Wtorek, 17 stycznia 2017r.

Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Strona główna / Region

Region

Goerlitz

Polak ranny w starciu z Syryjczykami

Krajowe media rozpisują się o zdarzeniu, które miało miejsce po południu, 17 maja, w Goerlitz. Doszło tam do bójki między 20-letnim Polakiem a dwoma Syryjczykami. Pierwsze informacje jakie podawały niemieckie media mówiły, że Polak w wyniku bójki miał na szyi otarcie od noszonej na rękach biżuterii. Jak się później okazało biżuterią był kastet ze specjalnie wyprofilowanym zadziorem, którym można nawet poderżnąć gardło.

czytaj więcej

Ciekawe rozwiązania

Strefy płatnego parkowania w Zgorzelcu

Wybierając się do Zgorzelca musimy liczyć się, że w centrum wprowadzono strefy płatnego parkowania. W Zgorzelcu, podobnie jak w innych miastach, w godzinach urzędowania nie sposób było zaparkować. Narzekali sklepikarze i petenci urzędów.

czytaj więcej

"Kolektywnie wietrzenia garaży szop i stodół"

Zlot pojazdów epoki PRL

21 maja w Mikułowej organizowana będzie trzecia edycja Majówki PRL-ówki. Zjazdówki, czyli "Kolektywnie wietrzenia garaży szop i stodół"! jest to otwarty zlot, na który mogą przyjechać wszyscy właściciele pojazdów z epoki PRL.

czytaj więcej

Był nim 26 letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec

Zwyrodnialec, który strzelał do psa zatrzymany!

Pod koniec stycznia jako pierwsi pisaliśmy o zwyrodnialcu, który zrobił sobie strzelnicę z psa. Sprawę tą opisywały niemal wszystkie media w regionie, ustalono nawet nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy. Dziś bolesławiecka policja poinformowała, że zatrzymano sprawcę, był nim 26 letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec.

czytaj więcej

Przygotowanie do przywrócenia kontroli granicznej

Ćwiczenia na autostradzie A4

26 kwietnia 2016 r. na autostradzie A4 w okolicy Jędrzychowic Straż Graniczna i służby współdziałające przeprowadziły ćwiczenia związane z przygotowaniem do planowanego na lipiec tego roku przywrócenia kontroli granicznej. W ćwiczeniach uczestniczyło około 100 osób.

czytaj więcej

Jelenia Góra

Pokaz pociągu Pendolino

W najbliższą niedzielę na dworcu kolejowym w Jeleniej Górze będzie miała miejsce prezentacja pociągu Pendolino. Wszyscy odwiedzający w tym czasie dworzec będą mogli bezpłatnie zwiedzić wnętrze pociągu Pendolino, usiąść w na fotelu maszynisty czy sprawdzić jak wygląda przedział kierownika pociągu.

czytaj więcej

Polskie dzieci fotografowane przez uchodźcę

Uchodźca fotografował dziewczynki w toalecie

Goerlitz, ze względu na swój przygraniczny charakter jest miastem, gdzie mieszka wielu Polaków. Tam pracują i tam też posyłają do szkół swoje dzieci. Właśnie w jednej z takich szkół, do której chodzą min. polskie dzieci w ostatnim czasie doszło do incydentu, na który zareagowali dopiero polscy rodzice. Najprawdopodobniej uchodźca, który przebywał w szkole na kursie językowym robił dzieciom zdjęcia w dziewczęcej toalecie. 

czytaj więcej

"Kuchenne Rewolucje" w Łagowie

Magda Gessler, znana restauratorka zawitała do Łagowa. Kuchenna rewolucja czeka restaurację Szalotka. Pierwsze zdjęcia do programu rozpoczynają się już w tym tygodniu.

czytaj więcej

Galeria - Przyszłość i dziś

Hilton we Włosieniu?

Stawy hodowlane, destylarnia whiskey, spa, sale konferencyjne i... pola golfowe. Wszystko to ma spore szanse powstać we Włosieniu, małej wsi na Pogórzu Izerskim, która według rankingów jest jednym z biedniejszych miejsc w Polsce. Wszystko to za sprawą polsko-angielskiej spółki, która rozpoczęła właśnie remont zrujnowanego założenia folwarczno-pałacowego Włosień. Niestety dopięcie ostatnich umów przeciąga się ponieważ zmieniła się ekipa rządząca, a z nią ministrowie i dyrektorzy agencji rolnych.

czytaj więcej

59 osób zatrzymanych lub ujawnionych w ostatnich trzech dniach

49 cudzoziemców i 10 Polaków zatrzymali lub ujawnili podczas minionego weekendu funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Pięciokrotnie zatrzymywano grupy obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej (łącznie 20 osób) usiłujących nielegalnie przekroczyć granicę.

czytaj więcej

Gmina Siekierczyn

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Informujemy, że w miesiącu kwietniu 2016 r., w niżej podanych terminach, na terenie Gminy Siekeirczyn odbierane będą od mieszkańców zbędne meble i inne odpady wielkogabarytowe (np. tapczany, łóżka, krzesła, szafy, dywany, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne):

czytaj więcej

Tłumaczył prokuratorowi, iż musiał ją zabić, bo była diabłem

Mieszkańcy Wlenia boją się zabójcy własnej matki

Choć był groźny dla otoczenia, całe życie cieszył się wolnością. W szale obciął sobie dłoń, znęcał się nad matką i zastraszał sąsiadów. Prokuratura nie doprowadziła ani do skazania, ani do zamknięcia w szpitalu psychiatrycznym mężczyzny z dolnośląskiego Wlenia, którego bało się całe miasteczko – czytamy na strachach internetowych tvn24.pl

czytaj więcej

PO i PiS w opozycji

Zmiany w sejmiku województwa

Dzisiejszego dnia PO straciło Dolny Śląsk. Część radnych wywodzących się z klubów PO,  Dudkiewicza i SLD utworzyła klub Bezpartyjni Samorządowcy. Zmieniło to diametralnie układ sił w sejmiku dolnośląskim. Co ciekawe, od dziś Dolny Śląski jest jedynym województwem w kraju w którym PO i PiS są razem w opozycji.

czytaj więcej

Młodzi zDolni nagrodzeni

Marszałek Cezary Przybylski wręczył nagrody laureatom wojewódzkich konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. Konkursy zrealizowano w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Nagrodzonych zostało 247 uczniów z całego regionu.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Piromani usłyszeli zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim prowadzi śledztwo w sprawie wytwarzania urządzeń wybuchowych a następnie ich detonacji tj. o czyn z art. 171§1 k.k. i inne.

czytaj więcej

Tradycyjne dolnośląskie stoły wielkanocne

Po raz kolejny mogliśmy zachwycić się kulinarną mozaiką tradycyjnych potraw i wielkanocnych dekoracji, a to za sprawą 26 Kół Gospodyń Wiejskich z Dolnego Śląska, prezentujących tradycyjne stoły wielkanocne, palmy i pisanki w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Regionalne wyroby podziwiała wicemarszałek Ewa Mańkowska.

czytaj więcej

Polana Jakuszycka wizytówką Polski

Nowoczesne centrum sportowe powstanie na Polanie Jakuszyckiej

- Do 2018 roku w Jakuszycach powstanie wielofunkcyjne centrum sportowe, nie tylko doskonale przystosowane do uprawiania sportów zimowych, ale umożliwiające aktywne spędzanie czasu przez cały rok – mówił podczas konferencji prasowej w Szklarskiej Porębie marszałek Cezary Przybylski. Oprócz tras biegowych i biathlonowych na Polanie Jakuszyckiej wybudowane zostanie boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, rolkostrada oraz kryta pływalnia.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia