Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Region

Region

Zgorzelec

Miała dostać pracę, została zgwałcona. Teraz nie chce zeznawać

Młoda mieszkanka Zielonej Góry postanowiła zdobyć pracę w Niemczech, aby uczciwie zarobić większe pieniądze. Wysiada w przygranicznym Zgorzelcu, skąd zostaje uprowadzona do Görlitz i tam pozbawiona ubrań, wolności i dokumentów. Jest gwałcona przez oprawcę, a po trzech dniach zostaje wyrzucona z samochodu w przy leśnej drodze. Teraz nie chce jednak zeznawać przed policją.

czytaj więcej

Wyrok sobie a skazani sobie

Podpalacze skazani tylko co z tego?

W ubiegłym roku pisaliśmy o serii podpaleń jakie miały miejsce we Włosieniu i Platerówce, na przełomie marca i kwietnia. Płonęły ambony myśliwskie, pustostany i stogi siana. Sprawców ujęto i skazano, jednak wobec pokrzywdzonych podpalacze do dziś nie wywiązali się z nałożonej przez sąd kary.

czytaj więcej

Ponad 3 miliony złotych dla dolnośląskich gmin

Promesy o łącznej wartości ponad 3 milionów złotych otrzymali z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego przedstawiciele 17 dolnośląskich samorządów. Dotacje pochodzą z budżetu Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, a gminy mogą je przeznaczyć na cele, które podniosą standard życia mieszkańców regionu.

czytaj więcej

Pieńsk

Szop wszedł na latarnię

Szop wszedł na latarnię i nie mógł z niej zejść! Ten niezwykły widok zaskoczył mieszkańców. Szop to obcy gatunek w naszych lasach, jednak Nadleśnictwo Węgliniec potwierdza ich występowanie.

czytaj więcej

Lwówek Śląski

Uwaga na złodziei bydła

Obecnie prowadzone są postępowania w sprawie kradzieży bydła m.in. w okolicach Niwnic i Gaszowa. Prosimy osoby, które mogą posiadać informację dotyczące osób, które handlują niezarejestrowanym bydłem o kontakt z policjantem wydziału kryminalnego KPP w Lwówku Śląskim pod nr telefonu 75 64 67 228 - zapewniamy anonimowość

czytaj więcej

Przywrócone kontrole graniczne

Od 4 lipca do 2 sierpnia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadzona zostanie tymczasowa kontrola na granicach wewnętrznych Schengen z Czechami, Niemcami i Litwą, Słowacją, a także w portach i na lotniskach. Granic nie przekroczymy również szlakami turystycznymi. Decyzja ma związek z szczytem NATO i ŚDM.

czytaj więcej

Uwaga na stalowe linki i kolce w lasach

Nadleśnictwo Lwówek Śląski informuje, iż na terenach leśnych będących w zarządzie nadleśnictwa, nieznani sprawcy zakładają pułapki przeznaczone prawdopodobnie na miłośników quadów i motorów crossowych (stalowe linki rozciągnięte między drzewami, metalowe kolce ukryte w trawie).

czytaj więcej

Fotogaleria

Kamieniołomy w gminie Siekierczyn - Tajemnic i zagadek ciąg dalszy

Już po raz szósty, 12 czerwca br. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie zaprosił na plenerową imprezę historyczną z cyklu "Pałacowe spotkania z historią". W tym roku impreza odbyła się pod hasłem "Kamieniołomy w gminie Siekierczyn – tajemnic i zagadek ciąg dalszy" i była poświęcona ich pracownikom, którzy przez lata tworzyli ten przemysł i w pocie czoła pracowali przy wydobyciu bazaltu, często w bardzo trudnych warunkach. Dlatego przygotowana przez nas wystawa była zatytułowana "Ludzie zarębiańskich kamieniołomów".

czytaj więcej

Kolejne superpociągi na Dolnym Śląsku!

Jedenaście nowoczesnych pociągów wzmocni ofertę przewozową Kolei Dolnośląskich. Pierwsze pojazdy już w przyszłym roku wyruszą z pasażerami na dolnośląskie tory. Dzisiaj marszałek Cezary Przybylski i Jerzy Michalak, członek zarządu województwa, przedstawili plany zakupu nowego taboru podczas konferencji prasowej na wrocławskim Dworcu Głównym. Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczy na ten cel ponad 250 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

czytaj więcej

Ponad 2,7 mln zł dla dolnośląskich pracodawców

Dziesięć powiatów z Dolnego Śląska otrzymało ponad 2,7 mln zł w ramach dodatkowych funduszy pozyskanych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Pracodawcy mogę przeznaczyć je na szkolenia, studia i rozwój swoich pracowników. Jedne z największych funduszy otrzymał powiat lubański.

czytaj więcej

Goerlitz

Polak ranny w starciu z Syryjczykami

Krajowe media rozpisują się o zdarzeniu, które miało miejsce po południu, 17 maja, w Goerlitz. Doszło tam do bójki między 20-letnim Polakiem a dwoma Syryjczykami. Pierwsze informacje jakie podawały niemieckie media mówiły, że Polak w wyniku bójki miał na szyi otarcie od noszonej na rękach biżuterii. Jak się później okazało biżuterią był kastet ze specjalnie wyprofilowanym zadziorem, którym można nawet poderżnąć gardło.

czytaj więcej

Ciekawe rozwiązania

Strefy płatnego parkowania w Zgorzelcu

Wybierając się do Zgorzelca musimy liczyć się, że w centrum wprowadzono strefy płatnego parkowania. W Zgorzelcu, podobnie jak w innych miastach, w godzinach urzędowania nie sposób było zaparkować. Narzekali sklepikarze i petenci urzędów.

czytaj więcej

"Kolektywnie wietrzenia garaży szop i stodół"

Zlot pojazdów epoki PRL

21 maja w Mikułowej organizowana będzie trzecia edycja Majówki PRL-ówki. Zjazdówki, czyli "Kolektywnie wietrzenia garaży szop i stodół"! jest to otwarty zlot, na który mogą przyjechać wszyscy właściciele pojazdów z epoki PRL.

czytaj więcej

Był nim 26 letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec

Zwyrodnialec, który strzelał do psa zatrzymany!

Pod koniec stycznia jako pierwsi pisaliśmy o zwyrodnialcu, który zrobił sobie strzelnicę z psa. Sprawę tą opisywały niemal wszystkie media w regionie, ustalono nawet nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy. Dziś bolesławiecka policja poinformowała, że zatrzymano sprawcę, był nim 26 letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec.

czytaj więcej

Przygotowanie do przywrócenia kontroli granicznej

Ćwiczenia na autostradzie A4

26 kwietnia 2016 r. na autostradzie A4 w okolicy Jędrzychowic Straż Graniczna i służby współdziałające przeprowadziły ćwiczenia związane z przygotowaniem do planowanego na lipiec tego roku przywrócenia kontroli granicznej. W ćwiczeniach uczestniczyło około 100 osób.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia