Sobota, 24 lutego 2018r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Strona główna / Region

Region

Szutrowy skrót do Novego Mesta

Z dniem 4 września br. rozpoczął się remont drogi II/291 i w związku z tym zamknięty został dla ruchu odcinek drogi od Novego Mesta pod Smrkem do granicy CZ/PL.

czytaj więcej

Dolnośląska Akademia Siatkówki

Wspieramy utalentowanych siatkarzy na Dolnym Śląsku!

Warsztaty z udziałem gwiazd siatkówki, nowoczesne rozwiązania treningowe z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, szkolenia trenerów oraz nabór uzdolnionej młodzieży do reprezentacji Dolnego Śląska. Dolnośląska Akademia Siatkówki to pierwszy w Polsce tak kompleksowy projekt wspierający szkolenie młodych siatkarzy. Samorząd Województwa przeznaczył na ten program 200 tys. zł.

czytaj więcej

Konkurs National Geographic

Nowy cud Polski

Karkonoskie Tajemnice zajęły I miejsce w konkursie National Geographic i zostały uznane za nowy cud Polski.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 78

Przed nami burze

Jak zapowiadaja synoptycy od 14. możemy spodziewać się burz. Towarzyszyć im może grad i porywy wiatru do 80 km/h.

czytaj więcej

Rekordowy Letni Bieg Piastów

1370 uczestników - takiej frekwencji na Letnim Biegu Piastów jeszcze nie było! Zwyciężyli Patrycja Bereznowska i Jacek Sobas (ultramaraton na 50 km), Pavel Brydl i Karolina Obstój (półmaraton) oraz Piotr Holly i Elżbieta Kowalewska (11 km).

czytaj więcej

Nie żyje 3,5-letnia dziewczynka, którą przygniótł trzepak

Tragedia w Jeleniej Górze

Do przerażającego wypadku doszło w piątek 18.08.2017 około godz. 19.00 na podwórku przed jednym z domów przy ul. Powstańców Śląskich w Jeleniej Górze. Grupka dzieci w różnym wieku bawiła się w pobliżu trzepaka.

czytaj więcej

Świeradów-Czerniawa

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań

Dzisiejszego wieczora wszystkie służby zaangażowane były w poszukiwania 70 – letniej kobiety, która wyszła do lasu na jagody i przez dłuższy czas nie było z nią kontaktu.

czytaj więcej

Bolesławiec

Wielkie targi ceramiki

Rozpoczął się „ceramiczny zawrót głowy”, czyli wielki targi ceramiczne w Bolesławcu. Święto Ceramiki już trwa, choć kulminacja święta przypadnie od piątku do niedzieli. Ceramikę, nie tylko bolesławiecką, użytkową i artystyczną, można podziwiać i kupować od środy do niedzieli.

czytaj więcej

Place zabaw, siłownie i wiaty w Zarębie, Grabiszycach, Kościelniku i Jałowcu

Marszałek przyznał kolejne promesy na Odnowę Dolnośląskiej Wsi

90 gmin z Dolnego Śląska otrzyma pomoc finansową na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Do Urzędu Marszałkowskiego w ramach regionalnego konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” wpłynęło ponad 100 wniosków na łączną kwotę ok. 3 mln zł. 10 sierpnia w siedzibie Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze Marszałek Cezary Przybylski wręczył promesy dla gmin z okręgu jeleniogórskiego.

czytaj więcej

Powrót po latach?

Polacy i Czesi zainteresowani są odnowieniem połączenia kolejowego z Mirska w powiecie lwóweckim do Jindřichovic pod Smrkem i dalej do Raspenavy w Czechach. Pociągi nie jeżdżą tam od wielu, wielu lat. Szlak został rozebrany. Teraz władze województwa dolnośląskiego po polskiej i libereckiego po czeskiej stronie coraz głośniej mówią o odtworzeniu linii.

czytaj więcej

Znęcał się nad rodziną

Posiadał broń i amunicję. Trafił do aresztu

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu, w dniu 4 sierpnia 2017 roku Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec podejrzanego o dokonanie szeregu przestępstw w tym znęcania się nad osobą najbliższą, grożenia szeregu osobom popełnieniem przestępstw na ich szkodę, nielegalnego posiadania amunicji do broni palnej, prowadzenia pojazdów mechanicznych pomimo obowiązującego sądowego zakazu, a także uwolnienia się i ukrywania przed funkcjonariuszami Policji pomimo jego zatrzymania.

czytaj więcej

Wizyta w Kraju Libereckim

Polsko-czeskie projekty drogowe

3 sierpnia 2017 roku delegacja województwa dolnosląskiego w składzie Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnosląskiego, Agnieszka Zakęś, Wicedyrektor Departamentu Infrastruktury, Leszek Loch, dyrektor DSDiK oraz Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą, odwiedzili Kraj Liberecki. Delegacja wzięła udział w spotkaniu z Martinem Putą, Hetmanem Kraju Libereckiego, oraz uczestniczyła w rekonesansie projektu „Od zamku Frydlant do zamku Czocha”, sprawdzając stan dróg oraz przebieg ich remontów. Wizyta była niezbędna z uwagi na konieczność sprawdzenia współpracy obu stron w tej mierze oraz monitorowanie przebiegu prac.

czytaj więcej

Dolny Śląsk

Oto zwycięskie projekty Aktywnego Dolnego Śląska!

Zakończyło się głosowanie na projekty, które dotyczą pomysłów na zorganizowanie sportowego bądź turystycznego wydarzenia w ramach budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Dziś Jerzy Michalak, członek zarządu województwa, ogłosił listę zwycięzców głosowania. Projekty będą realizowane od 1 października br. do końca marca 2018 r.

czytaj więcej

Powiat Lubański

Burze z gradem ominęły powiat

Kolejny raz nawałnice oszczędziły powiat lubański i kolejny raz nawałnica narobiła szkód w powiecie zgorzeleckim i bolesławieckim m.in. w Strzelnie, Czerwonej Wodzie, Zielonce oraz pobliskim Godzieszowie.

czytaj więcej

Zgorzelec

Wichura przewróciła TIR-a

Wczorajszego popołudnia, kiedy w Lubaniu było słychać jedynie odgłosy przetaczającej się opodal burzy, mieszkańcy Zgorzelca przeżywali chwile grozy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia