Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Region

Region

Ewakuacja mieszkańców

Wybuch w mieszkaniu w Cieplicach

Dziś (16.09) około godziny 10:00 ewakuowano mieszkańców i zamknięto część ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze. Policja prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności wybuchu do którego doszło wczoraj, w jednym z mieszkań. Nieoficjalnie mówi się, że funkcjonariusze znaleźli skład materiałów wybuchowych domowej produkcji. Więcej informacji w materiale video.

czytaj więcej

Dane GUS obejmują dotacje, subwencję i dofinansowanie zadań

Ranking dochodów gmin

Według danych GUS w 2015 r. w naszym regionie dochody przekraczające 100 mln złotych rocznie osiągnęły 2 miejscowości. W porównaniu do roku 2014 jest to o jedną miejscowość mniej, bowiem w roku ubiegłym z tego grona wypadł Zgorzelec.

czytaj więcej

Gryfowianin w niemieckim Supertalent

W najbliższą sobotę (17 września) będzie okazja, aby pokibicować jednemu z gryfowian w cenionym talent show. Łukasz Tonia pojawi się w niemieckim Supertalent, w którym zaprezentuje swoje umiejętności taneczne.

czytaj więcej

Video z konferencji prasowej, w Urzędzie Miasta Szklarskiej Poręby w dniu 07 września 2016r.

Zaczyna się długo wyczekiwana inwestycja na Polanie Jakuszyckiej

Po 6 latach burzliwych negocjacji w sprawie modernizacji i rozbudowy Polany Jakuszyckiej, umowy zostały podpisane. Duża część Polany Jakuszyckiej została sprzedana i wydzierżawiona spółce Dolnośląski Park Innowacji i Nauki podlegajacej Urzędowi Marszałkowskiemu. To warunek konieczny rozpoczęcia inwestycji.

czytaj więcej

Wleń światową stolicą cosplayu

Video i fotogaleria z konwentu cosplayerów

FotoCon by Techland to pierwsze na świecie, unikatowe, międzynarodowe wydarzenie dla fotografów i cosplayerów, które polega w całości na robieniu sesji zdjęciowych oraz nagrywania filmów.

czytaj więcej

Terroryzował na ulicy starsze kobiety, rozbierał się, robił fikołki

Groźny mężczyzna kolejny raz uciekł ze szpitala

Wczorajszego dnia w Olszynie ponownie pojawił się Piotr K., który przed kilku tygodniami usiłował przejechać kierowcę BMW za to, że ten zwrócił mu uwagę. Jak się dowiadujemy, po raz kolejny uciekł z Wojewódzkiego Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Bolesławcu.

czytaj więcej

Siekierczyn

"Zadyma" na Dożynkach

Dożynki mają swoje prawa, ale bójka w sklepie to przesada – mówią mieszkańcy Siekierczyna. W niedzielę podczas gminnej imprezy dożynkowej w znajdującym się opodal imprezy dyskoncie doszło do bójki.

czytaj więcej

Nowy rozkład jazdy pociągów od niedzieli 4 września

Od niedzieli 4 września wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów tzw. korekta rozkładu, która będzie obowiązywała do 15 października 2016. Zmiany godzin odjazdów i przyjazdów pociągów zostały wprowadzone praktycznie w każdym województwie.

czytaj więcej

Napełnianie zbiornika Witka

Przed sześciu laty pękła zapora Niedów na rzece Witka. Od tamtego czasu tętniące niegdyś życiem kąpieliska opustoszały. Trwające przy odbudowie zapory prace uniemożliwiały jej wypełnienie do poprzedniego stanu. W tej chwili to się zmienia, Elektrownia Turów rozpoczęła wypełnianie zbiornika.

czytaj więcej

Zgorzelczanin wygrał Opla Insygnię

Kluczyki do Opla Astry odebrał pan Wiesław z Łodzi, a do Opla Insignii – pan Piotr ze Zgorzelca. To zwycięzcy lipcowego losowania nagrody głównej i specjalnej w Narodowej Loterii Paragonowej. Akcja Ministerstwa Finansów z sukcesem – do 11 sierpnia mamy blisko 103 mln zarejestrowanych paragonów – promuje branie i wydawanie paragonów fiskalnych. 12 sierpnia 2016 r. przed gmachem MF wiceminister Piotr Nowak pogratulował i przekazał auta szczęśliwym zwycięzcom i ich rodzinom. To już dziewiąta Astra i trzecia Insignia, którą przekazujemy Polakom w zamian za wspieranie uczciwej przedsiębiorczości.

czytaj więcej

Gmina Platerówka

Konkurs na najlepszy ogród

Pałac we Włosieniu, o którym pisaliśmy w kwietniu, stoi jeszcze w ruinie. Jego właściciele od początku bieżącego roku prowadzą intensywne prace nad renowacją terenów zielonych otaczających posiadłość. Wszystko po to by na pierwszych gości czekały bardzo dobrze zagospodarowane stawy, łąki i ogrody. Aby zrobić na przyjezdnych dobre wrażenie pięknie musi wyglądać cała gmina, dlatego też Pałac Włosień ogłosił konkurs na najpiękniejszy ogród w gminie Platerówka. Jest o co powalczyć, bowiem pula nagród to 6000 zł.

czytaj więcej

Tymczasowe kontrole graniczne w liczbach

Zakończyły się tymczasowo przywrócone kontrole graniczne na granicy wewnętrznej UE. Od 4 lipca do 2 sierpnia 2016 r. w Nadodrzańskim Oddziale SG skontrolowano prawie 62 tysiące osób i 16 tysięcy pojazdów.

czytaj więcej

Pijana urodziła dziecko

Mieszkanka powiatu lwóweckiego będąca w ciąży trafiła do szpitala w Jeleniej Górze, gdzie będąc pod wpływem alkoholu urodziła dziecko. Noworodek w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Zgodnie z procedurą dyrekcja szpitala o całej sprawie powiadomiła policję i prokuraturę.

czytaj więcej

Zgorzelczanka zmarła w szpitalu

Kto zawinił?

O tragedii w jednym z wrocławskich szpitali poinformował Fakt. Jak podaje dziennik, kobieta osierociła małą córeczkę. Trwa śledztwo w sprawie zdarzeń, do których miało dojść w szpitalu przy ulicy Borowskiej.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 73

Uwaga Burze z gradem!

Regionalne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed mającymi występować do godziny 22. silnymi burzami z opadami deszczu i gradu. Ostrzeżenie mówi o 2 stopniu zagrożenia co oznacza możliwość wystąpienia zjawisk powodujących duże straty materialne. Szczegóły w komunikacie.

czytaj więcej

500+ w Liczbach

Wojewoda dolnośląski, raportując realizację programu 500+, wskazuje iż dolnoślązacy złożyli blisko 173,5 tys wniosków. Administracja wydała 143,2 tys. decyzji przyznających świadczenie, co stanowi 82% złożonych wniosków. Do tej pory wypłacono blisko 292 miliony złotych tytułem świadczeń wychowawczych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia