Środa, 18 stycznia 2017r.

Imieniny: Piotra, Małgorzaty

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Oto fakty i mity

Jak zadbać o skórę w zimę?

Wiatr, mróz, suche powietrze, a jak by tego było mało to pomieszczenia, w których przebywamy, wysuszają naszą skórę. Zima to szczególna pora roku, w czasie której warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Jak to zrobić? I czy rzeczywiście nie należy stosować kremów nawilżających?

czytaj więcej

Szykuje się przewrót w samorządach

Kto straci stołek?

W ubiegłą niedzielę Jarosław Kaczyński zapowiedział, że chciałby aby wybory w 2018 roku odbyły się według nowych zasad. Chodzi m.in. o wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz przezroczyste urny w lokalach wyborczych. O ile wymiana urn pozostanie bez wpływu na samorządy to dwukadencyjność spowoduje w nich spore zmiany. W powiecie lubańskim poza jednym burmistrzem wszyscy włodarze kwalifikują się do wymiany.

czytaj więcej

Lubań

Właściciel poszukiwany

Dziś rano w Lubaniu, w okolicach ul. Wojska Polskiego znaleziono małego psa w typie jamnika. Pies ma obrożę, jest zadbany i szuka właściciela.

czytaj więcej

Fotogaleria

Amerykańscy żołnierze w Polsce

W czwartek, 12 stycznia br. miało miejsce symboliczne powitanie żołnierzy amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT - Armored Brigade Combat Team) przez dowódcę Czarnej Dywizji, generała dywizji Jarosława Mikę.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 9

Silny wiatr i zamiecie śnieżne

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali kolejny komunikat. Ostrzega on przed silnym wiatrem i mogącymi występować miejscowo zamieciami śnieżnymi. Pełna treść komunikatu w treści artykułu.

czytaj więcej

W sobotę startują w pięciu województwach

Harmonogram ferii zimowych 2017

W pięciu województwach w sobotę zaczynają się ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 14 stycznia a 26 lutego.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 8

Trudne warunki drogowe! Zawieje i zamiecie śnieżne

Synoptycy ostrzegają przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Na drogach, szczególnie w wyżej położonych miejscowościach silny wiatr stwarza spore utrudnienia w ruchu. W jednych miejscach tworzą się zaspy, w innych porywisty wiatr "szlifuje" jezdnie, która pokrywa się lodem.

czytaj więcej

Loteria Paragonowa

Tankuj, rejestruj paragony i wygrywaj

Akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów 1 stycznia 2017 r. zawitała na stacje benzynowe w całym kraju. Dlaczego? Sprzedaż detaliczna paliw płynnych do pojazdów silnikowych to nowa, a zarazem ostatnia branża premiowana w loterii. Akcję wspierają partnerzy branżowi: Polska Izba Paliw Płynnych oraz Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego, a wraz z nią najpopularniejsze sieci dystrybucji paliw w Polsce, w tym BP, Orlen, Shell i Statoil.

czytaj więcej

Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

Marzniesz w domu?

Efektywne ocieplenie domu to nie bułka z masłem. Tymczasem wielu Polakom wydaje się, że znają się na wszystkim, i przystępują do montażu izolacji bez wymaganej wiedzy. A potem okazuje się, że ich praca to zwykła fuszerka, która wcale nie sprawia, że w domu jest ciepło. Jakich błędów należy unikać przede wszystkim?

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 6

Uwaga! Marznące opady

Dziś do godziny 16:00 spodziewane są marznące opady deszczu lub mżawki. Zjawisko to może spowodować gołoledź. Kierowcom jak i pieszym zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności. Pełna treść komunikatu poniżej.

czytaj więcej

PIP może ukarać pracodawcę, gdy w biurze jest za zimno

Marzniesz w pracy?

Temperatura w biurach nie powinna być niższa niż 18 stopni Celsjusza. PIP może wydać nakaz wstrzymania pracy na stanowisku, gdzie jest zbyt zimno.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 5

Nadciągają siarczyste mrozy

Według synoptyków z Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej, dzisiejszej nocy w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim temperatura spaść może nawet do -16°C.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 4

Uwaga! Oblodzenie

Regionalne biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed spadkami temperatur a w związku z tym zamarzaniem mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura w nocy na Przedgórzu Sudeckim może spaść do -11°C.

czytaj więcej

Kilka słów o pogodzie

Pogoda nas nie rozpieszcza, w nocy zaspy i zawieje, rano błoto i paskudne warunki na drogach. Synoptycy zapowiadają, że dziś jeszcze możemy spodziewać się śniegu, a od jutra temperatura nawet w dzień nie wzrośnie powyżej zera. Wczorajszej nocy i dzisiejszego ranka na drogach w regionie panowały trudne warunki. Dostaliśmy też pozdrowienia z ciepłej Florydy.

czytaj więcej

Bat na alimenciarzy

Po raz kolejny rząd postanowił zaostrzyć prawo wobec osób uchylających się od obowiązku alimentacyjnego. Wskutek doprecyzowania przepisów nie wystarczy sporadyczne wpłacanie kilkudziesięciu złotych, aby wymigać się od płacenia alimentów. Jedną z metod ma być Elektroniczny System Dozoru. W samym Lubaniu objętym może zostać nim kilkaset osób.

czytaj więcej

Ostrzeżenia meteorologiczne Nr 1, 2 i 3

Nadchodzą intensywne opady śniegu i zawieje śnieżne

Regionalne Biuro Prognoz Meteorologicznych tylko dzisiejszego ranka wydało trzy ostrzeżenia. Na naszym terenie mają wystąpić silne wiatry połączone z intensywnymi opadami śniegu. Jednym słowem czekają nas zawieje śnieżne. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorolodzy oceniają na 85%.

czytaj więcej

Aktualizacja - Szczęśliwe zakończenie poszukiwań

Zaginęła suczka

W dniu 02.01.2017 r. około godziny 15. zaginęła mała czarna suczka o imieniu Luna. Do zdarzenia doszło między Lubaniem a Zarębą. Suczka jest mała o czarnej, lśniącej sierści. Wiek - niespełna rok. Ma biały krawacik, charakterystyczne długie uszy i ogon.

czytaj więcej

"SOCIALA DARBIBA - AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA"

Filmy z polsko-łotewskiego projektu młodzieżowego

Od 26 listopada do 4 grudnia 10-osobowa grupa młodzieży z Lubania i powiatu lubańskiego uczestniczyła w Krzyżowej k. Świdnicy, wraz ze swoimi kolegami z Łotwy, w międzynarodowym projekcie pt. "SOCIALA DARBIBA - AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA". Podczas spotkania młodzież z obu krajów pracowała wspólnie nad krótkimi filmami zachęcającymi rówieśników do podejmowania działań wolontariackich / aktywności społecznej.

czytaj więcej

Dzień Dawcy Szpiku

Już 15 stycznia, w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu w odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia. Akcję organizują lokalni wolontariusze, wierząc w słuszność idei dawstwa szpiku, która może uratować życie niejednemu człowiekowi.

czytaj więcej

Księgozbiór w kieszeni

„Księgozbiór 16 tys tytułów, który można mieć zawsze w kieszeni”. Jeszcze kilka dekad temu takie stwierdzenie było fantastyką w najczystszym wydaniu. To co kiedyś było fantastyką dziś staje się faktem. Od 2 stycznia 2017 roku czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu będą mieli dostęp do tysięcy tytułów zawsze wtedy, gdy będą mieli na to ochotę. Wystarczy być on-line.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Adam Żmuda

  żył 51 lat

  Zm. 14.01.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 19.01.2017 o godz. 12:00

  w Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Michał Kryjak

  żył 60 lat

  Zm. 15.01.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 18.01.2017 o godz. 13:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku i żalu Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań

 • Antonina Wojewoda

  żyła 94 lat

  Zm. 13.01.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 18.01.2017 o godz. 13:00

  W Kościele w Grabiszycach

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań