Poniedziałek, 20 lutego 2017r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

Strona główna / Sport

Sport

Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dyrektora ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu

Mikołajkowe wyciskanie sztangi

Wyciskanie sztangi leżąc to podstawa w kształtowaniu mięśni klatki piersiowej, wiedzą o tym wszyscy adepci kulturystyki. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się zawody w tej właśnie dyscyplinie. Dokładnie w dniu św. Mikołaja w Lubaniu odbyły się po raz pierwszy Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

czytaj więcej

Orka Lubań tryumfuje podczas XXVII Memoriału Marka Petrusewicza we Wrocławiu

Puchar jest Nasz!

Memoriał Marka Petrusewicza to odbywające się we Wrocławiu, prestiżowe zawody, w których udział bierze 300 zawodników z 45 klubów pływackich z Polski i Czech. Po raz trzeci najcenniejsze trofeum - okazały puchar, trafił do rąk zawodnika UKS Orka Lubań. W 27-letniej historii zawodów jest to czwarty puchar, który pozostał na Dolnym Śląsku.

czytaj więcej

Nagroda dla Roberta Kusto i kwalifikacja Żurawskiego do jutrzejszego finału

Orka idzie do przodu

Osiągnięcia wychowanka klubu Orka Lubań zostały docenione przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W czwartek, z rąk wicemarszałek Iwony Krawczyk, Robert Kusto otrzymał nagrodę w wysokości tysiąca zł. Zawodnicy Orki również ostro trenują przygotowując się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w grudniu.

czytaj więcej

Po raz pierwszy w Lubaniu

Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Po raz pierwszy w Lubaniu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli wziąć udział w zawodach popularyzujących sporty siłowe. ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu zaprasza na Zawody W Wyciskaniu Sztangi Leżąc o puchar dyrektora szkoły.

czytaj więcej

Cuprum Cup International Karate WKF Polish Open 2016

Udany występ karateków

Podczas ostatniego wekeendu reprezentacja KS Samuraj Lubań uczestniczyła w międzynarodowym turnieju Karate - Cuprum Cup International Karate WKF Polish Open 2016 w Legnicy. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach co pozwoli na wyłonienie przyszłych reprezentantów kadry okręgowej i narodowej. Zawodnicy lubańskiego klubu zaliczyli bardzo udany występ.

czytaj więcej

17 medali dla najmłodszych zawodników Orki

Najmłodsi zawodnicy Orki Lubań udowadniają, że i oni potrafią zwyciężać w pięknym stylu. Podczas IX Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Wójta Gminy Rudna sześciu zawodników zdobyło aż 17 medali.

czytaj więcej

Siatkówka dziewcząt

Awans do ćwierćfinału Mistrzostw Dolnego Śląska

Młodziczki z UKS Lubań świetnie rozpoczęły sezon 2016/2017. Po rozegranym wczoraj w Biedrzychowicach turnieju, młode siatkarki awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Dolnego Śląska wychodząc z grupy E na pierwszym miejscu.

czytaj więcej

Przegląd technologiczny

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu uprzejmie informuje , że w dniach: od 31.10.2016r. do 02.11.2016 r. do godz. 15:00 z powodu przerwy technologicznej kryta pływalnia „Laguna” będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy!

czytaj więcej

Grand Pirx Polski w Krakowie

Dobre wyniki Orki Lubań

Zawodnicy Orki Lubań w ubiegły weekend zainaugurowali podczas Grand Pirx Polski kolejny sezon startowy. W barwach lubańskiego klubu po raz pierwszy popłynął pochodzący z Tczewa Marcel Żurawski.

czytaj więcej

Międzynarodowe boksowanie

W sobotę 8 października br. w hali MOSiR w Lubaniu odbył się III Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Miasta Lubań. Imprezę zorganizował klub Bojan Boks.

czytaj więcej

Zapraszamy na Bieg Sylwestrowy

To będzie jedna z najbardziej niezwykłych zabaw sylwestrowych w kraju! I pewnie najtańsza... Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza do udziału w Biegu Sylwestrowym na nartach lub bez nart (do wyboru). Start tuż przed północą z 31 grudnia na 1 stycznia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

czytaj więcej

Polish Open WKF Grand Prix Bielsko Biała – 2016

Karateka z Lubania dwa razy na podium

Jacek Jaworski trener i prowadzący klub Samuraj Lubań zdobył srebro i brąz podczas prestiżowego i największego w Polsce turnieju Karate, WKF POLISH OPEN GRAND PRIX.

czytaj więcej

3 Imakon półmaraton "Z biegiem Kwisy" - Fotogaleria

Zabiegana sobota w Leśnej

Stowarzyszenie „Zabiegani z Leśnej” po raz kolejny stanęło na wysokości zadania. W ubiegłą sobotę już po raz trzeci do Leśnej zjechali miłośnicy biegania z całego Dolnego Śląska, w sumie 319 osób.

czytaj więcej

Podsumowanie Orlik League w Lubaniu

Z początkiem czerwca 2016r. rozpoczęła się I edycja Lubań Orlik League. Zgłosiło się 9 drużyn, stworzonych z zawodników w wieku gimnazjalnym. Była to pierwsza taka liga w Lubaniu, rozgrywana na boisku Orlik, mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

czytaj więcej

Zaproszenie na III Międzynarodowy Turniej Bokserski

W najbliższą sobotę, miłośnicy sportów walki po raz trzeci będą mieli okazję wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim. W ringu naprzeciwko siebie staną zawodnicy z Polski, Czech i Niemiec by walczyć o Puchar Burmistrza Miasta Lubań. Widzowie, którzy przybędą na turniej spodziewać mogą się trzech godzin zaciętych walk.

czytaj więcej

Rowerowy Bieg Piastów

Kwisa Lubań na podium

W sobotę 24 września na Polanie Jakuszyckiej odbyła się II edycja Rowerowego Biegu Piastów, na starcie którego stanęło około 600 zawodników, a wśród nich zawodnicy Kwisy Lubań.

czytaj więcej

Udany turniej Karate dla KS Samuraj Lubań

Udany początek sezonu w wykonaniu zawodników KS SAMURAJ Lubań. Pierwsze zawody po wakacyjnej przerwie odbyły się 24 września 2016 r. w Ścinawie. Turniej dla dzieci i młodzieży zorganizował miejscowy klub Karate Goju Ryu Shuseikan Poland. Na trzech tatami rywalizowano w konkurencjach Kihon, Kata i Kumite.

czytaj więcej

Rowerowy Bieg Piastów

Około pół tysiąca cyklistów z całej Polski i Czech weźmie udział w Rowerowym Biegu Piastów, który rozegrany zostanie w sobotę, 24 września, w Górach Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia