Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / 997 / Sprzedawał tytoń przez internet

Dolny Śląsk

Sprzedawał tytoń przez internet

Sprzedawał tytoń przez internet

Foto: policja.pl

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu namierzyli mężczyznę, który za pośrednictwem portali internetowych oferował do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe. Działając w tej sprawie policjanci zabezpieczyli blisko 37 tyś. sztuk papierosów bez znaków akcyzy skarbowej, udaremniając ich dalszą sprzedaż.

Policjanci Wydziału do walki z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadząc działania operacyjne zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o dystrybucje wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Wcześniej funkcjonariusze namierzyli podejrzanego, gdy za pośrednictwem portali internetowych oferował do sprzedaży papierosy niewiadomego pochodzenia. 41-latek wpadł tuż przed dokonaniem transakcji na terenie powiatu oleśnickiego. Policjanci w jego samochodzie znaleźli blisko 37 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 31 tysięcy złotych. Ujawniony towar został zabezpieczony, a podejrzanemu zarzuty za przestępstwo karno-skarbowe przedstawią teraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Za tego typu czyny grozi wysoka grzywna i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Łukasz Dutkowiak
comments powered by Disqus