Środa, 23 sierpnia 2017r.

Imieniny: Apolinarego, Filipa

Strona główna / Sport

Sport

Zawody pływackie w Görlitz

Nasi zdobyli 45 medali!

W sobotę, 5 października, odbyły się w Görlitz zawody pływackie, w których brali udział pływacy Orki Lubań. Młodzież rywalizowała w czterech stylach na dystansie 50 metrów - dowolnym, motylkowym, grzbiecie, klasyku, oraz w stylu zmiennym na dystansie 100 metrów. Ekipa Orki pojechała w licznym składzie, licząc na dobre wyniki w okresie przygotowań do początku sezonu pływackiego.

czytaj więcej

Łużyce Lubań

Lanie w Mirsku!

W meczu 11. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały na wyjeździe z Włókniarzem Mirsk aż 1:6.

czytaj więcej

Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych

Biegi w Olszynie (FOTORELACJA)

Impreza biegowa odbywająca się corocznie w pobliskiej Olszynie jest chyba jednym z najbardziej niedocenianych wydarzeń w okolicy. A jest się czym chwalić, bo jest to największe wydarzenie biegowe na całym Dolnym Śląsku – bierze w nim udział ponad 2000 uczestników!

czytaj więcej

"Trójka" przegrała

Porażka na inaugurację sezonu

W minioną sobotę w gościnnej hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zainaugurowano nowy sezon 2013/2014 w III dolnośląskiej lidze piłki ręcznej.

czytaj więcej

Biegi przełajowe

Zawody w Olszynie

Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu po raz kolejny zawitał z zawodami sportowymi do Olszyny. W dniu 2 października odbyły się sztafetowe biegi przełajowe.

czytaj więcej

Kajakowe Mistrzostwa Polski w Leśnej

Podsumowanie rywalizacji

Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy i tak do finiszu dotarły również Mistrzostwa Polski w kajakarstwie, które śledzić mogliśmy w Leśnej.

czytaj więcej

Dzień pierwszy – sprint kajakowy

Mistrzostwa Polski w centrum Leśnej

Dziś pierwszy dzień Kajakarskich Mistrzostw Polski, które w tym roku odbywają się w Leśnej na rzece Kwisie. Za nami konkurencje indywidualne w sprincie.

czytaj więcej

Kolejny sukces klasy wojskowej

Reprezentacja klas o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej po raz kolejny udowodniła, że jest jedną z najlepszych w Polsce. W III Ogólnopolskich zawodach sportowo – obronnych klas o profilu wojskowym wywalczyli I i III miejsce.

czytaj więcej

XV MISTRZOSTWA ŚWIATA W KARATE SHOTOKAN

Dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe to liczba medali zdobytych przez podopiecznych Jacka Jaworskiego z klubu Samuraj. Lubańscy karatecy z sumą 7 medali  uplasowali się na 18 miejscu w ogólnej klasyfikacji na 45 klubów. Podwójne złoto zdobyła Amanda Lencewicz. To wielki sukces lokalnej szkoły sztuk walki.

czytaj więcej

Mistrzostwa Polski w sprincie i zjeździe

Kajakowe widowisko w centrum Leśnej

To nie koniec kajakowych zmagań na torze w Leśnej. Po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w slalomie, już w przyszłym tygodniu (28-29. 09. 2013r.) odbędą się, organizowane tu pierwszy raz od 18 lat,  Mistrzostwa Polski  Juniorów i Seniorów  w zjeździe i sprincie. Ciekawostką imprezy będzie fakt, że meta zjazdu i sam sprint zorganizowane zostaną w centrum Leśnej tuż przy moście. 

czytaj więcej

Łużyce Lubań

Remis z Victorią Ruszów

12.09. 2013r. odbyło się spotkanie  Łużyce Lubań – Victoria Ruszów 1:1 (0:0). Mecz stał  na dobrym poziomie. Spotkanie obfitowało w dużą ilość strzałów i sytuacji podbramkowych oraz... upomnień udzielonych zawodnikom przez sędziego.

czytaj więcej

UKS Skorpiony zapraszają na

„Dzień Piłkarza”

W niedzielę, 29 września 2013r., na stadionie MOSIR-u w Lubaniu rozegrane zostaną mecze z udziałem uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Dodatkową atrakcją dnia będzie festyn sportowo-rekreacyjny.

czytaj więcej

Turniej Trzech Narodów - Karpacz

Mieszkanka Lubania w turnieju

Już  dziś rozpocznie się Turniej Trzech Narodów. Do Karpacza przyjadą znakomite siatkarki z Polski, Czech i Niemiec. Towarzyski turniej będzie ostatnią okazją do sprawdzenia formy przed rozpoczynającym się niebawem nowym sezonem klubowym. Wszystkie biorące udział w turnieju drużyny czekają  nie tylko rozgrywki krajowe, ale także mecze w siatkarskiej Lidze Mistrzyń.

czytaj więcej

Rail uszkodzony

Drobna usterka w nowym Skateparku

Młodzież w Lubaniu od początku września może korzystać z nowej atrakcji na lubańskich kartingach – skateparku. Niestety wczoraj  została zamknięta  jedna z poręczy do akrobacji.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 |  Następna Ostatnia