Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / 997 / Ukradł samochód i przywiózł koleżankę na przesłuchanie

KPP Bolesławiec

Ukradł samochód i przywiózł koleżankę na przesłuchanie

Ukradł samochód i przywiózł koleżankę na przesłuchanie

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież auta. Okazało się, że działaniu sprawcy przyświecał pewien określony cel. Skradzionym pojazdem zawiózł koleżankę ... na przesłuchanie do komisariatu. Zatrzymanego do jednostki policji „dostarczyli” z kolei policjanci. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zauważyli na parkingu w samochodzie dobrze znanego im mężczyznę. 28 – latek w przeszłości był bowiem wielokrotnie notowany za włamania i inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Kiedy podeszli, aby go skontrolować okazało się, że pojazd, w którym przebywa, ma podmienione tablice rejestracyjne. Wyjaśniając sytuację policjanci ustalili, że kilka godzin wcześniej 28 – latek ukradł auto na terenie Zgorzelca i wykorzystał je, aby podwieźć koleżankę na przesłuchanie do bolesławieckiej komendy w jej sprawie.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Odzyskany samochód przekazano już właścicielowi. Za kradzież z włamaniem podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
comments powered by Disqus