Niedziela, 28 maja 2017r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Rząd przyjął założenia nowej ustawy

Masz kablówkę zapłacisz abonament

Uproszczenie rejestracji odbiorników radiowo-telewizyjnych i poprawa skuteczności poboru abonamentu RTV - to główne, jak podał CIR, założenia projektu nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o radiofonii i telewizji, który w środę przyjął rząd.

czytaj więcej

OSS SG w Lubaniu

Kurs doskonalący pt. „Wykorzystanie technik wysokościowych"

W dniach 15 - 19 maja br. funkcjonariusze Zakładu Zabezpieczenia Działań i Zakładu Ogólnozawodowego Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu przeprowadzili kurs doskonalący pt. „Wykorzystanie technik wysokościowych - poziom średniozaawansowany”.

czytaj więcej

Schronisko w Przylasku

Zabieramy bezdomne psy na spacer!

Mówi się, że każdy powód jest dobry, aby wstać od telewizora i wyjść z domu. Mamy świetną propozycję dla osób lubiących zwierzęta i spacery. W Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Przylasku jest ponad 200 psów, które codziennie czekają na na spacer. Korzystając z propozycji dacie trochę miłości bezdomnym zwierzakom, bądź sprawdzicie czy wasze dziecko pragnące psa będzie gotowe się nim opiekować.

czytaj więcej

Robisz przelew? Uważaj ...

Cyberprzestępcy udoskonalają metody wyłudzania pieniędzy. Już nie udają banku i proszą nas o hasła i loginy. Teraz podmieniają numery rachunków, a nam pokazują na ekranie dane z przelewu, które zleciliśmy. Efekt? Nieświadomie możemy przelać oszustom własne pieniądze myśląc, że opłacamy np. rachunek.

czytaj więcej

Profil zaufany założymy w każdej placówce poczty

Przez pocztę do urzędu

Profil Zaufany (eGO) można już aktywować odwiedzając dowolną z 4 500 placówek pocztowych. To jeden z pierwszych, bardzo ważnych efektów porozumienia, jakie podpisała Poczta Polska i Poczta Polska Usługi Cyfrowe - Envelo z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwem Cyfryzacji.

czytaj więcej

Zsieci korzysta coraz więcej osób i coraz częściej

Zakupy, poczta elektroniczna, muzyka

W Polsce osoby korzystające z internetu stanowią 77,7 proc. społeczeństwa. Najwięcej jest ich w grupie młodych - 16 - 34 lata. W sieci przebywają też seniorzy w wieku 65-74 lata - stanowią oni 31,8 proc.

czytaj więcej

Wyrządziłeś komuś szkodę? I OC nie pomoże, jeśli…

Zalanie sąsiada z dołu, spowodowanie wypadku na stoku narciarskim czy wybicie okna podczas gry w piłkę – to tylko przykłady sytuacji, w których wykupione OC uchroni nas od zapłaty odszkodowania. Wbrew ciągle częstemu mniemaniu ubezpieczenie to nie jest jedynie produktem dla kierowców. O czym pamiętać przy zakupie OC w życiu prywatnym?

czytaj więcej

"Szabrownicy" z Lubania

Okradli rozbite Audi

„Ludzie sumienia nie mają. Nie dość, że człowieka dotknęło nieszczęście to jeszcze okradną.” Dzisiejszej nocy ktoś okradł rozbite Audi, pozostawione po wczorajszym wypadku.

czytaj więcej

Konkurs, do zgarnięcia wejściówki

Koncert zespołu Weekend

Już w najbliższy piątek (19.05) w zgorzeleckim klubie Kosmos wystąpi zespół WEEKEND. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowe wejściówki na koncert gwiazdy DISCO POLO.

czytaj więcej

Przechodziły dostojnie przed maską

Widziano łosie?

W ostatnim czasie do dolnośląskich lasów zaczynają wracać gatunki zwierząt, które nie były widywane latami. Normą są borsuki i wilki, zaczynają pojawiać się też rysie. Nasza czytelniczka poinformowała o rzadkim spotkaniu, w trakcie majowego weekendu, na drodze K30 w miejscowości Wyręba. Według niej, widziano tam łosie!

czytaj więcej

KONKURS - do zgarnięcia wejściówki!

Tłumy na czwartkowym seansie

Lubańskie kino Wawel wróciło do łask mieszkańców. Tanie czwartki przyciągają na seanse nawet kilkaset osób, a przed kinem ustawiają się kolejki jak za dawnych lat. Dla fanów filmów akcji mamy podwójne zaproszenie na granych od dziś „Szybkich i Wściekłych”.

czytaj więcej

To nie koniec zatrzymań w tej sprawie

Sprawca kradzieży 8 kamer monitoringu w rękach policji

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który dokonał kradzieży kamer monitoringu zewnętrznego z budynków na terenie miasta Lubania w okresie od marca do maja bieżącego roku. Mężczyźnie teraz grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 41

Kolejna noc z przymrozkami

Według Regionalnego Biura Prognoz Meteorologicznych przed nami kolejna noc, podczas której może wystąpić przymrozek. Według zapowiedzi temperatura może spaść do -2°C przy gruncie.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 40

Uwaga! Przymrozki

Gdyby nie kalendarz trudno było by uwierzyć, że mamy miesiąc maj. Co gorsza, sytuacja wcale się nie poprawia, zamiast majowych upałów meteorolodzy zapowiadają przymrozki!

czytaj więcej

Używki młodych w badaniu CBOS

Hazard, Internet czy napoje wyskokowe?

Wyniki ostatniego badania wskazują, że zbliżony do poprzedniego pomiaru odsetek uczniów deklaruje niepalenie papierosów (59%). Nastąpił jednak wzrost odsetka niepalących wśród chłopców, natomiast wśród dziewcząt – odnotowano jego spadek. Napoje alkoholowe okazały się najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną wśród młodzieży szkolnej, po którą sięgano częściej niż po papierosy czy narkotyki – pokazało badanie „Młodzież” zrealizowane przez CBOS.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Bronisław Duliński

  żył 67 lat

  Zm. 25.05.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 30.05.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Jadwiga Dylewska

  żyła 89 lat

  Zm. 26.05.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.05.2017 o godz. 13:00

  W kościele Jana Chrzciciela w leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań