Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / 997 / Policja i SOK skontrolowali punkty skupu złomu

Policja i SOK skontrolowali punkty skupu złomu

Policja i SOK skontrolowali punkty skupu złomu

Foto: KPP Lubań

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości na dworcach PKP i liniach kolejowych, ze szczególnym uwzględnieniem kradzieży infrastruktury kolejowej. 

Wspólne patrole funkcjonariuszy Policji oraz Straży Ochrony Kolei nie są rzadkością. Poprawa bezpieczeństwa podróżnych oraz zmniejszenie ilości kradzieży infrastruktury kolejowej są jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez służby. Funkcjonariusze po raz kolejny na terenie miasta i gminy Lubań patrolowali miejsca, w których dochodzi do kradzieży i dewastacji elementów metalowych infrastruktury kolejowej. Ponadto kontrolowali wybrane punkty skupu złomu. Tego typu kontrole podejmowane są w celu przeciwdziałania kradzieżom elementów metalowych i zbywania ich w punktach skupu metali.

Przypominamy, że za uszkodzenie, zniszczenie, zabór lub uczynienie niezdatnym do użytku części sieci infrastruktury oraz linii kolejowej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii zgodnie z art. 254 a k.k. grozi kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 8.

Autor: st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
comments powered by Disqus