Piątek, 24 listopada 2017r.

Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Strona główna / Region

Region

Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Cztery gminy z regionu otrzymały wsparcie

Wojewoda Dolnośląski, Paweł Hreniak przekazał promesy na realizację zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Cztery gminy z naszego regionu na przebudowę dróg otrzymały ponad 1,4 mln zł.

czytaj więcej

Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030

Konsultacje społeczne projektu

Konsultacjami społecznymi na Zamku Piastowskim w Legnicy, w sercu Dolnego Śląska rozpoczęliśmy dyskusję o Strategii Rozwoju Województwa do roku 2030. Konsultacje poprowadził marszałek Cezary Przybylski razem wicemarszałek Iwoną Krawczyk, która nadzoruje prace Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim.

czytaj więcej

Budowa linii 400 kV Mikułowa – Czarna

Rozmowy z przedstawicielami terenowymi

W związku z budową linii 400 kV Mikułowa – Czarna, właścicieli działek objętych inwestycją odwiedzą w najbliższym czasie przedstawiciele terenowi. Podczas spotkań omówione zostaną kwestie związane z ustanowieniem służebności przesyłu, jak również przekazane zostaną niezbędne dokumenty, w tym wzór umowy cywilnoprawnej oraz operat szacunkowy określający wartość służebności przesyłu.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 63

Uwaga możliwe burze z gradem

Po raz kolejny synoptycy ostrzegają o nadchodzących burzach z opadami gradu, towarzyszyć im będą porywy wiatru do 80 km/h. Komunikat dotyczy terenu całego Dolnego Śląska.

czytaj więcej

Stacja Wolimierz

Czy trzeba być wytrawnym znawcą tradycji i języków, czy może wystarczy uśmiech i zapał do pracy? Dlaczego warto podróżować i poszerzać horyzonty? Na te pytania znajdziecie odpowiedź na Stacji Wolimierz.

czytaj więcej

7 Nowych Cudów Polski

Głosujemy na Karkonoskie Tajemnice

Karkonoskie Tajemnice – magiczne miejsce, którego współtwórcą jest artysta Dariusz Miliński, biorą udział w 7 edycji plebiscytu na 7 Nowych Cudów Polski - National Geographic. Zagłosuj i wygraj cenne nagrody.

czytaj więcej

Zofia Czernow o podwyżce cen paliwa

W jeleniogórskim biurze poselskim Zofii Czernow odbyła się dziś krótka konferencja. Posłanka Platformy Obywatelskiej przedstawiła swój komentarz dotyczący kilku projektów ustaw przygotowywanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

czytaj więcej

Koncepcja wioski tematycznej Kargula i Pawlaka

Lubomierz jest jednym z niewielu miasteczek na Dolnym Śląsku, który zachował dawną strukturę i układ przestrzenny. Ze względu na pełnioną kiedyś funkcję targową, plac ratuszowy skupia najliczniejszą tkankę urbanistyczną i stanowi centrum miasta. Rynek okala w większym stopniu historyczna zabudowa o średniowiecznych korzeniach, będąca zarówno najcenniejszym zabytkiem jak i spuścizną po minionych latach.

czytaj więcej

Spływ na Byle Czym - główna nagroda 2,5 zł

Ze śmiechem, z biglem, z biegiem Nysy... Płyniemy!

Jakuby 2017 w Zgorzelcu zapowiadają się naprawdę ciekawie. Impreza, która wspólnie z festynem Altstadtfest w Görlitz w każdy ostatni weekend wakacji już od wielu lat łączy we wspólnej zabawie mieszkańców obu naszych miast, w tym roku odbędzie się 25/26/27 sierpnia.

czytaj więcej

Nowogrodziec

Złapany na gorącym uczynku

Dzielnicowy z Nowogrodźca zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę włamania. Policjanci ustalili, że mężczyzna dostał się do jednej ze świetlic wiejskich, bo chciał coś ukraść.

czytaj więcej

Dym z pożaru było widać z kilkunastu kilometrów

Spłonął budynek gospodarczy

Dym z pożaru stodoły w Giebułtowie widziany był z odległości wielu kilometrów. Na miejscu pracowało 8 zastępów strażaków. To świadczy o powadze sytuacji i realnym zagrożeniu.

czytaj więcej

Podróżujący do Niemiec muszą liczyć się z utrudnieniami

Uwaga! Korki przed granicą

Na autostradzie A4, tuż przed przejściem granicznym Jędrzychowice-Ludwigsdorf, pojawiły się ogromne korki. Jest to związane z wznowieniem kontroli granic.

czytaj więcej

10 000 zł nagrody!

Pomóż złapać podpalacza!

W związku z wielokrotnymi i coraz bardziej zuchwałymi podpaleniami nieruchomości i terenów leśnych położonych w okolicy Starego Węglińca gmina Węgliniec i Nadleśnictwo Węgliniec ustanawiają nagrodę w wysokości 10 000 złotych.

czytaj więcej

Gryfowianin w półfinale Mister Polski 2017

Jakub Wolar z Gryfowa Śląskiego walczy o tytuł Mister Polski 2017. Już 14 czerwca w hotelu Kolumna Park k. Łodzi odbędzie się Gala półfinałowa tego najbardziej prestiżowego konkursu dla mężczyzn w Polsce. Jakub stoi przed życiową szansą zakwalifikowania się do ścisłego finału. Potrzebuje do tego Waszych głosów.

czytaj więcej

68 milionów na poprawę warunków leczenia

Samorząd województwa wybrał 37 dolnośląskich ośrodków zdrowia, które otrzymają w sumie 68 milionów złotych na modernizację i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Najwyższe dofinansowanie, bo ponad 9,5 mln zł trafi do Wielospecjalistycznego Szpitala w Zgorzelcu na wsparcie Regionalnego Centrum Opieki Koordynowanej dla powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego, jeleniogórskiego i zgorzeleckiego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia