Czwartek, 23 listopada 2017r.

Imieniny: Adelii, Klemensa, Felicyty

Strona główna / Region

Region

Bożkowice

Niebezpieczny barszcz Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego to jedna z najbardziej niebezpiecznych roślin występujących w Polsce. W gorące dni nawet przejście koło niego może powodować dotkliwe rany. Nasz czytelnik zlokalizował roślinę przy drodze w Bożkowicach, alarmuje że barszcz rozrasta się w stronę jezdni co może grozić oparzeniem np. podczas wycieczki rowerowej.

czytaj więcej

Narkotyki ukryli w proszku do prania

Policjanci posterunku Policji w Mirsku w trakcie wykonywania czynności związanych z kradzieżą kostki brukowej na szkodę gminy Mirsk dotarli do informacji gdzie skradziona kostka może się znajdować.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 46

Dziś burze z gradem

IMGW - PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia w dniu dzisiejszym burz z gradem.

czytaj więcej

„Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej”

Energetyczna wyspa

Nowe instalacje, tańsza energia, zmniejszenie smogu i wspólne oszczędności to cele „Klastra Energii Odnawialnej Ziemi Łużyckiej”. Klaster tworzą gminy: Gryfów Śl., Leśna, Lubań, Olszyna i Siekierczyn, mimo że plany będą realizowane w wieloletniej perspektywie, to pierwsze inwestycje ruszą już w najbliższych miesiącach.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Zatrzymana dzięki mediom społecznościowym

W dniu wczorajszym około godz. 17:00 w sieci społecznościowej Facebook ukazało się zdjęcie które zrobił jeden z mieszkańców Gryfowa związane z kradzieżą kratki zabezpieczającej właz na jednej z ulic miasta. Zdjęcie opatrzone było komentarzem „dokładnie kilka minut temu pani w czerwonej bluzce z dziecięcym wózkiem ukradła pokrywę od studzienki kanalizacyjnej znajdującej się …… przykro mi nie zdążyłem nawet zejść na dół tak szybko się oddaliła”.

czytaj więcej

Motocykliści w Siekierczynie

W ubiegłą sobotę do Siekierczyna zjechali motocykliści z całego powiatu lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, a nawet wolsztyńskiego w woj. wielkopolskim. Przybyli również zmotoryzowani goście z Niemiec i Czech. W sumie organizatorzy doliczyli się ponad 70 motocykli i ok. 150 osób. To druga edycja Pikniku Motocyklowego.

czytaj więcej

Dolnośląski Bon na Innowacje

5,6 miliona dla przedsiębiorców

Każdego roku samorząd województwa przeznacza setki milionów złotych na programy wsparcia dla dolnośląskich firm. Takim przedsięwzięciem jest również uruchomiany właśnie „Dolnośląski Bon na Innowacje”. To ponad 5,6 milionów złotych dedykowanych przedsiębiorcom, którzy tworząc innowacyjne usługi i produkty będą mogli skorzystać z pomocy naukowców.

czytaj więcej

Orłowice

Na ratunek psu

Pies utknął na skalnej półce w kamieniołomie. Od wyjścia w górę dzieliła go 9 metrowa ściana, a w dół kilkumetrowa. Zwierzę nie miało szans żeby się bezpiecznie wydostać.

czytaj więcej

Przejście graniczne Czerniawa – Nove Mesto będzie zamknięte

Mamy złą wiadomość dla osób korzystających z przejścia granicznego Czerniawa-Zdrój – Nove Mesto. Otóż, już od przyszłego tygodnia ma ono zostać zamknięte. Przyczyną są prowadzone po czeskiej stronie roboty drogowe, które mają potrwać aż do września.

czytaj więcej

Do 19 maja potrwają targi on-line

Rekordy na Transgranicznych Targach Pracy w Zgorzelcu

Blisko 2.000 odwiedzających, ponad 1.000 ofert pracy, 72 stoiska wystawiennicze. To rekordy Polsko-czesko-niemieckich Transgranicznych Targów Pracy, które już po raz 11. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zorganizował w Zgorzelcu.

czytaj więcej

Lubań w Loebau

Po raz XVI miasto partnerskie Loebau w Niemczech było organizatorem targów gospodarczych KONVENTA.

czytaj więcej

To drugie zwłoki znalezione w Łaziskach w ten weekend

Poderżnięto mu gardło

W ciągu jednego weekendu z Łaziskach koło Bolesławca zginęło dwóch mężczyzn, obydwaj wskutek ran ciętych szyi. W jednym przypadku prokuratura wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia