Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

997

Zgorzelec

Posiadał znaczną ilość narkotyków i pistolet gazowy

Zgorzeleccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z CBŚP zatrzymali młodego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, podejrzanego o posiadanie znacznej ilość narkotyków. Na terenie posesji zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz pistolet gazowy. Nastolatek usłyszał już zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

czytaj więcej

Kaskadowy pomiar prędkości

Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

czytaj więcej

Czyżby dopalacze?

Biegał nago. Uszkodził radiowóz

Z relacji mieszkańców wynika, iż 25- letni mieszkaniec gminy Lubomierz po szaleńczej jeździe ulicami miasta stracił panowanie nad pojazdem i wpadając na chodnik uszkodził swoje auto urywając w nim koła, po czym rozebrał się "do rosołu" i biegł ulicami miasta.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Kto rozpoznaje motocykl?

Motocyklista, który od kilku dni szarżował po ulicach Gryfowa Śląskiego, porzucił motocykl i uciekł po próbie zatrzymania przez idącego do pracy funkcjonariusza policji.

czytaj więcej

Policyjna współpraca na polsko - czeskim pograniczu

Polscy i czescy policjanci przygotowują wspólny projekt, który zakłada wymianę doświadczeń oraz ćwiczenia zgrywające w przypadkach poszukiwania osób zagubionych na terenach leśnych i górskich. W projekt zaangażowana została również KPP w Lubaniu.

czytaj więcej

Bolesławiec

Policja szuka mężczyzny ze zdjęcia

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zajmują się wyjaśnieniem sprawy dotyczącej przywłaszczenia portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów. Do zdarzenia doszło w dniu 14 maja 2018 r. w jednym ze sklepów na terenie Bolesławca.

czytaj więcej

Kasacja do wyroku w sprawie zabójstwa w Lubaniu

15 lat więzienia za zabójstwo syna

Minister Sprawiedliwości Prokurator Krajowy skierował do Sądu Najwyższego kasację od wyroku jaki zapadł przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu w sprawie dotyczącej zabójstwa do którego doszło w dniu 17 lipca 2016 roku w Lubaniu.

czytaj więcej

Służby apelują o rozwagę nad wodą

W pierwszy sierpniowy weekend padł tragiczny rekord nad polskimi wodami. W ciągu trzech ostatnich dni utonęło 30 osób. MSWiA i służby apelują o rozsądek. Choć za nami dopiero połowa wakacji, to już można mówić o tym, że będą one należały do jednych z najtragiczniejszych jeśli chodzi o liczbę utonięć. Ostatnie trzy dni to przerażający bilans – 30 osób straciło życie wypoczywając nad wodą.

czytaj więcej

W terenie zabudowanym miał na liczniku 153 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami czterech kierowców, którzy zostali zatrzymani przez policjantów jeleniogórskiej drogówki, straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzista miał na liczniku 153 km/h, przekroczył prędkość aż o 103 km w rejonie przejścia dla pieszych. Czterech kierujących, oprócz utraty prawa jazdy, zostało również ukaranych mandatami karnymi.

czytaj więcej

Zgorzelec

Policjanci szukają świadków usiłowania porwania dziewczynki

Do zdarzenia doszło 20 maja br. około godz. 14:50 w Zgorzelcu przy ul. Warszawskiej w obrębie sklepu "LEDI". Mężczyzna podający się za policjanta usiłował uprowadzić dziewczynkę. Został zatrzymany przez zgorzeleckich policjantów, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

czytaj więcej

Najważniejsze numery telefonów

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?

Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

czytaj więcej

Mężczyzna zatrzymany za nielegalną uprawę konopi

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który uprawiał w mieszkaniu ziele konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 24 krzewy roślin w różnych fazach rozwoju. Teraz zatrzymanemu grozić może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Areszt za znęcanie się nad konkubiną

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy od dnia zatrzymania wobec Tomasza B., podejrzanego o znęcanie się nad swoją konkubiną, groźby karalne i inne przestępstwa.

czytaj więcej

Lubań

Areszt dla sprawcy przemocy

Sąd Rejonowy w Lubaniu na wniosek policji i prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy wobec sprawcy przemocy.

czytaj więcej

Kostką brukową w drzwi restauracji

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który rzucał kostką brukową w drzwi restauracji. Sprawca miał 1,3 promila alkoholu w organizmie, a za popełniony czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Policjanci poszukują zaginionej nastolatki

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzą poszukiwania za zaginioną nastolatką. Z zebranych w tej sprawie informacji wynika, że Angelika Katarzyna Steinborn 28 lipca 2018 roku wyszła z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powróciła. Mimo prowadzonych działań nie udało się do tej pory odnaleźć młodej kobiety. Każdy, kto mógł widzieć zaginioną lub ma jakiekolwiek informacje o miejscu jej pobytu proszony jest o kontakt z Policją.

czytaj więcej

Kierowca bez uprawnień, pasażer z narkotykami

Dzielnicowi z Lubania podczas wykonywania czynności w miejscowości Nowa Karczma zauważyli pojazd osobowy prowadzony przez znaną im kobietę nie posiadającą uprawnień. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, w którym prócz kierującej kobiety znajdowało się dwóch mężczyzn.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia