Czwartek, 24 sierpnia 2017r.

Imieniny: Jerzego, Bartosza, Haliny

Strona główna / Turystyka

Turystyka

Jańskie Łaźnie

Ścieżka w koronach drzew

W Jańskich Łaźniach, zaledwie 20 kilometrów od przejścia granicznego Okraj – Mala Upa została otwarta "Ścieżka w koronach drzew". To półtorakilometrowa trasa na drewnianych kładkach, prowadząca wśród koron 150-letnich świerków.

czytaj więcej

350 tys. zł za wakacje?

Uważaj! Niespodziewane wypadki potrafią zrujnować

350 tys. złotych może kosztować sprowadzenie z Chin pacjenta po udarze, blisko 70 000 zł leczenie złamanego biodra w Hiszpanii, czy ponad 40 tysięcy to koszt opieki medycznej złamanej miednicy w Argentynie – Rachunki za usługi medyczne wystawiane podczas zagranicznych wakacji potrafią zrujnować przebywających na urlopie turystów. Warto o tym pamiętać, gdyż od czerwca do września rośnie liczba szkód zgłaszanych przez Polaków przebywających na zagranicznych wakacjach.

czytaj więcej

Zaproszenie

Wakacyjne wędrowanie po Górach Izerskich

W sobotę 8 lipca 2017 r. Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" organizują wspólnie dodatkowy spacer przyrodniczy po Górach Izerskich w ramach akcji "TRANSGRANICZNE SPACERY 2017".

czytaj więcej

Zamek Wleń zamknięty dla zwiedzających

Ruiny Zamku Wleń, jedna z większych i ciekawszych atrakcji turystycznych gminy Wleń przez najbliższe miesiące będzie nieczynna. To kolejny z sezonów turystycznych, w którym bramy zamku zostają zamknięte dla turystów. Powodem zamknięcia obiektu jest prowadzony na nim kolejny etap prac remontowych.

czytaj więcej

"Turystyka Łączy Pokolenia”

Zaproszenie na rajd „Lato nad Kwisą”

Żyjąc na co dzień na Pogórzu Izerskim nie dostrzegamy jego uroków. By to zmienić Łużycki Oddział PTSM w Lubaniu zaprasza do wzięcia udziału w IV Rajdzie Pieszym Dookoła Lubania - „Lato nad Kwisą”, który odbędzie się 10 czerwca.

czytaj więcej

3 dni - 3 kraje - 3 wędrówki

Turystyczni wyczynowcy

Jest taka impreza, w czasie której granice trzech państw tracą znaczenie. Kiedy przez kilka dni ludzi różnych narodowości łączy wspólna pasja. Rajd pieszy 3 DNI - 3 KRAJE – 3 WĘDRÓWKI już po raz 17 zagwarantował łazikom z całej Europy turystyczne emocje.

czytaj więcej

Odkryj świat pieszo, z plecakiem lub w kajaku, poczuj zew natury

Wyjdź tylko za próg własnych ograniczeń

Wszyscy jesteśmy ludźmi z pasją, dla których góry i podróże stały się częścią życia, to nasza praca i świat, w którym z wyboru żyjemy.

czytaj więcej

Kwisa Lubań

Wiosenny Rajd Rowerowy 2017

Jak co roku Miejsko - Gminny Ludowy Klub Sportowy „KWISA” Lubań organizuje „Wiosenny Rajd Rowerowy”. Do udziału zapraszamy wszystkich sympatyków rajdów i przejażdżek rowerowych. Trasa będzie przebiegać malowniczymi szlakami szutrowymi i asfaltowymi powiatu lubańskiego.

czytaj więcej

PTSM Lubań

Lubanianin z orderem

3 marca br. Henryk Sławiński został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest to drugie pod względem starszeństwa polskie państwowe odznaczenie cywilne.

czytaj więcej

PTSM Lubań zaprasza

Rajd "Wiosna na Łużycach"

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu już dziś zaprasza do udziału w VIII Międzynarodowym Rajdzie Pieszym “WIOSNA NA ŁUŻYCACH 2017” z cyklu imprez“ “TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA”.

czytaj więcej

Zaproszenie

“3 DNI – 3 KRAJE – 3 WĘDRÓWKI”

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu już dziś zaprasza do udziału w XVII Międzynarodowym Rajdzie Pieszym “ŁUŻYCKIE WĘDRÓWKI 2017” z cyklu imprez“ “3 DNI – 3 KRAJE – 3 WĘDRÓWKI”.

czytaj więcej

UWAGA! Zamknięty szlak zielony

Trudne warunki na górskich szlakach

W Karkonoszach z dnia na dzień przybywa śniegu. Na wniosek służby lawinowej Grupy Karkonoskiej GOPR zamknięty został szlak zielony na odcinku od połączenia ze szlakiem żółtym pod Pielgrzymami do połączenia ze szlakiem czerwonym przed Przełęczą Karkonoską.

czytaj więcej

NIE DLA ZAKAZU! wędrówki z psem po Karkonoskim Parku Narodowym

Uprzejmie informujemy, że Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego przygotowała nowy plan ochrony przewidujący zamknięcie dla turystów z psami większości szlaków. Dla czworonogów będzie dostępny tylko szlak graniczny (dostępny z założenia, ponieważ Czesi nie mają w/w zakazu) oraz cztery szlaki łącznikowe (jeden ze Szklarskiej Poręby, jeden z Michałowic, dwa z Karpacza). Będzie dostępnych także kilka innych dróg, ale ich trasa jest zupełnie nieprzemyślana i absurdalna (urywają się nagle, wymagają wjazdu z psem wyciągiem krzesełkowym itp). Te dostępne dla psów szlaki, są także poprowadzone z taki sposób, że mogą być niebezpieczne dla zdrowia psów oraz ludzi (np. trzeba przejść ok. 40 km), szczególnie w lato. Zachęcamy do zapoznania się szerzej z tym problemem.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Zamknięta Droga Jubileuszowa na Śnieżkę

W Karkonoskim Parku Narodowym zamknięta została z powodu zagrożenia lawinowego i trudnych warunków Droga Jubileuszowa na Śnieżkę na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy Domu Śląskim do skrzyżowania z Drogą Jubileuszową szlaków prowadzących na szczyt Śnieżki od strony Czarnego Grzbietu. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Stanisław Kochman

  żył 70 lat

  Zm. 21.08.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 25.08.2017 o godz. 14:00

  W Kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań

 • Henryka Zając

  żyła 84 lat

  Zm. 21.08.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 25.08.2017 o godz. 13:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań

 • Piotr Szablowski

  żył 77 lat

  Zm. 22.08.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 24.08.2017 o godz. 13:30

  W Kościele Parafialnym w Studniskach Dolnych .Wystawienie trumny ze Zmarłym o godz.12.30 w Kaplicy.

  Zawiadamia pogrążona w głebokim smutku Rodzina.

  Pogrzeb organizuje firma M.Siergun