Wtorek, 17 stycznia 2017r.

Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Strona główna / Sport

Sport

Orka Lubań

Powalczą o kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów

W najbliższy weekend bracia Robert i Rafał Kusto staną na starcie jednego z najważniejszych wyścigów w ich dotychczasowej karierze sportowej. Podczas odbywających się w Szczecinie, Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu muszą popłynąć wyśrubowane minima, aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Europy.

czytaj więcej

Fotogaleria

Lubański Wyścig MTB

W minioną sobotę po raz pierwszy w Lubaniu został rozegrany wyścig MTB. Podczas wyścigu zawodnicy mieli do pokonania 35 km trasy, przebiegającej przez Lubański Wielki Las. Zwycięzcą zawodów został Adam Kowalów z Lubania. Tego samego dnia na ulicach Lubania miało miejsce zakończenie IV etapu wyścigu kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour.

czytaj więcej

Zagrać w Mistrzostwach Polski

Szkoła podstawowa w Radogoszczy walczy o awanst do Mistrzostw Polski. Rozpoczął się cykl turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski w Rugby TAG Szkół Podstawowych. Aby wziąć udział w finale Szkoła musi rozegrać minimum dwa turnieje eliminacyjne plus turniej półfinałowy.

czytaj więcej

International Hill Climb Cup

Serafinowicz jedzie po kolejne punkty IHCC

Lider grupy N Rafał Serafinowicz po dwóch rundach jakie rozegrane zostały w Załużu w miniony weekend już w dniach 21 i 22 maja po raz kolejny w tym sezonie stanie do rywalizacji z najlepszymi kierowcami cyklu International Hill Climb Cup.

czytaj więcej

Rafał Serafinowicz wiceliderem międzynarodowego pucharu

W miniony weekend na trasie 42 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego rozegrana została międzynarodowa runda FIA International Hill Climb Cup, w której zawodnik z Lubania – Rafał Serafinowicz zajął 2 miejsce w kategorii samochodów produkcyjnych inaugurując w tym pięknym stylu kolejny sezon wyścigów górskich. 

czytaj więcej

Kajakarstwo górskie

Mamy wicemistrzów Europy

Reprezentacja Polski w kajakarstwie górskim w ostatni weekend wystartowła w Mistrzostwach Europy seniorów w slalomie kajakowym 12 – 15.05.2016 Liptovski Mikulasz (Słowacja).

czytaj więcej

S.P. im. Jana Pawła II w Smolniku

Mistrzowie Powiatu w Piłce Nożnej

Dnia 10.05.2016 w Pisarzowicach reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej im. JP II w Smolniku po zaciętej sportowej walce,  zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej. Ten wynik pozwolił  piłkarzom - reprezentantom szkoły - awansować do dalszych rozgrywek w eliminacjach strefowych.

czytaj więcej

Złoty medal w Finale Dolnośląskim Aerobiku Rekreacyjnego

Mistrzowski układ uczennic z Leśnej

12 maja w hali Młodzieżowym Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Aerobiku Rekreacyjnego. Tradycją już stał się udział Leśniańskiego Gimnazjum w tych zawodach. Przygotowania do takiej rywalizacji nie należą do łatwych. Aby stworzyć dwuipółminutowy układ, potrzeba wiele pracy i zaangażowania uczestników.

czytaj więcej

8 medali!

Dobry turniej dla Samurajów

W dniu 07.05.2016 r. na hali AWF we Wrocławiu odbył się Puchar Polski w Karate Sportowym - Wrocław Open 2016, zorganizowany przez Dolnośląski Związek Karate oraz Klub Sportów Azjatyckich Budokan Wrocław. Do Samurajów trafiło 8 

czytaj więcej

Patronat medialny

Bieg Gryfitów- reaktywacja

Po kilkuletniej przerwie do kalendarza imprez sportowych powraca Bieg Gryfitów. Dzięki zapałowi organizatorów, ta impreza z wieloletnimi tradycjami, ponownie zagości w programie Kwisonaliów- święta Gryfowa Śląskiego. Pełni pasji organizatorzy gorąco zapraszają do udziału w biegu nową, niezwykle malowniczą trasą Pogórza Izerskiego. Przebiega ona doliną rzeki Kwisy przez gminy Gryfów Śląski, Olszyna i Leśna oraz w okolicach jezior: Złotnickiego i Leśniańskiego.

czytaj więcej

Po raz pierwszy w ringu staną goście z Czech i Niemiec

W sobotę II Turniej Bokserski

Sekcja bokserska Bojan Boks nie pozwala o sobie zapomnieć i już w najbliższą sobotę zaprasza na II Turniej Bokserski „O Puchar Starosty Lubańskiego”. Tym razem impreza będzie miała charakter międzynarodowy, bowiem na ringu zmierzą się zawodnicy z Polski, Czech i Niemiec. Planowanych jest trzydzieści walk.

czytaj więcej

Najniższe opłaty do 30 kwietnia

Letni Bieg Piastów

Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza do udziału w Jakuszyckiej Dziesiątce, Jakuszyckim Półmaratonie i Jakuszyckim Ultramaratonie, które składać się będą na Letni Bieg Piastów. Termin: 6-7 sierpnia, najniższe opłaty startowe obowiązują do soboty, 30 kwietnia. Miejscem startu i mety zawodów będzie Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie.

czytaj więcej

XII Mistrzostwa Polski w Karate Fudokan

Srebrny medal dla Tomasza Podbuckiego

Podczas XII Mistrzostw Polski w Karate Fudokan, które odbyły się 10.04.2016 r. w Mikołowie, zawodnik i zarazem szkoleniowiec  KS Samuraj Lubań Tomasz Podbucki, zdobył srebrny medal w kumite indywidualnym seniorów, wagi ciężkiej  80+. 

czytaj więcej

Biegi przełajowe

Mistrzostwo nasze!!

Dnia 21.04.2016 r. uczniowie szkoły gimnazjalnej z Pisarzowic brali udział w Finale Dolnośląskim Indywidualnych Biegów Przełajowych LZS w Kotli koło Głogowa. 

czytaj więcej

Ruszyły zapisy

Półmaraton "Z biegiem Kwisy"

Stowarzyszenie „Zabiegani z Leśnej” po raz trzeci organizuje półmaraton „Z biegiem Kwisy”. Organizatorzy informują, że ruszyły zapisy na tegoroczną edycję biegu.

czytaj więcej

Przyjdź – Zobacz – Spróbuj!

Rugby Tag Silesia 2016

Nowy sezon to nowe wyzwania dla młodych rugbistów z Radogoszczy. Inauguracja sezonu 2016 miała  miejsce 7  kwietnia  podczas I  Turnieju o Mistrzostwo Wrocławia - Silesia 2016. Doskonale zorganizowana  impreza  przez  KS  Rugby  Wrocław  przyciągnęła  na  boiska  przy  ulicy  Lotniczej około  setkę  młodych  adeptów  rugby  w  dwóch  grupach  wiekowych: szkół  podstawowych  i gimnazjalnych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia