Wtorek, 30 maja 2017r.

Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Strona główna / Sport

Sport

Videorelacja

Serafinowicz bezbłędny na Magurze

Dwa zwycięstwa przywiózł z 3 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska Rafał Serafinowicz zawodnik zespołu Exact Systems Race & Rally Team, który w miniony weekend startował w 5 i 6 rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

czytaj więcej

Street Fighter Lubań Team

Otwarte seminarium KAPAP

W zmieniającym się na naszych oczach świecie, posiadanie umiejętności pozwalających poradzić sobie w trudnych sytuacjach jest bardzo ważne. Nabyciu takich zdolności służyło Otwarte Seminarium Samoobrony, podczas którego uczestnicy zapoznali się z rozwiązaniami taktycznymi i technikami izraelskiego systemu walki wręcz KAPAP. Zajęcia prowadzili goście z Wielkiej Brytanii, członkowie British Kapap z siedzibą w Londynie - Adrian Valman i Michał Bil.

czytaj więcej

Zawody wędkarskie

"Mistrz Lubania w wędkarstwie spławikowym"

W ramach Dni Lubania, staw Uniegoszcz I był miejscem rywalizacji podczas III Otwartych Mistrzostw Lubania w wędkarstwie spławikowym. Głównym trofeum był Puchar Burmistrza Lubania oraz prawo do używania przez najbliższy rok tytułu "Mistrz Lubania w wędkarstwie spławikowym".

czytaj więcej

3x Śnieżka= 1x Mont Blanc

O tym, że bieganie nie zna granic i z każdym kilometrem chce się więcej udowodniło dwóch biegaczy z Lubania. Sławomir Górski i Anna Mazur , którzy ukończyli jeden z najcięższych ultra maratonów górskich 3 x Śnieżka = 1x Mont Blank. Biegacze do pokonania mieli trasę o dystansie 57 km polegającą na trzykrotnym zdobyciu szczytu Śnieżki. Zawodnicy mieli na to limit czasu 10.5 godziny - na każdy etap 3.5 godz. Spośród 293 osób , ktróre wystartowały na najdłuższym dystansie, zawody ukończyły tylko 172 osoby.

czytaj więcej

Lubań

Mistrz Polski Juniorów Scooter Battle Poland!

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Scooter Battle Poland. Uczeń Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu- Patryk Łuczko - zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii Junior w jeździe wyczynowej na hulajnodze.

czytaj więcej

PGE Turów

Wakacje z PGE Turowem

Od 4 lipca rusza kolejna edycja 'Wakacji z PGE Turowem Zgorzelec'. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat zapraszamy do zapisania się na zajęcia. Od 21 czerwca w siedzibie klubu rozpoczniemy zbieranie zapisów na 'Wakacje z PGE Turowem Zgorzelec'.

czytaj więcej

Videorelacja

Zobacz film z Biegu Gryfitów

Reaktywowany po kilku latach Bieg Gryfitów w trakcie 7. edycji urósł do miana wydarzenia międzynarodowego. Poza Polakami startowali w nim także reprezentanci Czech, Białorusi i Ukrainy. W wydarzeniu uczestniczyli utytułowani mistrzowie- pojawił się Mistrz Polski w Maratonie Paweł Ochal – późniejszy zwycięzca dystansu na 21 km oraz Anna Zagórska-Rostkowska – reprezentantka Polski na IO w Pekinie – późniejsza zwyciężczyni klasyfikacji kobiet.

czytaj więcej

Turniej Tenisa Stołowego - wyniki

W dniu 11.06.2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 odbył się V Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania  i Starosty Lubańskiego w tenisie stołowym.

czytaj więcej

Czasówka Szybowcowa

Adrian Górski na podium

W sobotę 11 czerwca odbyły się zawody kolarskie VII Czasówka Szybowcowa - jazda indywidualna na czas, która została rozegrana na trasie Jeżów Sudecki - Góra Szybowcowa.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań - Młodzież

Żaki KS Łużyce Lubań jadą na Mistrzostwa Polski Deichmann 2016

Żaki Łużyc Lubań w eliminacjach do Mistrzostw Polski Deichmann 2016 strzelili najwięcej bramek w całej Polsce. Ich średnia to 10,4 bramki na mecz. Wynik ten zagwarantował 9-letnim piłkarzom lubańskiego klubu awans do MP Deichmann 2016. Finał Miejski Mistrzostw w Jeleniej Górze przeszli jak burza! Zapraszamy do zapoznania się z relacją trenera.

czytaj więcej

V Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania i Starosty Lubańskiego

Turniej Tenisa Stołowego

Serdecznie zapraszamy sympatyków tenisa stołowego na turniej tenisowy, który odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu. Atrakcyjne nagrody!

czytaj więcej

Sportowo dla Szymona

Pomagać to wielka sprawa!

Młodzież i pedagodzy z Gimnazjum nr 3 w Lubaniu zapraszają na akcję charytatywną. Bieg i maraton zumby organizowane na rzecz jednego z uczniów szkoły. Szymon jest uczniem 2 klasy gimnazjum i od kilku miesięcy zmaga się z glejakiem rdzenia kręgowego.

czytaj więcej

Dni sportu 2016

Igrzyska młodzieżowe im. Wiesława Wajcfelta

Lubańskie Dni Sportu odbywają się corocznie od wielu lat. Rozpoczęte jeszcze przez Wiesława Wajcfelta, a po jego przedwczesnym odejściu kontynuowane, jako forma pamięci dla upamiętnienia wielkiego, lubańskiego społecznika, świetnego nauczyciela kultury fizycznej oraz wspaniałego człowieka , który przez wiele lat wpajał dzieciom i młodzieży ideę sportowej rywalizacji jak i radości z uprawiania sportu. 

czytaj więcej

Rozgrywki ligi siatkówki zakończone

4 czerwca zakończyła się kolejna edycja ligi piłki siatkowej organizowanej przez MOSiR w Lubaniu. W tym roku pod nazwą WIOSENNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ AMATORÓW 2016 kryły się rozgrywki dla siedmiu zespołów.

czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym 3-5.06.2106 Kraków

Mistrzostwa Polski udane dla braci z Leśnej

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, w konkurencji indywidualnych kanadyjek jedynek rywalizację zdominowali bracia Sztuba.

czytaj więcej

Pięściarka z Lubania zakwalifikowała się na OOM

Walczy z sercem

Wczoraj podczas eliminacji do VI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zawodniczka Bojan Boks Dominika Gacek wygrała swoją walkę, tym samym zakwalifikowała się na Olimpiadę kobiet i mężczyzn w wieku 15 i 16 lat.

czytaj więcej

28-29.05.2016 Kaniów

Puchar Europy w Kajak Polo

W ten weekend na akwenie wodnym w Kaniowie k/Bieska Białej odbyła się pierwsza edycja Pucharu Europy w Kajak Polo, w której wzięło udział 12 państw.

czytaj więcej

Patronat Medialny

Już w sobotę Bieg Gryfitów!

Bieg Gryfitów w Gryfowie Śląskim coraz bliżej. W najbliższą sobotę rozpoczną się zawody na dystansie półmaratonu i 10km. Nadal można się zapisać i wziąć udział, trasa biegnie malowniczą doliną rzeki Kwisy. Asfaltowe odcinki stanowią tylko niewielki fragment trasy. Uczestnicy będą biec wokół Jeziora Złotnickiego. Leśnie, niekiedy kamieniste ścieżki i pola z malowniczymi widokami Pogórza izerskiego, będą stanowić malownicze tło dla zmagań. 

czytaj więcej

Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu

Bracia Kusto jadą na Mistrzostwa Europy Juniorów

Wspaniała wiadomość dotarła do nas ze Szczecina, gdzie odbywają się Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Bracia Kusto z Orki Lubań potwierdzili swoją doskonałą formę i kwalifikacje do finału A na 200 m żabką popłynęli najlepiej w Polsce. Finał obejrzeć będzie można około godziny 17., link w tekście.  

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia