Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / 997 / „Postaw na rodzinę-Zachowaj trzeźwy umysł"

„Postaw na rodzinę-Zachowaj trzeźwy umysł"

„Postaw na rodzinę-Zachowaj trzeźwy umysł

Foto: KPP Lubań

W sobotnie popołudnie (13.05) słoneczna pogoda zachęciła mieszkańców i turystów do odwiedzenia centrum Świeradowa-Zdroju, gdzie odbył się festyn pn „Postaw na rodzinę - Zachowaj trzeźwy umysł ".Wydarzenie promowało nie tylko bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, ale również pokazywało pracę przybyłych służb „od kuchni”.

Festyn pn." „Postaw na rodzinę - Zachowaj trzeźwy umysł "odbył sie na terenie dolnego tarasu Domu Zdrojowego w Świeradowie-Zdroju. Organizatorzy przygotowali dla uczestników moc atrakcji. Policjanci Komendy Powiatowej Policji z Lubania, Rewir Dzielnicowych w Świeradowie wspólnie ze Świetlicą środowiskową „UL” Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju, Radnymi miasta Świeradów-Zdrój, leśnikami, strażą pożarną, ratownikami Karkonoskiej Grupy GOPR - sekcja Świeradów oraz Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzili warsztaty podczas, których omawiano zasady poruszania się w ruchu drogowym, zasady bezpieczeństwa zachowania na drogach i terenach leśnych. Policja ponadto informowała zainteresowanych o naborze do służb mundurowych, metodach działania sprawców m.in. „Metoda na wnuczka”, programie zagrożeń terrorystycznych „Alfa”. Każdy i mały i duży mógł wsiąść do policyjnego radiowozu, pooglądać przedmioty codziennej pracy policjanta. Festyn uświetnił pokaz umiejętności psa policyjnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Można było również sprawdzić swoją kondycję w rytmach zumby, skosztować wypieków konkursu kulinarnego pn „Baby, babeczki i muffinki”, grillowanych kiełbasek i posłuchać muzyki koncertu zespołu…..Każdy znalazł coś dla siebie ciekawego i spędził dzień aktywnie. Poza oglądaniem pokazów w wykonaniu wszystkich organizatorów festynu, dzieci mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów. Na zwycięzców konkursów czekał upominek w postaci: odblasków, kolorowanek edukacyjnych i wiele innych.

Zabawy i atrakcje przygotowane dla uczestników festynu sprawiły, że pojawił się uśmiech na twarzach, którego tak mało w codziennym dniu.

Autor: st.sierż. Magdalena Harbul
comments powered by Disqus