Sobota, 25 lutego 2017r.

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Strona główna / Sport

Sport

S.P. im. Jana Pawła II w Smolniku

Mistrzowie Powiatu w Piłce Nożnej

Dnia 10.05.2016 w Pisarzowicach reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej im. JP II w Smolniku po zaciętej sportowej walce,  zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej. Ten wynik pozwolił  piłkarzom - reprezentantom szkoły - awansować do dalszych rozgrywek w eliminacjach strefowych.

czytaj więcej

Złoty medal w Finale Dolnośląskim Aerobiku Rekreacyjnego

Mistrzowski układ uczennic z Leśnej

12 maja w hali Młodzieżowym Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Aerobiku Rekreacyjnego. Tradycją już stał się udział Leśniańskiego Gimnazjum w tych zawodach. Przygotowania do takiej rywalizacji nie należą do łatwych. Aby stworzyć dwuipółminutowy układ, potrzeba wiele pracy i zaangażowania uczestników.

czytaj więcej

8 medali!

Dobry turniej dla Samurajów

W dniu 07.05.2016 r. na hali AWF we Wrocławiu odbył się Puchar Polski w Karate Sportowym - Wrocław Open 2016, zorganizowany przez Dolnośląski Związek Karate oraz Klub Sportów Azjatyckich Budokan Wrocław. Do Samurajów trafiło 8 

czytaj więcej

Patronat medialny

Bieg Gryfitów- reaktywacja

Po kilkuletniej przerwie do kalendarza imprez sportowych powraca Bieg Gryfitów. Dzięki zapałowi organizatorów, ta impreza z wieloletnimi tradycjami, ponownie zagości w programie Kwisonaliów- święta Gryfowa Śląskiego. Pełni pasji organizatorzy gorąco zapraszają do udziału w biegu nową, niezwykle malowniczą trasą Pogórza Izerskiego. Przebiega ona doliną rzeki Kwisy przez gminy Gryfów Śląski, Olszyna i Leśna oraz w okolicach jezior: Złotnickiego i Leśniańskiego.

czytaj więcej

Po raz pierwszy w ringu staną goście z Czech i Niemiec

W sobotę II Turniej Bokserski

Sekcja bokserska Bojan Boks nie pozwala o sobie zapomnieć i już w najbliższą sobotę zaprasza na II Turniej Bokserski „O Puchar Starosty Lubańskiego”. Tym razem impreza będzie miała charakter międzynarodowy, bowiem na ringu zmierzą się zawodnicy z Polski, Czech i Niemiec. Planowanych jest trzydzieści walk.

czytaj więcej

Najniższe opłaty do 30 kwietnia

Letni Bieg Piastów

Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza do udziału w Jakuszyckiej Dziesiątce, Jakuszyckim Półmaratonie i Jakuszyckim Ultramaratonie, które składać się będą na Letni Bieg Piastów. Termin: 6-7 sierpnia, najniższe opłaty startowe obowiązują do soboty, 30 kwietnia. Miejscem startu i mety zawodów będzie Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie.

czytaj więcej

XII Mistrzostwa Polski w Karate Fudokan

Srebrny medal dla Tomasza Podbuckiego

Podczas XII Mistrzostw Polski w Karate Fudokan, które odbyły się 10.04.2016 r. w Mikołowie, zawodnik i zarazem szkoleniowiec  KS Samuraj Lubań Tomasz Podbucki, zdobył srebrny medal w kumite indywidualnym seniorów, wagi ciężkiej  80+. 

czytaj więcej

Biegi przełajowe

Mistrzostwo nasze!!

Dnia 21.04.2016 r. uczniowie szkoły gimnazjalnej z Pisarzowic brali udział w Finale Dolnośląskim Indywidualnych Biegów Przełajowych LZS w Kotli koło Głogowa. 

czytaj więcej

Ruszyły zapisy

Półmaraton "Z biegiem Kwisy"

Stowarzyszenie „Zabiegani z Leśnej” po raz trzeci organizuje półmaraton „Z biegiem Kwisy”. Organizatorzy informują, że ruszyły zapisy na tegoroczną edycję biegu.

czytaj więcej

Przyjdź – Zobacz – Spróbuj!

Rugby Tag Silesia 2016

Nowy sezon to nowe wyzwania dla młodych rugbistów z Radogoszczy. Inauguracja sezonu 2016 miała  miejsce 7  kwietnia  podczas I  Turnieju o Mistrzostwo Wrocławia - Silesia 2016. Doskonale zorganizowana  impreza  przez  KS  Rugby  Wrocław  przyciągnęła  na  boiska  przy  ulicy  Lotniczej około  setkę  młodych  adeptów  rugby  w  dwóch  grupach  wiekowych: szkół  podstawowych  i gimnazjalnych.

czytaj więcej

Lubański wyścig MTB i Karkonosze Tour

Rowerowa sobota w Lubaniu

Lubański wyścig MTB, wyścig rowerowy dla dzieci ulicami miasta i meta IV etapu wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour to atrakcje jakie czekają nas 21 maja, w sobotę w centrum miasta. Będzie to naprawdę duża rowerowa impreza. Od rana wyścigi MTB, a po południu dwa okrążenia ulicami miasta kolarzy wyścigu Bałtyk - Karkonosze zakończone metą pod Wieża Bracką.

czytaj więcej

Awans piłkarek z Pisarzowic

23 marca na boisku Orlik w Pisarzowicach został rozegrany turniej w ramach 18. edycji Coca - Cola Cup w kategorii dziewcząt. W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn, które  rywalizowały o awans do kolejnej rundy. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”, 2x10 minut. Świetnie spisały się dziewczęta z Pisarzowic.

czytaj więcej

Kolarstwo

Trening z Edytą Jasińską

Klub Sportowy Kwisa Lubań w najbliższa sobotę zaprasza wszystkich miłośników kolarstwa na wspólny trening. Gościem specjalnym będzie Edyta Jasińska. Pochodząca z Lubania kolarka torowa i szosowa, która reprezentowała będzie nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

czytaj więcej

Łużyce Lubań - Włókniarz Leśna

Derby powiatu w sobotę

W sobotę o godzinie 16. na stadionie MOSiR w Lubaniu odbędzie się mecz drugiej kolejki rundy wiosennej. Zmierzą  się w nim dwa zespoły z powiatu lubańskiego Łużyce Lubań i Włókniarz Leśna. Mecze tych zespołów od zawsze budzą więcej emocji niż inne rozgrywki.

czytaj więcej

Tauron Basket Liga

Wygrane derby

"Czarno-zieloni" pokonali zespół WKS Śląsk Wrocław już po raz trzeci w tym sezonie i bez wątpienia "rządzą" na Dolnym Śląsku. Tylko jednego "oczka" zabrakło do trzycyfrowej zdobyczy punktowej przed blisko 2-tysięczną widownią. To już czwarta wygrana z rzędu zgorzelczan, którzy z całych sił walczą o udział w rundzie play-off.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia