Sobota, 16 grudnia 2017r.

Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

Strona główna / Region / Lubań w Loebau

Lubań w Loebau

Foto: ŁCR

Po raz XVI miasto partnerskie Loebau w Niemczech było organizatorem targów gospodarczych KONVENTA.

Targi odbywały się w weekend 6-7 maja. Imprezę zawsze poprzedza posiedzenie burmistrzów Związku Sześciu Miast Łużyckich, bowiem nazwa targów pochodzi właśnie od spotkań burmistrzów Związku, zwanych konwentą.

Gospodarzem posiedzenia był burmistrz Loebau – Dietmar Buchholz. Miasto Lubań reprezentowała Małgorzata Wąs – Dyrektor Łużyckiego Centrum Rozwoju.

Podczas posiedzenia rozmawiano na temat bieżącej współpracy w ramach Związku, realizowanych przedsięwzięciach oraz planach na przyszłość.

Burmistrz Buchholz poinformował zebranych, że w br. jest również organizatorem Dnia Saksonii w dniach 1-3.09.2017r. Udział w tym wydarzeniu zgłosiło ponad 400 wystawców różnych dziedzin życia gospodarczego. Częścią posiedzenia było oficjalne otwarcie targów, w których oprócz burmistrzów udział wzięli przedstawiciele Rządu Saksonii na czele z jego Premierem Stanisławem Tilichem, powiatu Goerlitz Berndem Lange oraz samorządowcy okolicznych gmin. Na stoiskach prezentowali swoje wyroby przedsiębiorcy z Niemiec, Czech i Polski. W przyjaznej atmosferze odwiedzający spędzali swój czas. Nie zabrakło dobrej muzyki i występów artystycznych na kilku scenach ustawionych w środku i na zewnątrz obiektów targowych.

Autor: ŁCR
comments powered by Disqus
Uwaga! Oblodzenie- możliwe śliskie drogi. Prośimy zachować ostrożność!