Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / 997 / Z awantury domowej do aresztu

Lwówek Ślaski

Z awantury domowej do aresztu

Z awantury domowej do aresztu

Awantura domowa okazała się poważnym przestępstwem, za które zatrzymany przez policjantów 26-latek trafił na 3 miesiące do Aresztu Śledczego, gdzie będzie oczekiwał na sprawę w Sądzie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej. Do awantury miało dojść w miejscowości koło Lwówka Śląskiego. Na miejsce udał się policyjny patrol.

Policjanci ujawnili, iż młody mężczyzna przebywając w miejscu zamieszkania notorycznie nadużywa alkoholu oraz znęca się fizycznie i psychicznie nad swoją rodziną. Z uwagi, iż policjanci po raz kolejny podejmowali interwencję w tym miejscu, postanowili zatrzymać awanturnika.

Jak się okazało, 26-latek próbował także młotkiem pozbawić życia swojego ojca oraz podpalić posesję. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli w miejscu zamieszkania mężczyzny nielegalnie posiadaną amunicję do broni ostrej, gładkolufowej oraz kbks-u. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, iż przebywał on już w zakładzie karnym także za wcześniejsze znęcanie się nad rodziną.

Z uwagi na szereg popełnionych przestępstw oraz zagrożenie życia i zdrowia domowników na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Autor: asp. szt. Mateusz Królak
comments powered by Disqus