Niedziela, 17 grudnia 2017r.

Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana

Strona główna / Sport / Kolejne złote medale dla Samurajów na Wrocław Open…

Karate

Kolejne złote medale dla Samurajów na Wrocław Open…

Tym razem Samurajowie reprezentowali barwy swojego klubu na dużym turnieju karate - Wrocław Open 2016, który odbył się w dniu 11.12.2016 r., tradycyjnie na pięknych obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zawody zorganizował Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich Budokan Wrocław, w którym startowało 560 zawodników z 25 klubów, w tym z Polski, Ukrainy i Słowacji.

KS Samuraj Lubań reprezentowała jedenastoosobowa reprezentacja w składzie - Oliwia Sławińska, Olivia Włodarska D'onofrio, Honorata Adamska, Martyna Karłowska, Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski, Jakub Przybyłek, Igor Kownacki, Mateusz Karłowski, Alan Mażul, Szymon Wołoszyn wraz z trenerami Tomaszem Podbuckim i Sylwią Smajda.

Wszyscy dzielnie walczyli o strefę medalową, za co serdecznie dziękuję, dali z siebie wszystko, a najlepszym udało się kolejno zdobyć- w kata drużynowym Mikołaj Jaworski, Igor Kownacki i Mateusz Karłowski złoty medal, a także w kolejnych konkurencjach w kata - Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski i Jakub Przybyłek zdobywają srebrny medal oraz w kata drużynowym dziewcząt Oliwia Sławińska, Martyna Karłowska i Oliwia Włodarska D' onofrio zdobywają brązowy medal. Swoje piękne walki stoczyli także - Szymon Wołoszyn, Jakub Przybyłek i Honorata Adamska, plasując się ostatecznie w swoich konkurencjach indywidualnych na V miejscach.

Z całą pewnością zajęte miejsca i zdobyte medale przez naszych zawodników na tak prestiżowej i międzynarodowej imprezie jest bardzo dużym sukcesem dla klubu i poszczególnych zawodników, a tym samym wielką radością trenerów, rodziców i jak sądzę naszych sympatyków. Tym samym KS Samuraj Lubań ostatecznie uplasował się na 10 miejscu w rankingu 25 klubów, uczestniczących w turnieju.

Podziękowania należą się także wszystkim startującym zawodnikom, jak też instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Tomaszowi Podbuckiemu, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu, który nadzoruje cały tok szkoleniowy. Serdeczne podziękowania kierujemy dla firmy transportowej „Kamilbus” z Gryfowa Śląskiego za pełen profesjonalizm, a także dla Naszych rodziców – p. Leszka Jaworskiego i Danieli Pytel, p. Karłowskich oraz p. Kownackich za wyjazd, pomoc w sprawowaniu opieki i za to, że byliście z nami…

Ponadto bardzo dziękujemy naszym sponsorom a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów-Zdrój, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Urzędowi Marszałkowskiemu we Wrocławiu, PPHU Zodiak, Stacji Kontroli Pojazdów Zodiak, Motelowi Łużyckiemu, Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, a także za bardzo dobrą współpracę klubowi Victoria w Lubaniu, Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie-Zdroju.

Tym samym warto także wspomnieć, iż Mikołaj Jaworski kolejny raz udowadnia swoją bardzo dobrą formę, zdobywając kolejne dwa medale – złoto i srebro, tym samym pokazując wszystkim, iż jego wybór i nominacja na Gwiazdę Sportu miasta Lubania w roku 2016 jest jak najbardziej zasadna.

Zachęcamy do oddania na niego głosu. Wejdź na poniższy link…  i po przekierowaniu kliknij pod jego zdjęciem „Lubię to”.

Autor: Trener Jacek Jaworski
comments powered by Disqus
Uwaga! Oblodzenie- możliwe śliskie drogi. Prośimy zachować ostrożność!