Środa, 20 września 2017r.

Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Strona główna / Region

Region

Budowa ruszy za rok

Nowa Polana Jakuszycka za 100 milionów

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Szklarskiej Porębie została zaprezentowana docelowa koncepcja architektoniczno - przestrzenna dotycząca budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Zgodnie z harmonogramem już we wrześniu możemy spodziewać się pozwolenia na budowę. Połowę środków na zrealizowanie inwestycji jako stategicznej dla rozwoju polskiego sportu zapewnia Ministerstwo Sportu i Turystyki.

czytaj więcej

Dolny Śląsk

Ruszyła II edycja Aktywnego Dolnego Śląska!

Po sukcesie pierwszej edycji sportowo-turystycznego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”, urząd marszałkowski wystartował z drugą edycją. Dziś na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozpoczęły się pierwsze konsultacje społeczne, które poprowadził Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

czytaj więcej

Wielka debata o Dolnym Śląsku

„Samorząd u progu zmian” – pod takim hasłem odbył się 12 kwietnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia III Dolnośląski Kongres Samorządowy, zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Kongres, w którym udział wzięło ponad 500 samorządowców, dziennikarzy, przedstawicieli biznesu, działaczy organizacji pozarządowych oraz ekspertów otworzył Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

czytaj więcej

Jest wyrok dla podpalacza ze Zgorzelca

Podwójne dożywocie

Piotr G., który 13 kwietnia 2015 roku w jednym ze zgorzeleckich salonów gier oblał benzyną i podpalił dwóch mężczyzn usłyszał wyrok. Podwójne dożywocie!

czytaj więcej

Kwiecień 2017

Odbiór odpadów wielkogabarytowych w Gminie Siekierczyn

W miesiącu kwietniu 2017 r., w niżej podanych terminach, na terenie Gminy Siekierczyn odbierane będą od mieszkańców zbędne meble i inne odpady wielkogabarytowe (np. tapczany, łóżka, krzesła, szafy, dywany, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne):

czytaj więcej

Urząd Marszałkowski

Rekordowo niskie bezrobocie na Dolnym Śląsku

Kursy, szkolenia, dotacje bezzwrotne i pożyczki na założenie własnej firmy, a także fundusze na tworzenie nowych miejsc w żłobkach, pomoc osobom z uzależnieniami, czy też badania profilaktyczne chorób nowotworowych – to tylko niektóre formy pomocy osobom bezrobotnym na Dolnym Śląsku. Dzięki tym działaniom stopa bezrobocia w naszym regionie sukcesywnie spada. W marcu 2017 r. wynosiła 7,3%, to o punkt procentowy mniej niż w kraju i o ponad półtora procent mniej niż w ubiegłym roku. Jeszcze kilkanaście lat temu wskaźnik ten był bliski 25 proc.!

czytaj więcej

To jedyna taka noc w Polsce!

Noc Sów!

Marcowe i kwietniowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

czytaj więcej

Ruszają konsultacje dotyczące uchwały antysmogowej

Zakaz opalania paliwami stałymi dla Świeradowa i Czerniawy?

Wczoraj przedstawiono projekt uchwały antysmogowej dla województwa dolnośląskiego. Przewiduje on zakaz stosowania paliw stałych dla Wrocławia i miejscowości uzdrowiskowych w tym Czerniawy -Zdroju i Świeradowa- Zdroju. Dla pozostałej części województwa przewiduje się stopniową wymianę kotłów grzewczych na te V klasy emisji. Według projektu założenia mają zostać wprowadzone w życie do 2024 roku.

czytaj więcej

O przyszłości linii kolejowej Lwówek Śląski - Jelenia Góra

Podczas nadzwyczajnej sesji połączonych rad Powiatu Lwóweckiego, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Miasta i Gminy Wleń, w której 17 marca br. uczestniczył Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląsiego bardzo wiele miejsca poświęcono niezwykle ważnej dla tej części naszego regionu kwestii rewitalizacji linii kolejowej nr 283, łączącej Lwówek Śląsku z Jelenią Górą oraz skomunikowania Lwówka Śląskiego ze Złotoryją poprzez modernizację linii 284. Obie linie kolejowe zarządzane są obecnie przez PKP.

czytaj więcej

Bolesławiec

W mieszkaniu ujawniono zwłoki dwóch kobiet

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu w dniu dzisiejszym wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania w marcu 2017 roku w Bolesławcu śmierci dwóch kobiet – matki i córki, tj. o czyn z art. 155 k.k.

czytaj więcej

Teraz stanie przed sądem

Zabił konkubinę siekierą i ranił jej córkę

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 45 - letniemu mieszkańcowi Jeleniej Góry Markowi L., któremu zarzucono dokonanie z zamiarem bezpośrednim zbrodni zabójstwa, ze szczególnym okrucieństwem, konkubiny Małgorzaty R., usiłowania dokonania zabójstwa córki Aleksandry L., a także psychicznego i fizycznego znęcania się nad konkubiną i ich wspólną córką Aleksandra L., tj. o czyn z art. 148 §2 pkt. 1 k.k. i inne.

czytaj więcej

Carrefour powiększy Galerię Słowiańską w Zgorzelcu

Po sukcesie zeszłorocznego remodelingu Galerii Słowiańskiej w Zgorzelcu Carrefour Polska, właściciel i zarządca obiektu, planuje II etap inwestycji. W wyniku zaplanowanych prac galeria zyska około 3 000 mkw. dodatkowej powierzchni handlowej. W ofercie obiektu znajdą się również nowe marki.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia