Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / 997 / Śliska sprawa

Lepiej kradli niż jeździli

Śliska sprawa

Śliska sprawa

Foto: dolnoslaska.policja.pl

W całej sprawie zaskakujący okazał się motyw działania sprawców. Jadąc swoim autem wpadli w poślizg i uszkodzili dwa koła. Szukając kół na wymianę, postanowili ukraść inne auto tej samej marki. Kradzionym samochodem nie dojechali jednak na miejsce, ponieważ znowu wpadli w poślizg.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu, w wyniku podjętych działań, zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu osobowego. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego w wieku 22 i 31 lat.

Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani poruszając się w środku nocy drogą na terenie gminy Nowogrodziec wpadli w poślizg uszkadzając 2 koła, co uniemożliwiło im dalsza jazdę. Szukając kół na wymianę, postanowili ukraść inne auto tej samej marki. Po kradzieży pojazdu podejrzani udali się w kierunku miejsca, gdzie pozostawili swoje auto. Nie dojechali jednak na miejsce, ponieważ znowu wpadli w poślizg.

W międzyczasie policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu z terenu prywatnej posesji. W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze zlokalizowali skradziony samochód i zatrzymali podejrzanych mieszkańców powiatu jeleniogórskiego. Obaj mężczyźni wpadli w momencie, gdy próbowali zdemontować koła ze skradzionego pojazdu, który utknął w śniegu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Jak się okazało 31 – latek ma już na swoim koncie kradzieże pojazdów. Teraz o dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd. Za czyn, którego się dopuścili, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
comments powered by Disqus