Piątek, 15 grudnia 2017r.

Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana

Strona główna / Sport

Sport

Relacja czytelnika

III Edycja Bike Maraton’u - Wałbrzych

Bike Maraton powrócił na Dolny Śląsk do przepięknego miasta jakim jest Wałbrzych niestety pogoda nie dopisała tym razem i zawodnicy musieli zmagać się z ogromną ilością błota, mimo wszystko po dotarciu do mety pojawiał się uśmiech i radość z ukończenia pierwszego górskiego maratonu. Organizator jak zawsze przygotował do wyboru 3 dystanse MINI 21km, MEGA 54km, GIGA 75km.

czytaj więcej

Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu

Robert Kusto najlepszy

W miniony weekend w Olsztynie odbyły się siódme i ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu, które zamknęły edycję 2013/2014

czytaj więcej

Lotnik Jeżów Sudecki - Łużyce Lubań 0:1

Wyjazdowa wygrana Łużyc

W meczu 25. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań pokonały na wyjeździe Lotnik Jeżów Sudecki 1:0 Gola na wagę wygranej zdobył dla ekipy trenera Rafała Wichowskiego Tomasz Łotecki.

czytaj więcej

Powrót po latach

Gala bokserska w Lubaniu

W tym roku w trakcie dni miasta, poza atrakcjami do których już zdążyliśmy się przyzwyczaić, czeka nas turniej bokserski przygotowywany przez sekcję pięściarzy KS Łużyce Lubań. To pierwsze takie wydarzenie w Lubaniu od 35 lat.

czytaj więcej

VI Europejski Tydzień Sportu

Tydzień Sportu Dla Wszystkich

W dniach od 17 do 23 maja obchodzony będzie VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. Z tej okazji w gminie Lubań odbędzie się kilka imprez.

czytaj więcej

Straż Graniczna

V Międzynarodowe Mistrzostwa SG w Strzelectwie rozegrane

W dniach 12 - 13.05.2014 r. na krytej strzelnicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu toczyła się walka o zwycięstwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Straży Granicznej w Strzelectwie, nad którymi patronat objął Komendant Główny SG oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG.

czytaj więcej

Relacja czytelnika!

II Edycja Bike Maraton’u w Zdzieszowicach

Po udanym początku sezonu w Miękini koło Wrocławia przyszła pora na Zdzieszowice jak zwykle zawodnicy mieli do wyboru 3 dystanse Mini: 25 km, przewyższenia 460m , Mega: 47 km, przewyższenia 1100m, Giga: 70 km, przewyższenia 1700m. Początek trasy to asfaltowy podjazd na Górę Św. Anny, później przejazd przez Amfiteatr i zjazd o małym stopniu trudności, trasa większości poprowadzona leśnymi ścieżkami, trasa biegła w okolicach autostrady A4.

czytaj więcej

VICTORIA – ŁUŻYCE 2:1

Kosztowna przegrana Łużyc

W meczu 23. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały w Ruszowie z tamtejszą Victorią 1:2. To powoduje, że Łużyce wciąż muszą gonić drużyny ze środka tabeli i nie mogą być spokojne o ligowy byt.

czytaj więcej

UKS TS Sparta Lubań

Sukces Lubańskich tenisistów stołowych

W dniu 27.04.2014 roku ogromny sukces odnieśli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Tenisa Stołowego Sparty Lubań wygrywając Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Kadetów. 

czytaj więcej

Łużyce Lubań - Leśnik Osiecznica

Łużyce ograły Leśnik

Łużyce Lubań pokonały Leśnik Osiecznica 2:0 po golach Tomasza Grygo oraz Damiana Bojdzińskiego. Tym samym zespół trenera Rafała Wichowskiego ma coraz większe szanse by utrzymać się w rozgrywkach.

czytaj więcej

Z ostatniej chwili!

Kusto nie zawodzi!

Wspaniałe informacje płyną z Pardubic, gdzie dziś swój debiut w Reprezentacji Polski miał nasz mistrz Rafał Kusto. Odbywa się tam wielomecz czterech państw Europy Środkowej, rywalizują tam najlepsi juniorzy Czech, Słowacji, Węgier i Polski. 

czytaj więcej

Kolarstwo Górskie

Akademickie Mistrzostwa Polski

W dniach 16-18 maja w Jeleniej Górze reprezentanci 49 wyższych uczelni walczyć będą o medale Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

czytaj więcej

Łużyce Lubań - Nysa Zgorzelec 1:3

Bez niespodzianki w Zgorzelcu

W meczu 21. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały w Zgorzelcu z tamtejszą Nysą 1:3. O losach meczu zdecydowała pierwsza połowa, którą gospodarze wygrali 2:0. Zespół z Lubania stracił nie tylko punkty, ale i dwóch piłkarzy.

czytaj więcej

Lubań

Orlik jak nowy

Rozpoczął się lifting lubańskiego Orlika przy szkole nr 4. Jest to jeden z bardziej obleganych obiektów sportowych w Lubaniu, co za tym idzie wymagał on już pilnej modernizacji.

czytaj więcej

Sport. Pływanie

Debiut Rafała Kusto w Reprezentacji Polski

Rafał Kusto - nasz najlepszy Polski żabkarz w kategorii 15 latków otrzymał od Polskiego Związku Pływackiego powołanie na wielomecz pływacki z udziałem reprezentacji Czech, Słowacji, Węgier i Polski.

czytaj więcej

Łużyce Lubań - Włókniarz Leśna

Łużyce górą w derbach powiatu

W derbowym meczu pomiędzy Łużycami Lubań, a Włókniarzem Leśna górą gospodarze. Lubanianie pokonali lokalnego rywala 3:0 i tym samym zrewanżowali się za porażkę z rundy jesiennej. Ekipa trenera Rafała Wichowskiego łapie wiatr w żagle i już trzeci raz zainkasowała komplet punktów w rundzie wiosennej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 Następna Ostatnia