Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Aktywny Dolny Śląsk

Głosujemy na projekt Nr 52

„Aktywny Dolny Śląsk” to rodzaj budżetu obywatelskiego dla mieszkańców województwa. Głosując na zgłoszone projekty mamy realny wpływ na to co wydarzy się w naszym najbliższy otoczeniu. Jako że nasz region to mekka kolarzy nie mogło zabraknąć projektu skierowanego do miłośników tej dyscypliny sportu. Projekt nr 52 to jedyny kolarski pomysł wśród 61 zaopiniowanych pozytywnie wniosków, w skali Dolnego Śląska.

czytaj więcej

Konkurs. Wyprowadź psa na spacer

To może być świetny pomysł na codzienne spacery. W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku czeka ponad 200 psów, które pragną miłości i opieki. Możecie dać im chwilę szczęścia zabierając je na spacer. Na zachętę dla miłośników psich spacerów mamy kilka nagród.

czytaj więcej

Lubań

Zaginął kot

Kolejny raz pomagamy odnaleźć zagubionego czworonożnego członka rodziny. Tym razem to czarny kot, który zaginął w nocy 22 lipca na Osiedlu Piastów w Lubaniu.

czytaj więcej

Pomagamy.pl

Eliasz walczy dla swojej rodziny

Pochodzący z Gryfowa Śląskiego Eliasz Dziarkowski potrzebuje pomocy! Z prośbą o nagłośnienie apelu zwróciła się do nas jego siostra Monika. Jeśli to możliwe chciałabym prosić o zamieszczenie apelu z prośbą o pomoc dla brata. Jego życie bardzo się skomplikowało. Gdy wraz z żoną spodziewali się upragnionego dziecka, padła diagnoza: chłoniak hodgkina.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 68

Intensywne opady deszczu

Jak ostrzegają synoptycy od godziny 18. możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 90%.

czytaj więcej

Kartki z kalendarza

W tym tygodniu kilka fajnych świąt

Każdy tydzień obfituje w mniej lub bardziej sztampowe święta. W tym tygodniu również znajdzie się kilka okazji, które świętować można na rozmaite sposoby. Dziś obchodzimy Dzień Policjanta i Dzień Wirtualnej Miłości. W tym tygodniu czekają nas jeszcze Dzień Kultu Masy Mięśniowej czy Dzień Samotnych.

czytaj więcej

Prezydent zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS

Prezydent podkreślił, że decyzja o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS była decyzją szybką, ponieważ "widać ogromne niepokoje i obawy" wśród społeczeństwa. Jak mówił, była demonstracja pod domem Jarosława Kaczyńskiego, a także pod domem Grzegorza Schetyny.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 65

Burze z gradem

Niech nie zwiedzie Was piękna pogoda. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem i opadami deszczu do 50 mm. Wydane ostrzeżenie jest drugiego stopnia w trzystopniowej skali. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz oceniono na 85%.

czytaj więcej

Nieruchomość zabezpieczy twoją przyszłość lepiej niż emerytura

Nawet 5% może wynieść zwrot kapitału zainwestowanego w nieruchomości. To więcej niż oprocentowanie lokat. Nic dziwnego, że Polacy coraz częściej kupują mieszkania, a następnie wynajmują je najemcom. Sprzyjają temu historycznie niskie stopy procentowe, jak również to, że banki chętnie oferują kredyty. Dodatkowa nieruchomość to jednak nie tylko źródło pieniędzy, lecz także dobre zabezpieczenie na przyszłość, czy to dla siebie, czy to dla swoich dzieci.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 62

Uwaga możliwe burze z gradem

Synoptycy ostrzegają o możliwości występowania w ciągu dnia burz z przelotnymi opadami gradu. Ostrzeżenie jest drugiego stopnia i przewiduje wystąpienie zjawisk meteorologicznych powodujących szkody na dużych obszarach. Komunikat dotyczy terenu całego Dolnego Śląska.

czytaj więcej

Komunikat NOSG

Zakaz przenoszenia broni

Straż Graniczna przypomina, że Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadza zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni na terenie województwa dolnośląskiego w okresie od dnia 18 do 31 lipca 2017 r.

czytaj więcej

Słońce to niejedyne zagrożenie

Latem miej oko na swoje oczy

Nie tylko nasza skóra, lecz także oczy są narażone latem na negatywne działanie słońca. Promienie ultrafioletowe (UV) mogą powodować uszkodzenia narządu wzroku i zaburzenia widzenia. Skutki promieniowania czasami ujawniają się dopiero po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu latach. Dlatego o oczy należy dbać przez całe życie. Jak chronić je w okresie letnim?

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Mieczysław Zoń

  żył 92 lat

  Zm. 27.07.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 31.07.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Rudolf Kotulski

  żył 80 lat

  Zm. 24.07.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.07.2017 o godz. 12:00

  W Kościele Parafialnym w Mściszowie.Wystawienie trumny o godz.11.00 w kaplicy.

  Zawiadamia pogrążona w żalu i smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun