Wtorek, 28 marca 2017r.

Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Strona główna / Turystyka

Turystyka

PTSM Lubań

Lubanianin z orderem

3 marca br. Henryk Sławiński został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest to drugie pod względem starszeństwa polskie państwowe odznaczenie cywilne.

czytaj więcej

PTSM Lubań zaprasza

Rajd "Wiosna na Łużycach"

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu już dziś zaprasza do udziału w VIII Międzynarodowym Rajdzie Pieszym “WIOSNA NA ŁUŻYCACH 2017” z cyklu imprez“ “TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA”.

czytaj więcej

Zaproszenie

“3 DNI – 3 KRAJE – 3 WĘDRÓWKI”

Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu już dziś zaprasza do udziału w XVII Międzynarodowym Rajdzie Pieszym “ŁUŻYCKIE WĘDRÓWKI 2017” z cyklu imprez“ “3 DNI – 3 KRAJE – 3 WĘDRÓWKI”.

czytaj więcej

UWAGA! Zamknięty szlak zielony

Trudne warunki na górskich szlakach

W Karkonoszach z dnia na dzień przybywa śniegu. Na wniosek służby lawinowej Grupy Karkonoskiej GOPR zamknięty został szlak zielony na odcinku od połączenia ze szlakiem żółtym pod Pielgrzymami do połączenia ze szlakiem czerwonym przed Przełęczą Karkonoską.

czytaj więcej

NIE DLA ZAKAZU! wędrówki z psem po Karkonoskim Parku Narodowym

Uprzejmie informujemy, że Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego przygotowała nowy plan ochrony przewidujący zamknięcie dla turystów z psami większości szlaków. Dla czworonogów będzie dostępny tylko szlak graniczny (dostępny z założenia, ponieważ Czesi nie mają w/w zakazu) oraz cztery szlaki łącznikowe (jeden ze Szklarskiej Poręby, jeden z Michałowic, dwa z Karpacza). Będzie dostępnych także kilka innych dróg, ale ich trasa jest zupełnie nieprzemyślana i absurdalna (urywają się nagle, wymagają wjazdu z psem wyciągiem krzesełkowym itp). Te dostępne dla psów szlaki, są także poprowadzone z taki sposób, że mogą być niebezpieczne dla zdrowia psów oraz ludzi (np. trzeba przejść ok. 40 km), szczególnie w lato. Zachęcamy do zapoznania się szerzej z tym problemem.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Zamknięta Droga Jubileuszowa na Śnieżkę

W Karkonoskim Parku Narodowym zamknięta została z powodu zagrożenia lawinowego i trudnych warunków Droga Jubileuszowa na Śnieżkę na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy Domu Śląskim do skrzyżowania z Drogą Jubileuszową szlaków prowadzących na szczyt Śnieżki od strony Czarnego Grzbietu. 

czytaj więcej

W Karkonoszach II stopień zagrożenia lawinowego

KPN zamyka szlaki!

W Karkonoszach wzrosło zagrożenie lawinowe. Obecnie obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. W ciągu 24 godzin spadło około 20 centymetrów śniegu i nadal ma go przybywać. Świeży śnieg jest luźno związany ze zmrożonym, twardym śniegiem z poprzednich opadów.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Zamknięte szlaki

Z powodu wprowadzenia pierwszego stopnia zagrożenia lawinowego został zamknięty szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów oraz szlak zielony pod Kotłami od schroniska Pod Łabskim do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. Natomiast z powodu oblodzenia zamknięty został szlak żółty przez Biały Jar do Drogi Śląskiej oraz odcinek niebieskiego szlaku od Domku Myśliwskiego do Samotni. Jeśli warunki ulegną poprawie jest szansa, że zostaną one jeszcze otwarte.

czytaj więcej

Odkryj Lubań z przewodnikiem

Mueum Regionalne w Lubaniu serdecznie zaprasza na spotkanie „Odkryj Lubań z przewodnikiem”. Udział w spotkaniu będzie okazją do poznania nowych wykwalifikowanych przewodników i wysłuchania wykładu historycznego. Niespodzianką będzie odsłonięcie nowo zakupionego przez Muzeum Regionalne, cennego obrazu.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Góry są w porządku - przyłącz się do akcji

Worki i rękawiczki dla chętnych będą dostępne bezpłatnie przy punktach kasowych w Karkonoskim Parku Narodowym. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, a tym samym upiększania naszych wspólnych Karkonoszy.

czytaj więcej

Karkonoski Park Narodowy

Przeglądy szlaków

W Karkonoskim Parku Narodowym trwają przygotowania do sezonu zimowego. Pracownicy parku kontrolują stan drzew przy szlakach turystycznych. Przegląd jest konieczny przed sezonem jesienno-zimowym, kiedy pojawią się silne wiatry i może pojawić się np. szadź.

czytaj więcej

XVIII Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu„Nysa”

Zaproszenie na rajd

Łużycki oddział PTSM w Lubaniu serdecznie zaprasza na XVIII Międzynarodowy Rajd Górski Euroregionu NYSA “KARKONOSZE 2016”. Rajd odbędzie się w dniach od 5 do 9 października 2016 roku z bazą w Karpaczu.

czytaj więcej

Szkody na wakacjach: kto za nie odpowiada

Okno hotelu stłuczone przez nasze dziecko, spóźnienie na wycieczkę lub noc spędzona w zagranicznym areszcie – wakacyjne przygody nie zawsze są miłe, a wiele z nich wynika z naszej lekkomyślności. Jak zabezpieczyć się przed ich konsekwencjami finansowymi oraz do kogo zwrócić się po pomoc, gdy na urlopie wpadniemy w tarapaty?

czytaj więcej

Co kryją podziemia zamku?

Zamek Czocha odkrywa kolejne tajne przejście

Zamek Czocha to zamek, który wciąż skrywa wiele tajemnic. Są one związane przede wszystkim z ostatnim właścicielem warowni Ernstem Guetschowem oraz, jak można przypuszczać, z okresem drugiej wojny światowej. Już w najbliższy wtorek będzie miało miejsce otwarcie tajemnego przejścia, które jest zamurowane od końca drugiej wojny światowej.

czytaj więcej

Problemy na wakacjach?

Zobacz kompendium wiedzy o letnim wypoczynku

Jak reklamować nieudany wyjazd wakacyjny, ile kosztuje rozmowa telefoniczna za granicą, mobilne aplikacje ułatwiające podróż. O tych oraz innych ważnych sprawach przy planowaniu letniego wypoczynku przypomina 40 instytucji biorących udział w siódmej edycji akcji Przed wakacjami, co warto wiedzieć?

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Bolesław Różański

  żył 81 lat

  Zm. 24.03.2017 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 29.03.2017 o godz. 12:00

  Na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

  o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań