Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Sport

Sport

Czasówka Szybowcowa

Adrian Górski na podium

W sobotę 11 czerwca odbyły się zawody kolarskie VII Czasówka Szybowcowa - jazda indywidualna na czas, która została rozegrana na trasie Jeżów Sudecki - Góra Szybowcowa.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań - Młodzież

Żaki KS Łużyce Lubań jadą na Mistrzostwa Polski Deichmann 2016

Żaki Łużyc Lubań w eliminacjach do Mistrzostw Polski Deichmann 2016 strzelili najwięcej bramek w całej Polsce. Ich średnia to 10,4 bramki na mecz. Wynik ten zagwarantował 9-letnim piłkarzom lubańskiego klubu awans do MP Deichmann 2016. Finał Miejski Mistrzostw w Jeleniej Górze przeszli jak burza! Zapraszamy do zapoznania się z relacją trenera.

czytaj więcej

V Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania i Starosty Lubańskiego

Turniej Tenisa Stołowego

Serdecznie zapraszamy sympatyków tenisa stołowego na turniej tenisowy, który odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu. Atrakcyjne nagrody!

czytaj więcej

Sportowo dla Szymona

Pomagać to wielka sprawa!

Młodzież i pedagodzy z Gimnazjum nr 3 w Lubaniu zapraszają na akcję charytatywną. Bieg i maraton zumby organizowane na rzecz jednego z uczniów szkoły. Szymon jest uczniem 2 klasy gimnazjum i od kilku miesięcy zmaga się z glejakiem rdzenia kręgowego.

czytaj więcej

Dni sportu 2016

Igrzyska młodzieżowe im. Wiesława Wajcfelta

Lubańskie Dni Sportu odbywają się corocznie od wielu lat. Rozpoczęte jeszcze przez Wiesława Wajcfelta, a po jego przedwczesnym odejściu kontynuowane, jako forma pamięci dla upamiętnienia wielkiego, lubańskiego społecznika, świetnego nauczyciela kultury fizycznej oraz wspaniałego człowieka , który przez wiele lat wpajał dzieciom i młodzieży ideę sportowej rywalizacji jak i radości z uprawiania sportu. 

czytaj więcej

Rozgrywki ligi siatkówki zakończone

4 czerwca zakończyła się kolejna edycja ligi piłki siatkowej organizowanej przez MOSiR w Lubaniu. W tym roku pod nazwą WIOSENNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ AMATORÓW 2016 kryły się rozgrywki dla siedmiu zespołów.

czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym 3-5.06.2106 Kraków

Mistrzostwa Polski udane dla braci z Leśnej

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, w konkurencji indywidualnych kanadyjek jedynek rywalizację zdominowali bracia Sztuba.

czytaj więcej

Pięściarka z Lubania zakwalifikowała się na OOM

Walczy z sercem

Wczoraj podczas eliminacji do VI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zawodniczka Bojan Boks Dominika Gacek wygrała swoją walkę, tym samym zakwalifikowała się na Olimpiadę kobiet i mężczyzn w wieku 15 i 16 lat.

czytaj więcej

28-29.05.2016 Kaniów

Puchar Europy w Kajak Polo

W ten weekend na akwenie wodnym w Kaniowie k/Bieska Białej odbyła się pierwsza edycja Pucharu Europy w Kajak Polo, w której wzięło udział 12 państw.

czytaj więcej

Patronat Medialny

Już w sobotę Bieg Gryfitów!

Bieg Gryfitów w Gryfowie Śląskim coraz bliżej. W najbliższą sobotę rozpoczną się zawody na dystansie półmaratonu i 10km. Nadal można się zapisać i wziąć udział, trasa biegnie malowniczą doliną rzeki Kwisy. Asfaltowe odcinki stanowią tylko niewielki fragment trasy. Uczestnicy będą biec wokół Jeziora Złotnickiego. Leśnie, niekiedy kamieniste ścieżki i pola z malowniczymi widokami Pogórza izerskiego, będą stanowić malownicze tło dla zmagań. 

czytaj więcej

Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu

Bracia Kusto jadą na Mistrzostwa Europy Juniorów

Wspaniała wiadomość dotarła do nas ze Szczecina, gdzie odbywają się Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Bracia Kusto z Orki Lubań potwierdzili swoją doskonałą formę i kwalifikacje do finału A na 200 m żabką popłynęli najlepiej w Polsce. Finał obejrzeć będzie można około godziny 17., link w tekście.  

czytaj więcej

Zapisy do pierwszej orlikowej ligi dla gimnazjalistów

Kreatywność młodzieży nie zna granic. Do pierwszej orlikowej ligi piłkarskiej dla gimnazjalistów zgłosiło się już kilka drużyn. Spośród zgłoszonych zespołów naszą uwagę zwróciły  "Płonące laczki", "Tęczowe misiaczki" i najlepsze, dla redaktora piszącego te słowa, "Łyse szynszyle”. Jeżeli chcecie wziąć udział w zaciętych piłkarskich pojedynkach nic straconego, zapisy przedłużono do niedzieli 29.05.2016.

czytaj więcej

Orka Lubań

Powalczą o kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów

W najbliższy weekend bracia Robert i Rafał Kusto staną na starcie jednego z najważniejszych wyścigów w ich dotychczasowej karierze sportowej. Podczas odbywających się w Szczecinie, Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu muszą popłynąć wyśrubowane minima, aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Europy.

czytaj więcej

Fotogaleria

Lubański Wyścig MTB

W minioną sobotę po raz pierwszy w Lubaniu został rozegrany wyścig MTB. Podczas wyścigu zawodnicy mieli do pokonania 35 km trasy, przebiegającej przez Lubański Wielki Las. Zwycięzcą zawodów został Adam Kowalów z Lubania. Tego samego dnia na ulicach Lubania miało miejsce zakończenie IV etapu wyścigu kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour.

czytaj więcej

Zagrać w Mistrzostwach Polski

Szkoła podstawowa w Radogoszczy walczy o awanst do Mistrzostw Polski. Rozpoczął się cykl turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski w Rugby TAG Szkół Podstawowych. Aby wziąć udział w finale Szkoła musi rozegrać minimum dwa turnieje eliminacyjne plus turniej półfinałowy.

czytaj więcej

International Hill Climb Cup

Serafinowicz jedzie po kolejne punkty IHCC

Lider grupy N Rafał Serafinowicz po dwóch rundach jakie rozegrane zostały w Załużu w miniony weekend już w dniach 21 i 22 maja po raz kolejny w tym sezonie stanie do rywalizacji z najlepszymi kierowcami cyklu International Hill Climb Cup.

czytaj więcej

Rafał Serafinowicz wiceliderem międzynarodowego pucharu

W miniony weekend na trasie 42 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego rozegrana została międzynarodowa runda FIA International Hill Climb Cup, w której zawodnik z Lubania – Rafał Serafinowicz zajął 2 miejsce w kategorii samochodów produkcyjnych inaugurując w tym pięknym stylu kolejny sezon wyścigów górskich. 

czytaj więcej

Kajakarstwo górskie

Mamy wicemistrzów Europy

Reprezentacja Polski w kajakarstwie górskim w ostatni weekend wystartowła w Mistrzostwach Europy seniorów w slalomie kajakowym 12 – 15.05.2016 Liptovski Mikulasz (Słowacja).

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia