Wtorek, 17 stycznia 2017r.

Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Strona główna / Sport

Sport

Street Fighter Lubań Team

Otwarte seminarium KAPAP

W zmieniającym się na naszych oczach świecie, posiadanie umiejętności pozwalających poradzić sobie w trudnych sytuacjach jest bardzo ważne. Nabyciu takich zdolności służyło Otwarte Seminarium Samoobrony, podczas którego uczestnicy zapoznali się z rozwiązaniami taktycznymi i technikami izraelskiego systemu walki wręcz KAPAP. Zajęcia prowadzili goście z Wielkiej Brytanii, członkowie British Kapap z siedzibą w Londynie - Adrian Valman i Michał Bil.

czytaj więcej

Zawody wędkarskie

"Mistrz Lubania w wędkarstwie spławikowym"

W ramach Dni Lubania, staw Uniegoszcz I był miejscem rywalizacji podczas III Otwartych Mistrzostw Lubania w wędkarstwie spławikowym. Głównym trofeum był Puchar Burmistrza Lubania oraz prawo do używania przez najbliższy rok tytułu "Mistrz Lubania w wędkarstwie spławikowym".

czytaj więcej

3x Śnieżka= 1x Mont Blanc

O tym, że bieganie nie zna granic i z każdym kilometrem chce się więcej udowodniło dwóch biegaczy z Lubania. Sławomir Górski i Anna Mazur , którzy ukończyli jeden z najcięższych ultra maratonów górskich 3 x Śnieżka = 1x Mont Blank. Biegacze do pokonania mieli trasę o dystansie 57 km polegającą na trzykrotnym zdobyciu szczytu Śnieżki. Zawodnicy mieli na to limit czasu 10.5 godziny - na każdy etap 3.5 godz. Spośród 293 osób , ktróre wystartowały na najdłuższym dystansie, zawody ukończyły tylko 172 osoby.

czytaj więcej

Lubań

Mistrz Polski Juniorów Scooter Battle Poland!

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Scooter Battle Poland. Uczeń Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu- Patryk Łuczko - zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii Junior w jeździe wyczynowej na hulajnodze.

czytaj więcej

PGE Turów

Wakacje z PGE Turowem

Od 4 lipca rusza kolejna edycja 'Wakacji z PGE Turowem Zgorzelec'. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat zapraszamy do zapisania się na zajęcia. Od 21 czerwca w siedzibie klubu rozpoczniemy zbieranie zapisów na 'Wakacje z PGE Turowem Zgorzelec'.

czytaj więcej

Videorelacja

Zobacz film z Biegu Gryfitów

Reaktywowany po kilku latach Bieg Gryfitów w trakcie 7. edycji urósł do miana wydarzenia międzynarodowego. Poza Polakami startowali w nim także reprezentanci Czech, Białorusi i Ukrainy. W wydarzeniu uczestniczyli utytułowani mistrzowie- pojawił się Mistrz Polski w Maratonie Paweł Ochal – późniejszy zwycięzca dystansu na 21 km oraz Anna Zagórska-Rostkowska – reprezentantka Polski na IO w Pekinie – późniejsza zwyciężczyni klasyfikacji kobiet.

czytaj więcej

Turniej Tenisa Stołowego - wyniki

W dniu 11.06.2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 odbył się V Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania  i Starosty Lubańskiego w tenisie stołowym.

czytaj więcej

Czasówka Szybowcowa

Adrian Górski na podium

W sobotę 11 czerwca odbyły się zawody kolarskie VII Czasówka Szybowcowa - jazda indywidualna na czas, która została rozegrana na trasie Jeżów Sudecki - Góra Szybowcowa.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań - Młodzież

Żaki KS Łużyce Lubań jadą na Mistrzostwa Polski Deichmann 2016

Żaki Łużyc Lubań w eliminacjach do Mistrzostw Polski Deichmann 2016 strzelili najwięcej bramek w całej Polsce. Ich średnia to 10,4 bramki na mecz. Wynik ten zagwarantował 9-letnim piłkarzom lubańskiego klubu awans do MP Deichmann 2016. Finał Miejski Mistrzostw w Jeleniej Górze przeszli jak burza! Zapraszamy do zapoznania się z relacją trenera.

czytaj więcej

V Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania i Starosty Lubańskiego

Turniej Tenisa Stołowego

Serdecznie zapraszamy sympatyków tenisa stołowego na turniej tenisowy, który odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu. Atrakcyjne nagrody!

czytaj więcej

Sportowo dla Szymona

Pomagać to wielka sprawa!

Młodzież i pedagodzy z Gimnazjum nr 3 w Lubaniu zapraszają na akcję charytatywną. Bieg i maraton zumby organizowane na rzecz jednego z uczniów szkoły. Szymon jest uczniem 2 klasy gimnazjum i od kilku miesięcy zmaga się z glejakiem rdzenia kręgowego.

czytaj więcej

Dni sportu 2016

Igrzyska młodzieżowe im. Wiesława Wajcfelta

Lubańskie Dni Sportu odbywają się corocznie od wielu lat. Rozpoczęte jeszcze przez Wiesława Wajcfelta, a po jego przedwczesnym odejściu kontynuowane, jako forma pamięci dla upamiętnienia wielkiego, lubańskiego społecznika, świetnego nauczyciela kultury fizycznej oraz wspaniałego człowieka , który przez wiele lat wpajał dzieciom i młodzieży ideę sportowej rywalizacji jak i radości z uprawiania sportu. 

czytaj więcej

Rozgrywki ligi siatkówki zakończone

4 czerwca zakończyła się kolejna edycja ligi piłki siatkowej organizowanej przez MOSiR w Lubaniu. W tym roku pod nazwą WIOSENNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ AMATORÓW 2016 kryły się rozgrywki dla siedmiu zespołów.

czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym 3-5.06.2106 Kraków

Mistrzostwa Polski udane dla braci z Leśnej

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, w konkurencji indywidualnych kanadyjek jedynek rywalizację zdominowali bracia Sztuba.

czytaj więcej

Pięściarka z Lubania zakwalifikowała się na OOM

Walczy z sercem

Wczoraj podczas eliminacji do VI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zawodniczka Bojan Boks Dominika Gacek wygrała swoją walkę, tym samym zakwalifikowała się na Olimpiadę kobiet i mężczyzn w wieku 15 i 16 lat.

czytaj więcej

28-29.05.2016 Kaniów

Puchar Europy w Kajak Polo

W ten weekend na akwenie wodnym w Kaniowie k/Bieska Białej odbyła się pierwsza edycja Pucharu Europy w Kajak Polo, w której wzięło udział 12 państw.

czytaj więcej

Patronat Medialny

Już w sobotę Bieg Gryfitów!

Bieg Gryfitów w Gryfowie Śląskim coraz bliżej. W najbliższą sobotę rozpoczną się zawody na dystansie półmaratonu i 10km. Nadal można się zapisać i wziąć udział, trasa biegnie malowniczą doliną rzeki Kwisy. Asfaltowe odcinki stanowią tylko niewielki fragment trasy. Uczestnicy będą biec wokół Jeziora Złotnickiego. Leśnie, niekiedy kamieniste ścieżki i pola z malowniczymi widokami Pogórza izerskiego, będą stanowić malownicze tło dla zmagań. 

czytaj więcej

Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu

Bracia Kusto jadą na Mistrzostwa Europy Juniorów

Wspaniała wiadomość dotarła do nas ze Szczecina, gdzie odbywają się Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Bracia Kusto z Orki Lubań potwierdzili swoją doskonałą formę i kwalifikacje do finału A na 200 m żabką popłynęli najlepiej w Polsce. Finał obejrzeć będzie można około godziny 17., link w tekście.  

czytaj więcej

Zapisy do pierwszej orlikowej ligi dla gimnazjalistów

Kreatywność młodzieży nie zna granic. Do pierwszej orlikowej ligi piłkarskiej dla gimnazjalistów zgłosiło się już kilka drużyn. Spośród zgłoszonych zespołów naszą uwagę zwróciły  "Płonące laczki", "Tęczowe misiaczki" i najlepsze, dla redaktora piszącego te słowa, "Łyse szynszyle”. Jeżeli chcecie wziąć udział w zaciętych piłkarskich pojedynkach nic straconego, zapisy przedłużono do niedzieli 29.05.2016.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia