Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Region

Region

Zaproszenie

„Wprowadzenie do buddyzmu”

To temat wykładu z jakim już wkrótce przyjedzie do Zgorzelca świecki nauczyciel buddyzmu Diamentowej Drogi, Wojciech Tracewski. Buddyzm to nauki o naturze umysłu pochodzące od historycznego Buddy Siakjamuniego, który żył i nauczał ponad dwa i pół tysiąca lat temu w północnych Indiach.

czytaj więcej

27-latek pobity bejsbolem

Mieszkanki Wykrot odpowiedzą za podżeganie do przestępstwa.

Policjanci z Pieńska zatrzymali mężczyzna podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u innego mężczyzny, bijąc go kijem bejsbolowym. Zatrzymany, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali też dwie kobiety, które usłyszały zarzuty podżegania do popełnienia przestępstwa.

czytaj więcej

Ciężka noc gryfowskich policjantów zakończyła się skutecznymi negocjacjami

Groził wysadzeniem budynku. Ewakuowano 10 rodzin

Działania negocjatora doprowadziły do bezpiecznego finału nocnej interwencji w Mirsku gdzie mężczyzna zagroził wysadzeniem butli z gazem. 10 ewakuowanych rodzin mogło spokojnie powrócić do swoich miejsc zamieszkania.

czytaj więcej

Szarpanina podczas wizyty Minister w Jeleniej Górze

Członkowie rządu nie mają ostatnio łatwego życia. Dziś Jelenią Górę odwiedziła minister Anna Zalewska, która przekonywała samorządowców i dyrektorów szkół do założeń reformy oświatowej. Kiedy Zalewska opuszczała spotkanie na ulicy doszło do incydentów z udziałem jelenigórskich działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Interweniować musiała ochrona.

czytaj więcej

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą

Kobieta ze Zgorzelca kierowała grupą przestępczą

Zarzut kierowania grupą przestępczą lub udziału w takiej grupie usłyszały trzy osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymani mieli organizować przerzut obywateli Ukrainy do Wielkiej Brytanii. Zabezpieczono ponad 100 dokumentów wykorzystywanych do nielegalnego przekraczania granicy.

czytaj więcej

Uwaga drastyczne video

Śmiertelnie potrącił psa i uciekł

Kierowca pojazdu marki Kia przejechał psa i oddalił się z miejsca zdarzenia. Poturbowanego zwierzęcia nie udało się uratować. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu.

czytaj więcej

Inwestycja pochłonęła 23 mln zł

Uroczyście otworzyli most

Dłuższy, wytrzymalszy, bezpieczniejszy i przygotowany do przejazdu większej liczby pociągów. Wczoraj otwarto nowy most graniczny nad Nysą Łużycką.

czytaj więcej

12 osób w 6-miejscowym busie

Na autostradzie A4 w okolicy Zgorzelca polsko – niemiecki patrol zatrzymał do kontroli mercedesa sprintera, którym podróżowało 12 obywateli Rumunii. Zgodnie z dokumentami pojazdu, bus mógł przewozić 6 osób.

czytaj więcej

Trzy osoby zatruły się spalinami w Bolesławcu

Kobieta i dwóch mężczyzn zmarli w garażu.

W poniedziałek przed północą w garażach na zapleczu ulicy Gdańskiej w Bolesławcu znaleziono trzy osoby, które prawdopodobnie zatruły się spalinami. Według przypuszczeń cała trójka była pod wpływem alkoholu.

czytaj więcej

Kto jest na zdjęciu?

Bolesławieccy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby, która ma związek ze sprawą kradzieży pieniędzy.

czytaj więcej

KPP Zgorzelec

Zatrzymany za kradzież chleba i innych rzeczy

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże. Jak się okazało ukradł trzy kosze chleba sprzed sklepu, a w bagażniku jego samochodu mundurowi znaleźli jeszcze inne przedmioty pochodzące m. in. z kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w Ruszowie. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia