Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / 997 / Kolejny cios w nielegalny hazard

Pieńsk

Kolejny cios w nielegalny hazard

Kolejny cios w nielegalny hazard

Foto: KP Pieńsk

Wspólne działania policjantów z Komisariatu Policji w Pieńsku z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych. Funkcjonariusze na terenie Pieńska zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier o wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Policjanci operacyjni z Komisariatu Policji w Pieńsku wraz funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ze Zgorzelca zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier hazardowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych o wartości kilkunastu tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: KP Pieńsk
comments powered by Disqus