Wtorek, 30 maja 2017r.

Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Strona główna / Sport

Sport

Stało się... Karate jest na olimpiadzie w Tokio 2020

Czwartgo sierpnia Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL) zaakceptował wniosek i lata starań światowego środowiska Karate o włączenie tego sportu do dyscyplin olimpijskich i stało się. Karate WKF zostało włączone do programu Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Z pewnością jest to historyczna chwila dla wszystkich miłośników tej dyscypliny, a z pewnością dla samych zawodników i trenerów.

czytaj więcej

PGE Turów

PGE z Turowem na kolejne dwa sezony!

PGE Polska Grupa Energetyczna pozostanie sponsorem tytularnym klubu ze Zgorzelca. Nowa umowa będzie obowiązywać przez dwa lata. Grupa PGE wspiera „Czarno-zielonych” już od ośmiu lat.

czytaj więcej

Przepis na dobrego Spartanina

Krew, pot i łzy

Popularność jaką cieszy się bieganie od lat stale rośnie. Są jednak biegacze, dla których maraton to zwyczajna nuda, szukają więc atrakcji w biegach z przeszkodami. Tam dostają to czego zwykły biegacz nigdy nie doświadczy: ból, błoto, siniaki i wiele innych wątpliwych atrakcji. Jeden z mieszkańców Jałowca, który już dwa lata z przyjaciółmi uczestniczy w tego rodzaju zawodach, po jednym z wyścigów napisał „To było piekło”. Tu pojawia się pytanie: skoro piekło, to po co to robić?

czytaj więcej

Zaproszenie

Trzeci Ceramiczny Xtrabike Marathon MTB Bolesławiec 2016.

Po sukcesie pierwszej i drugiej edycji zawodów, po Waszych emocjach związanych z zeszłorocznym przebiegiem i trudnościami technicznymi trasy – wracamy z jeszcze bardziej malowniczą, piaszczysto-leśną, techniczną trasą i atrakcyjniejszymi nagrodami. Dwie trasy po terenie Borów Dolnośląskich powstałych we współpracy z Nadleśnictwem Bolesławiec.

czytaj więcej

PGE Turów

Ikovlev zagra dla PGE Turowa!

Ukrainiec wychowany w Stanach Zjednoczonych wzmocni zespół „Czarno-zielonych” w sezonie 2016/17. Lider zespołu Śląska Wrocław i zawodnik, który nie ukrywa emocji na boisku, dołączy do PGE Turowa na dwa lata.

czytaj więcej

PGE Turów

Witaj w domu Bartek!

Wychowanek PGE Turowa, Bartosz Bochno, porozumiał się z klubem i podpisał roczny kontrakt na występy w barwach „Czarno-zielonych”. Do Zgorzelca wróci po ponad 5 letniej przerwie.

czytaj więcej

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat w pływaniu

Żabkarze z Lubania bezkonkurencyjni

Po raz kolejny żabkarze z Lubania okazali się bezkonkurencyjni. Podczas zakończonych właśnie Mistrzostw Polski 17 i 18 - latków w pływaniu, które odbywały się w Opolu, bracia Kusto z Orki Lubań trzykrotnie stawali na podium.

czytaj więcej

Wyczyn mieszkańca Pobiednej

Rowerem nad morze w 19 godzin!

Pasja, pomysł, kondycja i hart ducha to są składowe wyczynu jakiego dokonał dzisiaj mieszkaniec Pobiednej Grzegorz Zając. - Grzesiek zaplanował urlop z rodziną w Ustroniu Morskim, ale tradycyjne środki transportu są dla niego nieciekawe - piszą do naszej redakcji jego koledzy – wybrał rower i dotarł tam jadąc niemal bez przerwy.

czytaj więcej

2016 ICF JUNIOR & U23 CANOE SLALOM WORLD CHAMPIONSHIPS

Kajakarz z Leśnej broni tytułu wicemistrza świata

O klasie klubu i sportowców świadczy w jakiej rangi zawodach biorą udział. Kajakarze z „Kwisy” Leśna po raz kolejny udowadniają, że zaczynając treningi na leśniańskim torze można zajść naprawdę wysoko. Podczas Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w slalomie, które odbywają się w Krakowie tytułu wicemistrza świata broni jeden z wychowanków klubu.

czytaj więcej

Zawonik z Lubania tryumfuje podczas 8 Wyścigu Górskiego Limanowa

Serafinowicz nie zwalnia tempa

Po raz kolejny w tym sezonie Rafał Serafinowicz, startujący w barwach Exact Systems Race & Rally Team stanął na najwyższym podium gr. N, tym razem podczas zawodów rozgrywanych w ramach 8 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą, zaliczanego do rundy Mistrzostw Europy.

czytaj więcej

Mistrzostwa Eurpy Juniorów w pływaniu

Dwa rekordy Polski i brązowy medal

Podczas minionego weekendu w węgierskim Hodmezovasarhely odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu. Polskę reprezentowało, między innymi dwóch zawodników z Orki Lubań. Jeden z nich do rodzinnego miasta wraca z dwoma rekordami Polski i brązowym medalem.

czytaj więcej

Mistrzostwa Europy Juniorów

Bracia Kusto w europejskiej czołówce

Podczas Mistrzostw Europy Juniorów, w finale na 200 m stylem klasycznym, bracia Robert i Rafał Kusto udowodnili, że są w europejskiej czołówce. Wprawdzie nie udało się zdobyć medali, ale wynik jest wielce zadowalający. W dodatku to nie koniec zawodów i przed zawodnikami z Lubania są jeszcze starty na 100 i 50 m stylem klasycznym.

czytaj więcej

Aktualizacja

Bracia Kusto na Mistrzostwach Europy Juniorów

Dziś w węgierskim Hódmezővásárhely rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu. Startują tam dwaj zawodnicy Orki Lubań, bracia Robert i Rafał Kusto. W pierwszym dzisiejszym wyścigu na 200m stylem klasycznym obydwaj zakwalifikowali się do popołudniowego półfinału.

czytaj więcej

To już pewne - Edyta Jasińska jedzie do RIO

Pochodząca z Lubania zawodniczka klubu Toruńskiego klubu TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Edyta Jasińska będzie reprezentować nasz kraj na igrzyskach w RIO de Janeiro. Skład Reprezentacji na igrzyska został opublikowany przez Polski Związek Kolarski.

czytaj więcej

Remont hali sportowej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu uprzejmie informuje, iż w miesiącu lipcu będzie dokonany remont hali sportowej.

czytaj więcej

Pisarzowice 2016

XIII Turniej Samuraja w karate

W Centrum Szkoleniowym KS Samuraj Lubań, przy Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach, odbył się XIII Turniej Samuraja w Karate Shotokan. W turnieju wystartowało 56 zawodników z poszczególnych sekcji KS Samuraj Lubań z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa - Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia