Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Sport

Sport

PGE Turów

Witaj w domu Bartek!

Wychowanek PGE Turowa, Bartosz Bochno, porozumiał się z klubem i podpisał roczny kontrakt na występy w barwach „Czarno-zielonych”. Do Zgorzelca wróci po ponad 5 letniej przerwie.

czytaj więcej

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat w pływaniu

Żabkarze z Lubania bezkonkurencyjni

Po raz kolejny żabkarze z Lubania okazali się bezkonkurencyjni. Podczas zakończonych właśnie Mistrzostw Polski 17 i 18 - latków w pływaniu, które odbywały się w Opolu, bracia Kusto z Orki Lubań trzykrotnie stawali na podium.

czytaj więcej

Wyczyn mieszkańca Pobiednej

Rowerem nad morze w 19 godzin!

Pasja, pomysł, kondycja i hart ducha to są składowe wyczynu jakiego dokonał dzisiaj mieszkaniec Pobiednej Grzegorz Zając. - Grzesiek zaplanował urlop z rodziną w Ustroniu Morskim, ale tradycyjne środki transportu są dla niego nieciekawe - piszą do naszej redakcji jego koledzy – wybrał rower i dotarł tam jadąc niemal bez przerwy.

czytaj więcej

2016 ICF JUNIOR & U23 CANOE SLALOM WORLD CHAMPIONSHIPS

Kajakarz z Leśnej broni tytułu wicemistrza świata

O klasie klubu i sportowców świadczy w jakiej rangi zawodach biorą udział. Kajakarze z „Kwisy” Leśna po raz kolejny udowadniają, że zaczynając treningi na leśniańskim torze można zajść naprawdę wysoko. Podczas Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w slalomie, które odbywają się w Krakowie tytułu wicemistrza świata broni jeden z wychowanków klubu.

czytaj więcej

Zawonik z Lubania tryumfuje podczas 8 Wyścigu Górskiego Limanowa

Serafinowicz nie zwalnia tempa

Po raz kolejny w tym sezonie Rafał Serafinowicz, startujący w barwach Exact Systems Race & Rally Team stanął na najwyższym podium gr. N, tym razem podczas zawodów rozgrywanych w ramach 8 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą, zaliczanego do rundy Mistrzostw Europy.

czytaj więcej

Mistrzostwa Eurpy Juniorów w pływaniu

Dwa rekordy Polski i brązowy medal

Podczas minionego weekendu w węgierskim Hodmezovasarhely odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu. Polskę reprezentowało, między innymi dwóch zawodników z Orki Lubań. Jeden z nich do rodzinnego miasta wraca z dwoma rekordami Polski i brązowym medalem.

czytaj więcej

Mistrzostwa Europy Juniorów

Bracia Kusto w europejskiej czołówce

Podczas Mistrzostw Europy Juniorów, w finale na 200 m stylem klasycznym, bracia Robert i Rafał Kusto udowodnili, że są w europejskiej czołówce. Wprawdzie nie udało się zdobyć medali, ale wynik jest wielce zadowalający. W dodatku to nie koniec zawodów i przed zawodnikami z Lubania są jeszcze starty na 100 i 50 m stylem klasycznym.

czytaj więcej

Aktualizacja

Bracia Kusto na Mistrzostwach Europy Juniorów

Dziś w węgierskim Hódmezővásárhely rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu. Startują tam dwaj zawodnicy Orki Lubań, bracia Robert i Rafał Kusto. W pierwszym dzisiejszym wyścigu na 200m stylem klasycznym obydwaj zakwalifikowali się do popołudniowego półfinału.

czytaj więcej

To już pewne - Edyta Jasińska jedzie do RIO

Pochodząca z Lubania zawodniczka klubu Toruńskiego klubu TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Edyta Jasińska będzie reprezentować nasz kraj na igrzyskach w RIO de Janeiro. Skład Reprezentacji na igrzyska został opublikowany przez Polski Związek Kolarski.

czytaj więcej

Remont hali sportowej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu uprzejmie informuje, iż w miesiącu lipcu będzie dokonany remont hali sportowej.

czytaj więcej

Pisarzowice 2016

XIII Turniej Samuraja w karate

W Centrum Szkoleniowym KS Samuraj Lubań, przy Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach, odbył się XIII Turniej Samuraja w Karate Shotokan. W turnieju wystartowało 56 zawodników z poszczególnych sekcji KS Samuraj Lubań z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa - Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

czytaj więcej

Videorelacja

Serafinowicz bezbłędny na Magurze

Dwa zwycięstwa przywiózł z 3 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska Rafał Serafinowicz zawodnik zespołu Exact Systems Race & Rally Team, który w miniony weekend startował w 5 i 6 rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

czytaj więcej

Street Fighter Lubań Team

Otwarte seminarium KAPAP

W zmieniającym się na naszych oczach świecie, posiadanie umiejętności pozwalających poradzić sobie w trudnych sytuacjach jest bardzo ważne. Nabyciu takich zdolności służyło Otwarte Seminarium Samoobrony, podczas którego uczestnicy zapoznali się z rozwiązaniami taktycznymi i technikami izraelskiego systemu walki wręcz KAPAP. Zajęcia prowadzili goście z Wielkiej Brytanii, członkowie British Kapap z siedzibą w Londynie - Adrian Valman i Michał Bil.

czytaj więcej

Zawody wędkarskie

"Mistrz Lubania w wędkarstwie spławikowym"

W ramach Dni Lubania, staw Uniegoszcz I był miejscem rywalizacji podczas III Otwartych Mistrzostw Lubania w wędkarstwie spławikowym. Głównym trofeum był Puchar Burmistrza Lubania oraz prawo do używania przez najbliższy rok tytułu "Mistrz Lubania w wędkarstwie spławikowym".

czytaj więcej

3x Śnieżka= 1x Mont Blanc

O tym, że bieganie nie zna granic i z każdym kilometrem chce się więcej udowodniło dwóch biegaczy z Lubania. Sławomir Górski i Anna Mazur , którzy ukończyli jeden z najcięższych ultra maratonów górskich 3 x Śnieżka = 1x Mont Blank. Biegacze do pokonania mieli trasę o dystansie 57 km polegającą na trzykrotnym zdobyciu szczytu Śnieżki. Zawodnicy mieli na to limit czasu 10.5 godziny - na każdy etap 3.5 godz. Spośród 293 osób , ktróre wystartowały na najdłuższym dystansie, zawody ukończyły tylko 172 osoby.

czytaj więcej

Lubań

Mistrz Polski Juniorów Scooter Battle Poland!

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Scooter Battle Poland. Uczeń Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu- Patryk Łuczko - zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii Junior w jeździe wyczynowej na hulajnodze.

czytaj więcej

PGE Turów

Wakacje z PGE Turowem

Od 4 lipca rusza kolejna edycja 'Wakacji z PGE Turowem Zgorzelec'. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat zapraszamy do zapisania się na zajęcia. Od 21 czerwca w siedzibie klubu rozpoczniemy zbieranie zapisów na 'Wakacje z PGE Turowem Zgorzelec'.

czytaj więcej

Videorelacja

Zobacz film z Biegu Gryfitów

Reaktywowany po kilku latach Bieg Gryfitów w trakcie 7. edycji urósł do miana wydarzenia międzynarodowego. Poza Polakami startowali w nim także reprezentanci Czech, Białorusi i Ukrainy. W wydarzeniu uczestniczyli utytułowani mistrzowie- pojawił się Mistrz Polski w Maratonie Paweł Ochal – późniejszy zwycięzca dystansu na 21 km oraz Anna Zagórska-Rostkowska – reprezentantka Polski na IO w Pekinie – późniejsza zwyciężczyni klasyfikacji kobiet.

czytaj więcej

Turniej Tenisa Stołowego - wyniki

W dniu 11.06.2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 odbył się V Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania  i Starosty Lubańskiego w tenisie stołowym.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia