Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / 997 / Podsumowanie okresu świątecznego na drogach

Powiat lubański

Podsumowanie okresu świątecznego na drogach

Podsumowanie okresu świątecznego na drogach

Foto: policja.pl

W dniach od 14 do 17 kwietnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczna Wielkanoc 2017”, ukierunkowane na zapewnienie w tym świątecznym czasie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

Czas Świąt Wielkanocnych był dla policjantów z lubańskiej komendy okresem wzmożonych działań prewencyjnych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. W okresie od 14 do 17 kwietnia funkcjonariusze interweniowali w sumie 70 razy. W trakcie działań wylegitymowano 437 osób, to o 41 więcej niż w roku 2016.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym stwierdzić należy, że niestety, pomimo wielu apeli o ostrożną jazdę i przypominaniu o fatalnych skutkach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu doszło do 5 kolizji drogowych oraz zatrzymanie nietrzeźwego kierującego.

Natomiast na terenie całego województwa w trakcie czterech świątecznych dni dolnośląscy policjanci przeprowadzili 4433 różnego rodzaju interwencje. Zatrzymali 87 poszukiwanych w tym 11 nieletnich. Zatrzymali również 105 kierowców, którzy mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. W wyniku wypadków dwie osoby straciły życie.

Do powyższych zdarzeń doszło w dniach 15 i 16 kwietnia br. w powiatach kłodzkim i ząbkowickim. W pierwszym z nich po uderzeniu samochodu w drzewo, zginęła 21 – letnia kierująca nim kobieta. W drugim wypadku zginął 21 – letni motocyklista, który zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym.

Przyczyną wypadków było najczęściej brak rozwagi i brawura, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wykonywanie manewrów, głównie wyprzedzania.

Autor: st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń / red.
comments powered by Disqus