Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / 997 / „Pomocny” złodziej

Okradł kobietę, której wcześniej pomógł wnieść torby z zakupami.

„Pomocny” złodziej

„Pomocny” złodziej

Foto: KPP Lubań

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia. Jak ustalili funkcjonariusze 24- latek pomógł pewnej kobiecie zanieść zakupy do budynku mieszkalnego i przy okazji z torby zabrał jej portfel z portmonetką wraz z dokumentami, pieniędzmi oraz kartami bankomatowymi.

71- letnia mieszkanka powiatu lubańskiego zgłosiła Dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu fakt kradzieży portfela i portmonetki wraz z zawartością 40 złotych, kart płatniczych oraz dokumentów osobistych. Według relacji zgłaszającej kradzieży dokonał młody mężczyzna, którego kilka minut wcześniej poprosiła o pomoc przy niesieniu zakupów.

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Po podaniu rysopisu mężczyzny oraz ustaleniu wstępnych danych osobowych sprawcy już kilka minut po zdarzeniu funkcjonariusze patrolujący miasto przy jednym z marketów zatrzymali mężczyznę. 24- latek dokonał już przy użyciu karty wypłaty gotówki.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że w proceder przestępczy zaangażowana jest druga osoba, która pomogła sprawcy w ukryciu skradzionych przedmiotów.40- latkowi policjanci przedstawili zarzut ukrycia dokumentów za co może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

24- letniemu mężczyźnie za kradzież portfela i portmonetki wraz z zawartością może grozić do 5 lat więzienia.

Autor: st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
comments powered by Disqus