Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Ponad połowa mieszkańców na otwarciu INBAG

W dniu 23 lutego po raz pierwszy drzwi dla klientów otworzył INBAG w Lubaniu, w woj. dolnośląskim. To już ósmy projekt handlowo-usługowy zrealizowany przez INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, w tym trzeci pod autorska marką INBAG.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 26

Dziś w nocy powieje

Według zapowiedzi synoptyków dziś w nocy możemy spodziewać się silnego wiatru osiągającego w porywach prędkość do 90 km/h.

 

czytaj więcej

Obyło się bez scen niczym w Chełmie

Ruszyła galeria Inbag

Osoby które spodziewały się takich scen jak na promocji cukru w Chełmie mogą czuć się zawiedzione. Otwarcie Galerii Inbag przebiegło spokojnie choć nie brakowało tłumów.

czytaj więcej

O takich miejscach mówi się pseudohodowle

Leśny Raj czy hodowla z horroru?

Wizyta w hodowli owczarka belgijskiego „Leśny Raj” w Nowej Świdnicy wstrząsnęła pracownikami schroniska dla zwierząt w Przylasku niczym najgorszy horror. To miała być zwykła interwencja polegająca na zabezpieczeniu pożywienia dla psów. Okazała się trzydniową akcją odławiania zwierząt, które bytowały w skandalicznych warunkach. Budynek był w tak złym stanie, że kilka dni po interwencji runęła szczytowa ściana. Na szczęście nikogo już tam nie było.

czytaj więcej

Góry sprzyjają pokorze...

Początek 2017 roku upływa zwiadowcom z 10 kompanii rozpoznawczej Strzelców Konnych (10krSK) pod hasłem szkoleń wysokogórskich.

czytaj więcej

W Polsce nowe akty prawne produkuje się na potęgę

Czy tworzenie przepisów wymknęło się już spod kontroli?

Średnio 4 godziny i 17 minut musiałby poświęcić każdego dnia roboczego polski obywatel, aby zapoznać się ze zmianami prawnymi wprowadzonymi w 2016 r. – wynika z najnowszego „Barometru stabilności otoczenia prawnego w polskiej gospodarce”. W życie weszły wówczas nowe ustawy i rozporządzenia liczące blisko 32 tys. stron maszynopisu. To historyczny rekord.

czytaj więcej

Ostrzeżenie hydrologiczne

Podniesione stany wód

Dalsze tajanie pokrywy śnieżnej oraz prognozowane opady deszczu spowodują wzrosty stanów wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych, między innymi w zlewni rzeki Kwisy – komunikat tej treści opublikowało dziś Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB we Wrocławiu.

czytaj więcej

Synoptycy ostrzegają przed roztopami

Rośnie poziom wody w rzekach

Jeszcze kilka dni temu za oknem mieliśmy śnieg, dzisiaj już tylko jego resztki. Synoptycy IMGW ostrzegają przed rosnącymi stanami wody w rzekach i lokalnych potokach w tym, górnym biegu Kwisy.

czytaj więcej

Wędkarstwo

Nowy zarząd w Lubań Miasto

19 lutego w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze koła PZW Lubań Miasto. W zgromadzeniu wzięło udział 46 członków, w tym m.in. Józef Goszczycki - były dyrektor Zarządu Okręgu w Jeleniej Górze. Gościem z ramienia okręgu był Kazimierz Kwitowski.

czytaj więcej

Wizualizacje galerii Inbag i oficjalny komunikat

INBAG w Lubaniu na chwilę przed otwarciem

Już w czwartek 23 lutego, o godz. 09.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowego projektu INBAG w Lubaniu. Na ten dzień inwestor zaplanował szereg atrakcji - pokazy kulinarne z Charlesem Daigneault, uczestnikiem programu Master Chef, inteligentne ścianki wspinaczkowe, maskotki pneumatyczne, kolorowe animacje, występy taneczne oraz liczne konkursy i słodkie niespodzianki. Wieczór uatrakcyjni koncert Mateusza Guzowskiego z programu The Voice The Poland oraz pokaz sztucznych ogni.

czytaj więcej

W strefie zagrożonej znalazły się gminy Siekierczyn i Platerówka

Powiat lubański zagrożony ptasią grypą

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatów: zgorzeleckiego i lubańskiego. W rozporządzeniu ustalono granice obszarów, zapowietrzonego i zagrożonego. 

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 25

Uwaga gołoledź!

Dzisiejszej nocy synoptycy przewidują wystąpienie na naszym obszarze opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź. Zjawisko występować może od godziny 1.00 do 8.00.

czytaj więcej

Lubań

Co robić w czasie ferii?

Przed dziećmi i młodzieżą dwa tygodnie przerwy w nauce. Nie wszyscy wyjadą na zorganizowany wypoczynek. Co można robić w Lubaniu i okolicach, aby nie spędzić dwóch tygodni przed telewizorem bądź komputerem?

czytaj więcej

Jakich zachowań Polacy nie akceptują?

Jazda na gapę nas nie razi

Wyrzucanie śmieci w lesie, ściąganie na egzaminie, kupowanie podróbek. GUS sprawdził, na jakie zachowania Polacy przymykają oczy, a których nie tolerują.

czytaj więcej

OSP KSRG Lubomierz zaprasza

Charytatywne Nocne Zwiedzanie Kościoła

Już w najbliższą niedzielę, 12 lutego o godzinie 19:30 strażacy z OSP KRSG w Lubomierzu zapraszają wszystkich na Charytatywne Nocne Zwiedzanie Kościoła i Klasztoru w Lubomierzu, po którym druhowie OSP Lubomierz zapraszają na grilla i pyszną kiełbasę.

czytaj więcej

Lubańska jabłkomania

Kolejna dostawa jabłek już 10 lutego

Z inicjatywy przewodniczącego SKOB Lesława Hardzieja 10.02.2017r. przyjadą do Lubania kolejne dwa TIR-y jabłek. Jabłka wydawane będą na terenie kompleksu edukacyjnego przy ul. Łokietka 2 w Lubaniu od godziny 10.00. Warto uzbroić się w cierpliwość ostatnio kolejka liczyła ponad 100 m.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 23

Uwaga! Oblodzenie

Regionalne biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed spadkami temperatur a w związku z tym zamarzaniem mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura w nocy może spaść do - 4°C.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia