Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / 997 / "Terrorysta" w zakładzie karnym

Zaręba

"Terrorysta" w zakładzie karnym

Foto: KPP Lubań

Pożar pawilonu mieszkalnego w Zakładzie Karnym, groźne zakłócenie porządku przez osadzonych, zatrzymanie dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy wkroczyli do poczekalni dla gości na terenie ZK Zaręba, a następnie zabarykadowali się i prawdopodobnie posiadają broń palną. W takim scenariuszu ćwiczeń dowódczo-sztabowych uczestniczyli policjanci z Lubania.

6 października br w miejscowości Zaręba zostały przeprowadzone ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem "Terrorysta". Tematem ćwiczeń było doskonalenie techniki współdziałania funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej. Ćwiczenia oparte na przypadkach zakłócenia porządku prawnego przez osadzonych, pożaru budynku w pawilonie mieszkalnym Zakładu Karnego oraz zatrzymania osób, które wkroczyły na teren ZK Zaręba, a następnie zabarykadowały się i prawdopodobnie posiadają broń palną.

Celem tych ćwiczeń jest doskonalenie umiejętności w zakresie przygotowania i prowadzenia działań oraz organizowanie pracy zespołowej i współdziałania z formacjami pozapolicyjnymi – Służbą Więzienną a także z jednostkami ratowniczymi czyli Strażą Pożarną i Pogotowiem Ratunkowym.

Szkolenie tego rodzaju ma także na celu sprawdzenie wiadomości teoretycznych i praktycznych oraz umiejętności wykorzystania posiadanego sprzętu technicznego przez funkcjonariuszy.

Mimo niesprzyjającej pogody ćwiczenia zostały przeprowadzone zgodnie z założeniami, algorytmy postępowania w sytuacjach kryzysowych zostały prawidłowo wykonane.

Autor: asp. Magdalena Juźwicka
comments powered by Disqus