Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / 997 / Para okradała groby na cmentarzu

Policjanci zatrzymali podejrzanych

Para okradała groby na cmentarzu

Para okradała groby na cmentarzu

Foto: KPP w Zgorzelcu

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy okradali groby na cmentarzu w Zawidowie. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani zabrali elementy mosiężne i metalowe z nagrobków. Policjanci odzyskali już część ze skradzionych przedmiotów. Ponadto zatrzymana para ma na swoim koncie jeszcze kradzież z włamaniem do jednego z pomieszczeń gospodarczych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia br. do policjantów z powiatu zgorzeleckiego napływały zgłoszenia o kradzieżach elementów mosiężnych i metalowych z nagrobków na cmentarzu w Zawidowie.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zawidowie w sprawie wykonali wiele czynności, m. in. sprawdzali osoby notowane za podobne przestępstwa, kontrolowali punkty skupu złomu. Działania policjantów przyniosły efekty i mundurowi wpadli na trop sprawców. Okazali się nimi: 20-letni mieszkaniec Zawidowa i 31-letnia mieszkanka Zgorzelca. Osoby podejrzane już kilka dni później zostały zatrzymane przez zgorzeleckich funkcjonariuszy i trafiły do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Policjanci ustalili, że wspomniana dwójka okradła 6 grobów na cmentarzu w Zawidowie. Ich łupem padały przede wszystkim ozdoby mosiężne kwiaty róży i krzyże. Ponadto funkcjonariusze udowodnili parze kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego skąd zabrali m. in. rower górski, felgi aluminiowe, a także elektronarzędzia.

Funkcjonariusze część skradzionych przedmiotów już odzyskali. Zatrzymanym za czyny, o które są podejrzani może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Mariola Kowalska
comments powered by Disqus