Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

997

Policja i SOK skontrolowali punkty skupu złomu

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości na dworcach PKP i liniach kolejowych, ze szczególnym uwzględnieniem kradzieży infrastruktury kolejowej. W ramach obchodu kontrolowali punkty skupu złomu, pod kątem ujawniania elementów kolejowych. Wspólne patrole funkcjonariuszy na stałe wpisane są w harmonogram zadań policji lubańskiej.

czytaj więcej

Samobójstwo czy wypadek?

Zginął odpalając petardę

W nocy z 14 na 15 marca w jednym z budynków mieszkalnych na ul. Zamkniętej w Świeradowie-Zdroju doszło do tragedii. W wyniku wybuchu petardy poszkodowany został 64-letni mężczyzna. Niestety w wyniku doznanych obrażeń najprawdopodobniej zmarł już w drodze do szpitala.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Dziś policyjna akcja "PASY BEZPIECZEŃSTWA"

Lubańscy policjanci prowadzą dziś działania pn. „PASY BEZPIECZEŃSTWA”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w prawidłowy sposób.

czytaj więcej

Kobieta usłyszała 9 zarzutów

Kradzież i włamanie na konto bankowe

Lubańscy policjanci zatrzymali kobietę, która przywłaszczyła kartę bankomatową i dokonywała zakupów na terenie Lubania, Gryfowa Śląskiego oraz Jeleniej Góry. Za popełnione czyny grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Sprawca kolizji posiadał broń i amunicję

Lwóweccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w miejscowości Nielestno uderzył w przód jadącego z naprzeciwka ciężarowego mana. Funkcjonariusze prowadząc czynności na miejscu zdarzenia w samochodzie osobowym znaleźli broń i amunicję, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w kierunku ustalenia czy nie została ona użyta do popełnienia ewentualnych przestępstw.

czytaj więcej

Spotkania w ramach programu "Nie dla narkotyków"

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu prowadzą zajęcia edukacyjno-profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania narkomanii w ramach polsko-niemieckiego projektu pod nazwą "Nie dla narkotyków". Szkolenia odbywają się na terenie całego powiatu lubańskiego.

czytaj więcej

Pisarzowice

Prowadził pod wpływem extazy

Lubańscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który kierował Hondą Civic będąc pod wpływem środków odurzających. Ponadto posiadał przy sobie 51 tabletek extazy.

czytaj więcej

Co zrobić w przypadku kolizji?

Na ulicach zwłaszcza miast znów przybyło samochodów, a to niestety oznacza także, że łatwiej o kolizję. Co robić w takim przypadku? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy można przestawić utrudniające ruch samochody? A jeśli nie można tego zrobić, to jak je prawidłowo zabezpieczyć? Jak właściwie oznakować miejsce zdarzenia?

czytaj więcej

Leśna

Zlikwidowane kolejne kasyno gry

Wspólne działania policjantów z KP Leśna oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca zakończyły się sukcesem. Podczas kontroli salonów gier na terenie Leśnej, ujawnili i zabezpieczyli cztery nielegalne automaty do gier.

czytaj więcej

Bezpieczny weekend

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu w dniach 23-25 luty przeprowadziła akcję „Bezpieczny weekend”. Podczas działań skontrolowano 119 pojazdów i ujawniono 33 kierujących niestosujących się do przepisów ograniczenia prędkości.

czytaj więcej

Poszukiwani zatrzymani

Lubańscy policjanci zatrzymali cztery osoby poszukiwane przez organy ścigania. Zatrzymani mieli przy sobie marihuanę i metamfetaminę.

czytaj więcej

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Internauta pomógł uratować mężczyznę

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w jednej z komórek w centrum Lubaniu znaleziono bezdomnego mężczyznę. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy i uratowali mężczyznę przed wyziębieniem.

czytaj więcej

Lubań

Niemądry żart przyczyną interwencji

22 lutego dyżurny KPP w Lubaniu został powiadomiony o zamieszczeniu na jednym z portali społecznościowych zdjęcia zmasakrowanego psa z opisem, z którego wynikało, że czynu tego dokonała osoba zamieszczająca fotografię.

czytaj więcej

Jeden telefon może uratować życie. Lista numerów

Nie bądź obojętny!

Znaczny spadek temperatur stwarza potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku, a także znajdujących się pod wpływem alkoholu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu prowadzą działania pod nazwą "ZIMA 2017/2018". Ich celem jest przede wszystkim pomoc osobom, którym warunki atmosferyczne mogą zagrozić życiu i zdrowiu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować życie.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Zatrzymani z narkotykami

Policjanci z Gryfowa Śląskiego w trakcie patrolu postanowili sprawdzić zaparkowany na osiedlowym parkingu pojazd, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Podczas kontroli policjanci ujawnili w samochodzie metamfetaminę w ilości 3 porcji.

czytaj więcej

Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drogach - w weekend zakończenie „Ferii 2018”

Ostatni weekend lutego to czas, gdy dobiegają końca „Ferie 2018” dla dzieci i młodzieży. Dolnośląscy policjanci spodziewając się zwiększonego ruchu na drodze, związanego z powrotem z zimowego wypoczynku, zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców, dbając o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących samochodami. Zróbmy wszystko, aby powroty z ferii dzieci i młodzieży były bezpieczne.

czytaj więcej

117 km/h na 50-tce

Wprowadzone dwa lata temu przepisy zaostrzające sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości wciąż obowiązjują. Ta oczywista informacja, dla niektórych kierowców może być jednak zaskoczeniem. Wydaje się, że niektórzy o tym zapominieli bądź przyzwyczaili się do tych przepisów i nie robią one już takiego wrażenia. W ostatnich dniach lubańscy policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Złodziej alkoholu zatrzymany

Na przełomie stycznia i lutego tego roku, 31-letni mężczyzna kilkukrotnie dokonał kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów w Świeradowie-Zdroju. Butelki z wysokoprocentowymi trunkami chował pod kurtkę i opuszczał sklep. Łączne straty oszacowano na kwotę 1300 złotych.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Barbara Kurdzieko

  żyła 92 lat

  Zm. 17.03.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 21.03.2018 o godz. 13:00

  W kościele Jana Chrzciciela w Leśnej

  O czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku rodzina

  Pogrzeb organizuje firma AGES Lubań