Czwartek, 23 listopada 2017r.

Imieniny: Adelii, Klemensa, Felicyty

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Fajne promo lubańskich kuglarzy

Taniec z Ogniem

Kolejna grupa pasjonatów stała się tematem klipu wyprodukowanego przez Wojciecha Podleckiego z Lubania, tym razem na jego warsztat trafili kuglarze.

czytaj więcej

Lubań - Szlachetna Paczka - Fotogaleria

Baza rodzin otwarta

Nie mają łazienki, więc kąpią się w misce. W jednym pokoju i mikroskopijnej kuchni mieszkają trzy rodziny. Ludzi, myszy i karaluchów. Do niedawna była też czwarta, na szczęście szczury już się wyniosły. TO PRAWDZIWA (!) HISTORIA. Jeden z tysięcy opisów rodzin, do których docierają wolontariusze Szlachetnej Paczki.

czytaj więcej

AKTUALIZACJA 16.11.2017

Zaginęła Alicja Goś

Przed godziną 10. otrzymaliśmy informację, że 14-letnia Alicja została odnaleziona cała i zdrowa. Policja przekazała dziewczynę opiekunom. Wszystkim zaangażowanym w poszukiwania dziękujemy.

 

czytaj więcej

Lubańskie Morsy świętują 11 listopada

Kąpiel Niepodległości

Jak co roku, Polacy na różne sposoby świętowali 99. rocznicę odzyskania niepodległości. W najciekawszy sposób w naszym regionie zrobiły to chyba lubańskie Morsy.

czytaj więcej

Senator PiS wyjaśnia

Proponowane zmiany w ordynacji wyborczej

Dwukadencyjność i likwidacja JOW-ów, czyli jednookręgowych mandatów wyborczych - to najważniejsze zmiany w najbliższej ordynacji wyborczej. Jak z założenia będą wyglądać najbliższe wybory i z jakimi zmianami społeczeństwo musi się liczyć, o tym właśnie mówił w poniedziałek 13.11.2017 podczas konferencji prasowej Senator RP Krzysztof Mróz.

czytaj więcej

Kampania społeczna

Szacunek dla Flagi i Hymnu RP

- Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

czytaj więcej

Marcina nie będzie

Po ostatnim orkanie Grzegorzu, na samą myśl o porywistym wietrze czujemy się nieswojo. Media i portale społecznościowe donoszą, że w ten weekend nad Polskę nadciągnie kolejny orkan – tym razem Marcin. Okazuje się, że nie ma się czego obawiać, bo ani orkanu, ani Marcina nie będzie.

czytaj więcej

Raport Prokuratury Rejonowej w Lubaniu

Działania lubańskiej prokuratury w liczbach

Co roku, podczas jesiennych obrad, miejscy radni przyjmują raport o stanie bezpieczeństwa przygotowany przez Prokuraturę Rejonową w Lubaniu, Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Lubaniu, Komendę Powiatową Policji w Lubaniu oraz Straż Miejską w Lubaniu. Poniżej przedstawiamy pierwszy z czterech raportów przygotowany przez Prokuraturę Rejonową.

czytaj więcej

Ile pieniędzy wydamy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia

Skromnie czy wystawnie?

Średnio 720 zł przeznaczą w tym roku Polacy na zorganizowanie świąt Bożego Narodzenia. Co czwarty z nas wyda na ten cel do 400 zł, a co dziewiąty – ponad 1000 zł. Co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta?

czytaj więcej

Zostań wolontariuszem WOŚP!

Zbliża się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rusza nabór wolontariuszy WOŚP. Rejestracja będzie trwała do 30 listopada. Czekamy na Ciebie!

czytaj więcej

Kręci mnie Bezpieczeństwo - Niepokonani

Kurs samoobrony

15.11.2017 rozpoczynamy II edycję BEZPŁATNEGO KURSU SAMOOBRONY DLA KAŻDEGO, w ramach ogólnopolskiej akcji policyjnej "Kręci mnie Bezpieczeństwo - Niepokonani". 

czytaj więcej

Egzorcyści ostrzegają

Halloween. Skąd ten strach?

Jest spora szansa, że dzisiejszego wieczora do waszych drzwi zapukają dzieci przebrane za strachy wykrzykując popularny w Ameryce slogan „Cukierek albo psikus”. Przed uczestnictwem w tego typu zabawach kilka dni temu ostrzegli Egzorcyści Diecezji Płockiej tłumacząc, że jest ona obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej oraz, że Halloween jest najzwyczajniej niebezpieczne. Okazuje się, że jest to pokłosie prowadzonej od stuleci walki z kultami pogańskimi.

czytaj więcej

Propozycje BCC dla resortu pracy

Lista 24 deficytowych zawodów

Na prośbę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Business Centre Club przekazał listę zawodów, w których należałoby wprowadzić ułatwienia w dostępie do rynku pracy. Obecnie brakuje rąk do pracy w niemal wszystkich branżach, a braki kadrowe w szczególności widoczne są wśród pracowników wykonujących dorywcze prace proste. Dlatego BCC pozytywnie ocenia ideę stworzenia listy zawodów szczególnie pożądanych.

czytaj więcej

Z soboty na niedzielę

Zmiana czasu na zimowy

Przestawienie zegara z czasu letniego na zimowy to raczej lubiana zmiana, bowiem w niedzielę śpimy godzinę dłużej! Pozostają tylko pytania czy to ma sens i czy Polska zdoła to zmienić?

czytaj więcej

Nowe prawo lepiej ochroni nasze dane osobowe?

W maju 2018 r. zacznie obowiązywać unijne Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (tzw. RODO). Oznacza to całkowicie nowe podejście do tego zagadnienia. Konsumenci zyskają więcej praw, natomiast przedsiębiorcy będą musieli skuteczniej chronić nasze dane.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Alina Nowak

  żyła 66 lat

  Zm. 19.11.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 23.11.2017 o godz. 14:00

  W kaplicy na cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań