Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Sport

Sport

Zapisy

Sekcje combatu i samoobrony dla dorosłych

Nie ważne w jakiej kategorii wiekowej jesteś - czy masz 18 lat, czy tez jesteś w wieku seniora… zajęcia przewidziane są dla każdej grupy wiekowej, zarówno dla kobiet, jak też i mężczyzn, dla służb mundurowych oraz dla cywili. Sposób prowadzenia zajęć oraz ich intensywność będzie uzależnione od danej grupy wiekowej, jej sprawności i możliwości motorycznych.

czytaj więcej

Projekt pomagam.im

Wsparcie dla Ryśka - niepełnosprawnego kolarza

Rysiek to człowiek „dusza” – sam niewiele ma, ale zawsze chętnie dzielił się ze wszystkimi innymi. Może i Wy teraz podzielicie się cząstką siebie z nim – pisze jeden z kolegów. Rysiek to kolarz, który w wypadku stracił rękę i mimo niepełnosprawności nadal jest wyśmienitym zawodnikiem. Niepełnosprawność i wiek nie pozwalają mu podjąć dochodowych prac i co za tym idzie zapewnić sobie udziału w wyścigach – pomóc postanowili koledzy z klubu kolarskiego Kwisa Lubań. Poznajcie historię niepełnosprawnego kolarza.

czytaj więcej

Video z gali bokserskiej "Pierwszy krok"

Takie produkcje chcemy oglądać

Materiał fotograficzny z Gali bokserskiej „Pierwszy krok” publikowaliśmy kilka dni temu. Do tematu wracamy, bowiem pasjonat video, Wojciech Podlecki z Lubania, opublikował dziś rewelacyjny film z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

czytaj więcej

Orka Lubań

30 medali dla Orki Lubań

Licząca 7 tysięcy mieszkańców Osiecznica w ubiegły weekend gościła zawodników z 26 najlepszych klubów pływackich Dolnego Śląska. Po raz czwarty organizowano tam okręgowe Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Osiecznica. W zawodach udział wzięła rekordowa liczba uczestników, na basenie rywalizowało niemal 350 zawodników w tym 21 z Lubania.

czytaj więcej

Polana Jakuszycka

To będzie rekordowy 41 Bieg Piastów!

Już 25 lutego na Polanie Jakuszyckiej rozpocznie się kolejna 41 edycja Biegu Piastów. Największe święto dla miłośników narciarstwa biegowego w Polsce co roku przyciąga do Szklarskiej Poręby tysiące zawodników i zawodniczek z blisko 30 krajów z całego świata. Więcej w materiale filmowym.

czytaj więcej

Lubań

Gala bokserska - "Pierwszy krok"

Lubański klub sportowy Bojan Boks w najbliższą sobotę zaprasza na drugą już galę bokserską „Pierwszy krok”. Na ringu spotkają się zawodnicy z Dolnego Śląska, Lubuskiego oraz goście z Bautzen. Przewiduje się 25 walk.

czytaj więcej

Pływanie

36 medali dla Gimnazjum nr 3

13.01.2017 r. w Kamien­nej Górze odbył się finał stre­fowy w pły­wa­niu dru­ży­no­wym. Dru­żyny z Gim­na­zjum nr 3 w Luba­niu spi­sały się rewe­la­cyj­nie.

czytaj więcej

Trening z mistrzem

W ubiegłą sobotę pięściarzy klubu Bojan Boks odwiedził podczas treningu olimpijczyk, mistrz Europy i trzykrotny mistrz Polski Ryszard Tomczyk. Do Lubania przyjechał na zaproszenie wieloletniego przyjaciela, trenera lubańskiego klubu Wiesława Bojanowskiego.

czytaj więcej

Exact Systems – podsumowanie sezonu i plany

Mistrzostwa Europy 2017 z Rafałem Serafinowiczem?

Po sukcesie zespołu Exact Systems Race & Rally Team w sezonie 2015 i dwóch tytułach Mistrza Polski dla Rafała Serafinowicza i całego teamu, rok 2016 zaowocował kolejnymi sukcesami. Paweł Gos i Rafał Serafinowicz popisali się w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski niebywałą wolą walki, która przełożyła się na 22 wygrane wyście zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i zespołowej.

czytaj więcej

Lubań docenił sportowców

Lubańska Gala Sportu

20 stycznia odbyła się Lubańska Gala Sportu. Podczas imprezy wręczono nagrody reprezentantom klubów sportowych działających w mieście. Najbardziej oddanych fanów i kibiców miał zawodnik „Bojana”, bokser Bartosz Markiewicz, któremu przypadł tytuł Gwiazdy Sportu, zaś pływak Robert Kusto z Orki za wybitne osiągnięcia został uhonorowany jako Sportowiec Roku Miasta Lubań 2016.

czytaj więcej

Fotogaleria

Turnieju im. Zygmunta Duziaka za nami

XII edycja turnieju halowego piłki nożnej im. Zygmunta Duziaka za nami. MOSiR w Lubaniu tradycyjnie na początku roku był organizatorem zawodów upamiętniających wieloletniego pracownika lubańskiego ośrodka sportu i rekreacji, społecznika, radnego, organizatora i animatora życia sportowego w Lubaniu. Tym razem w turnieju piłki halowej uczestniczyło 10 zespołów.

czytaj więcej

Policyjni sportowcy wyróżnieni wśród nich podkom. Jacek Jaworski

W czwartek 5 stycznia br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania policyjnych sportowców, którzy w ubiegłym roku odnieśli znaczące sukcesy na arenach polskich i międzynarodowych. Wśród kilkudziesięciu wyróżnionych funkcjonariuszy z całego kraju znalazł się policjant Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu podkom. Jacek Jaworski.

czytaj więcej

Tenis stołowy

Mistrzynie z Pisarzowic

9 stycznia br. w sali gimnastycznej Gimnazjum w Pisarzowicach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt.

czytaj więcej

Piłka nożna

Przygotowania w Łużycach

Seniorzy Łużyc Lubań powoli szykują się do rozpoczęcia przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek jeleniogórskiej klasy okręgowej. – Oficjalnie przygotowania zaczynamy turniejem halowym Izery Cup w Mirsku. Odbędzie się on 15 stycznia. Dzień wcześniej część zawodników gościnnie w różnych drużynach weźmie udział w turnieju halowym im. Zygmunta Duziaka w Lubaniu – informuje Rafał Wichowski, trener Łużyc.

czytaj więcej

MOSiR w Lubaniu zaprasza

Otwarty turniej halówki

MOSIR w Lubaniu zaprasza drużyny zrzeszone i niezrzeszone w składach dziesięcioosobowych na halowy turniej piłki nożnej im. Zygmunta Duziaka

czytaj więcej

Pływanie

Pierwsze seniorskie medale dla Orki Lubań

Podczas Zimowych Mistrzostw Polski, które odbywały się w ten weekend w Olsztynie bracia Robert i Rafał Kusto po raz pierwszy w swojej karierze zdobyli medale rywalizując z seniorami. Świetnie spisała się też Wiktoria Rudek.

czytaj więcej

Karate

Kolejne złote medale dla Samurajów na Wrocław Open…

Tym razem Samurajowie reprezentowali barwy swojego klubu na dużym turnieju karate - Wrocław Open 2016, który odbył się w dniu 11.12.2016 r., tradycyjnie na pięknych obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zawody zorganizował Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich Budokan Wrocław, w którym startowało 560 zawodników z 25 klubów, w tym z Polski, Ukrainy i Słowacji.

czytaj więcej

Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dyrektora ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu

Mikołajkowe wyciskanie sztangi

Wyciskanie sztangi leżąc to podstawa w kształtowaniu mięśni klatki piersiowej, wiedzą o tym wszyscy adepci kulturystyki. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się zawody w tej właśnie dyscyplinie. Dokładnie w dniu św. Mikołaja w Lubaniu odbyły się po raz pierwszy Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia