Niedziela, 22 października 2017r.

Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Strona główna / Turystyka

Turystyka

PTSM

Pięć dni w Karkonoszach

Mimo deszczowej i wietrznej pogody ponad 440 turystów skorzystało z okazji i wzięło udziału w XIX Międzynarodowym Rajdzie Górskim Euroregionu NYSA „KARKONOSZE 2017”.

czytaj więcej

Zamek Czocha

Tajny Zamek Czocha - Tajemnice Regionu

W ostatnią sobotę października (28.10.) od godziny 11:00 na Zamku Czocha swoją ucztę będą mieli miłośnicy historii, regionu oraz Ci, których do czerwoności rozgrzewa eksploracja, a także sposoby jej prowadzenia.

czytaj więcej

„Turystyka Łączy Pokolenia”

Jesień na Łużycach

Oddział Łużycki PTSM oraz Osiedlowe Koło PTTK w Lubaniu organizuje w dniu 21 października 2017 r. (sobota) pieszą wycieczkę dookoła Lubania na trasie długości 10 i 15 km według zasad IVV pod nazwą: JESIEŃ NA ŁUŻYCACH.

czytaj więcej

Informacja o utrudnieniach

Remont stref wypoczynkowych w KPN

Rozpoczynamy prace remontowe stref wypoczynkowych w kilku miejscach w Karkonoskim Parku Narodowym. Brukowana nawierzchnia, nowe ławostoły i kosze pojawią się najpierw w rejonie Szklarskiej Poręby: przy Kukułczych Skałach, przy szlaku czerwonym na Halę Szrenicką, przy tzw. strefie p.poż. oraz przy Wodospadzie Kamieńczyka.

czytaj więcej

Rajd rowerowy

"Zakończenie sezonu rowerowego 2017"

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Towarzystwo Cyklistów „Orzeł” w Siekierczynie zaprasza w dniu 30 września 2017 r. na Rajd Rowerowy „Zakończenie sezonu Rowerowego 2017”.

czytaj więcej

Jańskie Łaźnie

Ścieżka w koronach drzew

W Jańskich Łaźniach, zaledwie 20 kilometrów od przejścia granicznego Okraj – Mala Upa została otwarta "Ścieżka w koronach drzew". To półtorakilometrowa trasa na drewnianych kładkach, prowadząca wśród koron 150-letnich świerków.

czytaj więcej

350 tys. zł za wakacje?

Uważaj! Niespodziewane wypadki potrafią zrujnować

350 tys. złotych może kosztować sprowadzenie z Chin pacjenta po udarze, blisko 70 000 zł leczenie złamanego biodra w Hiszpanii, czy ponad 40 tysięcy to koszt opieki medycznej złamanej miednicy w Argentynie – Rachunki za usługi medyczne wystawiane podczas zagranicznych wakacji potrafią zrujnować przebywających na urlopie turystów. Warto o tym pamiętać, gdyż od czerwca do września rośnie liczba szkód zgłaszanych przez Polaków przebywających na zagranicznych wakacjach.

czytaj więcej

Zaproszenie

Wakacyjne wędrowanie po Górach Izerskich

W sobotę 8 lipca 2017 r. Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" organizują wspólnie dodatkowy spacer przyrodniczy po Górach Izerskich w ramach akcji "TRANSGRANICZNE SPACERY 2017".

czytaj więcej

Zamek Wleń zamknięty dla zwiedzających

Ruiny Zamku Wleń, jedna z większych i ciekawszych atrakcji turystycznych gminy Wleń przez najbliższe miesiące będzie nieczynna. To kolejny z sezonów turystycznych, w którym bramy zamku zostają zamknięte dla turystów. Powodem zamknięcia obiektu jest prowadzony na nim kolejny etap prac remontowych.

czytaj więcej

"Turystyka Łączy Pokolenia”

Zaproszenie na rajd „Lato nad Kwisą”

Żyjąc na co dzień na Pogórzu Izerskim nie dostrzegamy jego uroków. By to zmienić Łużycki Oddział PTSM w Lubaniu zaprasza do wzięcia udziału w IV Rajdzie Pieszym Dookoła Lubania - „Lato nad Kwisą”, który odbędzie się 10 czerwca.

czytaj więcej

3 dni - 3 kraje - 3 wędrówki

Turystyczni wyczynowcy

Jest taka impreza, w czasie której granice trzech państw tracą znaczenie. Kiedy przez kilka dni ludzi różnych narodowości łączy wspólna pasja. Rajd pieszy 3 DNI - 3 KRAJE – 3 WĘDRÓWKI już po raz 17 zagwarantował łazikom z całej Europy turystyczne emocje.

czytaj więcej

Odkryj świat pieszo, z plecakiem lub w kajaku, poczuj zew natury

Wyjdź tylko za próg własnych ograniczeń

Wszyscy jesteśmy ludźmi z pasją, dla których góry i podróże stały się częścią życia, to nasza praca i świat, w którym z wyboru żyjemy.

czytaj więcej

Kwisa Lubań

Wiosenny Rajd Rowerowy 2017

Jak co roku Miejsko - Gminny Ludowy Klub Sportowy „KWISA” Lubań organizuje „Wiosenny Rajd Rowerowy”. Do udziału zapraszamy wszystkich sympatyków rajdów i przejażdżek rowerowych. Trasa będzie przebiegać malowniczymi szlakami szutrowymi i asfaltowymi powiatu lubańskiego.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 |  Następna Ostatnia