Środa, 29 marca 2017r.

Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Strona główna / Sport

Sport

Patronat Medialny

Już w sobotę Bieg Gryfitów!

Bieg Gryfitów w Gryfowie Śląskim coraz bliżej. W najbliższą sobotę rozpoczną się zawody na dystansie półmaratonu i 10km. Nadal można się zapisać i wziąć udział, trasa biegnie malowniczą doliną rzeki Kwisy. Asfaltowe odcinki stanowią tylko niewielki fragment trasy. Uczestnicy będą biec wokół Jeziora Złotnickiego. Leśnie, niekiedy kamieniste ścieżki i pola z malowniczymi widokami Pogórza izerskiego, będą stanowić malownicze tło dla zmagań. 

czytaj więcej

Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu

Bracia Kusto jadą na Mistrzostwa Europy Juniorów

Wspaniała wiadomość dotarła do nas ze Szczecina, gdzie odbywają się Główne Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Bracia Kusto z Orki Lubań potwierdzili swoją doskonałą formę i kwalifikacje do finału A na 200 m żabką popłynęli najlepiej w Polsce. Finał obejrzeć będzie można około godziny 17., link w tekście.  

czytaj więcej

Zapisy do pierwszej orlikowej ligi dla gimnazjalistów

Kreatywność młodzieży nie zna granic. Do pierwszej orlikowej ligi piłkarskiej dla gimnazjalistów zgłosiło się już kilka drużyn. Spośród zgłoszonych zespołów naszą uwagę zwróciły  "Płonące laczki", "Tęczowe misiaczki" i najlepsze, dla redaktora piszącego te słowa, "Łyse szynszyle”. Jeżeli chcecie wziąć udział w zaciętych piłkarskich pojedynkach nic straconego, zapisy przedłużono do niedzieli 29.05.2016.

czytaj więcej

Orka Lubań

Powalczą o kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów

W najbliższy weekend bracia Robert i Rafał Kusto staną na starcie jednego z najważniejszych wyścigów w ich dotychczasowej karierze sportowej. Podczas odbywających się w Szczecinie, Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu muszą popłynąć wyśrubowane minima, aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Europy.

czytaj więcej

Fotogaleria

Lubański Wyścig MTB

W minioną sobotę po raz pierwszy w Lubaniu został rozegrany wyścig MTB. Podczas wyścigu zawodnicy mieli do pokonania 35 km trasy, przebiegającej przez Lubański Wielki Las. Zwycięzcą zawodów został Adam Kowalów z Lubania. Tego samego dnia na ulicach Lubania miało miejsce zakończenie IV etapu wyścigu kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour.

czytaj więcej

Zagrać w Mistrzostwach Polski

Szkoła podstawowa w Radogoszczy walczy o awanst do Mistrzostw Polski. Rozpoczął się cykl turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski w Rugby TAG Szkół Podstawowych. Aby wziąć udział w finale Szkoła musi rozegrać minimum dwa turnieje eliminacyjne plus turniej półfinałowy.

czytaj więcej

International Hill Climb Cup

Serafinowicz jedzie po kolejne punkty IHCC

Lider grupy N Rafał Serafinowicz po dwóch rundach jakie rozegrane zostały w Załużu w miniony weekend już w dniach 21 i 22 maja po raz kolejny w tym sezonie stanie do rywalizacji z najlepszymi kierowcami cyklu International Hill Climb Cup.

czytaj więcej

Rafał Serafinowicz wiceliderem międzynarodowego pucharu

W miniony weekend na trasie 42 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego rozegrana została międzynarodowa runda FIA International Hill Climb Cup, w której zawodnik z Lubania – Rafał Serafinowicz zajął 2 miejsce w kategorii samochodów produkcyjnych inaugurując w tym pięknym stylu kolejny sezon wyścigów górskich. 

czytaj więcej

Kajakarstwo górskie

Mamy wicemistrzów Europy

Reprezentacja Polski w kajakarstwie górskim w ostatni weekend wystartowła w Mistrzostwach Europy seniorów w slalomie kajakowym 12 – 15.05.2016 Liptovski Mikulasz (Słowacja).

czytaj więcej

S.P. im. Jana Pawła II w Smolniku

Mistrzowie Powiatu w Piłce Nożnej

Dnia 10.05.2016 w Pisarzowicach reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej im. JP II w Smolniku po zaciętej sportowej walce,  zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej. Ten wynik pozwolił  piłkarzom - reprezentantom szkoły - awansować do dalszych rozgrywek w eliminacjach strefowych.

czytaj więcej

Złoty medal w Finale Dolnośląskim Aerobiku Rekreacyjnego

Mistrzowski układ uczennic z Leśnej

12 maja w hali Młodzieżowym Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Aerobiku Rekreacyjnego. Tradycją już stał się udział Leśniańskiego Gimnazjum w tych zawodach. Przygotowania do takiej rywalizacji nie należą do łatwych. Aby stworzyć dwuipółminutowy układ, potrzeba wiele pracy i zaangażowania uczestników.

czytaj więcej

8 medali!

Dobry turniej dla Samurajów

W dniu 07.05.2016 r. na hali AWF we Wrocławiu odbył się Puchar Polski w Karate Sportowym - Wrocław Open 2016, zorganizowany przez Dolnośląski Związek Karate oraz Klub Sportów Azjatyckich Budokan Wrocław. Do Samurajów trafiło 8 

czytaj więcej

Patronat medialny

Bieg Gryfitów- reaktywacja

Po kilkuletniej przerwie do kalendarza imprez sportowych powraca Bieg Gryfitów. Dzięki zapałowi organizatorów, ta impreza z wieloletnimi tradycjami, ponownie zagości w programie Kwisonaliów- święta Gryfowa Śląskiego. Pełni pasji organizatorzy gorąco zapraszają do udziału w biegu nową, niezwykle malowniczą trasą Pogórza Izerskiego. Przebiega ona doliną rzeki Kwisy przez gminy Gryfów Śląski, Olszyna i Leśna oraz w okolicach jezior: Złotnickiego i Leśniańskiego.

czytaj więcej

Po raz pierwszy w ringu staną goście z Czech i Niemiec

W sobotę II Turniej Bokserski

Sekcja bokserska Bojan Boks nie pozwala o sobie zapomnieć i już w najbliższą sobotę zaprasza na II Turniej Bokserski „O Puchar Starosty Lubańskiego”. Tym razem impreza będzie miała charakter międzynarodowy, bowiem na ringu zmierzą się zawodnicy z Polski, Czech i Niemiec. Planowanych jest trzydzieści walk.

czytaj więcej

Najniższe opłaty do 30 kwietnia

Letni Bieg Piastów

Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza do udziału w Jakuszyckiej Dziesiątce, Jakuszyckim Półmaratonie i Jakuszyckim Ultramaratonie, które składać się będą na Letni Bieg Piastów. Termin: 6-7 sierpnia, najniższe opłaty startowe obowiązują do soboty, 30 kwietnia. Miejscem startu i mety zawodów będzie Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia