Wtorek, 30 maja 2017r.

Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Strona główna / Region

Region

Trzy osoby zatruły się spalinami w Bolesławcu

Kobieta i dwóch mężczyzn zmarli w garażu.

W poniedziałek przed północą w garażach na zapleczu ulicy Gdańskiej w Bolesławcu znaleziono trzy osoby, które prawdopodobnie zatruły się spalinami. Według przypuszczeń cała trójka była pod wpływem alkoholu.

czytaj więcej

Kto jest na zdjęciu?

Bolesławieccy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby, która ma związek ze sprawą kradzieży pieniędzy.

czytaj więcej

KPP Zgorzelec

Zatrzymany za kradzież chleba i innych rzeczy

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże. Jak się okazało ukradł trzy kosze chleba sprzed sklepu, a w bagażniku jego samochodu mundurowi znaleźli jeszcze inne przedmioty pochodzące m. in. z kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w Ruszowie. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

czytaj więcej

Już jutro

RMF FM w Gryfowie Śląskim

Reporterzy, w ramach cotygodniowej akcji Twoje Miasto w Faktach RMF FM, odwiedzają miasta, do których zostali zaproszeni przez słuchaczy stacji. Już jutro odkrywać będą tajemnice Gryfowa Śląskiego.

czytaj więcej

Kierowco noga z gazu

Pierwszy śnieg w tym roku

Sprawdziły się zapowiedzi synoptyków i w miejscowościach położonych w wyższych partiach pogórza izerskiego wczoraj spadł śnieg.

czytaj więcej

XXVII Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Apel „antysmogowy”, dodatkowe pieniądze na ochronę zabytków i rozwój Jamrozowej Polany oraz ustanowienie roku 2017 Rokiem Reformacji to główne tematy ostatniej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Radni podjęli również decyzje o wyznaczeniu jedenastu kolejnych aglomeracji na Dolnym Śląsku oraz przyznaniu honorowych odznaczeń dolnośląskich.

czytaj więcej

8-letnia Iza - mała bohaterka

To jedna z tych historii, która chwyta za serce. Rezolutna 8-latka wzywa pogotowie do nieprzytomnej mamy. Dziewczynka zachowuje zimną krew i odpowiada na wszystkie pytania dyspozytorki. Ta dzięki precyzyjnej informacji natychmiast wysyła na miejsce zespół ratownictwa medycznego (S3-Lwówek Śląski) wraz z lekarzem.

czytaj więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w gminie Siekierczyn

Informuję, że w miesiącu listopadzie 2016 r., w niżej podanych terminach, na terenie Gminy Siekierczyn odbierane będą od mieszkańców zbędne meble i inne odpady wielkogabarytowe (np. tapczany, łóżka, krzesła, szafy, dywany, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne):

czytaj więcej

Akcja poszukiwawczo- ratownicza w Lwówku Śląskim

Poszła na grzyby i złamała nogę

W dniu dzisiejszym 64-letnia mieszkanka Wrocławia udała się do lasu koło Lwówka Śląskiego w poszukiwaniu grzybów. W trakcie wędrówki kobieta zgubiła się w lesie jednocześnie doznając urazu nogi; złamania z przemieszczeniem.

czytaj więcej

Zaginęła 15-latka

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze prowadzą czynności w sprawie zaginięcia 15 - letniej Natalii Urbanek mieszkanki Kamiennej Góry. Osoby, które widziały zaginioną lub posiadają informacje, które mogą przyczynić się do wszechstronnego wyjaśnienia sprawy proszone są o kontakt z policjantami pod numerem alarmowym 997.

czytaj więcej

Zderzenie ciężarówki z autobusem przewożącym młodzież – manewry DK30

W dniu 6 października 2016 roku o godzinie 9.58 na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Radoniów, na skutek awarii układu kierowniczego samochodu ciężarowego jadącego od strony Gryfowa Śląskiego dochodzi do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka autobusem przewożącym młodzież na wycieczkę. Ponadto z powodu nadmiernej prędkości i nie zachowania bezpiecznej odstępów między pojazdem jadącym za autobusem, samochód osobowy uderzył w tył autobusu i zapalił się.

czytaj więcej

Będzie objazd na DK30 Krzewie Wielkie - Radoniów

W dniu 6 października w godzinach 9.00 – 12.00 na drodze krajowej DK-30 pomiędzy miejscowościami Krzewie Wielkie i Radoniów odbędą sie ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej, organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

czytaj więcej

Aktualizacja

Przyjechali po ukryty w ziemi skarb

Z relacji mieszkańców Lubomierza wynika, iż w sobotę wieczorem zjawiają się tam obywatele Niemiec, którzy po krótkim rekonesansie pukają do jednego z pobliskich domów z prośbą o pożyczenie łopaty. Po otrzymaniu narzędzia biorą się ostro do kopania tuż przy pobliskim drzewie. Kilkanaście minut później na miejsce przybywają policjanci powiadomieni o tajemniczych przybyszach.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia