Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / 997 / Nowy bus dla lubańskich policjantów

T6 z dwulitrowym silnikiem TSI o mocy 150KM

Nowy bus dla lubańskich policjantów

Nowy bus dla lubańskich policjantów

Jak czytamy na stronach internetowych Dolnośląskiej Policji do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wkrótce trafi nowy Volkswagen w wersji T6. Nowa policyjna T6 z dwulitrowym silnikiem benzynowym TSI o mocy 150KM wykorzystywana będzie głownie do realizacji zadań prewencyjnych i służby patrolowej.

Polska Policja zakupiła łącznie sto Volkswagenów w wersji T6 i pięćdziesiąt busów transportowych marki Ford model Transit. Pojazdy w najnowszej wersji T6 zostały kompleksowo przystosowane do służby. Wyposażone są w dwulitrowe silniki benzynowe o mocy 150KM i przemieszczać się nimi może 5 policjantów, a także w specjalnym przedziale 2 osoby zatrzymane. Dodatkowo także ze środków budżetu państwa zakupionych zostało 50 specjalistycznych busów marki Ford służących do konwojowania osób zatrzymanych. Posiadają one dwulitrowe silniki wysokoprężne o mocy 130KM i można nimi konwojować jednorazowo 3 osoby. Pięć tego typu samochodów trafi do Wydziału Konwojowego KWP we Wrocławiu.  

Wybór silnika benzynowego podyktowany był typowo miejską eksploatacją pojazdów, która charakteryzuje się przemieszczaniem na odcinkach kilku kilometrów i ciągłym uruchamianiu silnika. Auta trafią do funkcjonariuszy z powiatów: jeleniogórskiego, legnickiego, strzelińskiego, bolesławieckiego, kłodzkiego, lubańskiego, zgorzeleckiego oraz lwóweckiego.

Wszystkie samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Wsparcie KPP w Lubaniu nowym samochodem jest jak najbardziej uzasadnione, choć nie zaspakaja w całości potrzeb. W połowie listopada lubańscy funkcjonariusze w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej stracili najstarszego w swojej flocie Opla Astrę, oczym pisatliśmy tutaj. Zniszczone auto jako jedyne w powiecie przystosowane było do przewożenia psa, który służy w tutejszej komendzie. Niestety otrzymany bus nie daje takiej możliwości.

Autor: red.
comments powered by Disqus