Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

Strona główna / Region

Region

26-27.08.2017

Letni Bieg Piastów

Prawie tysiąc sto osób zgłosiło swój udział w Letnim Biegu Piastów na miesiąc przed zawodami. Pobiegną po pięknych trasach Gór Izerskich na dystansach 11, 21 i 50 kilometrów, jak również wezmą udział w marszu rekreacyjnym nordic walking. Dla dzieci przygotowano Wyprawę Zuchów i Bieg Przedszkolaka.

czytaj więcej

U podnóża Zamku Chojnik pojawiły się owce

Na łąkach u podnóża zamku Chojnik od pewnego czasu pojawiły się owce. Konkretniej chodzi o stado kilkudziesięciu "wrzosówek" które mają zadbać o ochronę półnaturalnych łąk jak i ok. 300 gatunków roślin naczyniowych. Więcej w materiale filmowym.

czytaj więcej

Zabójstwo w Lwówku Śląskim

Jak podaje portal lwowecki.info do tragicznego zdarzenia doszło przy ulicy Jaśkiewicza w Lwówku Śląskim. Na miejscu pracują policjanci i Prokurator, którzy ustalają okoliczności zdarzenia.

czytaj więcej

Bogatynia

Producent piko zatrzymany

Na skutek działań CBŚP w Bogatyni zatrzymano producenta metaamfetaminy. Śledczy, w trakcie akcji, udaremnili przelew na kwotę 1 mln zł i zabezpieczyli majątek o wartości 2,5 mln zł. Prokuratura Krajowa wydała w tej sprawie oświadczenie, które publikujemy w całości.

czytaj więcej

Dziś o 21.

Protest pod Sądem Rejonowym w Lubaniu

W całym kraju Polacy protestują przeciw zmianom w systemie sądownictwa. Mieszkańcy Lubania również przyłączają się do protestu. Nowoczesna Lubań zaprasza na protest dziś o 21. przed Sąd Rejonowy przy placu 3 Maja 12.

czytaj więcej

Krzewie Wielkie

Śmiertelna pułapka na crossowców

Ktoś w lesie zastawił śmiertelną pułapkę na jeżdżących tamtędy crossami. Na końcu wzniesienia wbitych zostało 10 sztuk zaostrzonych kołków brzozowych zakrytych gałęziami.

czytaj więcej

Siekierczyn

Przerwa w dostawie wody

W dniu 17 lipca 2017 r. (poniedziałek) w godzinach od 8.00 do 14.00 w miejscowościach Siekierczyn od numeru 200 do numeru 416 oraz Zaręba mogą wystąpić przerwy w dostawie wody z powodu niezbędnych prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej.

czytaj więcej

Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Cztery gminy z regionu otrzymały wsparcie

Wojewoda Dolnośląski, Paweł Hreniak przekazał promesy na realizację zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Cztery gminy z naszego regionu na przebudowę dróg otrzymały ponad 1,4 mln zł.

czytaj więcej

Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030

Konsultacje społeczne projektu

Konsultacjami społecznymi na Zamku Piastowskim w Legnicy, w sercu Dolnego Śląska rozpoczęliśmy dyskusję o Strategii Rozwoju Województwa do roku 2030. Konsultacje poprowadził marszałek Cezary Przybylski razem wicemarszałek Iwoną Krawczyk, która nadzoruje prace Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim.

czytaj więcej

Budowa linii 400 kV Mikułowa – Czarna

Rozmowy z przedstawicielami terenowymi

W związku z budową linii 400 kV Mikułowa – Czarna, właścicieli działek objętych inwestycją odwiedzą w najbliższym czasie przedstawiciele terenowi. Podczas spotkań omówione zostaną kwestie związane z ustanowieniem służebności przesyłu, jak również przekazane zostaną niezbędne dokumenty, w tym wzór umowy cywilnoprawnej oraz operat szacunkowy określający wartość służebności przesyłu.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 63

Uwaga możliwe burze z gradem

Po raz kolejny synoptycy ostrzegają o nadchodzących burzach z opadami gradu, towarzyszyć im będą porywy wiatru do 80 km/h. Komunikat dotyczy terenu całego Dolnego Śląska.

czytaj więcej

Stacja Wolimierz

Czy trzeba być wytrawnym znawcą tradycji i języków, czy może wystarczy uśmiech i zapał do pracy? Dlaczego warto podróżować i poszerzać horyzonty? Na te pytania znajdziecie odpowiedź na Stacji Wolimierz.

czytaj więcej

7 Nowych Cudów Polski

Głosujemy na Karkonoskie Tajemnice

Karkonoskie Tajemnice – magiczne miejsce, którego współtwórcą jest artysta Dariusz Miliński, biorą udział w 7 edycji plebiscytu na 7 Nowych Cudów Polski - National Geographic. Zagłosuj i wygraj cenne nagrody.

czytaj więcej

Zofia Czernow o podwyżce cen paliwa

W jeleniogórskim biurze poselskim Zofii Czernow odbyła się dziś krótka konferencja. Posłanka Platformy Obywatelskiej przedstawiła swój komentarz dotyczący kilku projektów ustaw przygotowywanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

czytaj więcej

Koncepcja wioski tematycznej Kargula i Pawlaka

Lubomierz jest jednym z niewielu miasteczek na Dolnym Śląsku, który zachował dawną strukturę i układ przestrzenny. Ze względu na pełnioną kiedyś funkcję targową, plac ratuszowy skupia najliczniejszą tkankę urbanistyczną i stanowi centrum miasta. Rynek okala w większym stopniu historyczna zabudowa o średniowiecznych korzeniach, będąca zarówno najcenniejszym zabytkiem jak i spuścizną po minionych latach.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia