Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / 997 / Tymczasowy areszt dla zabójcy siostry

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Tymczasowy areszt dla zabójcy siostry

Tymczasowy areszt dla zabójcy siostry

zdjęcie ilustracyjne

Foto: jeleniagora.naszemiasto.pl

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi śledztwo przeciwko 43 – letniemu mieszkańcowi Wiednia Danielowi L., któremu prokurator w dniu 16 kwietnia 2017 roku przedstawił zarzut zabójstwa siostry - Doroty T. Do zdarzenia doszło w dniu 15 kwietnia 2017 roku w Biedrzychowicach w domu pokrzywdzonej.

Daniel L. działając z zamiarem pozbawienia Doroty T. życia zadał jej uderzenia drewnianą częścią krzesła w głowę oraz inne części ciała, w następstwie czego doznała ona poważnych obrażeń ciała skutkujących jej zgonem.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia Danielowi L. zarzutu popełnienia czynu z art. 148§ 1 k.k. Daniel L. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do dokonania zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia jednakże w znacznej mierze zasłaniał się niepamięcią.

W dniu 16 kwietnia 2017 roku Prokurator Rejonowy w Lubaniu skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec wyżej wymienionego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd Rejonowy w Lubaniu na posiedzeniu, wyznaczonym w tym samym dniu, uwzględnił złożony wniosek. Postanowienie Sądu jest nieprawomocne i podlega zaskarżeniu.

Danielowi L. za popełnienie zarzuconego mu czynu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. W chili obecnej trwają dalsze czynności dowodowe w sprawie.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
Violetta Niziołek

Autor: Violetta Niziołek
comments powered by Disqus