Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / 997 / Policjanci zlikwidowali plantację

Skonfiskowano marihuanę i spirytus

Policjanci zlikwidowali plantację

Policjanci zlikwidowali plantację

Foto: pixabay.com/policjadolnoslaska

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie i kobiecie, zatrzymanym przez policjantów, a którzy podejrzewani są o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie i uprawę konopi.

Funkcjonariusze znaleźli 48 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, a także ponad 2,5 kilograma marihuany. Z zabezpieczonych roślin można uzyskać ponad 3,5 kilograma środków odurzających, a ich wartość czarnorynkowa to ponad 500 tysięcy złotych. Ponadto w mieszkaniu kobiety policjanci znaleźli i zabezpieczyli 41 butelek spirytusu bez skarbowych znaków akcyzy. Za swoje czyny zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego z I Komisariatu Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 61-letnią kobietę oraz 58-letniego mężczyznę podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz przygotowanie, a także uprawę ziela konopi. Kobieta odpowie również za posiadanie alkoholu bez skarbowych znaków akcyzy.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że najprawdopodobniej w wynajmowanych pomieszczeniach jednego z budynków w Jeleniej Górze, zorganizowana została uprawa ziela konopi. Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę i mężczyznę, którzy doglądali uprawy roślin. W wyniku sprawdzeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli 48 krzewów konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu oraz blisko 2,5 kilograma marihuany, co tylko potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy.

Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w urządzenia między innymi sterującymi ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin. Z zabezpieczonych roślin można uzyskać blisko 3,5 kilograma marihuany, a jej wartość czarnorynkowa to ponad 500 tysięcy złotych. Ponadto w mieszkaniu kobiety funkcjonariusze znaleźli 41 butelek spirytusu bez skarbowych znaków akcyzy.

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: KMP w Jeleniej Górze
comments powered by Disqus