Środa, 29 marca 2017r.

Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Strona główna / Region

Region

Akcja poszukiwawczo- ratownicza w Lwówku Śląskim

Poszła na grzyby i złamała nogę

W dniu dzisiejszym 64-letnia mieszkanka Wrocławia udała się do lasu koło Lwówka Śląskiego w poszukiwaniu grzybów. W trakcie wędrówki kobieta zgubiła się w lesie jednocześnie doznając urazu nogi; złamania z przemieszczeniem.

czytaj więcej

Zaginęła 15-latka

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze prowadzą czynności w sprawie zaginięcia 15 - letniej Natalii Urbanek mieszkanki Kamiennej Góry. Osoby, które widziały zaginioną lub posiadają informacje, które mogą przyczynić się do wszechstronnego wyjaśnienia sprawy proszone są o kontakt z policjantami pod numerem alarmowym 997.

czytaj więcej

Zderzenie ciężarówki z autobusem przewożącym młodzież – manewry DK30

W dniu 6 października 2016 roku o godzinie 9.58 na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Radoniów, na skutek awarii układu kierowniczego samochodu ciężarowego jadącego od strony Gryfowa Śląskiego dochodzi do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka autobusem przewożącym młodzież na wycieczkę. Ponadto z powodu nadmiernej prędkości i nie zachowania bezpiecznej odstępów między pojazdem jadącym za autobusem, samochód osobowy uderzył w tył autobusu i zapalił się.

czytaj więcej

Będzie objazd na DK30 Krzewie Wielkie - Radoniów

W dniu 6 października w godzinach 9.00 – 12.00 na drodze krajowej DK-30 pomiędzy miejscowościami Krzewie Wielkie i Radoniów odbędą sie ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej, organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

czytaj więcej

Aktualizacja

Przyjechali po ukryty w ziemi skarb

Z relacji mieszkańców Lubomierza wynika, iż w sobotę wieczorem zjawiają się tam obywatele Niemiec, którzy po krótkim rekonesansie pukają do jednego z pobliskich domów z prośbą o pożyczenie łopaty. Po otrzymaniu narzędzia biorą się ostro do kopania tuż przy pobliskim drzewie. Kilkanaście minut później na miejsce przybywają policjanci powiadomieni o tajemniczych przybyszach.

czytaj więcej

Kolejne informacje o niedźwiedziu... tym razem z Lwówka Śląskiego

Pierwsze informacje o niedźwiedzicy z małym pojawiły się późną wiosną tego roku. Niedźwiedzie widziało kilka osób w Lubańskim Wielkim Lesie i jego okolicach. Sprawa na trzy miesiące przycichła, bowiem przestały spływać informacje o pojawiającym się drapieżniku. Do czasu... Teraz głośno o niedźwiedziu zrobiło się w pobliżu Lwówka Śląskiego.

czytaj więcej

Zgorzelec

Płonął, jak pochodnia

Dzisiaj, w godzinach popołudniowych w Zgorzelcu, doszło do tragicznego zdarzenia. 14-letni chłopiec oblał się łatwopalną cieczą i płonący wyskoczył z okna budynku przy ul. B. Prusa.

czytaj więcej

Ewakuacja mieszkańców

Wybuch w mieszkaniu w Cieplicach

Dziś (16.09) około godziny 10:00 ewakuowano mieszkańców i zamknięto część ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze. Policja prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności wybuchu do którego doszło wczoraj, w jednym z mieszkań. Nieoficjalnie mówi się, że funkcjonariusze znaleźli skład materiałów wybuchowych domowej produkcji. Więcej informacji w materiale video.

czytaj więcej

Dane GUS obejmują dotacje, subwencję i dofinansowanie zadań

Ranking dochodów gmin

Według danych GUS w 2015 r. w naszym regionie dochody przekraczające 100 mln złotych rocznie osiągnęły 2 miejscowości. W porównaniu do roku 2014 jest to o jedną miejscowość mniej, bowiem w roku ubiegłym z tego grona wypadł Zgorzelec.

czytaj więcej

Gryfowianin w niemieckim Supertalent

W najbliższą sobotę (17 września) będzie okazja, aby pokibicować jednemu z gryfowian w cenionym talent show. Łukasz Tonia pojawi się w niemieckim Supertalent, w którym zaprezentuje swoje umiejętności taneczne.

czytaj więcej

Video z konferencji prasowej, w Urzędzie Miasta Szklarskiej Poręby w dniu 07 września 2016r.

Zaczyna się długo wyczekiwana inwestycja na Polanie Jakuszyckiej

Po 6 latach burzliwych negocjacji w sprawie modernizacji i rozbudowy Polany Jakuszyckiej, umowy zostały podpisane. Duża część Polany Jakuszyckiej została sprzedana i wydzierżawiona spółce Dolnośląski Park Innowacji i Nauki podlegajacej Urzędowi Marszałkowskiemu. To warunek konieczny rozpoczęcia inwestycji.

czytaj więcej

Wleń światową stolicą cosplayu

Video i fotogaleria z konwentu cosplayerów

FotoCon by Techland to pierwsze na świecie, unikatowe, międzynarodowe wydarzenie dla fotografów i cosplayerów, które polega w całości na robieniu sesji zdjęciowych oraz nagrywania filmów.

czytaj więcej

Terroryzował na ulicy starsze kobiety, rozbierał się, robił fikołki

Groźny mężczyzna kolejny raz uciekł ze szpitala

Wczorajszego dnia w Olszynie ponownie pojawił się Piotr K., który przed kilku tygodniami usiłował przejechać kierowcę BMW za to, że ten zwrócił mu uwagę. Jak się dowiadujemy, po raz kolejny uciekł z Wojewódzkiego Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Bolesławcu.

czytaj więcej

Siekierczyn

"Zadyma" na Dożynkach

Dożynki mają swoje prawa, ale bójka w sklepie to przesada – mówią mieszkańcy Siekierczyna. W niedzielę podczas gminnej imprezy dożynkowej w znajdującym się opodal imprezy dyskoncie doszło do bójki.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia