Niedziela, 23 kwietnia 2017r.

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Strona główna / Sport / Mistrzostwo Dolnego Śląska dla Łukasza Klatki

Dolnośląski Drużynowy Bieg Przełajowy o Puchar Przewodniczącego SZS Dolny Śląsk.

Mistrzostwo Dolnego Śląska dla Łukasza Klatki

Prawie 1100 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło w sobotę, 8.04.2017 roku w Finale Dolnośląskim Drużynowych Biegów Przełajowych o Puchary Przewodniczącego SZS Dolny Śląsk.

Jak zwykle gościnna Oleśnica przywitała nas co prawda niezbyt dobrymi warunkami atmosferycznymi, ale mimo to na trasach przy Zamku w Oleśnicy zaprezentowali się świetnie nasi reprezentanci pod opieką p. Konrada Rutkiewicza.
Zawody po raz pierwszy rozgrywane były w nowej formule, jako jednocześnie biegi indywidualne i drużyn 6-cio osobowych.

Sukcesem zakończyły się starty uczniów ZSP im.Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu. Łukasz Klatka (2TL) zdobył Mistrzostwo Dolnego Śląska zajmując I miejsce, Kamil Werner vice mistrzostwo (2TL), Klaudiusz Kluczyński (4TH) zajął 13 miejsce, Marcin Szpak (2TL) 16 miejsce, a Kacper Torba i Jan Szelepylo (1LW) 26 i 27 miejsce. Drużynowo nasza szkoła zajęła wspaniałe I miejsce na Dolnym Śląsku !