Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Region

Region

Jelenia Góra

Pokaz pociągu Pendolino

W najbliższą niedzielę na dworcu kolejowym w Jeleniej Górze będzie miała miejsce prezentacja pociągu Pendolino. Wszyscy odwiedzający w tym czasie dworzec będą mogli bezpłatnie zwiedzić wnętrze pociągu Pendolino, usiąść w na fotelu maszynisty czy sprawdzić jak wygląda przedział kierownika pociągu.

czytaj więcej

Polskie dzieci fotografowane przez uchodźcę

Uchodźca fotografował dziewczynki w toalecie

Goerlitz, ze względu na swój przygraniczny charakter jest miastem, gdzie mieszka wielu Polaków. Tam pracują i tam też posyłają do szkół swoje dzieci. Właśnie w jednej z takich szkół, do której chodzą min. polskie dzieci w ostatnim czasie doszło do incydentu, na który zareagowali dopiero polscy rodzice. Najprawdopodobniej uchodźca, który przebywał w szkole na kursie językowym robił dzieciom zdjęcia w dziewczęcej toalecie. 

czytaj więcej

"Kuchenne Rewolucje" w Łagowie

Magda Gessler, znana restauratorka zawitała do Łagowa. Kuchenna rewolucja czeka restaurację Szalotka. Pierwsze zdjęcia do programu rozpoczynają się już w tym tygodniu.

czytaj więcej

Galeria - Przyszłość i dziś

Hilton we Włosieniu?

Stawy hodowlane, destylarnia whiskey, spa, sale konferencyjne i... pola golfowe. Wszystko to ma spore szanse powstać we Włosieniu, małej wsi na Pogórzu Izerskim, która według rankingów jest jednym z biedniejszych miejsc w Polsce. Wszystko to za sprawą polsko-angielskiej spółki, która rozpoczęła właśnie remont zrujnowanego założenia folwarczno-pałacowego Włosień. Niestety dopięcie ostatnich umów przeciąga się ponieważ zmieniła się ekipa rządząca, a z nią ministrowie i dyrektorzy agencji rolnych.

czytaj więcej

59 osób zatrzymanych lub ujawnionych w ostatnich trzech dniach

49 cudzoziemców i 10 Polaków zatrzymali lub ujawnili podczas minionego weekendu funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Pięciokrotnie zatrzymywano grupy obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej (łącznie 20 osób) usiłujących nielegalnie przekroczyć granicę.

czytaj więcej

Gmina Siekierczyn

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Informujemy, że w miesiącu kwietniu 2016 r., w niżej podanych terminach, na terenie Gminy Siekeirczyn odbierane będą od mieszkańców zbędne meble i inne odpady wielkogabarytowe (np. tapczany, łóżka, krzesła, szafy, dywany, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne):

czytaj więcej

Tłumaczył prokuratorowi, iż musiał ją zabić, bo była diabłem

Mieszkańcy Wlenia boją się zabójcy własnej matki

Choć był groźny dla otoczenia, całe życie cieszył się wolnością. W szale obciął sobie dłoń, znęcał się nad matką i zastraszał sąsiadów. Prokuratura nie doprowadziła ani do skazania, ani do zamknięcia w szpitalu psychiatrycznym mężczyzny z dolnośląskiego Wlenia, którego bało się całe miasteczko – czytamy na strachach internetowych tvn24.pl

czytaj więcej

PO i PiS w opozycji

Zmiany w sejmiku województwa

Dzisiejszego dnia PO straciło Dolny Śląsk. Część radnych wywodzących się z klubów PO,  Dudkiewicza i SLD utworzyła klub Bezpartyjni Samorządowcy. Zmieniło to diametralnie układ sił w sejmiku dolnośląskim. Co ciekawe, od dziś Dolny Śląski jest jedynym województwem w kraju w którym PO i PiS są razem w opozycji.

czytaj więcej

Młodzi zDolni nagrodzeni

Marszałek Cezary Przybylski wręczył nagrody laureatom wojewódzkich konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. Konkursy zrealizowano w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Nagrodzonych zostało 247 uczniów z całego regionu.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Piromani usłyszeli zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim prowadzi śledztwo w sprawie wytwarzania urządzeń wybuchowych a następnie ich detonacji tj. o czyn z art. 171§1 k.k. i inne.

czytaj więcej

Tradycyjne dolnośląskie stoły wielkanocne

Po raz kolejny mogliśmy zachwycić się kulinarną mozaiką tradycyjnych potraw i wielkanocnych dekoracji, a to za sprawą 26 Kół Gospodyń Wiejskich z Dolnego Śląska, prezentujących tradycyjne stoły wielkanocne, palmy i pisanki w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Regionalne wyroby podziwiała wicemarszałek Ewa Mańkowska.

czytaj więcej

Polana Jakuszycka wizytówką Polski

Nowoczesne centrum sportowe powstanie na Polanie Jakuszyckiej

- Do 2018 roku w Jakuszycach powstanie wielofunkcyjne centrum sportowe, nie tylko doskonale przystosowane do uprawiania sportów zimowych, ale umożliwiające aktywne spędzanie czasu przez cały rok – mówił podczas konferencji prasowej w Szklarskiej Porębie marszałek Cezary Przybylski. Oprócz tras biegowych i biathlonowych na Polanie Jakuszyckiej wybudowane zostanie boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, rolkostrada oraz kryta pływalnia.

czytaj więcej

Biskup legnicki w Zakładzie Karnym w Zarębie

Tradycyjnie już, w Wielki Poniedziałek biskup legnicki odwiedził Zakład Karny w Zarębie, aby przed świętami Wielkanocnymi podnieść skazanych na duchu. Ten uczynek miłosierdzia, jest praktykowany przez kolejnych biskupów z Legnicy już od wielu lat.

czytaj więcej

Wracamy do sprawy w Gryfowie Śląskim

Chcieli wysadzić samochód żeby wypróbować bombę?

W nocy 15 marca mieszkańców jednego z osiedli w Gryfowie Śląskim obudził potężny huk. Zaalarmowani eksplozją mieszkańcy powiadomili o zdarzeniu policję. Jak się okazało ktoś usiłował wysadzić zaparkowanego na osiedlu Opla. Sprawa wyglądała na tyle poważnie, że na miejscu pojawili się policjanci z wrocławskiej grupy antyterrorystycznej, CBŚP, KGP Warszawa.

czytaj więcej

Budżet "Aktywny Dolny Śląsk" czeka na pomysły Dolnoślązaków!

Ruszył nabór wniosków do budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Dzięki niemu Dolnoślązacy będą mogli współuczestniczyć w podejmowaniu społecznych inicjatyw na rzecz regionu. Do podziału jest 600 tysięcy złotych. Dziś we wrocławskiej hali Orbita marszałek Cezary Przybylski i Jerzy Michalak, członek zarządu województwa, podsumowali zakończone wczoraj konsultacje społeczne projektu. 

czytaj więcej

Nie mniej niż 3 tys. za zatrudnianie obcokrajowca na czarno

Nielegalny pobyt, nielegalna praca

15 marca br. funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali lub ujawnili siedmioro obywateli Ukrainy nielegalnie przebywających w Polsce. Kolejnych dwóch Ukraińców, którzy zostali zatrudnieni niezgodnie z obowiązującymi przepisami, ujawniono w Kłodzku.

czytaj więcej

AKTUALIZACJA

Wybuch bomby w Gryfowie Śląskim

Dziś w nocy, tj. 15 marca 2016 roku w Gryfowie Śląskim przy ulicy Sienkiewicza nieznani sprawcy podłożyli ładunek wybuchowy pod samochód osobowy marki Opel. Z nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji wiemy, że ładunek wybuchł około godziny 2.30. Eksplozja uszkodziła auto, ale nie doszło do zapalenia się samochodu. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia