Poniedziałek, 19 lutego 2018r.

Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego

Strona główna / Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój

RMF FM przyjedzie do Świeradowa-Zdroju

Udało się! Dzięki waszym głosom Świeradów – Zdrój będzie w tym tygodniu "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Już w najbliższą sobotę, w malowniczo położonym kurorcie u podnóża Gór Izerskich, pojawi się żółty wóz satelitarny RMF FM, reporter stacji przez cały dzień będzie odkrywał uroki miejscowości.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Zabezpieczono kolejne automaty do gier

W dniu 11 stycznia 2018 r. funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu przy współudziale funkcjonariuszy Policji w Lubaniu w wyniku przeprowadzonej kontroli celno-skarbowej dokonali zatrzymania 3 urządzeń do gier w Świeradowie-Zdroju. O zdarzeniu poinformowali nas czytelnicy.

czytaj więcej

Nowoczesne autobusy w regionie

Samorząd województwa inwestuje w nowoczesny i niskoemisyjny tabor. Nowe pojazdy otrzyma oczywiście stolica Dolnego Śląska, jednak nie tylko. Do Świeradowa-Zdroju trafią trzy nowoczesne autobusy.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Awaria syreny alarmowej w OSP

Od kilkunastu dni nie działa syrena – selektywne powiadamianie – w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeradowie Zdroju, a strażacy ochotnicy o zdarzeniach informowani są telefonicznie.

czytaj więcej

Aktualizacja

Płonie budynek mieszkalny

Dziś około godziny 18.40 w jednym z budynków jednorodzinnych w Czerniawie - Zdroju wybuchł pożar. Budynek płonie i zagraża sąsiedniemu budynkowi wielorodzinnemu.

czytaj więcej

Zderzenie w Orłowicach

Deszczowy początek tygodnia przynosi kolejne zdarzenia drogowe. Kilka minut przed 13. w Orłowicach doszło do zderzenia śmieciarki z VW Golfem.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Kolejne podpalenie

Dziś przed godziną 15. w Świeradowie – Zdroju po raz kolejny płonął najbardziej „pechowy” budynek w kurorcie. Pechowy, bowiem o pożarach w przy ul. Kopernika 5 pisaliśmy już kilkakrotnie.

czytaj więcej

I Ty możesz POMÓC

Podaruj wyprawkę szkolną

Żywioł, który przetoczył się dwa tygodnie temu nad Polską, dotknął aż 101 gmin z trzech województw. Niosąc pomoc poszkodowanym rodzinom Świetlica Środowiskowa „UL”, działająca w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju oraz dolnośląscy leśnicy przygotowali szeroko zakrojoną akcję pomocową. „I Ty możesz POMÓC” włączając się do akcji i darując wyprawki szkolne dla poszkodowanej w nawałnicy młodzieży.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Główna wygrana w Mini Lotto

To był szczęśliwy weekend dla osoby, która postanowiła wysłać kupon Mini Lotto w kolekturze przy ul. Zdrojowej w Świeradowie-Zdroju.

czytaj więcej

Linie kolejowe do przejęcia

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu w ramach prowadzonej w obszarze kolejowym działalności przystąpi do inwentaryzacji infrastruktury linii numer 308 (Jelenia Góra- Mysłakowice- Kowary Górne), 336 (Gryfów Śląski- Świeradów Zdrój), 340 (Mysłakowice- Karpacz).

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Elektryczne rowery miejskie dla mieszkańców

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Świeradowa Zdroju radni pochylili się m.in. nad dokonaniem przesunięć w budżecie na innowatorski projekt zakupu przez Miasto rowerów elektrycznych, które będą wypożyczane mieszkańcom do codziennego użytku – wyjazdów do pracy, do sklepu, czy znajomych.

czytaj więcej

Świeradów - Zdrój

Koparką uszkodzili linię gazową

Dziś około godziny 11.30, w trakcie prac ziemnych na jednej z ulic Świeradowa-Zdroju, rozszczelnieniu uległa rura gazowa. Świadkowie mówią o głośnym świście, i wydostającym się z ziemi strumieniu gazu.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój nie zwalnia!

Jest zgoda na kolejną inwestycję narciarską

Prężnie rozwijający się Świeradów-Zdrój staje przed kolejną szansą. Samorząd kurortu po dwóch latach starań uzyskał akceptację na budowę kolejnej stacji narciarskiej, tym razem na stoku Świeradowca. Burmistrz Roland Marciniak zapowiada powstanie czterech nowych wyciągów w miejscu starych wyciągów orczykowych.

czytaj więcej

Nowe inwestycje w Świeradowie-Zdroju

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju już w przyszłym roku będą uczyć się w nowych i w pełni wyposażonych pracowniach dydaktycznych. Samorząd województwa zdecydował o przekazaniu gminie 3,2 mln zł na rozbudowę tych placówek. Umowę w tej sprawie podpisał dzisiaj marszałek Cezary Przybylski oraz burmistrz Roland Marciniak.

czytaj więcej

Czerniawa-Zdrój – Nové Město

Zmieniono termin zamknięcia przejścia granicznego

Jak już informowaliśmy, w dniu 22 maja br. przejście graniczne Czerniawa-Zdrój – Nové Město pod Smrkem miało zostać zamknięte. Wszystko z powodu planowanego remontu drogi po czeskiej stronie. To tak popularne wśród mieszkańców naszego regionu przejście graniczne miało być nieczynne aż do końca wakacji.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  Następna Ostatnia