Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / 997 / Areszt dla sprawcy zabójstwa w Bolesławcu

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Areszt dla sprawcy zabójstwa w Bolesławcu

Areszt dla sprawcy zabójstwa w Bolesławcu

Zdjęcie ilustracyjne

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu, w dniu 8 października 2017 roku, Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec 20-letniego Dominika K., podejrzanego o dokonanie zabójstwa konkubenta swojej matki oraz usiłowania zabójstwa matki.

Do popełnienia zarzucanych podejrzanemu przestępstw doszło w dniu 6 października 2017 roku w Bolesławcu, w mieszkaniu zajmowanym przez podejrzanego oraz jego matkę i jej konkubenta. Dominik K., przy użyciu noża kuchennego zaatakował swoją matkę Agnieszkę K. zadając jej ciosy w okolice brzucha. Po chwili zaatakował również zamieszkującego z nimi wspólnie konkubenta matki Rafała P., któremu zadał nożem kilkanaście ciosów w okolice klatki piersiowej, brzucha i pleców, w wyniku których mężczyzna zmarł.

Zaatakowana kobieta, przed utratą przytomności, zdołała powiadomić o zdarzeniu pogotowie. Agnieszka K. została przewieziona do szpitala, gdzie niezwłocznie poddano ją zabiegowi chirurgicznemu. Jej stan lekarze określają jako bardzo ciężki.

Krótko po zdarzeniu, sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny, podczas których zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe, między innymi nóż, którym najprawdopodobniej posługiwał się sprawca.

Dominikowi K. zarzucono popełnienie zabójstwa Rafała P., tj. czynu z art. 148 § 1 kk oraz usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu Agnieszki K., tj. czynu z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i art. 156 § 1 pkt 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

Za zarzucone przestępstwa, Dominikowi K. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, do dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledztwo w sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu. Wykonywane są czynności procesowe. Na dzień dzisiejszy zaplanowano oględziny i sekcję zwłok pokrzywdzonego.

Autor: Rzecznik Prasowy Prokurator Tomasz Czułowski
comments powered by Disqus