Wtorek, 21 listopada 2017r.

Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada

Strona główna / Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój

Aktualizacja

Płonie budynek mieszkalny

Dziś około godziny 18.40 w jednym z budynków jednorodzinnych w Czerniawie - Zdroju wybuchł pożar. Budynek płonie i zagraża sąsiedniemu budynkowi wielorodzinnemu.

czytaj więcej

Zderzenie w Orłowicach

Deszczowy początek tygodnia przynosi kolejne zdarzenia drogowe. Kilka minut przed 13. w Orłowicach doszło do zderzenia śmieciarki z VW Golfem.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Kolejne podpalenie

Dziś przed godziną 15. w Świeradowie – Zdroju po raz kolejny płonął najbardziej „pechowy” budynek w kurorcie. Pechowy, bowiem o pożarach w przy ul. Kopernika 5 pisaliśmy już kilkakrotnie.

czytaj więcej

I Ty możesz POMÓC

Podaruj wyprawkę szkolną

Żywioł, który przetoczył się dwa tygodnie temu nad Polską, dotknął aż 101 gmin z trzech województw. Niosąc pomoc poszkodowanym rodzinom Świetlica Środowiskowa „UL”, działająca w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju oraz dolnośląscy leśnicy przygotowali szeroko zakrojoną akcję pomocową. „I Ty możesz POMÓC” włączając się do akcji i darując wyprawki szkolne dla poszkodowanej w nawałnicy młodzieży.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Główna wygrana w Mini Lotto

To był szczęśliwy weekend dla osoby, która postanowiła wysłać kupon Mini Lotto w kolekturze przy ul. Zdrojowej w Świeradowie-Zdroju.

czytaj więcej

Linie kolejowe do przejęcia

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu w ramach prowadzonej w obszarze kolejowym działalności przystąpi do inwentaryzacji infrastruktury linii numer 308 (Jelenia Góra- Mysłakowice- Kowary Górne), 336 (Gryfów Śląski- Świeradów Zdrój), 340 (Mysłakowice- Karpacz).

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Elektryczne rowery miejskie dla mieszkańców

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Świeradowa Zdroju radni pochylili się m.in. nad dokonaniem przesunięć w budżecie na innowatorski projekt zakupu przez Miasto rowerów elektrycznych, które będą wypożyczane mieszkańcom do codziennego użytku – wyjazdów do pracy, do sklepu, czy znajomych.

czytaj więcej

Świeradów - Zdrój

Koparką uszkodzili linię gazową

Dziś około godziny 11.30, w trakcie prac ziemnych na jednej z ulic Świeradowa-Zdroju, rozszczelnieniu uległa rura gazowa. Świadkowie mówią o głośnym świście, i wydostającym się z ziemi strumieniu gazu.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój nie zwalnia!

Jest zgoda na kolejną inwestycję narciarską

Prężnie rozwijający się Świeradów-Zdrój staje przed kolejną szansą. Samorząd kurortu po dwóch latach starań uzyskał akceptację na budowę kolejnej stacji narciarskiej, tym razem na stoku Świeradowca. Burmistrz Roland Marciniak zapowiada powstanie czterech nowych wyciągów w miejscu starych wyciągów orczykowych.

czytaj więcej

Nowe inwestycje w Świeradowie-Zdroju

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju już w przyszłym roku będą uczyć się w nowych i w pełni wyposażonych pracowniach dydaktycznych. Samorząd województwa zdecydował o przekazaniu gminie 3,2 mln zł na rozbudowę tych placówek. Umowę w tej sprawie podpisał dzisiaj marszałek Cezary Przybylski oraz burmistrz Roland Marciniak.

czytaj więcej

Czerniawa-Zdrój – Nové Město

Zmieniono termin zamknięcia przejścia granicznego

Jak już informowaliśmy, w dniu 22 maja br. przejście graniczne Czerniawa-Zdrój – Nové Město pod Smrkem miało zostać zamknięte. Wszystko z powodu planowanego remontu drogi po czeskiej stronie. To tak popularne wśród mieszkańców naszego regionu przejście graniczne miało być nieczynne aż do końca wakacji.

czytaj więcej

Pierwsza taka w Polsce

Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju

Według zapowiedzi, w Świeradowie- Zdroju już w przyszłym roku ruszy budowa atrakcji turystycznej jakiej w Polsce jeszcze nie było. Podobne projekty w innych częściach świata przyciągają rocznie setki tysięcy turystów. Powstanie 55-cio metrowa wieża widokowa z kilometrową ścieżka prowadzącą na jej szczyt.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Awantura w magistracie?

Świeradów-Zdrój o tej porze roku jest nieco sennym kurortem, na ulicach cisza i spokój. Jednak to co z wierzchu wygląda na spokojne w środku już takie nie jest. W ubiegły piątek (31.03) w tamtejszym magistracie doszło do rękoczynów między burmistrzem a Panią sekretarz. Było na tyle gorąco, że na miejsce została wezwana policja.

czytaj więcej

Ponad 100 000 podróżnych rocznie

Sukces bezpłatnej komunikacji

W czerwcu zeszłego roku ruszyła bezpłatna komunikacja miejska w Świeradowie-Zdroju. Mały, 24-osobowy autobus miał odciążyć ruch w centrum miasta i ułatwić życie mieszkańcom. Jak mówi burmistrz kurortu - „najmniejszy autobus świata” przewozi miesięcznie do 12 tys. osób!

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Muzeum z lokomotywą w środku

Urząd marszałkowski rozdzielił 187 mln zł na inwestycje w zabytki. Świeradów-Zdrój otrzymał niemal 3 mln zł na rewitalizację budynku byłego dworca kolejowego. Na dawnej stacji ma powstać centrum muzealno – kulturalne. Tylko co właściwie to oznacza?

czytaj więcej

Single Track

Rowerowa przygoda na granicy Polski i Czech

Slalomy między drzewami i skałami, kładki nad strumieniami, trawersy, zjazdy, podjazdy, trasy dobrze oznakowane, jednokierunkowe i bezpieczne. Po drodze miejsca, w których można usiąść, posilić się, podziwiać widoki. Całość składa się na rowerową rewelację w górach k. Świeradowa-Zdroju.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Blisko 3 miliony na dworzec

29 projektów otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Największe wsparcie finansowe otrzyma Lwówek Śląski na rewitalizację murów obronnych, ponad 8 milionów, i nie jest to jedyny projekt w naszej okolicy. Gmina Świeradów-Zdrój otrzyma blisko 3 miliony złotych na adaptację budynku byłego dworca kolejowego.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Alina Nowak

  żyła 66 lat

  Zm. 19.11.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 23.11.2017 o godz. 14:00

  W kaplicy na cmentarzu w Lubaniu

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Włodzimierz Bełzowski

  żył 84 lat

  Zm. 18.11.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.11.2017 o godz. 14:00

  W kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • TERESA WALEŃSKA

  żyła 85 lat

  Zm. 17.11.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.11.2017 o godz. 13:00

  Msza Św. żałobna odprawiona zostanie w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Lubaniu. Po Mszy Św. nastąpi odprowadzenie Zmarłej do miejsca wiecznego spoczynku.

  Pogrążona w smutku Siostra z Rodziną.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun

 • Tadeusz Cisek

  żył 69 lat

  Zm. 18.11.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 22.11.2017 o godz. 12:00

  W kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań