Środa, 21 lutego 2018r.

Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

UOKiK nakłada kary

Sprzedaż na spotkaniach. Nie daj się nabrać

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta kontroluje i nakłada kary na firmy, które w nieuczciwy sposób sprzedają towary podczas tak popularnych prezentacji i pokazów. Bezpłatne badania, które trwają 10-20 sekund, domowa rehabilitacja, prelekcje o zdrowym stylu życia, prezenty, a nawet Jan Paweł II – wszystko to jest wabikiem mającym nakłonić do zakupów. Często celem nieuczciwych sprzedawców są starsi i schorowani ludzie. W ostatnim czasie UOKiK ukarał 5 firm, które sprzedają towary podczas prezentacji i pokazów.

czytaj więcej

Sprawdź gdzie i dlaczego zrobisz zakupy w każdą niedzielę

Zakaz handlu to fikcja?

Głośno dyskutowany ostatnio w mediach zakaz handlu to w obecnej formie jedynie ograniczenie prowadzenia działalności, i to tylko niektórych sklepów. Niestety ustawa zawiera wiele luk, które co sprytniejsi przedsiębiorcy już starają się wykorzystać. Kto i kiedy będzie mógł handlować? A kto jednak „dzień święty” będzie świecić?

czytaj więcej

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Bezpłatne porady dla ofiar przestępstw

Już od przyszłego tygodnia w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Lubaniu będzie działał punkt pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. W ten aktywny sposób lubańska prokuratura włącza się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Bezpłatne porady będą udzielane też w wielu miejscach w całej Polsce.

czytaj więcej

Lubański akcent zimowej wyprawy na K2

Już za 10 dni polska zimowa wyprawa na K2 będzie miała swój lubański akcent. Dziś z Warszawy do Pakistanu wyleciał Robert Jałocha, reporter TVN i pochodzący z Lubania Maciej Siemaszko, operator TVN24.

czytaj więcej

Przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10

Alarm SMOG-owy. Komunikat WIOŚ

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wczoraj odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 w wielu dolnośląskich miejscowościach, w tym w Lubaniu. Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może się utrzymywać także dziś.

czytaj więcej

Zaproszenie na spotkanie

Medyczna marihuana, wprowadzenie do terapii

Fundacja Kuby Kotlińskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych leczeniem konopiami - legalnymi kannabinoidami, na spotkanie z Pania Pauliną Janowicz - ekspertem w dziedzinie terapii cannabis.

czytaj więcej

Kolejny urząd w Lubaniu podzieli los aresztu?

Skarbówka do likwidacji?

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawia się informacja, jakoby wzorem Archiwum Państwowego i Aresztu Śledczego zlikwidowany miał zostać również Urząd Skarbowy w Lubaniu. Plotka to czy prawda? Postanowiliśmy sprawdzić.

czytaj więcej

Nikt nie wierzył w takie rozstrzygnięcie Temidy

Psy wracają do właściciela pseudohodowli

Niemal rok temu pisaliśmy o hodowli owczarka belgijskiego Leśny Raj w Nowej Świdnicy, która z rajem nie miała nic wspólnego. Zwierzęta wraz z właścicielem mieszkały w ruderze, która kilka dni po odebraniu zwierząt częściowo się zawaliła. Z końcem stycznia Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze zdecydował, że psy wrócą do właściciela. Zanamy odpowiedź czym kierował się sąd wydając taką decyzję.

czytaj więcej

„Bal maskowy” będzie trwał przez całą zimę

Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie

Według danych Komisji Europejskiej w ciągu roku z powodu złej jakości powietrza przedwcześnie umiera w Polsce ok. 43 tys. osób. Nic dziwnego – jest ono najgorsze w całej Europie. W rankingu najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast w pierwszej pięćdziesiątce jest aż 35 miast polskich. Za taki stan rzeczy w dużym stopniu odpowiada smog. Zobacz, jak się przed nim chronić.

czytaj więcej

Naciągani na dane osobowe

W maju tego roku w życie wejdą nowe zasady przetwarzania danych osobowych. Przepisy unijne wymuszają na firmach obracających naszymi danymi uzyskanie nowych zgód na ich przetwarzanie. Duże firmy już dziś zaczynają stosować różne metody na zaktualizowanie danych. Dla przyszłego „świętego spokoju” powinniśmy już dziś być uważni do czego i komu pozwalamy wykorzystywać nasze dane osobowe.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 5 i 6

Uwaga! Wieje i będzie się działo

W przeciągu ostatnich godzin, dla Dolnego Śląska i naszego subregionu, wydano kilka ostrzeżeń meteorologicznych w tym dwa drugiego stopnia. Oznacza to, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia.

czytaj więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Mały finał w Adasiu

Zgodnie z Hasłem: „Oj, się będzie działo!” już w piątek 12 stycznia, w ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, odbył się mały finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

czytaj więcej

Zmiany na Facebooku

Co zrobić by widzieć nasze posty?

W ostatnim czasie dużo mówi się o zmianie polityki Facebooka wobec treści publikowanych przez marki i wydawców, czyli większość fanpage`ów, które kliknęliście, aby obserwować udostępniane przez nie treści. Według zapowiedzi Marka Zuckerberga będą one ograniczane na korzyść informacji zamieszczanych przez rodzinę i znajomych. W efekcie na swoich tablicach zobaczycie przede wszystkim kotki, papużki i roześmiane buźki dzieciaków. Aby wciąż pozostawać na bieżąco i wiedzieć co dzieje się w regionie podpowiadamy, gdzie kliknąć, aby eLubaniowe treści wciąż były dla Was widoczne.

czytaj więcej

Rekordowy WOŚP!

W tym roku na terenie powiatu lubańskiego działały cztery sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz wiemy, że wszędzie zebrano rekordowe kwoty.

czytaj więcej

Straż Graniczna czyta dzieciom

Kampania społeczna "Cała Polska czyta dzieciom" ma zachęcić dorosłych do codziennego głośnego czytania dzieciom, ponieważ w dzisiejszym świecie mediów tylko w ten sposób można wychować czytelnika. Chodzi tu nie tylko o kolejną przeczytaną książkę, ale o wspólnie spędzony czas, budowanie więzi i zaufania, możliwość pytań i rozmowy.

czytaj więcej

Codziennie dochodzi do prawie 20 prób wyłudzeń kredytów na cudze dane osobowe

Jak chronić się przed kradzieżą tożsamości

Według danych Związku Banków Polskich w naszym kraju każdego dnia odnotowuje się blisko 20 prób wyłudzeń kredytów z wykorzystaniem skradzionej tożsamości. Przestępcy codziennie starają się w ten sposób ukraść prawie 1,5 mln zł. Jak chronić swoje dane osobowe, aby nie trafiły w niepowołane ręce?

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia