Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / 997 / Sprawcy kradzieży auta zatrzymani

Sprawcy kradzieży auta zatrzymani

Sprawcy kradzieży auta zatrzymani

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani po wspólnych działaniach policjantów z Legnicy i Lwówka Śląskiego. Sprawcy ukradli samochód z terenu powiatu lwóweckiego metodą na tzw. „walizkę”. Po niespełna kilku godzinach zostali zatrzymani w trakcie rozbierania samochodu na części na jednej z posesji na terenie powiatu legnickiego.

Po godzinie trzeciej, 17 października, dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał zgłoszenie, iż z prywatnej posesji w miejscowości Mirsk nieznani sprawcy ukradli samochód marki BMW o wartości 180 tysięcy złotych.

Na miejsce zdarzenia udali się policjanci z patrolu i policjanci kryminalni. Rozpoczęły się żmudne ustalenia oraz sprawdzanie, w którym kierunku mogli odjechać złodzieje. Jak ustalili policjanci samochód został skradziony metodą wzmocnienia sygnału kluczyka na tzw. „walizkę” Natychmiast policjanci z Lwówka Śląskiego podjęli współpracę z policjantami z Legnicy, którzy specjalizują się w ściganiu sprawców kradzieży aut. Po niespełna kilku godzinach policjantom z Komendy Miejskiej Policji z Legnicy udało się ustalić, gdzie może być ukryty skradziony w Mirsku pojazd. Wspólnie z policjantami z Lwówka Śląskiego, policjanci z Legnicy wkroczyli na posesję znajdującą się na terenie powiatu legnickiego. Zaskoczeni sprawcy byli w trakcie rozbierania na części skradzionego pojazdu. Dwaj mężczyźni 27 i 24-letni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Trwają ustalenia okoliczności przestępczej działalności zatrzymanych mężczyzn. Sprawcy za kradzież auta odpowiedzą zaś przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim.

Jednocześnie apelujemy do właścicieli aut z systemem bezkluczykowym, aby odpowiednio zabezpieczali kluczyk bezprzewodowy do auta, w trakcie przebywania w domu kluczyk powinien znajdować się jak najdalej od ścian zewnętrznych, wejścia do domu, najlepiej w izolowanej strefie (metalowym pudełku lub zawinięty w folię aluminiową), tak aby uniemożliwić przechwycenie sygnału emitowanego przez kluczyk.

Autor: mł.asp. Jagoda Ekiert
comments powered by Disqus