Piątek, 28 lipca 2017r.

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Strona główna / Sport

Sport

KS Łużyce Lubań Młodzicy i Trampkarze

Łużyce remisują z Zagłębiem i Victorią

Po jesiennym zwycięstwie w Lidze Okręgowej, Młodzicy i Trampkarze KS Łużyce Lubań awansowali do II Ligi Dolnośląskiej. Młodzicy w pierwszym meczu na wyjeździe pokonali Orliki Kłodzko 5:1. W sobotę 25.03.2017 w II kolejce stanęli przed trudniejszym zadaniem, do Lubania przyjechało Zagłębie III Lubin.

czytaj więcej

MOSiR

Fitweekend 2017

MOSiR w Lubaniu ponownie stał się miejscem wielorakiej aktywności fizycznej promującej zdrowy styl życia i poprzez zaproszenie do udziału w Fitweekendzie 2017 propagatorem spędzenia wolnego czasu na wybranych zajęciach sportowo-rekreacyjnych prowadzonych przez naszych instruktorów.

czytaj więcej

Piłka nożna

Porażka na inaugurację wiosny

Łużyce Lubań uległy Pogoni Świerzawa na otwarcie rundy wiosennej w rozgrywkach klasy okręgowej. O losach meczu zdecydował rzut karny w doliczonym czasie gry.

czytaj więcej

Tenis stołowy

Finał Dolnośląskiej Licealiady

Brzeg Dolny po raz kolejny był organizatorem Finału Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Tenisie Stołowym chłopców i dziewcząt. Zawody odbyły się 15 marca 2017 w Hali Kompleksu Hotelowo-Sportowego ROKITA. Zawodnicy zagrali wspaniałe zawody.

czytaj więcej

Orka Lubań

Liga Pływacka 2017 O uśmiech dziecka

W zeszłą sobotę (11 marca) pływacy lubańskiej Orki rozegrali pierwszą edycję Ligi Pływackiej „O uśmiech dziecka” 2017. Trener Krzysztof Wajcfelt jest zadowolony z wyników, ale przed jego wychowankami jeszcze dwie edycje Ligi.

czytaj więcej

Wielki sukces Rafała Kusto podczas Mistrzostw Polski

Orka Lubań wraca z tarczą

Przyzwyczailiśmy się już do zwycięstw zawodników Orki Lubań, ale to co wydarzyło się podczas Zimowych Mistrzostw Polski 17 i 18 - latków w Gorzowie Wielkopolskim zaskoczyło wszystkich. Rafał Kusto wyrównał rekord Polski seniorów na 200 m stylem klasycznym niepobity od 2006 roku!

czytaj więcej

VII Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w narciarstwie biegowym

Strażak na 41 Biegu Piastów

5 marca na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie rozegrano biegi na 25 i 16 km techniką klasyczną. Pierwszy, zaliczany do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet, zgromadził 1307 biegaczy z 20 krajów w tym przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Lubań sekcyjnego Jacka Sztubę.

czytaj więcej

Kolarstwo

Juniorzy młodsi na podium

Juniorzy młodsi klubu kolarskiego Kwisa Lubań zajęli 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w Dolnośląskich Mistrzostwach w Kolarstwie Przełajowym.

czytaj więcej

Bojan Boks

8 medali podczas Mistrzostw Dolnego Śląska

To był bardzo dobry weekend dla pięściarzy klubu Bojan Boks. Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska zawodnicy z Lubania wywalczyli 8 medali. Dodatkowo Dominika Gacek zdobywa tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska na rok 2017. Jak czytamy na FB profilu klubu - Trenerzy przez 3 dni pękali z dumy!

czytaj więcej

Bieg Piastów

Pierwszy Memoriał Stanisława Michonia

- Dla Staszka! - było wczoraj słychać wśród 220 uczestników biegu na 15 km klasykiem - pierwszego Memoriału Stanisława Michonia. W gronie startujących było wielu bardzo znajomych znajomych trzykrotnego zwycięzcy Biegu Piastów na głównym dystansie.

czytaj więcej

Zapisy

Sekcje combatu i samoobrony dla dorosłych

Nie ważne w jakiej kategorii wiekowej jesteś - czy masz 18 lat, czy tez jesteś w wieku seniora… zajęcia przewidziane są dla każdej grupy wiekowej, zarówno dla kobiet, jak też i mężczyzn, dla służb mundurowych oraz dla cywili. Sposób prowadzenia zajęć oraz ich intensywność będzie uzależnione od danej grupy wiekowej, jej sprawności i możliwości motorycznych.

czytaj więcej

Projekt pomagam.im

Wsparcie dla Ryśka - niepełnosprawnego kolarza

Rysiek to człowiek „dusza” – sam niewiele ma, ale zawsze chętnie dzielił się ze wszystkimi innymi. Może i Wy teraz podzielicie się cząstką siebie z nim – pisze jeden z kolegów. Rysiek to kolarz, który w wypadku stracił rękę i mimo niepełnosprawności nadal jest wyśmienitym zawodnikiem. Niepełnosprawność i wiek nie pozwalają mu podjąć dochodowych prac i co za tym idzie zapewnić sobie udziału w wyścigach – pomóc postanowili koledzy z klubu kolarskiego Kwisa Lubań. Poznajcie historię niepełnosprawnego kolarza.

czytaj więcej

Video z gali bokserskiej "Pierwszy krok"

Takie produkcje chcemy oglądać

Materiał fotograficzny z Gali bokserskiej „Pierwszy krok” publikowaliśmy kilka dni temu. Do tematu wracamy, bowiem pasjonat video, Wojciech Podlecki z Lubania, opublikował dziś rewelacyjny film z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

czytaj więcej

Orka Lubań

30 medali dla Orki Lubań

Licząca 7 tysięcy mieszkańców Osiecznica w ubiegły weekend gościła zawodników z 26 najlepszych klubów pływackich Dolnego Śląska. Po raz czwarty organizowano tam okręgowe Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Osiecznica. W zawodach udział wzięła rekordowa liczba uczestników, na basenie rywalizowało niemal 350 zawodników w tym 21 z Lubania.

czytaj więcej

Polana Jakuszycka

To będzie rekordowy 41 Bieg Piastów!

Już 25 lutego na Polanie Jakuszyckiej rozpocznie się kolejna 41 edycja Biegu Piastów. Największe święto dla miłośników narciarstwa biegowego w Polsce co roku przyciąga do Szklarskiej Poręby tysiące zawodników i zawodniczek z blisko 30 krajów z całego świata. Więcej w materiale filmowym.

czytaj więcej

Lubań

Gala bokserska - "Pierwszy krok"

Lubański klub sportowy Bojan Boks w najbliższą sobotę zaprasza na drugą już galę bokserską „Pierwszy krok”. Na ringu spotkają się zawodnicy z Dolnego Śląska, Lubuskiego oraz goście z Bautzen. Przewiduje się 25 walk.

czytaj więcej

Pływanie

36 medali dla Gimnazjum nr 3

13.01.2017 r. w Kamien­nej Górze odbył się finał stre­fowy w pły­wa­niu dru­ży­no­wym. Dru­żyny z Gim­na­zjum nr 3 w Luba­niu spi­sały się rewe­la­cyj­nie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia