Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / 997 / Policja poszukuje właścicieli skradzionych przedmiotów

Zatrzymany sprawca wielu kradzieży i włamań

Policja poszukuje właścicieli skradzionych przedmiotów

Policja poszukuje właścicieli skradzionych przedmiotów

Foto: KPP Lwówek Śląski

Policjanci z Mirska, w wyniku działań operacyjnych, zatrzymali 20-letniego mieszkańca Świeradowa- Zdroju podejrzewanego o dokonanie kradzieży kamer monitoringu w miejscowości nieopodal Gryfowa Śląskiego. Jak się jednak okazało, sprawca działał na terenie aż trzech powiatów: lwóweckiego, lubańskiego i jeleniogórskiego.

W wyniku przeszukania mieszkania zatrzymanego odzyskano kamerę oraz laptopa skradzionego na terenie Szklarskiej Poręby, ujawniono dowód osobisty poszukiwany w systemie Schengen. Policjanci odzyskali także szereg innych rzeczy min. rowery, elektronarzędzia.Odzyskane przedmioty pochodzą z kradzieży i włamań, dlatego obecnie policjanci ustalają ich właścicieli.
Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem w Lwówku Śląskim i grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które rozpoznają rzeczy na zdjęciach, a które w ostatnim czasie zostały im skradzione proszone są o kontakt z komisariatem policji w Gryfowie Śląskim tel. 75 78 13 515

Autor: mk
comments powered by Disqus