Środa, 20 września 2017r.

Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Strona główna / Region

Region

Gryfów Śląski

Zatrzymana dzięki mediom społecznościowym

W dniu wczorajszym około godz. 17:00 w sieci społecznościowej Facebook ukazało się zdjęcie które zrobił jeden z mieszkańców Gryfowa związane z kradzieżą kratki zabezpieczającej właz na jednej z ulic miasta. Zdjęcie opatrzone było komentarzem „dokładnie kilka minut temu pani w czerwonej bluzce z dziecięcym wózkiem ukradła pokrywę od studzienki kanalizacyjnej znajdującej się …… przykro mi nie zdążyłem nawet zejść na dół tak szybko się oddaliła”.

czytaj więcej

Motocykliści w Siekierczynie

W ubiegłą sobotę do Siekierczyna zjechali motocykliści z całego powiatu lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, a nawet wolsztyńskiego w woj. wielkopolskim. Przybyli również zmotoryzowani goście z Niemiec i Czech. W sumie organizatorzy doliczyli się ponad 70 motocykli i ok. 150 osób. To druga edycja Pikniku Motocyklowego.

czytaj więcej

Dolnośląski Bon na Innowacje

5,6 miliona dla przedsiębiorców

Każdego roku samorząd województwa przeznacza setki milionów złotych na programy wsparcia dla dolnośląskich firm. Takim przedsięwzięciem jest również uruchomiany właśnie „Dolnośląski Bon na Innowacje”. To ponad 5,6 milionów złotych dedykowanych przedsiębiorcom, którzy tworząc innowacyjne usługi i produkty będą mogli skorzystać z pomocy naukowców.

czytaj więcej

Orłowice

Na ratunek psu

Pies utknął na skalnej półce w kamieniołomie. Od wyjścia w górę dzieliła go 9 metrowa ściana, a w dół kilkumetrowa. Zwierzę nie miało szans żeby się bezpiecznie wydostać.

czytaj więcej

Przejście graniczne Czerniawa – Nove Mesto będzie zamknięte

Mamy złą wiadomość dla osób korzystających z przejścia granicznego Czerniawa-Zdrój – Nove Mesto. Otóż, już od przyszłego tygodnia ma ono zostać zamknięte. Przyczyną są prowadzone po czeskiej stronie roboty drogowe, które mają potrwać aż do września.

czytaj więcej

Do 19 maja potrwają targi on-line

Rekordy na Transgranicznych Targach Pracy w Zgorzelcu

Blisko 2.000 odwiedzających, ponad 1.000 ofert pracy, 72 stoiska wystawiennicze. To rekordy Polsko-czesko-niemieckich Transgranicznych Targów Pracy, które już po raz 11. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zorganizował w Zgorzelcu.

czytaj więcej

Lubań w Loebau

Po raz XVI miasto partnerskie Loebau w Niemczech było organizatorem targów gospodarczych KONVENTA.

czytaj więcej

To drugie zwłoki znalezione w Łaziskach w ten weekend

Poderżnięto mu gardło

W ciągu jednego weekendu z Łaziskach koło Bolesławca zginęło dwóch mężczyzn, obydwaj wskutek ran ciętych szyi. W jednym przypadku prokuratura wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.

czytaj więcej

Bitwa Narodów

Trzymamy kciuki za naszych rycerzy!

Pochodzący z Soboty w powiecie lwóweckim, Szymon Kulig zajmuje się rycerskimi sportowymi walki. Od wczoraj reprezentuje Polskę na Rycerskich Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. „… by sztandar z jagiellońskim orłem ponownie dumnie powiewał na wietrze, a nasi reprezentanci udowodnili, że z polskim orężem nie ma żartów”.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Majówka z przyrodą

Każdy liczy na to, że wiosna się jednak zdecyduje i przyjdzie na majówkę. Choć kilka stopni więcej i trochę słońca może sprawić, że chętniej wyruszymy na mojówkowe wycieczki. Miłośnicy przyrody mogą spędzić cały majowy weekend w Karkonoskim Parku Narodowym, spacerować „Ametystową ścieżką” i spotkać rośliny polujące na zwierzęta.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Płonące samochody zmorą gryfowian

Od kilku lat w Gryfowie Śląskim zmorą mieszkańców oprócz kradzieży i włamań są płonące samochody. Jak to się dzieje, że to właśnie w tym mieście auta tak często płoną? Hipotez na ten temat jest kilka, jednak niewiele z nich mówi o wadach pojazdów, a zdecydowana większość o tzw. „czynniku ludzkim”.

czytaj więcej

Kwisonalia 2017 - program

Znamy już gwiazdy i szczegółowy program tegorocznych Kwisonaliów. Zapowiada się fantastyczna, trzydniowa zabawa. Historyczne polsko- niemieckie spotkania na pograniczu kultur 775 lat Gryfowa Śląskiego, czyli XVII Kwisonalia odbędą się w dniach 2 – 4 czerwca 2017 r.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia