Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

Strona główna / Region

Region

Komunikat Prokuratury Krajowej

Biegli: Magdalena Ż. nie została zgwałcona

Przyczyną śmierci Magdaleny Ż. był upadek z wysokości – informuje w komunikacie prasowym Prokuratura Krajowa - jednocześnie wskazuje, że nie ujawniono obrażeń mogących wskazywać, że Polka padła ofiarą gwałtu.

czytaj więcej

Wideo

Ksiądz kulturysta

Po materiale TVN ksiądz Artur z pobliskiej Osiecznicy stał się hitem internetu i to nie ze względu na swą kapłańską posługę. Tym co rozgrzewa internautów jest hobby księdza.

czytaj więcej

Odcięci od świata

Linia autobusowa do likwidacji?

Z końcem października mieszkańcy Grodnicy, Bożkowic, Zapusty i Kałużnej pozbawieni zostaną komunikacji publicznej. Prywatny przewoźnik likwiduje nierentowną linię. Mieszkańcy czynią starania, aby autobus kursował choć w dni targowe. Burmistrz Olszyny deklaruje chęć pomocy.

czytaj więcej

Dolnośląskie Małe Granty

Ruszył nabór wniosków dla grup nieformalnych

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych - operator programu Dolnośląskie Małe Granty ogłasza nabór wniosków dla grup nieformalnych, na granty finansowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

czytaj więcej

Proszówka - Czerniawa-Zdrój

Od jutra utrudnienia w ruchu

W związku z pracami na drodze wojewódzkiej 361 (Radoniów – Czerniawa-Zdrój) od jutra wprowadza się lokalnie ruch wahadłowy między miejscowościami Proszówka i Orłowice. Odcinek od skrzyżowania w Orłowicach do przejścia granicznego w Czerniawie-Zdroju, na czas wykonywania robót budowlanych, będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Zgorzelecki komornik aresztowany

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Ireneusz S. - Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu trafił do aresztu.

czytaj więcej

Bolesławiec

Zabił, bo przepili jego rzeczy

Trzy miesiące spędzi w lubańskim areszcie 20-latek z Bolesławca, który w sobotę zabił konkubenta swojej matki a tą ostatnią dźgnął nożem w brzuch.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Włamanie do biura Senatora w Gryfowie Śląskim

W nocy z czwartku na piątek 5/6 października 2017 r. nieznani sprawcy włamali się do budynku przy ulicy Kolejowej 45 w Gryfowie Śląskim. W budynku, w którym niegdyś była Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna, obecnie mieszczą się biura, w tym biuro Senatora Rafała Ślusarza.

czytaj więcej

Piętnaście tysięcy dla Bartka

15 386 złotych - tyle uzbierano podczas Rowerowego Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej (30 września) na leczenie 10-letniego Bartka Kojro ze Szklarskiej Poręby, który choruje na złośliwy nowotwór kości mięsak Ewinga. W akcję charytatywną na rzecz Bartka zaangażowały się setki osób!

czytaj więcej

Czy rozpoznajesz ten obraz?

Mieszkańcy Płóczek Górnych szukają dowodu

Od kilku miesięcy trwają poszukiwania świadków, bądź dowodów (starych fotografii, zdjęć z uroczystości kościelnych) potwierdzających pochodzenie obrazu przedstawiającego scenę Podniesienia Krzyża. W sprawie pojawił się ślad prowadzący do kościoła w Płóczkach Górnych.

czytaj więcej

Dolnośląskie Dożynki Rolników

W niedzielę, 24 września 2017 r. w Zaciszu koło Gryfowa Śląskiego Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył w Dolnośląskich Dożynkach Rolników organizowanych przez Dolnośląską Izbę Rolniczą.

czytaj więcej

Wypadek w Lubomierzu

Kobieta uderzona ramieniem opryskiwacza

O wielkim szczęściu może mówić 35-letnia kobieta, która idąc chodnikiem została uderzona przez ramię opryskiwacza, które odczepiło się od jadącego ulicą ciągnika rolniczego.

czytaj więcej

Od nowego roku

Złotówka za foliówkę

Od stycznia zapłacimy nawet złotówkę za zrywki w sklepie. Pieniądze ze sprzedaży foliowych toreb zasilą budżety kampanii ekologicznych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia