Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / 997 / Z bronią pneumatyczną zaatakował serwis AGD

Jelenia Góra

Z bronią pneumatyczną zaatakował serwis AGD

Z bronią pneumatyczną zaatakował serwis AGD

Foto: 24jgora.pl

Kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat grozić może mężczyźnie, który dopuścił się rozboju. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze w jednym w serwisów sprzętu AGD. Zamaskowany napastnik zaatakował pracowników, bronią pneumatyczną, w kierunku 1 mężczyzny oddał strzał, a następnie ukradł mienie o wartości blisko 3 tysiące zł. Został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 30 września br. około 1.00 w Jeleniej Górze w jednym z serwisów AGD. 22-latek zamaskowany kominiarką , wtargnął do pomieszczenia firmy, zastraszył pracowników bronią pneumatyczną, w kierunku jednego z nich oddał strzał, a następnie ukradł mienie o wartości blisko 3 tysiące złotych. Były to 2 telefony komórkowe, sprzęt AGD , dokumenty i gotówka.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje , analizę monitoringu wytypowali 22-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Został on zatrzymany. Jak się okazało czynu tego dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Za to przestępstwo grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 4 października br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Autor: podinsp. Edyta Bagrowska
comments powered by Disqus