Środa, 20 września 2017r.

Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Strona główna / Sport

Sport

Fotorelacja

Świat kolarstwa w Lubaniu

W sobotę 20 maja br. Lubaniem zawładnęły rowery. Tego dnia w centrum miasta miało miejsce zakończenie czwartego etapu 25. już Międzynarodowego Wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Nie była to jedyna rowerowa atrakcja, od godzin przedpołudniowych ulicami miasta ścigali się zawonicy z regionu w ramach największej dorocznej imprezy - II lubańskiego wyścigu MTB.

czytaj więcej

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

Robert Kusto zdobył brąz rywalizując z najlepszymi

W ubiegły weekend w Lublinie maiła miejsce najważniejsza pływacka impreza tego roku, w której udział brali najlepsi seniorzy i młodzieżowcy w kraju. Rywalizując z najlepszymi Robert Kusto zdobył brąz, a jego brat Rafał wywalczył kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów w Izraelu.

czytaj więcej

XXV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk-Karkonosze Tour

Bałtyk-Karkonosze Tour ponownie w Lubaniu

Duża dawka sportowych emocji czeka nas 20 maja. Ulice Lubania zapełnią się kolarzami z kilku kontynentów. Po południu przy Wieży Brackiej zakończy się czwarty etap XXV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour. Od rana ulice wypełnione będą zawodnikami z klubu kolarskiego Kwisa Lubań, którzy wystartują w wyścigu MTB. Będziemy mogli również dopingować najmłodszym pędzących na dwóch kółkach przez starówkę.

czytaj więcej

Zlot Enduro w sercu Karkonoszy

Wczoraj uruchomiono zapisy na nietypową imprezę rowerową. Mowa o zlocie pasjonatów kolarskiego enduro, który odbędzie się w Przesiece w dniach 9-11 czerwca.

czytaj więcej

Siekierczyńska 40-tka

Już po raz trzeci Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Towarzystwem Cyklistów „Orzeł” w Siekierczynie zorganizował rajd rowerowy pn. „Siekierczyńska 40-tka”. Ta, znana już w całym powiecie lubańskim, impreza rekreacyjna od trzech lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem. W tym roku rowerzyści również nie zawiedli.

czytaj więcej

Najgorsze boisko w klasie okręgowej

Wygrana z kontuzjami w tle

W meczu 24. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań pokonały Czarnych Lwówek Śląski 1:0. Meczu z powodu kontuzji nie dokończyło trzech piłkarzy.

czytaj więcej

Rowerowa sobota

Wyścigi rowerowe ulicami Lubania

Podobnie jak w ubiegłym roku przy okazji wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour, którego IV etap będzie kończył się w Lubaniu. Klub Sportowy Kwisa Lubań organizuje wyścig MTB i wyścig rowerowy dla dzieci ulicami miasta. Wszystko to odbędzie się w sobotę 20 maja. Będzie to duża rowerowa impreza. Od rana wyścigi MTB, a po południu lotne premie ulicami miasta kolarzy 25 wyścigu Bałtyk - Karkonosze zakończone metą pod Wieża Bracką.

czytaj więcej

III Turniej o puchar Starosty Lubańskiego

Podsumowanie turnieju

III bokserski Turniej o Puchar Starosty Lubańskiego odbył się 22 kwietnia. W sportowej rywalizacji wzięło udział 70 pięściarzy reprezentujących 18 klubów z całego Dolnego Śląska. Tego dnia walka o laury nie była jednak najważniejsza. Celem numer jeden była zbiórka jak największej kwoty na leczenie Jasia Barana, który urodził się z wadą serca.

czytaj więcej

Leśna

Puchar Polski w Kajak Polo

5 -7 maja w Leśnej odbędzie się Puchar Polski w Kajak Polo. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, w której gracze pływają na krótkich kajakach starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Leśnej.

czytaj więcej

Już w najbliższą sobotę!

Gala Boksu dla Jasia

Klub sportowy Bojan Boks po raz kolejny zaprasza na wielkie sportowe wydarzenie, tym razem okazją będzie III Turniej Bokserski o Puchar Starosty Lubańskiego. Turniej ten to również okazja do finansowego wsparcia małego Jasia Barana, który urodził się z wadą serca.

czytaj więcej

Dolnośląski Drużynowy Bieg Przełajowy o Puchar Przewodniczącego SZS Dolny Śląsk.

Mistrzostwo Dolnego Śląska dla Łukasza Klatki

Prawie 1100 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło w sobotę, 8.04.2017 roku w Finale Dolnośląskim Drużynowych Biegów Przełajowych o Puchary Przewodniczącego SZS Dolny Śląsk.

czytaj więcej

Multinations Junior Swimming Meet 2017

Trzy razy POLSKA

W ubiegły weekend, (08-09.04) stolica Czech była miejscem drużynowych zmagań najlepszych młodych pływaków z jedenastu państw. Podczas pływackiego wielomeczu polska ekipa odniosła wielki sukces. Udowodniła, że mamy najlepsze pływaczki i pływaków oraz że „nie ma na nas mocnych”. Na zawodach Lubań reprezentował Rafał Kusto, zawodnik UKS Orka Lubań.

czytaj więcej

Łużyce Lubań

Wygrana Łużyc w Bolesławcu

Łużyce Lubań w meczu 19. kolejki klasy okręgowej wygrały w Bolesławcu z KS Stare Jaroszowice 4:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania.

czytaj więcej

Łużyce Lubań

Zdecydował karny, ponownie

W meczu 17. kolejki klasy okręgowej, Łużyce Lubań przegrały ze Stellą Lubomierz 0:1. O zwycięstwie lidera rozgrywek zdecydował rzut karny, który arbiter podyktował za faul Mieczysława Chochela w końcówce meczu.

czytaj więcej

IV Ogólnopolski Turniej Nauczycieli i Pracowników Oświaty

Świetny wynik nauczyciela z Lubania

W sobotę, 25 marca w Gorzowie Śląskim odbył się IV Ogólnopolski Turniej Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym.  Znakomity wynik uzyskał Łukasz Ścieżka, nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu wygrywając kategorię do lat 40.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań Młodzicy i Trampkarze

Łużyce remisują z Zagłębiem i Victorią

Po jesiennym zwycięstwie w Lidze Okręgowej, Młodzicy i Trampkarze KS Łużyce Lubań awansowali do II Ligi Dolnośląskiej. Młodzicy w pierwszym meczu na wyjeździe pokonali Orliki Kłodzko 5:1. W sobotę 25.03.2017 w II kolejce stanęli przed trudniejszym zadaniem, do Lubania przyjechało Zagłębie III Lubin.

czytaj więcej

MOSiR

Fitweekend 2017

MOSiR w Lubaniu ponownie stał się miejscem wielorakiej aktywności fizycznej promującej zdrowy styl życia i poprzez zaproszenie do udziału w Fitweekendzie 2017 propagatorem spędzenia wolnego czasu na wybranych zajęciach sportowo-rekreacyjnych prowadzonych przez naszych instruktorów.

czytaj więcej

Piłka nożna

Porażka na inaugurację wiosny

Łużyce Lubań uległy Pogoni Świerzawa na otwarcie rundy wiosennej w rozgrywkach klasy okręgowej. O losach meczu zdecydował rzut karny w doliczonym czasie gry.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia