Niedziela, 26 marca 2017r.

Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Godzina dla Ziemi 2017

Godzina dla Wisły

Co roku miliony ludzi na całym świecie o jednej porze gaszą światło w symbolicznym geście dla Ziemi. W Polsce światło zgaśnie dla królowej polskich rzek.

czytaj więcej

Gościszów

Kup sobie ruiny zamku

Ta jedna z najpiękniejszych renesansowych rezydencji czeka na kogoś, kto mógłby przywrócić jej dawny blask.

czytaj więcej

Złodzieje nie śpią

Kradzież kolejnych rowerów

Ostatni apel małej Ewy o pomoc w odszukaniu skradzionych rowerów, bardzo szybko przyniósł efekt. Już po dwóch godzinach jednoślady wróciły do właścicieli. Tym razem, Pani Aleksandra prosi o pomoc, jej rowery zniknęły z tarasu dziś w nocy.

czytaj więcej

Zmiana czasu na letni

Od 26 marca pośpimy o godzinę krócej

W 2017 roku do czasu zimowego wrócimy 29 października. Mówi o tym obowiązująca bezterminowo dyrektywa UE ze stycznia 2001 r.: "Począwszy od 2002 r. okres czasu letniego kończy się w każdym państwie członkowskim o godz. 1 czasu uniwersalnego (GMT) w ostatnią niedzielę października".

czytaj więcej

Otwarcie sezonu

Pogoda była łaskawa

19 marca br. wędkarze z koła PZW Lubań Miasto oficjalnie rozpoczęli sezon. Do rywalizacji w zawodach, które odbyły się nad stawem Uniegoszcz I stanęło 30 wędkarzy. Uczestników ucieszył fakt, że po gwałtownych wichurach i obfitych opadach deszczu aura się uspokoiła. Parasole mogły zatem spokojnie leżeć w bagażnikach.

czytaj więcej

Już jest - Wiosna!

Punktualnie o godzinie 11:29 weszliśmy w astronomiczną wiosnę. Mimo że w kalendarzu pierwszy dzień wiosny wyznaczono na 21 marca już dziś możemy cieszyć się wiosenną równonocą. Powinniśmy się do tego przyzwyczaić, bowiem mało kto z czytających te słowa doczeka jej przyjścia 21 marca. Pierwsza wiosna przypadająca na ten dzień nastąpi dopiero w 2102 roku.

czytaj więcej

Ewa dziękuje za pomoc w odzyskaniu rowerów

Historia z happy endem. Jest moc!

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że jesteście wspaniali, a moc serwisów społecznościowych jest porażająca. W dwie godziny po opublikowaniu informacji o skradzionych rowerach, jednoślady wróciły do właścicieli. Stało się tak w wyniku obywatelskiego zatrzymania, którego dokonali mieszkańcy ulicy Fabrycznej Osiedle w Lubaniu.

czytaj więcej

Sonda. Czy uważasz się za człowieka szczęśliwego?

Dziś szczęście ma swój dzień!

Zdajemy sobie sprawę, że poniedziałek nie jest najlepszym dniem na pytanie, czy jesteście szczęśliwi, ale dziś właśnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Proponujemy wam sondę na temat poziomu waszej szczęśliwości – mamy nadzieję, że dziś łatwiej dojrzycie jasną stronę życia :)

czytaj więcej

Aktualizacja - Obywatelskie zatrzymanie! Brawo Wy!

Szukamy skradzionych rowerów

Prosimy o pomoc w odnalezieniu dwóch nowych rowerów marki GHOST. Skradziono je dziś w nocy z klatki schodowej przy ulicy Robotniczej 11a w Lubaniu. Za pomoc w odzyskaniu jednośladów oferujemy 500 zł. - tej treści informację otrzymaliśmy dziś na redakcyjną pocztę.

czytaj więcej

To co dzieje się na tych przejściach to jakaś tragedia

Poczekasz na światłach

„Przechodząc na zielonym dajesz przykład dzieciom” - trudno się nie zgodzić z tym hasłem. Niestety są przejścia w Lubaniu, gdzie pieszym kończy się cierpliwość i nie dbając o dobry przykład wszyscy idą na czerwonym. Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy list od „pieszej mieszkanki Lubania”, która opisuje sytuację na przejściach przy skrzyżowaniu ulic 7 Dywizji i Dworcowej.

czytaj więcej

Porozbijane szkło w skateparku

Młodzież mówi o tym - patologia

Swego czasu lubańska młodzież, jeżdżąca na deskorolkach i rolkach, wystąpiła do włodarzy z prośbą o stworzenie miejsca, gdzie bezpiecznie mogliby trenować. Ci do prośby odnieśli się ze zrozumieniem i w ten sposób powstały podwaliny skateparku, który w ciągu lat rozrósł się o kolejne rampy i urządzenia. Sęk w tym, że ostatnimi czasy miejsce, gdzie można było bezpiecznie spędzać czas stało się dla użytkowników skateparku niebezpieczne. Do tego stopnia, że młodzież zaczęła się organizować i wyjeżdżać do skateparków w sąsiednich miastach.

czytaj więcej

Siła Kobiet

W ubiegłym tygodniu Lubań odwiedziła niezwykła kobieta – Miłka Raulin, pretendentka do miana najmłodszej Polki, która zdobyła Koronę Ziemi. Jej wizyta to zasługa innej kobiety, tym razem mieszkanki Lubania. Pretekstem był Dzień Kobiet i Konferencja Siła Kobiet.

czytaj więcej

Twój PIT rozliczy za ciebie urzędnik. Ministerstwo Finansów wprowadza ułatwienia

Czasochłonne, kłopotliwe, stresujące – czy rozliczanie podatku musi być właśnie takie? Otóż nie. Ministerstwo Finansów wprowadziło kolejne ułatwienie: teraz zeznanie podatkowe (PIT-37) może sporządzić za nas pracownik urzędu skarbowego. Wystarczy tylko złożyć przez internet odpowiedni wniosek (PIT-WZ). Dla podatników oznacza to dużą oszczędność czasu i mniejsze ryzyko popełnienia błędu.

czytaj więcej

Jak wygląda sytuacja po wycieku mydła?

Spieniony wodospad na Kwisie

Wczoraj informowaliśmy o wycieku stężonego mydła w fabryce Schumacher w Lubaniu. Jak nas zapewniano substancja nie przedostała się do kanalizacji deszczowej, która ma ujście do rzeki Kwisy. Niestety już po kilku godzinach mieszkańcy zamieszczali zdjęcia spienionej rzeki. Jak wygląda sytuacja po wycieku spytaliśmy w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska.

czytaj więcej

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Uzbrojony uciekał z 5-letnim dzieckiem

Mimo że Polska znajduje się w strefie Schengen, na granicach wewnątrzwspólnotowych cały czas prowadzone są wybiórcze kontrole przejeżdżających pojazdów. Jedna z takich kontroli zakończyła się pościgiem za uzbrojonym mężczyzną, który ukrył się wraz z dzieckiem w kompleksie leśnym.

czytaj więcej

Dziś Dzień Mężczyzn

To zupełnie świeża tradycja, ale jakże ważna dla płci brzydkiej. Dziś to Panie mają okazję pokazać, że im również zależy i zadbają o swoich Panów.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Aleksander Kowalski

  żył 56 lat

  Zm. 23.03.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 28.03.2017 o godz. 14:00

  W kaplicy na cmentarzu w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań