Środa, 20 września 2017r.

Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii

Strona główna / Sport

Sport

Fotogaleria

Turnieju im. Zygmunta Duziaka za nami

XII edycja turnieju halowego piłki nożnej im. Zygmunta Duziaka za nami. MOSiR w Lubaniu tradycyjnie na początku roku był organizatorem zawodów upamiętniających wieloletniego pracownika lubańskiego ośrodka sportu i rekreacji, społecznika, radnego, organizatora i animatora życia sportowego w Lubaniu. Tym razem w turnieju piłki halowej uczestniczyło 10 zespołów.

czytaj więcej

Policyjni sportowcy wyróżnieni wśród nich podkom. Jacek Jaworski

W czwartek 5 stycznia br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania policyjnych sportowców, którzy w ubiegłym roku odnieśli znaczące sukcesy na arenach polskich i międzynarodowych. Wśród kilkudziesięciu wyróżnionych funkcjonariuszy z całego kraju znalazł się policjant Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu podkom. Jacek Jaworski.

czytaj więcej

Tenis stołowy

Mistrzynie z Pisarzowic

9 stycznia br. w sali gimnastycznej Gimnazjum w Pisarzowicach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt.

czytaj więcej

Piłka nożna

Przygotowania w Łużycach

Seniorzy Łużyc Lubań powoli szykują się do rozpoczęcia przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek jeleniogórskiej klasy okręgowej. – Oficjalnie przygotowania zaczynamy turniejem halowym Izery Cup w Mirsku. Odbędzie się on 15 stycznia. Dzień wcześniej część zawodników gościnnie w różnych drużynach weźmie udział w turnieju halowym im. Zygmunta Duziaka w Lubaniu – informuje Rafał Wichowski, trener Łużyc.

czytaj więcej

MOSiR w Lubaniu zaprasza

Otwarty turniej halówki

MOSIR w Lubaniu zaprasza drużyny zrzeszone i niezrzeszone w składach dziesięcioosobowych na halowy turniej piłki nożnej im. Zygmunta Duziaka

czytaj więcej

Pływanie

Pierwsze seniorskie medale dla Orki Lubań

Podczas Zimowych Mistrzostw Polski, które odbywały się w ten weekend w Olsztynie bracia Robert i Rafał Kusto po raz pierwszy w swojej karierze zdobyli medale rywalizując z seniorami. Świetnie spisała się też Wiktoria Rudek.

czytaj więcej

Karate

Kolejne złote medale dla Samurajów na Wrocław Open…

Tym razem Samurajowie reprezentowali barwy swojego klubu na dużym turnieju karate - Wrocław Open 2016, który odbył się w dniu 11.12.2016 r., tradycyjnie na pięknych obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zawody zorganizował Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich Budokan Wrocław, w którym startowało 560 zawodników z 25 klubów, w tym z Polski, Ukrainy i Słowacji.

czytaj więcej

Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dyrektora ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu

Mikołajkowe wyciskanie sztangi

Wyciskanie sztangi leżąc to podstawa w kształtowaniu mięśni klatki piersiowej, wiedzą o tym wszyscy adepci kulturystyki. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się zawody w tej właśnie dyscyplinie. Dokładnie w dniu św. Mikołaja w Lubaniu odbyły się po raz pierwszy Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

czytaj więcej

Orka Lubań tryumfuje podczas XXVII Memoriału Marka Petrusewicza we Wrocławiu

Puchar jest Nasz!

Memoriał Marka Petrusewicza to odbywające się we Wrocławiu, prestiżowe zawody, w których udział bierze 300 zawodników z 45 klubów pływackich z Polski i Czech. Po raz trzeci najcenniejsze trofeum - okazały puchar, trafił do rąk zawodnika UKS Orka Lubań. W 27-letniej historii zawodów jest to czwarty puchar, który pozostał na Dolnym Śląsku.

czytaj więcej

Nagroda dla Roberta Kusto i kwalifikacja Żurawskiego do jutrzejszego finału

Orka idzie do przodu

Osiągnięcia wychowanka klubu Orka Lubań zostały docenione przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W czwartek, z rąk wicemarszałek Iwony Krawczyk, Robert Kusto otrzymał nagrodę w wysokości tysiąca zł. Zawodnicy Orki również ostro trenują przygotowując się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w grudniu.

czytaj więcej

Po raz pierwszy w Lubaniu

Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Po raz pierwszy w Lubaniu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli wziąć udział w zawodach popularyzujących sporty siłowe. ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu zaprasza na Zawody W Wyciskaniu Sztangi Leżąc o puchar dyrektora szkoły.

czytaj więcej

Cuprum Cup International Karate WKF Polish Open 2016

Udany występ karateków

Podczas ostatniego wekeendu reprezentacja KS Samuraj Lubań uczestniczyła w międzynarodowym turnieju Karate - Cuprum Cup International Karate WKF Polish Open 2016 w Legnicy. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach co pozwoli na wyłonienie przyszłych reprezentantów kadry okręgowej i narodowej. Zawodnicy lubańskiego klubu zaliczyli bardzo udany występ.

czytaj więcej

17 medali dla najmłodszych zawodników Orki

Najmłodsi zawodnicy Orki Lubań udowadniają, że i oni potrafią zwyciężać w pięknym stylu. Podczas IX Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Wójta Gminy Rudna sześciu zawodników zdobyło aż 17 medali.

czytaj więcej

Siatkówka dziewcząt

Awans do ćwierćfinału Mistrzostw Dolnego Śląska

Młodziczki z UKS Lubań świetnie rozpoczęły sezon 2016/2017. Po rozegranym wczoraj w Biedrzychowicach turnieju, młode siatkarki awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Dolnego Śląska wychodząc z grupy E na pierwszym miejscu.

czytaj więcej

Przegląd technologiczny

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu uprzejmie informuje , że w dniach: od 31.10.2016r. do 02.11.2016 r. do godz. 15:00 z powodu przerwy technologicznej kryta pływalnia „Laguna” będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy!

czytaj więcej

Grand Pirx Polski w Krakowie

Dobre wyniki Orki Lubań

Zawodnicy Orki Lubań w ubiegły weekend zainaugurowali podczas Grand Pirx Polski kolejny sezon startowy. W barwach lubańskiego klubu po raz pierwszy popłynął pochodzący z Tczewa Marcel Żurawski.

czytaj więcej

Międzynarodowe boksowanie

W sobotę 8 października br. w hali MOSiR w Lubaniu odbył się III Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Miasta Lubań. Imprezę zorganizował klub Bojan Boks.

czytaj więcej

Zapraszamy na Bieg Sylwestrowy

To będzie jedna z najbardziej niezwykłych zabaw sylwestrowych w kraju! I pewnie najtańsza... Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza do udziału w Biegu Sylwestrowym na nartach lub bez nart (do wyboru). Start tuż przed północą z 31 grudnia na 1 stycznia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

czytaj więcej

Polish Open WKF Grand Prix Bielsko Biała – 2016

Karateka z Lubania dwa razy na podium

Jacek Jaworski trener i prowadzący klub Samuraj Lubań zdobył srebro i brąz podczas prestiżowego i największego w Polsce turnieju Karate, WKF POLISH OPEN GRAND PRIX.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia