Sobota, 16 grudnia 2017r.

Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

Strona główna / Sport / Kolejne medale dla KS Samuraj Lubań w karate olimpijskim

Kolejne medale dla KS Samuraj Lubań w karate olimpijskim

Foto: KS Samuraj

W dniach 18-19.11.2017 r. w Legnicy odbył się międzynarodowy turniej Karate - CUPRUM CUP POLISH OPEN INTERNATIONAL KARATE WKF. W turnieju tym wzięła udział także nasza reprezentacja z KS Samuraj Lubań.

Organizatorem turnieju był Klub Tora Legnica pod kierownictwem Jacka Rusek oraz Polskiego Związku Karate, a także miejscowego samorządu. W turnieju wzięło udział 796 zawodników, reprezentujących 66 klubów z 12 krajów, gdzie rozegrano ponad 90 konkurencjach w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych, zarówno w Kata, jak też i Kumite (walkach wolnych). Walki rozgrywano przez 2 dni, na pięciu tatami, gdzie można było zobaczyć i podziwiać rywalizację zawodników m.in. z Kuwejtu, Anglii, Syrii, Iranu, Nepalu, Maroka, Bangladeszu, Niemiec, Czech, Słowacji oraz gospodarzy – Polski.

W turnieju tym wzięła udział także nasza reprezentacja z KS Samuraj Lubań w składzie - Oliwia Sławińska, Oliwia Włodarska D’onofrio, Amelia Gryganiec, Jakub Przybyłek, Mikołaj Jaworski i Wiktor Jaworski, pod nadzorem Jakuba Jaworskiego, Danieli Pytel oraz trenera Jacka Jaworskiego.

Walki były na bardzo wysokim poziomie i zacięte, a czasem i krwawe. Niewątpliwie, poziom turnieju podniosły reprezentacje narodowe Kuwejtu oraz Anglii, co podniosło znacznie ranking zawodów. Zawodnicy mogli zarówno rywalizować, jak też i zobaczyć na „żywo” zawodników z elity największej federacji karate WKF. Nie mniej jednak to nie przestraszyło Naszych Samurajów, którzy nie oddawali pola walki bez walki i wywalczyli godne, wspaniałe , dwa brązowe medale, tym samym stając dwukrotnie na podium. Swoje medale wywalczyli - Oliwia Sławińska oraz Wiktor Jaworski w konkurencjach Kumite (walkach wolnych).

Jest to niewątpliwie kolejny duży sukces w/w zawodników, jak też samego klubu KS Samuraj Lubań w rankingu największej, światowej federacji karate – WKF (World Karate Federation).

Warto w tym miejscu także wspomnieć, iż na co dzień Wiktor Jaworski jest zawodnikiem Sekcji Karate Lubań, a Oliwia Sławińska jest zawodniczką Sekcji Karate Pisarzowice, tym samym reprezentująca Nasz klub w konkursie na „Najlepszego Sportowca Miasta Lubań” i jak widać, coraz bardziej się rozkręca, a nowe osiągnięcia „dodają jej skrzydeł” i splendoru do dalszej rywalizacji. Zawodnicy na co dzień trenują w KS Samuraj Lubań pod okiem trenerów klubu - Tomasza Podbuckiego, Elżbiety Kordyki , Sylwii Smajda, pod kierownictwem Jacka Jaworskiego.

Gorące podziękowania dla sponsorów klubu, a m.in. Miastu Lubań, Gminie Lubań, Gminie Świeradów Zdrój, Powiatowi Lubań, firmie PPHU Zodiak, Nadleśnictwu Świeradów Zdrój oraz pozostałym sponsorom...

Autor: Szef wyszkolenia KS Samuraj Lubań - Jacek Jaworski
comments powered by Disqus
Uwaga! Oblodzenie- możliwe śliskie drogi. Prośimy zachować ostrożność!