Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / 997 / Trzeźwy poniedziałkowy poranek

Trzeźwy poniedziałkowy poranek

Trzeźwy poniedziałkowy poranek

Foto: policja.pl

W zwyczaju policji są ogólnopolskie akcje, których celem są wybrane grupy uczestników ruchu drogowego. W miniony poniedziałek na celownik zostali wzięci kierowcy „po spożyciu”. Akcja „Trzeźwy poranek” miała intezasresujący finał.

W miniony poniedziałek w godzinach porannych policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili działania pod nazwą "Trźewy poranek". Celem działań było minimalizowanie zdarzeń drogowych i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze – czytamy w komunikacie asp. Magdaleny Juźwickiej, oficer prasowej KPP w Lubaniu. - Funkcjonariusze dokonywali sprawdzeń stanu trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Podczas działań przeprowadzono 390 kontroli drogowych, nie ujawniając nietrzeźwych kierowców - brzmi zaskakująca nas informacja.

Wydawać by się mogło, że nie dożyjemy czasów, gdy na blisko 400 kierowców nie znalazła się ani jedna czarna owca z % we krwi. Ten zaskakujący wynik cieszy i napawa optymizmem. W końcu coś się zmienia w polskiej mentalności i wygląda, że po spożyciu alkoholu nie wsiadamy już za kierownicę. Jakby tego było mało potwierdza to wynik jeleniogórskiej drogówki, która podobnie jak lubańska na 540 kontroli również nie ujawniła ani jednego pijanego kierowcy. Pozostaje jedynie pytanie czy inne dni tygodnia są w naszym regionie równie bezpieczne jak poniedziałkowe poranki?

Policjanci lubańskiej drogówki nadal apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominając, że zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zostaje zatrzymane prawo jazdy oraz grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Autor: red.
comments powered by Disqus