Środa, 29 marca 2017r.

Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Strona główna / Region

Region

Nowy rozkład jazdy pociągów od niedzieli 4 września

Od niedzieli 4 września wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów tzw. korekta rozkładu, która będzie obowiązywała do 15 października 2016. Zmiany godzin odjazdów i przyjazdów pociągów zostały wprowadzone praktycznie w każdym województwie.

czytaj więcej

Napełnianie zbiornika Witka

Przed sześciu laty pękła zapora Niedów na rzece Witka. Od tamtego czasu tętniące niegdyś życiem kąpieliska opustoszały. Trwające przy odbudowie zapory prace uniemożliwiały jej wypełnienie do poprzedniego stanu. W tej chwili to się zmienia, Elektrownia Turów rozpoczęła wypełnianie zbiornika.

czytaj więcej

Zgorzelczanin wygrał Opla Insygnię

Kluczyki do Opla Astry odebrał pan Wiesław z Łodzi, a do Opla Insignii – pan Piotr ze Zgorzelca. To zwycięzcy lipcowego losowania nagrody głównej i specjalnej w Narodowej Loterii Paragonowej. Akcja Ministerstwa Finansów z sukcesem – do 11 sierpnia mamy blisko 103 mln zarejestrowanych paragonów – promuje branie i wydawanie paragonów fiskalnych. 12 sierpnia 2016 r. przed gmachem MF wiceminister Piotr Nowak pogratulował i przekazał auta szczęśliwym zwycięzcom i ich rodzinom. To już dziewiąta Astra i trzecia Insignia, którą przekazujemy Polakom w zamian za wspieranie uczciwej przedsiębiorczości.

czytaj więcej

Gmina Platerówka

Konkurs na najlepszy ogród

Pałac we Włosieniu, o którym pisaliśmy w kwietniu, stoi jeszcze w ruinie. Jego właściciele od początku bieżącego roku prowadzą intensywne prace nad renowacją terenów zielonych otaczających posiadłość. Wszystko po to by na pierwszych gości czekały bardzo dobrze zagospodarowane stawy, łąki i ogrody. Aby zrobić na przyjezdnych dobre wrażenie pięknie musi wyglądać cała gmina, dlatego też Pałac Włosień ogłosił konkurs na najpiękniejszy ogród w gminie Platerówka. Jest o co powalczyć, bowiem pula nagród to 6000 zł.

czytaj więcej

Tymczasowe kontrole graniczne w liczbach

Zakończyły się tymczasowo przywrócone kontrole graniczne na granicy wewnętrznej UE. Od 4 lipca do 2 sierpnia 2016 r. w Nadodrzańskim Oddziale SG skontrolowano prawie 62 tysiące osób i 16 tysięcy pojazdów.

czytaj więcej

Pijana urodziła dziecko

Mieszkanka powiatu lwóweckiego będąca w ciąży trafiła do szpitala w Jeleniej Górze, gdzie będąc pod wpływem alkoholu urodziła dziecko. Noworodek w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Zgodnie z procedurą dyrekcja szpitala o całej sprawie powiadomiła policję i prokuraturę.

czytaj więcej

Zgorzelczanka zmarła w szpitalu

Kto zawinił?

O tragedii w jednym z wrocławskich szpitali poinformował Fakt. Jak podaje dziennik, kobieta osierociła małą córeczkę. Trwa śledztwo w sprawie zdarzeń, do których miało dojść w szpitalu przy ulicy Borowskiej.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 73

Uwaga Burze z gradem!

Regionalne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed mającymi występować do godziny 22. silnymi burzami z opadami deszczu i gradu. Ostrzeżenie mówi o 2 stopniu zagrożenia co oznacza możliwość wystąpienia zjawisk powodujących duże straty materialne. Szczegóły w komunikacie.

czytaj więcej

500+ w Liczbach

Wojewoda dolnośląski, raportując realizację programu 500+, wskazuje iż dolnoślązacy złożyli blisko 173,5 tys wniosków. Administracja wydała 143,2 tys. decyzji przyznających świadczenie, co stanowi 82% złożonych wniosków. Do tej pory wypłacono blisko 292 miliony złotych tytułem świadczeń wychowawczych.

czytaj więcej

Zgorzelec

Miała dostać pracę, została zgwałcona. Teraz nie chce zeznawać

Młoda mieszkanka Zielonej Góry postanowiła zdobyć pracę w Niemczech, aby uczciwie zarobić większe pieniądze. Wysiada w przygranicznym Zgorzelcu, skąd zostaje uprowadzona do Görlitz i tam pozbawiona ubrań, wolności i dokumentów. Jest gwałcona przez oprawcę, a po trzech dniach zostaje wyrzucona z samochodu w przy leśnej drodze. Teraz nie chce jednak zeznawać przed policją.

czytaj więcej

Wyrok sobie a skazani sobie

Podpalacze skazani tylko co z tego?

W ubiegłym roku pisaliśmy o serii podpaleń jakie miały miejsce we Włosieniu i Platerówce, na przełomie marca i kwietnia. Płonęły ambony myśliwskie, pustostany i stogi siana. Sprawców ujęto i skazano, jednak wobec pokrzywdzonych podpalacze do dziś nie wywiązali się z nałożonej przez sąd kary.

czytaj więcej

Ponad 3 miliony złotych dla dolnośląskich gmin

Promesy o łącznej wartości ponad 3 milionów złotych otrzymali z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego przedstawiciele 17 dolnośląskich samorządów. Dotacje pochodzą z budżetu Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, a gminy mogą je przeznaczyć na cele, które podniosą standard życia mieszkańców regionu.

czytaj więcej

Pieńsk

Szop wszedł na latarnię

Szop wszedł na latarnię i nie mógł z niej zejść! Ten niezwykły widok zaskoczył mieszkańców. Szop to obcy gatunek w naszych lasach, jednak Nadleśnictwo Węgliniec potwierdza ich występowanie.

czytaj więcej

Lwówek Śląski

Uwaga na złodziei bydła

Obecnie prowadzone są postępowania w sprawie kradzieży bydła m.in. w okolicach Niwnic i Gaszowa. Prosimy osoby, które mogą posiadać informację dotyczące osób, które handlują niezarejestrowanym bydłem o kontakt z policjantem wydziału kryminalnego KPP w Lwówku Śląskim pod nr telefonu 75 64 67 228 - zapewniamy anonimowość

czytaj więcej

Przywrócone kontrole graniczne

Od 4 lipca do 2 sierpnia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadzona zostanie tymczasowa kontrola na granicach wewnętrznych Schengen z Czechami, Niemcami i Litwą, Słowacją, a także w portach i na lotniskach. Granic nie przekroczymy również szlakami turystycznymi. Decyzja ma związek z szczytem NATO i ŚDM.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia