Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / 997 / W wyniku ”brawurowej” jazdy policjanci zatrzymali prawo jazdy

Komunikat KPP w Lubaniu

W wyniku ”brawurowej” jazdy policjanci zatrzymali prawo jazdy

W wyniku ”brawurowej” jazdy policjanci zatrzymali prawo jazdy

Foto: eLuban.pl

W wyniku „brawurowej” jazdy 43-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu lubańskiego stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i stracił prawo jazdy. Na drodze K-30 na trasie Lubań-Zgorzelec kierujący wyprzedzał na łuku drogi i linii podwójnej ciągłej, a następnie uderzył w drewnianą wiatę.

W dniu 07.05.2017 r. około godz. 12:30 dyżurny lubańskiej komendy został telefonicznie powiadomiony o zdarzeniu drogowym zaistniałym na drodze K-30 w miejscowości Pisarzowice. Z poczynionych ustaleń policjantów wynika, że 43- letni mężczyzna mieszkaniec powiatu lubańskiego kierujący pojazdem VW Passat na łuku drogi gdzie obowiązuje znak poziomy linii podwójnej ciągłej podjął manewr wyprzedzania innego pojazdu po czym zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Pojazd zatrzymał się na drewnianej wiacie na jednej z posesji. Kierujący pojazdem był trzeźwy jednak stan jego zdrowia wymagał pilnej hospitalizacji.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdu oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Kierujący VW Passatem w sposób rażący naruszył przepisy ruchu drogowego czym stworzył realne zagrożenie w ruchu drogowym, dlatego zostało zatrzymane mu prawo jazdy.

APELUJEMY DO KIEROWCÓW

Wyjeżdżając na drogę jako kierowca ponosimy ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie własne, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasze bezpieczeństwo zależy od wielu czynników. Zasada mocno ograniczonego zaufania do innych uczestników drogi jest jak najbardziej wskazana. Nie zapominajmy, że brawura i przecenianie własnych umiejętności niejednokrotnie jest przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń.

Autor: st.sierż. Magdalena Harbul
comments powered by Disqus