Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / 997 / Zatrzymany po 20-tu latach

Zgorzelec

Zatrzymany po 20-tu latach

Zatrzymany po 20-tu latach

Foto: pixabay.com

Policjanci ze  Zgorzelca prowadzili poszukiwania za obywatelem Ukrainy. Mężczyzna blisko 20 lat temu dokonał napadu rabunkowego. Funkcjonariusze prowadząc czynności poszukiwawcze ustalili, że człowiek ten zmienił nazwisko oraz przebywa na terenie Portugalii. Dzięki współpracy ze Strażą Graniczną, przestępca poszukiwany listem gończym, został zatrzymany na granicy polsko-ukraińskiej. 

55-letni obywatel Ukrainy ukrywał się przed organami ścigania od roku 1998. Powodem było dokonanie napadu rabunkowego z użyciem niebezpiecznego narzędzia, na terenie gminy Zgorzelec, którego dopuścił się blisko 20 lat temu. Z uwagi na działalność przestępczą oraz ucieczkę z kraju, był poszukiwany listem gończym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w toku licznych, prowadzonych czynności ustalili, że obywatel Ukrainy w międzyczasie zmienił nazwisko oraz przebywa na terenie Portugalii. Dzięki współpracy ze Strażą Graniczną 55-latek został zatrzymany w momencie kiedy chciał wjechać do swojego państwa i przekroczyć granicę polsko- ukraińską.

Mężczyzna został osadzony w jednym z zakładów karnych. Teraz odpowie za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego dopuścił się w przeszłości.

Autor: sierż.szt. Mariola Kowalska
comments powered by Disqus