Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / 997 / Bezpieczna Wielkanoc na drogach powiatu

Bezpieczna Wielkanoc na drogach powiatu

Bezpieczna Wielkanoc na drogach powiatu

Foto: KPP Lubań

Już od dziś na drogach powiatu lubańskiego pojawiło się więcej niż zwykle policyjnych patroli dbających o bezpieczeństwo. Rozpoczęła się policyjna akcja "Bezpieczna Wielkanoc 2017”.

Głównym zadaniem lubańskich funkcjonariuszy będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Szczególnym nadzorem objęte zostaną główne ciągi komunikacyjne DK-30, DW-296 oraz drogi wylotowe z miast, a także rejony kościołów i cmentarzy. Już dziś możemy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w Lubaniu w godz. 17.30-19.00 na trasie przemarszu procesji, która przebiegać będzie trasą od Kościoła Św. Trójcy ulicami: Wrocławska, Rynek, Bracka, Pl.3-go Maja, Spółdzielcza.

Doświadczenia z lat ubiegłych wskazują, że również w tym roku wiele osób, odwiedzając najbliższych, sporo czasu spędzi w drodze. Podróżować będą koleją, autokarami lub własnymi samochodami. Tam też pojawią się policjanci, którzy zwrócą uwagę na bezpieczeństwo podróżnych i ich bagaży na dworcach kolejowych, autobusowych. Podczas prowadzonych kontroli drogowych policjanci drogówki rozdają ulotki informujące o funkcjonowaniu "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz aplikacji "Moja Komenda". Mapa pomoże wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja będzie weryfikować sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostaną wprowadzone na mapę. Natomiast aplikacja "Moja Komenda" jest to narzędzie, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.

Lubańscy policjanci apelują o spokojną i rozsądną jazdę, tak aby te zbliżające się Święta Wielkanocne minęły nam bezpiecznie, nie zależnie od tego, czy wybieramy się w daleką podróż, czy też poruszamy się po naszych drogach.

Autor: st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
comments powered by Disqus