Piątek, 24 listopada 2017r.

Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Strona główna / Region

Region

Bitwa Narodów

Trzymamy kciuki za naszych rycerzy!

Pochodzący z Soboty w powiecie lwóweckim, Szymon Kulig zajmuje się rycerskimi sportowymi walki. Od wczoraj reprezentuje Polskę na Rycerskich Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. „… by sztandar z jagiellońskim orłem ponownie dumnie powiewał na wietrze, a nasi reprezentanci udowodnili, że z polskim orężem nie ma żartów”.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Majówka z przyrodą

Każdy liczy na to, że wiosna się jednak zdecyduje i przyjdzie na majówkę. Choć kilka stopni więcej i trochę słońca może sprawić, że chętniej wyruszymy na mojówkowe wycieczki. Miłośnicy przyrody mogą spędzić cały majowy weekend w Karkonoskim Parku Narodowym, spacerować „Ametystową ścieżką” i spotkać rośliny polujące na zwierzęta.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Płonące samochody zmorą gryfowian

Od kilku lat w Gryfowie Śląskim zmorą mieszkańców oprócz kradzieży i włamań są płonące samochody. Jak to się dzieje, że to właśnie w tym mieście auta tak często płoną? Hipotez na ten temat jest kilka, jednak niewiele z nich mówi o wadach pojazdów, a zdecydowana większość o tzw. „czynniku ludzkim”.

czytaj więcej

Kwisonalia 2017 - program

Znamy już gwiazdy i szczegółowy program tegorocznych Kwisonaliów. Zapowiada się fantastyczna, trzydniowa zabawa. Historyczne polsko- niemieckie spotkania na pograniczu kultur 775 lat Gryfowa Śląskiego, czyli XVII Kwisonalia odbędą się w dniach 2 – 4 czerwca 2017 r.

czytaj więcej

Budowa ruszy za rok

Nowa Polana Jakuszycka za 100 milionów

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Szklarskiej Porębie została zaprezentowana docelowa koncepcja architektoniczno - przestrzenna dotycząca budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Zgodnie z harmonogramem już we wrześniu możemy spodziewać się pozwolenia na budowę. Połowę środków na zrealizowanie inwestycji jako stategicznej dla rozwoju polskiego sportu zapewnia Ministerstwo Sportu i Turystyki.

czytaj więcej

Dolny Śląsk

Ruszyła II edycja Aktywnego Dolnego Śląska!

Po sukcesie pierwszej edycji sportowo-turystycznego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”, urząd marszałkowski wystartował z drugą edycją. Dziś na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozpoczęły się pierwsze konsultacje społeczne, które poprowadził Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

czytaj więcej

Wielka debata o Dolnym Śląsku

„Samorząd u progu zmian” – pod takim hasłem odbył się 12 kwietnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia III Dolnośląski Kongres Samorządowy, zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Kongres, w którym udział wzięło ponad 500 samorządowców, dziennikarzy, przedstawicieli biznesu, działaczy organizacji pozarządowych oraz ekspertów otworzył Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

czytaj więcej

Jest wyrok dla podpalacza ze Zgorzelca

Podwójne dożywocie

Piotr G., który 13 kwietnia 2015 roku w jednym ze zgorzeleckich salonów gier oblał benzyną i podpalił dwóch mężczyzn usłyszał wyrok. Podwójne dożywocie!

czytaj więcej

Kwiecień 2017

Odbiór odpadów wielkogabarytowych w Gminie Siekierczyn

W miesiącu kwietniu 2017 r., w niżej podanych terminach, na terenie Gminy Siekierczyn odbierane będą od mieszkańców zbędne meble i inne odpady wielkogabarytowe (np. tapczany, łóżka, krzesła, szafy, dywany, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne):

czytaj więcej

Urząd Marszałkowski

Rekordowo niskie bezrobocie na Dolnym Śląsku

Kursy, szkolenia, dotacje bezzwrotne i pożyczki na założenie własnej firmy, a także fundusze na tworzenie nowych miejsc w żłobkach, pomoc osobom z uzależnieniami, czy też badania profilaktyczne chorób nowotworowych – to tylko niektóre formy pomocy osobom bezrobotnym na Dolnym Śląsku. Dzięki tym działaniom stopa bezrobocia w naszym regionie sukcesywnie spada. W marcu 2017 r. wynosiła 7,3%, to o punkt procentowy mniej niż w kraju i o ponad półtora procent mniej niż w ubiegłym roku. Jeszcze kilkanaście lat temu wskaźnik ten był bliski 25 proc.!

czytaj więcej

To jedyna taka noc w Polsce!

Noc Sów!

Marcowe i kwietniowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

czytaj więcej

Ruszają konsultacje dotyczące uchwały antysmogowej

Zakaz opalania paliwami stałymi dla Świeradowa i Czerniawy?

Wczoraj przedstawiono projekt uchwały antysmogowej dla województwa dolnośląskiego. Przewiduje on zakaz stosowania paliw stałych dla Wrocławia i miejscowości uzdrowiskowych w tym Czerniawy -Zdroju i Świeradowa- Zdroju. Dla pozostałej części województwa przewiduje się stopniową wymianę kotłów grzewczych na te V klasy emisji. Według projektu założenia mają zostać wprowadzone w życie do 2024 roku.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia