Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Region

Region

Gryfów Śląski

Przypadkowo wpadł z narkotykami

Policjanci z Gryfowa otrzymali zgłoszenie interwencji na stacji paliw w Mirsku, po przybyciu na miejsce okazało się, że zgłaszającej na miejscu nie ma, a informacje dotyczące interwencji były przekazywane przez osoby trzecie.

czytaj więcej

Do trzech razy sztuka?

Auto Port Godzieszów

Według zapowiedzi ma być to największy na Dolnym Śląsku wielofunkcyjny kompleks przydrogowy zlokalizowany przy autostradzie A-4. Kantory, stacje paliw, strefa gastronomiczna, sklepy, dwie myjnie, mechanika pojazdowa, parking przystosowany dla ponad 500 samochodów. Jeżeli powstanie kompleks ten idealnie sprosta ogromnemu natężeniu ruchu, czyli około 40 000 pojazdów na dobę.

czytaj więcej

Polana Jakuszycka

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu

Nowoczesna baza sportowa przystosowana do uprawiania sportów zimowych, a także do aktywnego spędzania czasu przez cały rok powstanie na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Właśnie została podpisana umowa pomiędzy Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki, spółką która nadzoruje inwestycję, a konsorcjum, które będzie pełnić rolę projektanta i inżyniera kontraktu. To oznacza, że jeśli wszystko pójdzie pomyślnie budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu ruszy już za rok!

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Sprzedawali koce, prosili o chleb, ukradli złoto i pieniądze

Z informacji od czytelnika portalu lwowecki.info wynikało, iż mogli to być obywatele narodowości romskiej, których tego samego dnia widziano jak oferowali do sprzedaży koce w centrum Mirska. Tam najprawdopodobniej nie udało im się zbić majątku, dlatego przenieśli się do Gryfowa Śl. gdzie w jednym z mieszkań natrafili na pełną życzliwości starszą kobietę.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Studio Filmowe Kaczka poszukuje aktorów

Studio Filmowe Kaczka od kilku miesięcy pracuje przy realizacji nowego filmiku. Prace właściwie rozpoczęły się od przygotowania pomieszczenia w M-GOK na potrzeby realizacji zdjęć na tzw. „zielonym tle”. Całość opiera się o kilka dość prowizorycznych konstrukcji, których głównym budulcem był karton :). Następnie nakręcono kilka pierwszych scen do trailera i został napisany scenariusz całej historii. Teraz musimy skompletować aktorów i liczymy na Wasz udział w projekcie.

czytaj więcej

Jelenia Góra

Owacjami na stojąco przyjęli Lecha Wałęsę

Owacjami na stojąco przyjęli Lecha Wałęsę rozentuzjazmowani jeleniogórzanie. Spotkanie pod hasłem „Porozmawiajmy o Polsce" odbyło się 26.01.2017 w Zdrojowym Teatrze Animacji. Jego organizatorem był jeleniogórski Komitet Obrony Demokracji, który przygotował byłemu prezydentowi bardzo gorące przyjęcie.

czytaj więcej

Dwie osoby ranne po zderzeniu busa z pojazdem amerykańskich żołnierzy

Kierowca armii USA sprawcą wypadku

Amerykańska półciężarówka zderzyła się z busem koło Żagania w Lubuskiem we wtorek 24 stycznia 2017r. - informuje RMF FM. Ranne zostały dwie osoby.

czytaj więcej

Aktualizacja - kolejny Hummer poza drogą

Amerykanie rozbili Hummera

Jak donosi portal Bolec.info wczoraj na jednej z ulic Bolesławca doszło do stłuczki z udziałem amerykańskiego Hummera, który przed kilku dniami przyjechał do Świętoszowa.

czytaj więcej

Dolny Śląsk

Umowa na superpociągi podpisana!

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczy ponad 250 mln zł na zakup 11 nowoczesnych pociągów, które wzmocnią ofertę przewozową Kolei Dolnośląskich. 13 stycznia na Dworcu Głównym w obecności Marszałka Cezarego Przybylskiego i Jerzego Michalaka, Członka Zarządu Województwa została podpisana umowa pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi, a spółką Newag na dostawę nowych pociągów.

czytaj więcej

Zorganizowali protest

Gryfowianie nie chcą Straży Miejskiej

Nastrój społecznej niechęci przybrał na sile po grudniowej sesji rady miasta, podczas której grupa radnych przegłosowała wniosek o przesunięcie wydatków w budżecie na 2017 rok – zabrano pieniądze z remontu cieknącego dachu OSP Gryfów Śląski i przeznaczenie je na zakup samochodu dla Straży Miejskiej.

czytaj więcej

Siekierczyn

Będzie nowy samochód dla OSP

Bardzo pozytywnie dla Gminy Siekierczyn zakończyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, dotyczącego zakupu sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii, w wyniku którego gmina otrzyma dofinansowanie do zakupu nowego samochodu strażackiego typu lekkiego pod potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Siekierczynie.

czytaj więcej

Mirsk

Szaleniec odkręcił gaz i chciał wysadzić budynek

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w dniu wczorajszym, tj. poniedziałek 9 stycznia 2017 roku na Osiedlu Słonecznym w Mirsku. 34-letni mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu, odkręcił gaz i chciał wysadzić budynek. Scenariusz zdarzeń był niemal identyczny jak kilka dni temu, jednak tym razem był to inny desperat.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia