Czwartek, 23 listopada 2017r.

Imieniny: Adelii, Klemensa, Felicyty

Strona główna / Sport

Sport

Rekrutacja!

Zagraj w Łużycach!

Chciałbyś zagrać w piłkarskiej drużynie? Teraz to nie problem! Wystarczy skorzystać z oferty Klubu Sportowego Łużyce Lubań. Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje dotyczące naborów do poszczególnych grup wiekowych.

czytaj więcej

Włókniarz Leśna – Łużyce Lubań 1:0

Przegrane derby

W meczu 4. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały w Leśnej z tamtejszym Włókniarzem 0:1.

czytaj więcej

Dramatyczna sytuacja finansowa lubańskich klubów sportowych

Medale są a kasy nie ma!

Z radością informujemy na łamach naszego portalu o sukcesach lokalnych sportowców, którzy niejednokrotnie pokazali, że są w stanie rywalizować nie tylko w regionie, ale także w kraju i za granicą. Sportowe triumfy okupione są ciężką pracą zawodników, trenerów i wielu innych osób. Okazuje się, że wszystkie miejscowe kluby sportowe borykają się z wielkimi problemami finansowymi. Dotacje z miejskiej kasy nie wystarczają nawet na podstawowe potrzeby, bo co może zrobić klub sportowy za 500 zł miesięcznie?

czytaj więcej

Pierwsze zwycięstwo

Boisko LZS Zaręba szczęśliwe dla Łużyc

W spotkaniu 3. kolejki ligi okręgowej Łużyce Lubań pokonały dotychczasowego lidera Hutnika Pieńsk 2:0. To pierwsza wygrana ekipy trenera Rafała Wichowskiego w bieżącym sezonie. Mecz został rozegrany w Siekierczynie, który będzie gościł lubanian w roli gospodarza w całej rundzie jesiennej.

czytaj więcej

GSMP Sienna: MŚ w Klasie A+2000

Lubanianin wygrywa obie rundy Mistrzostw Polski

W ostatni weekend na trasie w zlokalizowanej w urokliwej, dolnośląskiej miejscowości Sienna odbyły się dwie rundy Mistrzostw Polski Wyścigów Górskich, które na długo zapadną w pamięci. Wszystko za sprawą bardzo zaciętej rywalizacji i szybkiej jazdy, jaką zaserwowali licznie przybyłym kibicom, walczący o tytuły mistrzowskie zawodnicy.

czytaj więcej

Leśna

Zawody o Puchar Burmistrza

W dniu 24 sierpnia na zbiorniku Leśniańskim zostały zorganizowane Rodzinne Zawody Wędkarskie Zakończenia Wakacji o Puchar Burmistrza Leśnej.

czytaj więcej

(FOTORELACJA)

Nie zapomnieli o seniorach

To było prawdziwe święto dla wędkarzy! Koło PZW Lubań Miasto zorganizowało wędkarskie zawody dla zawodników, którzy ukończyli 60 lat. Mimo że ryby za bardzo brać nie chciały, to nikt nie miał powodów do narzekania. 

czytaj więcej

Przegrana z Piastem

Łużyce przegrały w Zawidowie

W swoim drugim meczu na boiskach klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały w Zawidowie z Piastem 1:3. Wynik nie oddaje wszystkiego co działo się na boisku.

czytaj więcej

Terminarz rozgrywek

Ruszają rozgrywki klasy okręgowej

Dziś rusza kolejny sezon rozgrywek naszej piłkarskich klasy okręgowej. W pierwszym meczu sezonu 2014/2015 seniorzy Łużyc Lubań zagrają na wyjeździe z Czarnymi Lwówek Śląski. 

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Sezon bokserski za nami

W tym roku boks oficjalnie wrócił do Lubania. Sekcja działa od pół roku i już widać, że w naszym mieście rozbudziła spory apetyt na dalsze sukcesy. 

czytaj więcej

Mistrzostwa Okręgu PZW Jelenia Góra w dyscyplinie muchowej

Zawodnicy z Leśnej najlepsi

W dniach 26-27 lipca 2014 r. w miejscowości Wleń na rzece Bóbr zostały rozegrane Mistrzostwa Okręgu PZW Jelenia Góra w dyscyplinie muchowej.

czytaj więcej

(FOTORELACJA)

Kajakowe zmagania w Leśnej

W piątek 150 osad wystartowało w  XX Międzynarodowym Pucharze Kwisy w slalomie kajakowym. W Leśnej na naturalnym 300 metrowym torze do kajakarstwa górskiego w konkurencjach K-1, C-1, C-2, K-1 kobiet, C-2, C-1 kobiet -  rywalizowali zawodnicy w 3 kategoriach wiekowych młodzik, junior, senior.

czytaj więcej

Weekendowe pływanie lubańskiej Orki

Więcej medali dla „Orki”

W trakcie dwóch ostatnich dni Mistrzostw Polski Juniorów lubańscy pływacy poradzili sobie nadzwyczajnie i wywalczyli kolejne medale.

czytaj więcej

Weekendowe pływanie lubańskiej Orki

Rafał i Robert Kusto wice-mistrzami Polski

Pierwszy dzień Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu 15 i 16-latków na długim basenie kończy się dla nas dwoma medalami koloru srebrnego oba wywalczonymi przez braci Roberta i Rafała Kusto w stylu klasycznym na dystansie 50 metrów.

czytaj więcej

Podejmij wyzwanie

Wielka Izerska Wyrypa

Dokładnie za miesiąc, 15 sierpnia, rozpocznie się jedna z ciekawszych imprez w naszej okolicy – Wielka Izerska Wyrypa. Bieg na orientację, który ma promować region Gór i Pogórza Izerskiego, pokazać piękno tego miejsca i sprawdzić ludzką wytrzymałość.

czytaj więcej

Slalom kajakowy

Kajakowe zmagania w Leśnej

Już od najbliższej środy, w Leśnej będziemy mogli podziwiać zmagania kajakarzy w slalomie na rzece Kwisa. Ta bardzo widowiskowa dyscyplina z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze kibiców.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 Następna Ostatnia