

czytaj więcej

8-letnia Iza - mała bohaterka

To jedna z tych historii, która chwyta za serce. Rezolutna 8-latka wzywa pogotowie do nieprzytomnej mamy. Dziewczynka zachowuje zimną krew i odpowiada na wszystkie pytania dyspozytorki. Ta dzięki precyzyjnej informacji natychmiast wysyła na miejsce zespół ratownictwa medycznego (S3-Lwówek Śląski) wraz z lekarzem.

czytaj więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w gminie Siekierczyn

Informuję, że w miesiącu listopadzie 2016 r., w niżej podanych terminach, na terenie Gminy Siekierczyn odbierane będą od mieszkańców zbędne meble i inne odpady wielkogabarytowe (np. tapczany, łóżka, krzesła, szafy, dywany, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne):

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia