Poniedziałek, 24 kwietnia 2017r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Lubań

Szczeniak szuka domu

Szukamy właściciela! Wczoraj w lesie za Osiedlem Willowym znaleziono szczeniaka. Pies ma obrożę więc nie jest bezpański i ktoś się martwi.

czytaj więcej

CEPIK 2.0

Będzie można sprawdzać swoje punkty karne

Od 24 kwietnia kierowcy w całym kraju będą mogli bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe - informuje Ministerstwo Cyfryzacji. E-usługa będzie dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać potrzebny jest Profil Zaufany (eGO).

czytaj więcej

Sprawę prowadziła prokuratura w Lubaniu

Policyjne tortury w Osiecznicy

Rzecznik Praw Obywatelskich opisał przypadki policyjnych tortur. Jeden z nich dotyczył mieszkańców powiatu bolesławieckiego i lwóweckiego. Sprawę prowadziła prokuratura w Lubaniu.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 34

W nocy przymrozki

Jak zapowiadają meteorolodzy, dzisiejszej nocy na Przedgórzu Sudeckim możemy spodziewać się przymrozków. Temperatura przy gruncie spadnie nawet do - 6 °C.

czytaj więcej

Klimatolog o wiosennych anomaliach

Co z tą pogodą?

Kwiecień rzeczywiście przeplata trochę zimy, trochę lata, więc śnieg nie jest anomalią. W tym miesiącu częściej niż w innych pogodę w Polsce kształtuje bowiem powietrze arktyczne - mówi klimatolog prof. Tadeusz Niedźwiedź.

czytaj więcej

UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA!

Tak umierają wilki

13 kwietnia w lesie koło Brunowa znaleziono wilka, który wpadł we wnyki nie był w stanie się uwolnić. Zginął w męczarniach. Niestety to nie jedyny taki przypadek.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 33

Uwaga opady śniegu

Kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy trochę lata. Zgodnie z przysłowiem mieliśmy już kwietniu iście letnie temperatury teraz czas na zimę. W związku z tym Regionalne Biuro Prognoz Meteorologicznych zapowiada na dziś i jutrzejszy poranek opady śniegu.

czytaj więcej

Wspieraj lokalne OPP

Twój 1 % wiele może

Serdecznie zachęcamy do wspieranie Organizacji Pożytku Publicznego z Lubania i powiatu lubańskiego. Nie rozliczyłeś się jeszcze w Urzędzie Skarbowym za rok 2016? Wciąż nie wiesz komu przekazać Twój 1 %? Podpowiemy Ci. Swoim 1 % wesprzyj region.

czytaj więcej

Kurier PAP

Apel Greenpeace

Marnujemy za dużo żywności

W Polsce rocznie marnuje się ok. 9 mln ton żywności, co stawia nas na 5. miejscu w UE - wyliczyła Greenpeace Polska. Organizacja przypomina, że Wielkanoc to okres, w którym oprócz zadumy religijnej i spotkań z bliskimi, mamy też do czynienia z marnowaniem szczególnie dużych ilości żywności.

czytaj więcej

Dzień Czystych Okien

W zestawie przedświątecznych przymusów mycie okien jest w pierwszej trójce. Choć większość z nas z niechęcią odnosi się do tej czynności, to i i tak trzeba to zrobić. Kalendarz podpowiada, że dziś obchodzimy Dzień Czystych Okien - czy został ustanowiony, aby zmotywować nas do porządków?

czytaj więcej

Marszałek finansuje remonty zabytków na Dolnym Śląsku

Kolejne pieniądze na zabytki w regionie

Każdego roku samorząd województwa przeznacza 5 mln złotych z własnego budżetu na ochronę zabytków na Dolnym Śląsku. W tym roku pozwoli to przeprowadzić niezbędne prace konserwatorskie w 146 obiektach. Cztery z nich znajdują się w powiecie lubańskim.

czytaj więcej

PUP

Nowe środki na kształcenie

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ogłasza ponowny nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy. Nabór wniosków prowadzony będzie w termie od 31.03.2017r. do 14.04.2017r.

czytaj więcej

Dzień Wędkarza na Krępnicy

W dniu 2 kwietnia 2017 r. na zbiorniku Krępnica koło Bolesławca odbyły się zawody wędkarskie z okazji "Dnia Wędkarza". Impreza miała wyjątkowy charakter ponieważ zorganizowana została przez trzy koła Polskiego Związku Wędkarskiego : "Sum" i "Ciernik" z Bolesławca oraz "Wiarus" z Lubania.

czytaj więcej

Skradziono QUADA

Z poniedziałku na wtorek (03/04.04.2017) został skradziony z terenu ST LUKAS w Świeradowie-Zdroju quad. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, jeżeli rozpoznajesz tych mężczyzn zadzwoń pod nr 502 171 925 lub na posterunek policji 997 lub 112.

czytaj więcej

Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Odzyskane trzy kradzione pojazdy

Trzy skradzione w Niemczech pojazdy odzyskali funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Świecku, Zielonej Górze-Babimoście oraz Zgorzelcu.

czytaj więcej

Pomóż Piotrkowi stanąć na nogi

Piotr Kobuz jeszcze niedawno był bardzo aktywny, jednak choroba odebrała mu jego pasje. Mimo poważnych schorzeń Piotr nie poddaje się i walczy o powrót do sprawności. Każdy nawet niewielki datek pomoże Piotrkowi zbliżyć się do celu.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Irena Stępień

  żyła 88 lat

  Zm. 23.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 27.04.2017 o godz. 13:00

  w Kaplicy na Cmentarzu komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Robert Kowalski

  żył 32 lat

  Zm. 13.04.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 26.04.2017 o godz. 14:00

  w kaplicy na cmentarzu w leśnej

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Jerzy Orlik-Mendyk

  żył 53 lat

  Zm. 27.03.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 25.04.2017 o godz. 12:00

  w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań