Wtorek, 17 stycznia 2017r.

Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Strona główna / Region

Region

Biskup legnicki w Zakładzie Karnym w Zarębie

Tradycyjnie już, w Wielki Poniedziałek biskup legnicki odwiedził Zakład Karny w Zarębie, aby przed świętami Wielkanocnymi podnieść skazanych na duchu. Ten uczynek miłosierdzia, jest praktykowany przez kolejnych biskupów z Legnicy już od wielu lat.

czytaj więcej

Wracamy do sprawy w Gryfowie Śląskim

Chcieli wysadzić samochód żeby wypróbować bombę?

W nocy 15 marca mieszkańców jednego z osiedli w Gryfowie Śląskim obudził potężny huk. Zaalarmowani eksplozją mieszkańcy powiadomili o zdarzeniu policję. Jak się okazało ktoś usiłował wysadzić zaparkowanego na osiedlu Opla. Sprawa wyglądała na tyle poważnie, że na miejscu pojawili się policjanci z wrocławskiej grupy antyterrorystycznej, CBŚP, KGP Warszawa.

czytaj więcej

Budżet "Aktywny Dolny Śląsk" czeka na pomysły Dolnoślązaków!

Ruszył nabór wniosków do budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Dzięki niemu Dolnoślązacy będą mogli współuczestniczyć w podejmowaniu społecznych inicjatyw na rzecz regionu. Do podziału jest 600 tysięcy złotych. Dziś we wrocławskiej hali Orbita marszałek Cezary Przybylski i Jerzy Michalak, członek zarządu województwa, podsumowali zakończone wczoraj konsultacje społeczne projektu. 

czytaj więcej

Nie mniej niż 3 tys. za zatrudnianie obcokrajowca na czarno

Nielegalny pobyt, nielegalna praca

15 marca br. funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali lub ujawnili siedmioro obywateli Ukrainy nielegalnie przebywających w Polsce. Kolejnych dwóch Ukraińców, którzy zostali zatrudnieni niezgodnie z obowiązującymi przepisami, ujawniono w Kłodzku.

czytaj więcej

AKTUALIZACJA

Wybuch bomby w Gryfowie Śląskim

Dziś w nocy, tj. 15 marca 2016 roku w Gryfowie Śląskim przy ulicy Sienkiewicza nieznani sprawcy podłożyli ładunek wybuchowy pod samochód osobowy marki Opel. Z nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji wiemy, że ładunek wybuchł około godziny 2.30. Eksplozja uszkodziła auto, ale nie doszło do zapalenia się samochodu. 

czytaj więcej

Ptaka trzeba jak najszybciej zlokalizować

Pomóżmy bielikowi!

W rejonie Pogórza Izerskiego zaobserwowano bielika, który ma na łapach splątany sznur. Był już atakowany przez kruki. Tymczasem jest to już okres, w którym bieliki mogą wysiadywać jaja. Żeby pomóc bielikowi trzeba go zlokalizować, bo zniknął przyrodnikom z oczu.

czytaj więcej

Wójt Siekierczyna interweniuje

Sporne oznakowanie drogi wojewódzkiej nr 357 - ciąg dalszy

19 października 2015 r. na internetowym portalu Gminy Siekierczyn ukazała się informacja o nowym oznakowaniu poziomym na drodze wojewódzkiej nr 357 w Siekierczynie na odcinku przy skrzyżowaniu z drogą powiatową relacji Siekierczyn – Nowa Karczma. Oznakowanie to moim zdaniem i wielu uczestników ruchu drogowego jest bezzasadne i nie w pełni zabezpiecza bezpieczeństwo komunikacyjne na tym odcinku dla kierujących i pieszych. - pisze Wójt Gminy Siekierczyn Janusz Niekrasz.

czytaj więcej

Zaskoczenie nie ma

Jest nowy szef ARiMR w Uboczu

W połowie lutego 2016 roku ze stanowiskami Kierowników Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce pożegnało się ponad 300 dotychczasowych jej szefów. Część z nich otrzymała odwołania podczas specjalnie zwołanego spotkania z nowymi władzami regionu, część na skutek usprawiedliwionej nieobecności na tych spotkaniach otrzymała decyzje drogą pocztową. 

czytaj więcej

Nowe rozwiązanie

Żółte pojemniki na zużyte strzykawki.

Lubański Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych nie od dziś stawia na innowacje. Zdążyliśmy się przyzwyczaić do wielomilionowych inwestycji, które przyczyniły się do tego, że jet to wzorcowy zakład utylizacji odpadów w sali kraju. Jednak innowacyjność nie zawsze musi się wiązać z wielkimi wydatkami, czasem wystarczy dobry pomysł. Dokładnie tak dzieje się w tej chwili, ZGiUK wprowadza rozwiązanie, którego nie było dotychczas na rynku segregacji śmieci.

czytaj więcej

Winnicki skazany na karę grzywny

Robert Winnicki i Artur Zawisza z Ruchu Narodowego zostali skazani przez warszawski sąd za podżeganie do stosowania przemocy wobec policji, podczas jednej z antyrządowych demonstracji narodowców w czerwcu 2014 roku.  W sieci pojawiła się fałszywa informacja, że Winnicki, poseł Kukiz`15, straci w związku z tym mandat poselski.

czytaj więcej

Sędzia: Był to czyn wyjątkowo okrutny

8 lat więzienia za skatowanie matki

Na 8 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze Andrzeja G., mieszkańca Kościelnika, który w grudniu 2014 działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia skatował swoją matkę Zofię G. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu zadał jej szereg ciosów metalową laską a później krzesłem, które skutkowały wielonarządowymi obrażeniami ciała.

czytaj więcej

Marszałek chce mieć swoją stolicę kultury

Projekt - Dolnośląska Stolica Kultury

To pomysł zaczerpnięty z z trwającego właśnie projektu Europeiskich Stolic Kultury, w którym uczestniczy Wrocław. Marszałek województwa zaprasza dolnośląskie starostwa do udziału w pierwszej edycji konkursu pn. „Dolnośląska Stolica Kultury”. Do wzięcia jest niemało bo 300 tys. zł i tytuł Dolnośląskiej Stolicy Kultury.

czytaj więcej

Można? Można!

Rock@Fosfory

W sieci pojawił się ciekawy dokument, obrazujący pracę wolontariuszy z Gryfowa Śląskiego. Od wielu lat działają wspólnie organizując m.in. koncerty. Stowarzyszenie Awantura postanowiło podsumować dotychczasową działalność koncertową przygotowując film Rock@Fosfory. Opowiadają o organizacji koncertów i innych aspektach związanych z pracą wolontariacką. Jak mówią autorzy – Liczymy, że film ten stanie się dla kogoś iskrą zapalną do podjęcia własnych działań. Do organizowania się w grupy i spełniania swoich marzeń.

czytaj więcej

Wleń

Zabił matkę

Do makabrycznej zbrodni doszło w czwartek, 11 lutego 2016 roku we Wleniu. We wczesnych godzinach porannych 47-letni mieszkaniec tego miasta zadzwonił na pogotowie i poinformował, iż dokonał morderstwa.

czytaj więcej

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Czystki w ARiMR

Na chwilę obecną odwołanych zostało 230 kierowników Biur Powiatowych ARiMR. 74 – na skutek usprawiedliwionej nieobecności – otrzyma decyzje drogą pocztową. Odwołanie zostało wysłane także do Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Uboczu.

czytaj więcej

AKTUALIZACJA

Weekend protestów we Wrocławiu

W świetle wydarzeń ze Zgorzelca a raczej komentarzy jakie w związku z tym się pojawiają. Ciekawe wydają się inicjatywy jakie organizują w nadchodzący weekend grupy przeciwników i zwolenników mieszania kultur.  6 lutego we Wrocławiu odbędą się dwa protesty. Pierwszy organizuje PEGIDA Polska – Stop nielegalnej imigracji. Drugi, kontr manifestację, organizuje Partia Razem i Zieloni – Wrocław przeciwko nienawiści.

czytaj więcej

Ochroniarze w Zgorzelcu zatrzymali Syryjczyka

... to jest POLSKA a nie Niemcy

We wtorek (02.02) zgorzelecka grupa CSS ”Feniks” na jednej z ulic miasta ujęła Syryjczyka. Informacja o tym zdarzeniu pojawiła się na Facebooku.  W ciągu doby wiadomość ta uzyskała niemal 25 000 polubień i została udostępniona ponad 5000 razy. Wszystko to za sprawą wpisu, który wzbudził niemałe emocje: (..) to jest POLSKA a nie Niemcy i jak komuś się nie podoba i chce bronić "biednych imigrantów gwałcących w grupach kobiety " wyjazd z kraju, bo my bezczynnie patrzeć na to nie będziemy pajace”

czytaj więcej

600 tyś na pomysły dolnoślązaków

„Aktywny Dolny Śląsk”

Pilotażowy Budżet będzie posiadał pulę 600 tysięcy złotych i dotyczył projektów „miękkich”, z zakresu upowszechniania sportu, turystyki i promowania walorów turystycznych regionu takich jak: imprezy turystyczne, lokalne zawody sportowe, zloty, rajdy, konferencje, seminaria dotyczące rozwoju turystyki, promocji regionu, promowania lokalnych produktów i atrakcji turystycznych, oraz np. publikacje wydawnictw o charakterze turystycznym (tj. przewodniki, foldery, katalogi, informatory etc.)

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia