Piątek, 24 listopada 2017r.

Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Strona główna / Sport

Sport

KS Samuraj Lubań

XIV Turniej Samuraja w Karate  -  Pisarzowice 2017

W Centrum Szkoleniowym KS Samuraj Lubań, przy Gimnazjum Publicznym w Pisarzowicach,  odbył się XIV Turniej Samuraja w Karate Dzieci. W turnieju wzięło udział 48 zawodników z poszczególnych sekcji KS Samuraj Lubań z Pisarzowic, Lubania i Świeradowa-Zdroju wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.

czytaj więcej

KS Samuraj Lubań

Seminarium Sztuk Walk

58 zawodników ze wszystkich sekcji KS Samuraj Lubań wzięło udział w Letnim Seminarium Mieszanych Sztuk Walk.

czytaj więcej

Łużyce Lubań - Młodzież

Orliki najlepsi w okręgu

Po 10 miesiącach zmagań grupa U-11 Orlik Łużyce Lubań w finale rozgrywek okręgu jeleniogórskiego udowadnia, że jest najlepsza.

czytaj więcej

MOSiR Lubań

Basen nieczynny do odwołania

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu uprzejmie informuje, że: od 14.06.2017r. do odwołania, kryta pływalnia „Laguna” będzie nieczynna z powodu naprawy wypłyceń basenowych oraz przeglądu technicznego. Za utrudnienia przepraszamy!

czytaj więcej

UKS Orka Lubań

Zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka

W ostatni wtorek na lubańskiej pływalni „Laguna” rozegrano zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka. Do rywalizacji, pod patronatem Starostwa Powiatowego, stanęli pływacy w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsi zdobywali swoją pierwszą kartę pływacką.

czytaj więcej

Otwarte Letnie Mistrzostwa Dolnośląskiego OZP-III Memoriał im. Andrzeja Wernera

Złote i srebrne krążki dla ORKI

2 i 3 czerwca odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Dolnośląskiego OZP – III Memoriał im. Andrzeja Wernera. Rywalizacja odbywała się na pięknej pięćdziesięciometrowej pływalni „Orbita” im. Marka Petrusewicza we Wrocławiu. Obiekt, który powstał pod organizację zmagań World Games 2017, gościł 38 klubów i 269 zawodników ( kobiet -116, mężczyzn – 153).

czytaj więcej

Siatkówkę ma we krwi

Korzenie Julii wywodzą się z Lubania

Klub siatkarski Impel Wrocław rozpoczyna budowę zespołu na nowy sezon. Wczoraj ogłosił swój pierwszy transfer. W seniorskim zespole zagra 16-letnia Julia Szczurowska, którą kibice znają z występów w młodzieżowych drużynach Impela. To jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia w Polsce. Co ciekawe korzenie Julii wywodzą się z Lubania. Tu mieszkają jej dziadkowie i tu mieszkał jej tato, Wojciech Szczurowski, którego pamiętamy z gry w Gwardii Wrocław.

czytaj więcej

Siekierczyn

„Bieg po Siekierkę”

24 czerwca 2017 r. od godz. 9:15 w okolicach terenu rekreacyjnego w Siekierczynie zostanie zorganizowany powiatowo-gminny cykl biegów pod nazwą „Bieg po Siekierkę”.

czytaj więcej

Piłka nożna

Dzień Łużyc

Klub Sportowy Łużyce Lubań zaprasza na Dzień Łużyc, który odbędzie się 11 czerwca 2017 roku na Stadionie Miejskim MOSiR przy ul. Ludowej 2.

czytaj więcej

Wędkarski Dzień Dziecka

W sobotę (03.06.) nad lubańskim stawem Uniegoszcz I, odbył się festyn wędkarski z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany wspólnie przez koło PZW Lubań Wiarus, koło wędkarskie NSZZF i PW Zakładu Karnego w Zarębie.

czytaj więcej

Wiosenna Liga Piłki Siatkowej 2017

Kolejna edycja Wiosennej Ligi Piłki Siatkowej Amatorów za nami. Edycja 2017 na starcie zgromadziła 7 zespołów, w których zgłoszono ponad 70 zawodników. Jak to w lidze, rozegrano dwie rundy meczów w systemie każdy z każdym. Pierwsza kolejka odbyła się 29 marca, a 14 kolejka ligowa w piątek 2 czerwca.

czytaj więcej

Bieg Gryfitów w najbliższy weekend

Finałowe odliczanie przed Biegiem Gryfitów i Rowerowym Crossem Gryfitów trwa. Zawody odbędą się w najbliższy weekend w Gryfowie Śląskim. W sobotę 3 czerwca o 10:00 wystartuje Bieg Gryfitów na 10 i 21 kilometrów oraz marsz Nordic Walking o długości około 5 km.

czytaj więcej

Fotorelacja

Świat kolarstwa w Lubaniu

W sobotę 20 maja br. Lubaniem zawładnęły rowery. Tego dnia w centrum miasta miało miejsce zakończenie czwartego etapu 25. już Międzynarodowego Wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Nie była to jedyna rowerowa atrakcja, od godzin przedpołudniowych ulicami miasta ścigali się zawonicy z regionu w ramach największej dorocznej imprezy - II lubańskiego wyścigu MTB.

czytaj więcej

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

Robert Kusto zdobył brąz rywalizując z najlepszymi

W ubiegły weekend w Lublinie maiła miejsce najważniejsza pływacka impreza tego roku, w której udział brali najlepsi seniorzy i młodzieżowcy w kraju. Rywalizując z najlepszymi Robert Kusto zdobył brąz, a jego brat Rafał wywalczył kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów w Izraelu.

czytaj więcej

XXV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk-Karkonosze Tour

Bałtyk-Karkonosze Tour ponownie w Lubaniu

Duża dawka sportowych emocji czeka nas 20 maja. Ulice Lubania zapełnią się kolarzami z kilku kontynentów. Po południu przy Wieży Brackiej zakończy się czwarty etap XXV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour. Od rana ulice wypełnione będą zawodnikami z klubu kolarskiego Kwisa Lubań, którzy wystartują w wyścigu MTB. Będziemy mogli również dopingować najmłodszym pędzących na dwóch kółkach przez starówkę.

czytaj więcej

Zlot Enduro w sercu Karkonoszy

Wczoraj uruchomiono zapisy na nietypową imprezę rowerową. Mowa o zlocie pasjonatów kolarskiego enduro, który odbędzie się w Przesiece w dniach 9-11 czerwca.

czytaj więcej

Siekierczyńska 40-tka

Już po raz trzeci Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Towarzystwem Cyklistów „Orzeł” w Siekierczynie zorganizował rajd rowerowy pn. „Siekierczyńska 40-tka”. Ta, znana już w całym powiecie lubańskim, impreza rekreacyjna od trzech lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem. W tym roku rowerzyści również nie zawiedli.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia